Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

zuzu
14. nov 2007

ach predchadzajucim prispevkom som sa nechala uniest uz asi nie je velmi k teme 😉

dianty
autor
14. nov 2007

zuzu- 😀 to je blbosť preboha... 😀 už mi to je smiešne 😀

ella1
14. nov 2007

gretočka,ale ja som chcela len katolícke cirkvi.nie aj ostatné o tých sme sa bavili.
a babtisti podľa sú-sekta.

zuzu
14. nov 2007

a co taky manzelia v rokoch, zena po prechode?

marya
14. nov 2007

Nechápem, na čo je táto diskusia dobrá....veriace si budú stáť za svojím, neveriace rovnako, nech má každý svoj názor, načo presviedčať druhého o svojom názore ? Ja mám svoj, ale beriem to, že každý má na vec iný pohľad a chápem, ak sa naše názory líšia, veď je to úpne normálne....

ella1
14. nov 2007

takže som mala pravdu.katolícke sú dve.

zuzu
14. nov 2007

dianty viem ze je to blbost, ja len na margo toho, ze niektori si myslia ze sex je dobry iba ked sa plodia deti
tak ma potom dalsi podriv napada: co zena bez vajecnikov, ci maternice, aj ta hresi?

nguyen
14. nov 2007

gretocka v prispevku z 14:58 sponias KRESTANSKE cirkvi, tak bacha na c 13 v zozname 😉 to len aby sme tu nesirili nepravdy 🙂

dianty
autor
14. nov 2007

marya-veď ja tiež nerozumiem,že ich to stále baví 😀 ale je to zaujímavé čítať.. 😀 síce, téma bola o niečom inom, ale aj tak to súvisí...

mominka
14. nov 2007

kacenqua: dakujem Ti za Tvoje slova 🙂
Ella1: ... myslim, že kresťanske dvojice využivaju po svadbe skorej metodu plodnych a neplodnych dni. (myslim, ze to je jedina povolena antikoncepcia) Už aj prerušovana sulož je hriech. No, takže, ak ma žena nepravidelnu menštruaciu, tak ma dost problem sa ochraniť pred tehotenstvom.
Ale antikoncepcia versus kresťanska viera to je už zase uplne ina tema. Takze sorry. 😵

ella1
14. nov 2007

super by bolo,keby snežienka napísala:mala som sex s manželom pred svadbou,lutujem to a rozmýšľam,čo si tým pádom môžme ešte ponúknuť?

ale ona napísala:............čo Môžte ešte ponúknuť?

a tým sa to začalo ☹

dianty
autor
14. nov 2007

zuzu-a tak nesexujme, aby sme to mali v nebi čistééé

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella1
14. nov 2007

neviem,či ste ma dobre pochopili.ja si nemyslím,že sex je hriech.len som písala,že nás učili,že sex pred svadbou a ked nechceš plodiť deti je smilstvo.

nguyen
14. nov 2007

prerusovana suloz je hriech???? 😲 a aky dovod si vymysleli pre toto? 😀

ella1
14. nov 2007

ja som vydatá 😀

dianty
autor
14. nov 2007

ella1-to musel byť divný učiteľ-keď nechceš splodiť dieťa je smilstvo...

ella1
14. nov 2007

prosím,zamknite túto tému!!!

dianty
autor
14. nov 2007

ella1-ja si myslím, že to nie je treba, len by sa malo vrátiť k pôvodnej téme, nemyslíš?

marya
14. nov 2007

Stačí, keď sa prestanete vadiť.....

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gretocka
14. nov 2007

Baby, nechytajte ma za slovicka, vytiahla som vam cely zoznam zo zakona, ziadna z tych cirkvi nie je sekta, su zakonom uznane ako cirkvi.
A fakt prestante s ironiou a osocovanim...

ella1
14. nov 2007

blbo som to napísala?
proste,že máš sexovať,len ked ideš plodiť.
ale ja s tým nesúhlasím.

dianty
autor
14. nov 2007

marya-súhlas, nie je treba ju zamykať... len aby sa to vrátilo k pôvodnej téme..

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mominka
14. nov 2007

nguyen: ... ano,podľa katolickej cirkvi je prerušovaná súlož tiež hriech aspon si myslím. Jednoducho semäno nejde tak kam patrí.... 😅 Dúfam, ze sa nemylim a nepisem bludy.

ella1
14. nov 2007

ja podrzpujem?len som ti písala,že nám teda povedz,čo si vy navyájom ponúkate?
ani nemám umzsel podrypovať,len sa pýtam.

kacenqa
14. nov 2007

baby navrhujem vratit sa k teme - sexa byvanie pred manzelstvom - skusenosti

dianty
autor
14. nov 2007

kacenqa-mám pocit, že niekto by tu mal prestať neustále rýpať (nie ty) 😀

dianty
autor
14. nov 2007

snezienka33-tentokrát si ťa musím zastať, lebo ella1 stále podrypuje...