Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
12. máj 2010

Ka3n to ockovanie je opacne, chrani encefalitidu a nie boreliozu, si to naopak napisala. 😉

ollako
12. máj 2010

boze baby pomoooc,uz tu mame aj vracanie z tych soplikov ☹ ...dufam, ze to neptrva tri tyzdne ako naposledy 😢

luciankasebastianko
12. máj 2010

ahojte my mame 3x pneumokok očkovanie a najnovšie 1 x v nošteku neakého kmenoveho 😔 nič -moc dala nám tie antibiotické kvapky ako má Ninka ( felixko) a dala som mu ich raz a mám pocit že vodopady sa zastavujú 😕
nás čaká posledy kliešťak (vakcína) tak za pol roka 😝 a malého aj striekam repelentom -odev a obuv 😉 a samozrejme kontolujem 😲 už som jedného vytrhla -zabudla som postrek 😒 ale bolo to len asi 3 - 4 hod. po prechádzke 😅
inak ja som čítala, že ked sa odtrhne do 24 hod tak to je o.k.

luciankasebastianko
12. máj 2010

ollako aj my sa už dlho trápime 😖 držim palce nech ste rychlo fit , ešte mi doki radila večer nurofen sirup aj ked nemá teplotu vraj zo soplíkov sa dá aj vypotiť 😕 tak skús
my sme to chytili asi na plávani 😒

rony253
12. máj 2010

Olla tak toto sme mali ked sme prileteli z KE do Blavy a autom sli do viedne, vecer uz potom sopel bol a celu noc sople zvracala, lebo jej zatekali a hltala ich. Nic som nerobila len jak ju naplo rychlo z postele dvihla a otocila smerom na zem, boze to bolo trapenie. Ja som sa tak bala a celu noc nespala len bdela a cakala kedy bude znova zvracat. no drzim vam palceky...
Luci to s nurofenom je dobra vec, aj moj detsky tam kde sme byvali predtým riesil vela veci nurofenom, napr. mala mala trosku cervene usko a nedal jej atb ale nasadil na tri dni na noc nurofen, lebo ibuprofen ma protizapalovu zlozku, tak vlastne aj lieci.

ka3n
12. máj 2010

rony..prepac, som to zle napisala..ano chrani proti encefalitide a nie proti borelioze...som to riadne skomolila :(

felixko
13. máj 2010

ollako to mi je ľúto, že máte zase soplíky, aj nám sa to ťahá už vyše dvoch týždňov ☹ , čistá katastrofa. od utorku máme Pamycon, ale zatiaľ zabral len veľmi mierne. mám pocit, že ten bacil, čo má malá, nie je citlivý na Pamycon. uvidíme, dnes budem volať o výsledok dokine. chúďa malé, keď jej poviem, že ideme odsávať soplíky a dať kvapky, s plačom odcupitá do spálne, cestou si rozpráva s plačom, že :"musíme tlošku, musíme tlošku..", poctivo si ľahne na postel a odsávame.
lucianka aj mne dokina radila Nurofen striedať s Panadolom. naša Ninka je okrem iného aj dosť unavená z toho soplíka. včera spala cez deň dve hodiny a večer mi zaspávala na plávajúcej v obyvke, tak som ju rýchlo okúpala a zaspala hneď pri obliekaní o 18.00., ráno vstávala o 6.30, medzitým bola hore o 00.35na mliečko,ale vypila a pokračovala v spánku 🙂 .

a začíname znovu s nočníkom. sľúbila som jej, že keď sa vyciká, tak jej dám nálepku. asi ani nevie, čo je nálepka, ale je zvedavá, tak sedí poctivo na nočníku a snaží sa cikať. keď jej poviem, že jej dám už plienku, tak nechce, len vykrikuje cikááť, cikááť, ale zatiaľ sa nič nedialo. ale snaha je 😅

ollako
13. máj 2010

ahojte babulky, rony my sme to zazili zaciatkom roka, tie sopliky a vracanie a dusivy kasel, tri tyzdne sme sa trapili, a teraz znova nadcha, zatial zakasle, len ked mu tie hlieniky zajdu...noc bola relativne v pohode, no prebudzal sa kvoli upchatemu nosteku, ja ked mu chcem odsat, pripadne dat kvapky, tak sa tak rozplace az sa od placu zajde a trasie sa cely, ja ho nenutim boji sa toho strasne, no ked je zdravy chodi s papiervou vreckovkou a fuka si nos, celkom pekne, no teraz ani za pana 🙄 ....a to je najhorsie, aj mu chcem pomoct, aspon nech nema ten nostek taky upchaty, no nechce mi to dovolit ☹

ka3n
13. máj 2010

ahojte...ollako aj my ked mame sopliky tak maly vresti ako pavian, ked odsavam, tka musim to robit tak drasticky :(..."schmatnem" maleho medzi moje nohy 🙂 tymi mu drzim aj ruky a zaroven jednou rukovu hlavu a druhou odsavam..smutne, ale aspon mu to pomoze..lebo inak sa trepe ako jasterica.

ollako
13. máj 2010

ka3n ja mu to tiez robim obcas takto drasticky, len on zacne plakat, a hned sa zajde a nedycha, tak to ho radsej pustim sa bojim aby mu tie kvapky nezabehli a udusi sa alebo co 🤐

felixko
13. máj 2010

ollako presne aj Ninočka, keď je zdravá, vie fúkať noštek, ale teraz pri nádche nechce. inak volala som kvôli výteru a máme zlatého stafylokoka. paráda 😢 😢 😢 nič lepšie som si nemohla priať. takže zajtra ráno idem pre recept na ATB.

ka3n aj ja tak odsávam soplíky, že si dám malú medzi moje nohy a tým jej držím aj ruky aj nohy. inak to nejde. ona chápe, že musíme odsávať, aj sa jej potom uľaví, ale nevydržala by to bez toho, aby som ju držala 😒

luciankasebastianko
13. máj 2010

ahojte felixko to je mi luto 😒 čo sa to taka pliaga chytá na tie deti ,mne doki mi povedala že to chytil asi na plavárni 😒

felixko
14. máj 2010

lucianka my doplácame na to, že moja mama a sestry robia v zdravotníckych zariadeniach, kde je toho až až a pravdepodobne to malej priniesli. už sa teším, ako mi z tých ATB nebude chcieť jesť a bude celý čas ich užívania mrzutá.

rony253
14. máj 2010

dobre ranko, my sme hore od pol siestej 😠 som myslela ze zinfarktujem ☹ pustila som jej rozpravku a ja som pri nej driemala v obyvacke, nebola som schopna oci otvorit. ale urobila som jej ranajky a sama si papkala ale stale mami mami mami, no take rano som uz davno nemala. 😒
Felixko no hadam, vam tie ATB rýchlo zaberu a Ninka ich nejao popapa. drzte sa, viem nieje to nic prijemne ☹

terezicka
14. máj 2010

Ahojte 🙂
Také počasie na figu máme posledné dni, nič sa mi nechce, iba by som spala...Včera síce trochu slniečko aj svietilo, ale potom zas taký lejak že až...Lucka začína večer vymýšľať a nechce chodiť spávať tak ako zvyčajne medzi 19:30 - 20:00...Dúfam že to nebude tak ako presne vlani jej to tiež začalo v máji a trvalo do konca leta 😅 B7vala hore aj do 10-tej, ale ja som si už tak zvykla že od tej 20-tej potrebujem mať kľud 😝
Dnes jej prídu krstní rodičia aj bratranci, ja mám zajtra skúšku tak bude ale asi u našich lebo Marek bude po nočnej spať. A v nedeľu ideme k našim oslavovať sestrine narodeniny - najkrajší darček už ale dostala pred 2 týždňami keď jej oznámili že všetky výsledky sú v poriadku a pomaly môže opäť začať viesť normálny život 😵
LUcka má teraz najnovšiu záľubu - aj dnuka nosí klobúčiky a čiapky, pomaly v nich budeme asi aj spávať 😀 Ale má panický strach z múch, včiel a všetkého hmyzu...Aj včera lietala mucha v kuchyni a Lucka celý čas chodila len za mnou čo sa jej bála...

ollako
14. máj 2010

Ahojte babulky, tak my sme boli u lekarky a dala nam tiez pamyconove kvapky zmiesane s mucoseptonexom...a solmucol na kasel... a vraj za dva tyzden mame prist a da nam lieky na imunitu ribomunyl...lebo nebol chory pred troma, ale dvoma mesiacmi 😖 ....vraj s tym musime nieco robit...no som zvedava, ci to pomoze...teraz sa hra s furikom, zlaty je bol sice umrnacany asi sa mu driemalo, no uz sa troska prebral, nechcem ho davat teraz hajat, lebo do vecera neviem co by sme robili...inak noc bola OK, dala som mu fenistilove kvapky...ani mliecko nepil, len som ho preniesla do kuchyne a naspat do postielky a spal dalej, asi mu ide o to pokukat po dome a nie to mliecko 😀 ...tak uvidime, ved asponze nas to draplo, ked vonku prsi a nie ked je pekne aspon nas nemusi mrziet, ze nie sme vonku 😉

rony253
14. máj 2010

Ahojte, ako som predpokladala, dieta mi zaspalo pre istotu uz o desiatej, ked som jej desiatu v kuchyni chystala. este spinka a potom dame rovno polievku. inak od rana, beha bez plienky, lebo ju nechce, tak ma body a teplaky a cika a kaka do nocnika, uvidime ako uspesny bude dnesny den... 🙂

ba80
14. máj 2010

ahojte...
tak my hlasime, ze mame prve antibiotika a prvu chorobu- zapal priedusiek... ☹

ba80
14. máj 2010

...teda druhu... uz sme mali 6. chorobu, ked bola malinka...

winona24
autor
14. máj 2010

hani ahoj....to fakt???? Olila moja zlatá...skoré uzdravenie.....kde ste tak ochoreli?

ba80
14. máj 2010

noooo... fnuk... asi ju prefuklo...

ollako
14. máj 2010

ba80 aj tak ste sa teda oproti nam skvele drzkali, prajem skore uzdravenie..je to trapenie, ked taketo malicke deti musia toto prekonavat ☹
win neviem bol tu synovec na par dni a take sopliska mal, bud od neho alebo, no ved to pocasie je take blbe, chvilku teplo, potom chladni , vietor fuka, spoti sa ofukne ho a uz je to tu, neviem ako ho mam ani obliekat 😒 je to des bes

ka3n
14. máj 2010

ahojte..BA to nas velmi mrzi a je na tom tak zle, ze dali hned ATB.? my sme mali zapal priedusiek aj sme v nemocke lezali, ale ATB nedali a ani sme nikdy nemali, iba sirup a odsavali..ale pritom mal zapal priedusiek..Prajem skore uzdravenie, drzkajte sa a verim, ze bude rychlo fit..vsetky chore deticky.

ba80
14. máj 2010

dakujeme...

ka3n, asi, lebo nasa dr je taka ta anti-atb, ked nie su treba... inak by jej ich nedala 😉

ka3n
14. máj 2010

..aha, tak potom lepsie nech jej to cim skor prejde..aj nas dr. je anti-atb 🙂

natasa8
14. máj 2010

ahojte...
jejda - kolko chorych deticiek - zelam skore uzdravenie 😉

my sa tiez trosku trapime, asi pred 3 tyzdnami sa mala brutal vyhadzala, dr. povedala ze reakcia na potraviny, tak nam zakazala davat cokolvek ovocne... no po tyzdni ked tie vyrazky konecne presli som jej skusila dat jablkovu vyzivu, ale znovu sa objavili vyrazky... ☹
ale som v kontakte s jednou pani, ktora robi poradenstvo v oblasti zdravej vyzivy, tak vraj to moze trvat aj 3 mesiace kym sa malej organizmus neda do poriadku a opat zacne tolerovat ovocie - takze sme na diete 😒

vejinka
14. máj 2010

ahojte kocky..od utorka mi bolo velmi zle..a v stredu sme mali poradnu aj preockovanie s malym..siel so mnou aj muzicek a rano som po troch tyzdnoch vracala u doktorky zasa sestricka ledva stihla taku bielu misku podat a potom utekala este pre jedno lebo hned bola plna..no hruza som si pripada ako ozran ktory nevie ze sa to nepatri no ale hned na mne videla ze mi asi nieje moc dobre takze to chapala aj tlak mi tam zmerala a namiesto toho aby sa starala o maleho mala robotu so mnou no ale prezila som najedli sme sa a zalahli do posteli a o druhej ma zasa zobudilo nutkanie na vracanie vyletela som z postele a tesne tesne som stihla misu a nie kobercek pri nej to som uz citila ze daco nieje v poriadku tak reku dam vedla na postel lavorik a ked to na mna pride tak sa len nahnem..no a pouzila som ten lavorik 4 krat kym manzel prisiel z prace...chudak z hlboka sa nadychol ked vstupil do izby lebo som nevladala ani ten bordel vyniest a maly sa akurat prebudzal zo spanku ...no a ked som videla muza tak mi slzi tiekly od smiechu bol bledy a akosy sa divno pohyboval..ked po mne upratal vyslo z neho ze odvtedy co sa vratil od doktorky kde bol so mnou aj s malym len chodi na zachod a ma hnacku ze od rana bol sedem krat a ze sa citi hrozne zle...nuz maleho sme dali svokrovcom a obaja zalahli pod perinu .ja som este do vecera vyvratila hadam vsetko co sa do mna dostalo vcetne vecerre aj tekutin ..dokopy 7 krat.v ten den sme uz ani nekupali dokonca ani mi sme sa neosprchovali lebo by sme sa tusim dolamali v sprchovom kute . dalsi den si muz zobral dovolenku a liecil sa najprv po svojom "slivka" a ked nepomahalo a len ho tackalo tak skusil endiarom..vyuzival tri tabletky a preslo ho to...ja som nasledujuci den uz na tom bola relativne dobre len unava strasna..takze svokrovci mali zasa maleho cely den a my sme cely den obaja lezali a dnes bol muz tiez este doma pre istotu a este celkom nieje fit ale mne je celkom dobre no dufam ze to nebolo nic vazne ale zle mi bolo brutalne kocky opatrujte sa a nedovolme chorobam pokazit take "krasne" dni ako nas cakaju cely tyzden joooj

luciankasebastianko
14. máj 2010

ahojte prajem detičkám skoré uzdravenie 🙂 ešte ,že to stretko je až o mesiac lebo hotovy lazaret 😀

rony253
14. máj 2010

ahojte, dnesny den bol tak rozhadzany a to len kvoli tomu, ze herecka vstala o pol siestej, spala od desaitej nejako do dvanastej a o pol siestej zaspala pri svagovi na gauci, skoro ma rozhodilo. spala hodinu. Jej detsku sme vymalovali a dali koberec co sme dnes kupile, lebo je tam kamenne dlazba a je studena tak preto, inak nie som za koberce, drzi sa v tom vela prachu. tak sa v tej izbe vytesovala, ponosili sme tam hracky, este musim kupit nejaky regal na knihy, no zbadala som sa o 20.45, ze este nie je okupana. predstavte si zaspala mi pred desiatou a to prvy krat v zivote takto. som zvedava kedy sa rano zobudi... 😒
Ba 80 booooooze moj drzte sa. Aj vsetky ostatne chore deturence, nech sa rýchlo vyzdraveju, vazne o mesiac je stretko tak chytro chytro sa liecte.