Septembrovky 2005. Pridajte sa

smartik11
5. jún 2007

Ahojte mamicky!vidim ze co sa tyka septembra 2005 tu nic neni,to je nas tak malo???ak sa najdu maminy s babetkami tak dajte o sebe vediet...

julliaa
11. jún 2007

ahoj smartik11 - ja sa hlásim 🙂 Iba prednedávnom som sa sem zaregistrovala, tak dúfam, že este nie je neskoro 🙂
Pozerám, že máte doma dvojičky, musíte mať naozaj veselo. Ako to zvládate?

smartik11
autor
11. jún 2007

ahoj julliaa!Kludne mi tykaj 😎 Zvladame to celkom v pohode ako pocasie 😀 niekedy vsetko je super inokedy uplna katastrofa 😠 ale to si myslim ze je v kazdej rodine kde je viac deti 😎 Diky ze si sa ozvala lebo jak pozeram asi ten september ako keby vsetci zmizli 😀 ved ked sa baby narodili bola plna porodnica a nikto neni zaregistrovani,snad nas bude viac 🙂 ved aj ty to musis mat vesele 😀 😀 😀

julliaa
11. jún 2007

Presne ako píses, bola plná pôrodnica a tu je ticho. No ved to dozenieme 🙂 a mozno sa osmelia /či zaregistrujú/ostatné maminy.
Veru, aj u nás je v celku veselo. Práve prechádzame obdobím, kedy obaja moji drobci súperia o moju pozornosť. Mám to ale jednoduchšie, lebo Jurko si už nechá vysvetliť, to sa dá. Preto ťa obdivujem, ked si pomyslím, že by som to mala mať odrazu dvojmo. uff.
A odkial si ? a ako prijal starsí syn tvoje princezničky ?

smartik11
autor
12. jún 2007

ahoj julliaa!som z bratislave a ty? Starsi syn Adrianko sa strasne tesil hlavne ked som mu povedala ze su tam 2 a samozrejme mal uz aj svoju oblubenu ta dokonca sa mu aj strasne podoba,kupovali sme spolu vecicky on pre"svoju" a ja pre "moju" tak sme sa na ne pripravovali ale netrvalo to dlho po porode asi take 2 mesiace sa "jej"venoval poctivo potom ho to preslo.Ale nemozem sa stazovat ked potrebujem niekam zbehnut tak sa mi o ne postara.Su dni ked si super rozumieme ale su dni ked si robia aj zle tak musim na nich aj pokricat 😠 😉 🙂

julliaa
12. jún 2007

ahoj smartik11- ja som tiez z Bratislavy - ružinova. 🙂 Velmi milé ako si vybral Adrianko svoju oblúbenkinu 🙂 proste len tak, intuitívne. Vidís, ste to mali pekne podelené 🙂 TAké dni že sa zvýši hlas poznáme i u nás 😒 žial. No niekedy to inak nejde. U nás sú doslova dni ako na hojdačke. Nikedy si hračky pozičiavajú, delia sa, hrajú sa spolu. Inokedy mám pocit že sa len otlkajú a ja robím rozhodcu. Ale tak to je medzi detmi, že ano.
A čo dovolenka, nechystáte sa niekam ?

smartik11
autor
12. jún 2007

Nuz co sa tyka dovolenke asi nepojdeme nikam manzel sice chcel ale si myslim ze s dvoma malymi detmi neni to ziadna sranda ved ledva sa popraceme vsetci do auta teraz s tymi sedackami este aj Adi musi mat lebo este nema 150cm tak na dlhu cestu neni moc pohodlia ale este uvidime ci niekam pojdeme.Ako hovoris vsetky deti su rovnake maju sa radi ale tiez musia superit medzi sebou.Minuli tyzden sme boli na antolskej na preventivku a ked som povedala ze deti si robia aj zle ze to je normalne tak mi na to odpovedala ze ale nesmu byt agresivne tak som pozrela na nu ze o com to vyprava ved este som nevidela surodencou ktory si nerobia zle.Ved to vsade v kazdej rodine niekto je lepsi a druhy horsi jednoduho tak to funguje.Kazde dieta chce uputat pozornost rodicou 🙂 My byvame v slovnafte takze sme"susedky" 😉 Kde si rodila?Ja na Antolskej 8.9.

julliaa
12. jún 2007

Fuha, zasa bol niekto múdri..jaj,také reči. Staré známe pravidlo, zabudol vôl ze telatom bol. Teraz niektoré lekárky kážu to a ano, a pritom same to nerobili. V jedle budiš, je to teraz inak ale to že vraví že pozor nech nie sú agresívne, je silné kafe. ved stále sú to len deti. 🙂
Tá dovolenka, to je naozaj náročné, takto. ale zas musí to byť krásne byť velká rodina. My sme boli minulý rok autom v chorvátsku.to mal niko 8 mesiacov, v pohode sa to dalo. A tento rok už máme dovolenku za sebou. sme sa pred týždnom vrátili z Tunisu 🙂 tak z toho čerpám novú silu a energiu 🙂
Jej, slovnaft, to fakt nemáme daleko 🙂 Ja som rodila v Ružinove 12.9. -vidíš, keby sme boli v jednej pôrodnici, tak podla dátumu by sme sa tam pravdepodobne aj stretli 🙂

smartik11
autor
12. jún 2007

tak to urcite!ved prave preto je mi to nejake cudne ze nas bola plna porodnica a tu sme zatial len my prihlasene,skor si myslim ze mamicky nemaju k dispozicii net tak to bude v tom.A ako bolo v tunise?urcite super deti mali z toho radost?Ja som rodila skor baby sa mali narodit az koncom oktobra ale jaksik sa im uz nechcelo cakat 😀 😀 Ja som si vzdicky zelala velku rodinu co sa mi napokon aj splnilo 🙂 ale ze zrovna dvojicky 😉 Ked som bola u doktorke a povedala mi ze som tehotna tak som zostala v soku lebo to vobec nebolo planovane,nieco sa jej nezdalo a povedala ze mam prist o tyzden a ked som prisla a ukazala mi ze su tam dve tak som myslela ze ani sa uz nepostavim na nohy z toho soku 😲 😲 Myslela som ze sranduje a ona to myslela vazne.Doma som to tajila 2 tyzdne ze su tam 2 nevedela som ako to oznamit,uz ked to vyslo najavo tak vsetci boli mimo 🙂 🙂 ale som stastna ze ich mam su premna vsetkym dodali mi novu skusenost...

julliaa
13. jún 2007

tak sa ti naozaj túžba po rodine splnila. No keby mi povedali, že čakám dvojičky, tak by som sa tiez odtial asi nepostavila🙂 Vraj sa vraví že aj reakcie okolia na dvojičky sú len dvojaká. bud hovoria - pre boha, nezávidím ti, alebo jeeej, to je super, to je krásne 🙂 No vsak, ty to poznás asi velmi dobre. 😉 Ale koniec koncov, to bábatkovské obdobie nam už odchádza. Občas mi je aj lúto, že tak rýchlo drobci vyrástli, ale sú chvíle kedy si hovorím, že som šťastná, že sú už taký aký sú. Isto ma chápes.
Dovolenka v Tunise bola úzasná. boli sme na ostrove Djerba. Pre deti tam pripravovali fantastické animácie. denne sa im venovali dve hodky doobeda a dve poobede a potom vecer robili pre deti program a zábavu. pre dospelých boli tiež rôzne animácie -brusné tance, aqua airobic, futbal, lukostrelba, hry, skola tanca, arabčiny, bingo...prosto hrozne sa nám venovali 🙂 Dúfam, že sa nám podarí sa tam niekedy vrátiť 🙂

smartik11
autor
14. jún 2007

ahoj julliaa!Ako sa mate?dnes tak som sa tesila ze poobede pojdeme von a ten dazd nam prekazil plany,tak sme isli azneskor ale predsa 🙂 Vy kam hodievate von?My ideme popri dunaja az do vrakune a opacne az k hradze to su nase trate.Baby este celkom dlho vydrzia sediet v kociku tak sa este da inac je to dost zle lebo ked ich vyberiem z kocika tak to neviem ktoru mam skor sledovat 😉 obcas ideme aj tu pred bytoukou mame take male pieskovisko ale na to kolko je tu deti je to dost male ☹ baby pred pol hod uz zaspali tak mam trohu veget.Dobru noc!Pozdravujeme deticky! 🙂 🙂 🙂

julliaa
15. jún 2007

ahojky smartik, tak u nás relatívna pohoda. Teraz nás trosku tatino hneva..ale to prejde. Von chodíme kede tade na prechádzky no doobeda len tu do parku, ktorý mame pri dome, ten nebýva taký plný a je dosť velký. Vzdy cez týžden to mame také stereotipné, no víkendy si to vynahrazujeme niekde v prírode a pod. Minulú sobotu sme boli na zeleznej studničke sa tam drobci vybláznili. To je dobre, že ti este obsedia v kočíku, to u nás už nehrozí. Kočík je odlozený. Práve včera som si vravela, že ho už môžem aj predať, lebo zbytočne zapadá prachom.
A čo vy plánujete na víkend?

0401
15. jún 2007

Ahoj holky, sice jsme rodili v červenci, ale můžem se přidat? 🙂

smartik11
autor
15. jún 2007

Ahoj 0401!VYTAJ medzi nas 🙂 🙂 🙂 Akurat som pozrela vase fotky Patricia nema chybi je strasne zlata 🙂 a ta svadobna fotka kde ste vsetci traja je SUPIS 🙂 😉 Druhe babo neplanujete?

smartik11
autor
15. jún 2007

Ahoj julliaa!Co sa tyka vikendu asi pojdeme k rodicom do Mostu tam cez vikend budu hodi len dufam ze nam pocasie vijde 🙂 Pred 2 rokmi ked som cakala baby lialo jak z krhli,minuli rok bolo sice pekne ale malo kolotocou tak som zvedava ci tento rok bude o nieco lepsie.Tatino hneva vas to je ok ved vsetci chlapi su rovnaky 🙂 🙂 aj nas kazdu chvilu frfle a ma nejake pripomienky,vsak ho to prejde.Prajeme vam pekny vikend a pekne pocasie! 🙂 🙂 🙂

julliaa
16. jún 2007

ahojte dievčatá, vitaj u nás 0401 🙂 budeme radi, ak sa pridáš 🙂

smartik-tak zatial počasícko vychádza..my máme teraz návstevu na na chvílu som nakukla sem, kedže niečo pre nich tlačim...

včera sme boli na ihrisku, Niko sa šmýkal a raz sa mu tak zvrtla nožička že spadol...:( pod očkom má hroznú modrinu. Cez celé líčko mu to hrá farbami od fialovej , zelenej, modrej po červenú 😢 😢 😢 chudiatko. Je to hrozne sa pozerať na takú tváriču...dúfam že sa to skoro zahojí.

krásny víkend kočky 😉

smartik11
autor
18. jún 2007

ahoj julliaa!je mi luto Nika ze si ublizil nuz jednoduho deti su take neda sa vzdy zabranit urazom ale to prejde neboji 🙂 Vikend bol super dufam ze aj u vas!? vcera som chcela popisat zopar slov ale bohuzial neslo to neviem co sa stalo asi mali nejaky problem zo strankou
Boli sme na zahrade poekali sme si,baby sa dobre vysantili takze bolo vsetko ok
Ako sa ma Niko uz je trohu lepsie?Pozdravujeme celu rodinku! 🙂 🙂 🙂

julliaa
19. jún 2007

ahojky, 🙂 Dakujeme, Nikovi je už lepsie...teraz to má fialové...ale v celku rýchlo sa to vstrebáva. Akurát ked niekeam ideme, tak ludia len híkajú ze jeeezis, čo to más a tak :/ Ale čo narobím, len čakám kým sa to zahojí.
Takze víkend ste mali dobrý 🙂 super. My sa teraz chystáme na piatok, sobotu, nedelu na stredné slovensko. Máme tam stretko 6 rodín s detmi, čo sa poznáme z ineho fora. Píseme si už dva roky, videli fotky , počuli sa cez skype...ale nazivo sme spolu neboli. tak sa velmi tesíme.
Budem rada, ak napíses ako sa darí vám.
Pekný dník. 😉

smartik11
autor
19. jún 2007

Ahoj julliaa!som rada ze pojdete na to stretko bude to taky prijemny zazitok hlavne aj pre deticky aj maminky pridu na svoje to bude parada,vcera sme boli na prehadzke a potom sme boli len tu na pieskovisku ale deti sa vyblaznili a to bolo dobre.Co sa tyka tej modriny ludia su taky zabudli ze aj oni boli deti,nic si z toho nerob 😉 moje baby pred 2 tyzdnami ked sme prisli domou si pricvikli palec do balkonovich dveri takze tiez som si vypocula svoji ale co uz ved clovek by ich musel mat nalepene tie deti na sebe 😉 🙂 aj tak sa moze nieco prihodit,ved kazdi cez nejaku podobnu situaciu presiel jednoduho to patri k zivotu 😒 tak budem rada ak by si mohla dat aj nejake foto 🙂 my mame ich az,az ale neviem ich dat na stranky ak by si chcela kukni na mamatata album volaju sa D&D Cainarove.Zatial pa!a drzte sa uzivajte si krasne letne dni! 🙂 🙂 🙂

hankaa
22. jún 2007

Ja sa k vam pridavam tiez,nasa dcerka je septembrova

smartik11
autor
22. jún 2007

ahoj hankaa!Vitaj medzi nami sme radi ze si sa pripojla k nam. Mohla by si pisat trohu viac o tvoich ratolestiach...Pozdravujeme! 🙂 🙂 🙂

hankaa
22. jún 2007

smartik11
dakujem za privitnie🙂
vidim ze mate stretko aj ja by som isla ale ja som v statoch takze nic zo stretka🙂
my mame 3 rocneho chlapca a dcerku septembrovu🙂

smartik11
autor
27. jún 2007

ahojte baby! Kde ste ved uz nejak dlho ziadny pohyb co sa deje???Ako bolo na stretku?Pozdravujem vsetkych! 🙂 🙂 🙂

julliaa
28. jún 2007

ahojte dievčatá...

hankaa - vitaj medzi nami...kde to presne bývate ? si tam spokojná?

smartik11- tak sa hlásime po stretku 🙂 Na chate bolo super. Rodinky nesklamali. Cez den sme sa hrali s detmi, a do polnoci sme dospeláci sedeli na terase pri čajíku, vínku, hruskovici 🙂 - kazdý podla chuti 🙂
O rok plánujeme stretnutie znovu, už teraz sa teším.
A u vás čo nového ? Ste zdravučký?

smartik11
autor
28. jún 2007

ahoj julliaa!Som rada ze ste ste sa dobre bavily,my sme bohuzial trohu nohladli baby uz treti den maju sopliky a treaz to ide namna.Som uz na nervy z toho pocasia.Prajem pekny den!

julliaa
28. jún 2007

smartik- ach jaj, tak skoré uzdrvenie...aj ked s tými soplíkmi je to taký začarovaný kruh 😒

julliaa
2. júl 2007

ahojte....ako sa vám darí ? to ste sa tu nikto nestavil ? :/

smartik11
autor
4. júl 2007

Ahoj julliaa!tak uz sme trohu lepsie na tom este maju sopliky ale nie tak jak na zaciatku.Toto pocasie je cesne,clovek si nemoze ani planovat nic 🙂 ☹
Ako tak pozeram vyzera to tak ze asi ostatne septembrovky nemaju pristup k pc.Vam ako sa dary?Ako sa ma NIKO,modrina uz zmizla?Pozdravujem deticky aj teba!PA!

julliaa
7. júl 2007

ahojte...ahoj smartik.
tak ako vám je ? už soplíky zmizli celkom ?
my sme už konečne vsetci spolu. dnes sme boli po týždni pre jurka...taká som rada. stále ho bozkávam 🙂 už mu aj na nervy s tým asi idem...ale zatial mi dovolí tesiť sa z neho. bolo mu fajn, no vidím, že je tiez rád, ze sme vsetci spolu 🙂
zajtra plánujeme výlet na kolibu..tak hádam počasie bude priať.
a ano, vdaka za opýtanie...po Nikovej modrine ani stopa 🙂 jupii.

tak dúfam že ste zdraví a tiez podniknete niejaký spoločný výlet 🙂
budem rada, ak o vás napíses.

smartik11
autor
7. júl 2007

Ahoj julliaa!My sme dnes boli na navsteve asi pred 2 hod sme sa vratili,bolo super 🙂 🙂 🙂 baby sa dobre vyblaznili boli take unavene ze ledva som ich okupala a nakrmila v momente zaspali,este trohu mame soplik ale dufam ze pomali sa ho dufam zbavime ☹ a kde bol Jurko nejak si nepamatam ze by si spominala ze
isiel niekam na tyzden 😒 Prajeme vam pekny a prijemny vylet! 🙂 🙂 🙂
a ozvite sa ked budete moct!

bibinka
10. júl 2007

ahojte baby, môžem sa pridať? okolo týchto "kalendárových" tém obieham už dlhšie a stále som sa nemohla zaradiť. a priznám, nemala som odvahu vypísať novú tému na "starý" termín.ale tearz som rada,že niekto tú odvahu našiel. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre