Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

ella1
14. nov 2007

no gretočka inú cirkev moc dobre nepoznám.a teraz sa bavíme o kresťanskej.

majcik
14. nov 2007

Ella - to je jedna obrovska loz!!! A som uz na to alergicka, ked to niekto tvrdi. Minimalne katolicka cirkev nieco taketo nehlasa.

gretocka
14. nov 2007

ani vsetky krestanske cirkvi to netvrdia. V podsate poznam len jednu, ktora to tvrdi aj to nie je oficialne stanovisko, iba akysi prud v tej cirkvi

ella1
14. nov 2007

ale majcík.ja som tiež katolíčka.nás to tak pán farár učil.aj na náboženstve.

majcik
14. nov 2007

Ak budes chciet, presne Ti najdem tu stat, ktora o tom hovori v Katechizme katolickej cirkvi, co je oficialne ucenie tejto cirkvy.
Takze prosim, radsej sa drzme temy, lebo si mozme ublizit takymito nepravdami.

ella1
14. nov 2007

gretočka a môžeš mi povedať,koľko je tých kresťanských cirkví a ktoré z nich to netvrdia?
myslím to bez ironie.

majcik
14. nov 2007

Ella- katolicka cirkev taketo nieco nehlasa. Kto nieco take tvrdi, ide proti jej uceniu a tvrdi nezmysly.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianty
autor
14. nov 2007

zoberte si to tak, koľko vecí si vymyslela cirkev a koľko vecí skutočne povedal Ježiš... podľa mňa je to prehnané, to akože jej "učenie"...

gretocka
14. nov 2007

oficialne registrovanych krestanskych cirkvi v Slovenskej republike je minimalne 11 a pokial viem, ani jedna z nich to netvrdi ako oficialne stanovisko. Su to iba male zaujmove skupinky v ramci niektorych z nich.

ella1
14. nov 2007

bola by som rada,keby si to našla.majcik.
a tiež by som bola rada,keby snežienka našla,tú časť v biblii,kde sa píše,že sex pred svadbou nie.
lebo ja som to tam nenašla.aspoň si na nič také nespomínam.

zuzu
14. nov 2007

ella tak s tym vobec nesuhlasim, studovala som katolicku teologiu a s tymto nazorom sa teda vobec nestretla
to je uplny blud
ved sex je krasny Bozi dar, nam ludom na nase obohatenie, darovanie sa, blizsie spoznanie sa, no s jednou podmienkou ak je v manzelstve a nezalezi na tom ci prave plodite potomka alebo nie 😉

ella1
14. nov 2007

no a gretočka ktoré?pokiaľ viem,tak len dve,ostatné sú sekty

majcik
14. nov 2007

Ella - najdem Ti to, ale dnes uz nestiham ... ak by som zabudla, tak kludne mi zajtra napis IP, najdem si na to cas ...

gretocka
14. nov 2007

zuzu, aj ja to takto chapem

dianty
autor
14. nov 2007

ella1-nie je to tam.. niekde to môže byť, ale v Biblii to nie je.. a čo povedal Ježiš je zaznamenané v Biblii, nie? tak to ani nepovedal, mám taký pocit... možno že sa mýlim..

ella1
14. nov 2007

zuzu,tak naši farári sa asi učili asi bludy.

gretocka
14. nov 2007

ella tak to mas zle informacie...

droby
14. nov 2007

tak sa riadte kazdy svojou cirkvou, a nerieste to, kazdy ma etda svoju cestu nech si mysli co chce a zije si podla toho comu veri.
ja neverim cirkvi to uz je ubohe co ztoho prapovodneho zostalo...
ked niekto nechce mat sex pred svadbou nech ho nema z presvedcenia, kto nechce hresit sexom bez plodenia deti tak nech to nerobi, kto to nepovazuje za hriech tak nech si zije tiez po svojom.
naskytla sa mi otazka na co to tu bolo vytvorene, ked je od nazvy temy jasne ze to tu bude boj veriacich.

majcik
14. nov 2007

V katechizme urcite tieto veci su popisane, sama som to tam hladala uz parkrat. Najdem znova, ale trochu mi to potrva.

Dianty - v Biblii je napisane to, ze Jezis dal "kluce od nebeskeho kralovstva" svojmu nastupcovi - Petrovi a dal mu moc "cokolvek zviazat na nebi i na zemi" - to sa tyka ucenia cirkvi...

ella1
14. nov 2007

no vážne,ja budem rada,ked mi to niekto nájde v katolíckych knihách.
tak nám to gretočka napíš.

dianty
autor
14. nov 2007

ok, a čo keby sme prestali neustále porovnávania cirkvi, necirkvi?

majcik
14. nov 2007

Ja uz musim ist prec z netu, ak mate niektora cas a chut, pohladajte to v KKC, ak nenajdete, ja si zajtra na to najdem cas.

ella1
14. nov 2007

majcik,ale už tam nie je že za akých podmienok,,čokoľvek zviazať na nebi a zemi"

majcik
14. nov 2007

Ella - Jezis dal Petrovi v tomto smere plnu moc.

ella1
14. nov 2007

dobre,pripusťme,že je to v nejakých knihách napísané.
ale odpovedzme si,kto tie knihy písal a kedy?
to ešte neznamená,že to tak kázal boh alebo ježiš.

ella1
14. nov 2007

ako vieš,že v tomto smere?

zuzu
14. nov 2007

tak ma napada, co by sa potom stalo s neplodnymi manzelmi, ked nemozu splodit dieta
to akoze cely zivot hresia ked sexuju?

gretocka
14. nov 2007

Zakon cislo 308/1991 Zb., ktory je stale v platnosti

Zoznam cirkví a náboženských spoločností, ktoré zo
zákona alebo na základe súhlasu štátu pôsobia na
území Slovenskej republiky (§ 22):
1. Apoštolská cirkev na Slovensku
2. Bratská jednota baptistov
3. Cirkev adventistov siedmeho dňa
4. Cirkev bratská na Slovensku
5. Česko-slovenská cirkev husitská
6. Evanjelická cirkev metodistická
7. Kresťanské zbory
8. Pravoslávna cirkev
9. Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku
10. Gréckokatolícka cirkev
11. Rímskokatolícka cirkev
12. Slovenská evanjelická cirkev ausburgského vyznania
v ČSFR
13. Židovské náboženské obce
14. Starokatolícka cirkev v ČSFR

ella1
14. nov 2007

no snažia sa splodiť 😀