Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

zuz11
16. nov 2007

vratte sa k teme a ak uz nemate co k teme povedat tak si najdite inu 😉 dakujem

mimkao
16. nov 2007

ani toto nebolo k téme... 😉

zuz11
16. nov 2007

mimkao, som admin a upozornujem vas ze ste uz mimo a ak to bude pokracovat temu zavriem 😉

mimkao
16. nov 2007

pardon, som tam zabudla dat otaznik. Myslela som na to co som napisala redkvicke, ze ma IP. To si tu pisu viacere. Ale uz som ticho. 🤐 🙂

danuska24
18. nov 2007

my sme spolu byvali asi 2 roky pred svadbou (po roku chodenia), sex sme mali asi po 4 mesiacoch od zaciatku vztahu a nelutujem absolutne nic. a dovolim si povedat ze sme sa poznali ooooovvvveeeellaaa lepsie ako pary ktore sa stretnu kazdy druhy den na 2 hodinky niekde v bare aj ked spolu randia 5 rokov.
mojej svokre nevadilo ze spolu byvame, a pritom byvame na dedine, takze si viete predstavit tie reci ,,susedov,,

musa
18. nov 2007

tak my sme mali jedno aj druhe pred svadbou a byvali sme u nasich,nasi neboli proti,comu som sa velmi divila.Nelutujem.8 mesicov po svadbe sme isli do svojho.

redkvicka
18. nov 2007

Mozem sa spytat, hovorili by ste to iste, ak by si vas ti muzi nezobrali? Lebo vasa lovestory sa skoncila happyendom, ale ja mam napr. brata, ktory spolu chodili dlho, dlho spolu byvali, a potom sa rozisli a on sa z toho 2 roky spamataval a neviem, ci je spamatany dodnes. Pre mna byvanie, spanie, je obrovsky zavazok, danie samej seba, mojho vnutra, a este pridam nieco, za co ma budete povazovat za nemodernu a puritanku, sex patri do manzelstva, lebo tak to stanovil Boh. To je moj nazor, ktoremu verim a podla ktoreho som zila a chcem zit. Podla Bozich zasad.

danuska24
19. nov 2007

redkvicka neriesim co by bolo keby bolo.....

sue
19. nov 2007

Redkvicka, mala som vzťah - trval tri a pol roka, bývali sme u našich, patrilo k tomu aj milovanie... "rozišli" sme sa pol roka pred svadbou, na ktorú bolo už všetko pripravené... a neľutujem absolútne nič... keby sme spolu nebývali, tak by som na to, aký ten človek je, prišla pravdepodobne až po svadbe (možno aj tehotná alebo už s bábätkom) a to by bolo tisíckrát horšie ako takto... som jednoznačne za spoločné bývanie aj sex pred svadbou... (a svadba samozrejme pre mňa nie je len formalita, je to prirodzené vyústenie vzťahu, ďalší krok, "vyšší level"... ale na ten sa musia ľudia veľmi veľmi dobre poznať a po tých skúsenostiach, ktoré mám, by som do manželstva bez predošlého spolužitia neišla)

nguyen
19. nov 2007

redkvicka, a ty odkial beries tu istotu, ze ked si ta tvoj muz zobral, tak sa ti nemoze stat, ze po dlhom spolocnom byvani a vzathu sa s tebou nerozvedie a budes sa z toho spamatavat este dlhsie ako tvoj brat?
Nikto a nic ni nezaruci vecnost vo vztahu, ani sobas v kostole, ani v ziadnej institucii na svete.
Uplne s tebou suhlasim ze byvanie a sex je velky zavazok, tak by to aj malo byt, ale teno zavazok, pre niektorych nie je podmieneny svadbou, pre niektorych je svadba dalsim krokom, pre teba zrejme prvym, na tom nezalezi podstatne je si uvedomit, ze v kazdej etape vztahu moze nastat koniec a to, ze sa s niekym nezosobasim hned, neznamena, ze to s nim nemyslim vazne, mozno prave naopak 😉 nehrniem sa do niecoho bez toho, aby som vedela co ma tam (aspon plus minus) caka
a k tym bolestnym rozchodom, neviem ci ma tu niekto pochopi, ale aj tak sa pokusim... to, ze sa s niekym rozides aj po dlhsej dobe a boli to, nemusi byt pre teba v principe negativne poznanie, ja som bolestnych rozchodov prezila niekolko a mozem povedat, ze kazdy mi dal do zivota nieco, co by som dnes uz nevymenila za "vztah bez problemov na prvy sup", ale to sa da asi tazko pochopit, ked to niekto nezazil, mala som moznost lepsie spoznat samu seba v roznych situaciach a uvedomist si co chcem a co nie a je pravda ze co ta nezabije to ta posilni 😉

grettka
19. nov 2007

no trochu som sa pobavila na redkvickinom vyroku "hovorili by ste to iste, ak by si vas ti muzi nezobrali? Lebo vasa lovestory sa skoncila happyendom".. tak netvrdila by som, ze svadba je happyend... svadba je len dalsim krokom vo vztahu dvoch ludi, a nieco nou iba zacina... a este neznamena, ze ked si ma chlap vezme, tak budeme navzdy stastni...
Poznam pary, ktore spolu pred svadbou nezili, mali rovnake hodnoty, co vyplyvalo z ich viery... ale co sa nestalo, do manzelstva vstupovali po zrelej uvahe, lenze situacia sa po dvoch rokoch zmenila, a z veriaceho verneho a oddaneho manzela sa stal nevernik a manzelstvo sa rozpadlo, a to nie je ojedinely pripad.
V tomto suhlasim s nguyen, ze nic nezaruci vecnost vztahu...
A druha vec, redkvicka, zalezi na uhle pohladu, ty sa pozeras ako veriaca zena, tvrdis, ze sex patri do manzelstva... ok, ale je tu na fore kopa neveriacich zien, a to este neznamena, ze by mali horsiu moralku.

melory
19. nov 2007

baby nehjte prosim vas pokojne dychat prispievatelkam tejto temy a piste jej svoje nazory na zivot do IP.

kacenqa
19. nov 2007

nguyen - presne tak. akokolvek rozchod boli, treba sa otriast, ciastocne sa z neho poucit. ale s kazdym rozchodom som zistovala viac a viac o tom, ktore povahove crty u muza su pre mna dolezite aco dokazem tolerovat a co uz nie.

a prepac, ale spamatavat sa 2 roky z rozchodu mi pride trosku vela. pride mi to, akoby niekto (teraz neriesim tvojho brata vobec) bud sam v sebe zivil nadej,ze sa raz este moze dat s tym dotycnym dokopy, alebo sa nezmyselne tyral a lutoval....jasne, ze kazdy sa individualne vysporiadava s rozchodom, niekto sa otrasie po 2 tyzdnoch a niekto po 2 mesiacoch ale podla mna 2 roky je uz naozaj privela a v tom pripade by som mozno uz aj zvazovala navstevu psychologa a to bez akejkolvek hanby....

diddi
25. sep 2009

jemine....a ty si nas kam presmerovala? 😕

dzio2
25. sep 2009

ideme nato zrusili nas uz uplne

danka.k
25. sep 2009

az do roku 2007 sme sa dostali 😀

diddi
25. sep 2009

to uz je akyyy suvis 😀

dzio2
25. sep 2009

dali nam spiatocku diddi suvis nieje ja placem od smiechu 😀

diddi
25. sep 2009

no nic...tato tema sa mi nepaci 😒 ...tak sa majte, zas pri nejakej hovadine

danka.k
25. sep 2009

idem aj ja smer hajany.. mozno zajtra daco vymyslia nove 😀

dzio2
25. sep 2009

tak fajn ale pobavila som sa 😀

dzio2
25. sep 2009

adminy ☹ 😉

macka01
25. sep 2009

tymto vyrtualnym cestovanim spôsobite,že sa pozamykaju všetky stranky do ktorych sa votrieme aby sme tie prasačinky mohli ďalej rozoberať 😀

dzio2
25. sep 2009

ma tam byt i sorry

mywiel
25. sep 2009

Macka nie stranky sa pozamykaju ale zrusia nicky... 😅
SEX aj byvanie pred svadbou nie je problém... 🙂

hasleerka
26. sep 2009

no neviem či sa tu ešte pridávajú názory ... ja som tiež s mm bývala pred svadbou v prenájme a nebanujem ... spoznali sme svoje vlastnosti počas celého dňa, nielen z randenia, aj naše chyby ktoré si vieme vzájomne tolerovať ... a ako napísala sue postúpili sme potom o daľší krok, vzali sme sa a máme spolu dve krásne deti ... možno keby som tie chyby spoznalai až po svadbe tak by som ich už nechcela tolerovať a bolo by po našom peknom vzťahu

rora
27. sep 2009

no ja si neviem predstavit ze by som s priatelom nebyvala a uz vobec nie ze by sme spolu nemali intimnosti este pred svadbou. sme spolu vyse tri roky a z toho vyse roka spolu byvame a svadbu este len planujeme cca za rok a pol. behom spolocneho spolunazivania sme sa skutocne spoznali, uz to neboli len navstevy "u nasich" alebo "u vasich"... lebo par hodin denne sa neda porovnat s 24 hodinami denne. spoznali sme hlavne svoje zlozvyky, zvykli sme si na urcity rezim a fungujeme normalne dalej, neviem si predstavit ze by som az po svadbe mala mat stres z toho ze co teraz ked budeme stale spolu a ze ako to bude a podobne veci. a tiez som si dlho zvykala na to ze vedla mna niekto spi. bola som zvyknuta na svoje pohodlie, a predsa len vo dvojici zo zaciatku nie kazdemu hned vyhovuje partnerova noha prelozena cez partnerkyn chrbat a podobne 😅 takze som rada ze uz som si zvykla 😀

miroslava89
27. sep 2009

sex pred svadbou u nas bol stale- vydrzat styri roky bez sexu no neviem neviem 😅 😀
a spolocne byvanie-to bolo prilezitostne...ked bol chlap doma tak sme boli u nich skoro stale..spala som tam viac ako doma..a teraz byvame s jho maminkou stale🙂 takze u na je vsetko ako pred svadbou

macka01
27. sep 2009

tiež si myslím že spoločné byvanie pred svatbou je fajn,len tak môžeš spoznať dôsledne partnera a on teba.My sme byvali spolu asi pol roka ale aj to stačilo,lebo si myslím,že mnohym sa otvoria oči až po svadbe a nemusí to byť práve to,čo si predstavovali a prichádza vytriezvenie

angyalok
27. sep 2009

Ja si myslim ze je to dobre ze sa mladi ludia najprv byvaju spolu aspon sa tak spozna jeden druheho presne tak ako pise macka01