Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

teodorka
7. okt 2009

myw nic Ti to nezarucuje ,ludia sa dostavaju do roznych situacii v zivote a nikdo nikdy nevie akym smer si vyberiem o par rokov .Ale podla mna ak su zaklady zle tak stavba spadne skor ci neskor ...a ja zase netvrdim ze len po svadbe ,joj to uz nie 😀 az taka striktna nie som 😀 ale mne by bolo 3 dni napr .fakt malo ...teraz by som to mozno skresala z 8 mesiacov na 4 😀 ja neviem nemam tu prilezitost [nastastie]si to vyskusat 🙂 🙂

mywiel
7. okt 2009

To je predsa jasné keby som o nom pochybovala tak sa zanho nevydam. 😉 A sex na tom nic pre nas nezmenil. 😵

rora
7. okt 2009

teodorka mne je fuk co si kto mysli o troch dnoch, ja som bola jeho prva a v dobe ked sme sa spoznali uz som ja mala dost sexualnych skusenosti a poviem ti, leto a vikend u vody robi svoje,tak som sa jednoducho "ujala situacie". pre nas by vpodstate nemalo vyznam cakat do nejakej svadby,kedze sme obaja (vtedy 20rocni ludia) do toho vztahu nesli s tym,ze z toho musi byt zakonite nieco vazne. ale cas nas vztah utuzil,laska pretrvava a som rada ze nam to klape po vsetkych strankach a keby mozem vratit cas, tak jedine co by som zmenila, tak by sme do toho isli hned v prvy den rande! 😀 😀

grettka
7. okt 2009

Poznam pary, ktore cakali do svadby, a po piatich-siestich mesiacoch chodenia sa hrnuli do svadby, aby uz mohli sexovat,.. manzelstvo teda dlho nevydrzalo.. lenze problem nebol sex ako taky... stroskotalo to na inom... tam bola zanedbana stranka vztahu celkovo. Myslim, ze malokto je zrely na manzelstvo v 19 rokoch a pol roku chodenia.... A co som tym chcela povedat? Zalezi na tom, ako sa kto k tomu postavi... pokial obom vyhovuje cakat je to ok.. pokial chcu obaja spolu spat pred svadbou, tak je to tiez ok. Dolezite je mat rovnaky nazor.. neda sa zovseobecnovat s "mackou vo vreci" ono fakt kto je s prepacenim ku*evnik od zakladu, tak vystrieda zenskych neurekom, ci uz bude cakat do svadby alebo nebude... Uznavam, ze sex je dolezitou sucastou vztahu... ale treba sa spoznat hlavne povahovo... a myslim, ze toto sa dnes velmi zanedbava... pokial teda neoddelujeme sex od lasky... co sa dnes dost akoze velmi moderne
😝

daniela1983
7. okt 2009

juj baby, nechapem co sa rozculujete. ja tu nikoho neznasilnujem, aby s nikym nespal. 😝 ved akoze kludne. ale ja som spokojna ze to bolo takto. a sorry titkovamiriam, ale ked som z nikym nespala do 24 to som akoze divna? ked nesexujem od 18ich alebo skor?
jasne nikto nie je o nic horsi o ineho. ja iba pisem, ze ja som to vnimala ako vyhodu. v nicom nam to neuskodilo, obaja sme za to vdacni. a ak niekto verim neprekonatelnym sexualnym rozdielom a ze urcite by mohol natrafit minimalne na uchyla ak by si toho dotycneho otestoval, tak prosim. my sme o tom neuvazovali.
a sorry nevydavala som sa aby som mohla sexovat.... to akoze neviem ci sa niekto vydava za tymto ucelom. komu by tak zasadne o sex islo, tak sexuje aj bez svadby. a nie ze sa berie aby uz spolu mohli spat! to sa mi zda absordne tvrdenie. 😠

mywiel
7. okt 2009

Gretka absolutne suhlasim s tvojim nazorom, mne sa nepaci len to ze pockat lebo sa to tak robi, alebo patri... 😔 lebo su aj také pripady. 🙄

diddi
7. okt 2009

...alebo,ze to kaze cirkev

daniela1983
7. okt 2009

no tak to nas pripad absolutne nebol!!! ja som vzdy bola tazky rebel v mnohom. takze z reci som si nikdy nic nerobila.
ja som to jednoducho povazovala za pozitivum pre vztah. ano hlavne preto, aby sme sa spoznali povahovo! lebo ked sme si cas nekratili od zaciatku sexom, tak sme ten cas travili inak. a mnohonasobne sa nam to vyplatilo. lebo sme vsetko cas investovali do rozhovorov a spoznavania. a vasen prisla ked uz sme si boli isti, ze je ten druhi ten pravy.

daniela1983
7. okt 2009

aj ked som bola veriaca, tak som dlho tvrdila, ze sa s chlapom vyspim, ze neni o com. takze kvoli cirkvi by som to teda rozhodne nerobila 😀

mywiel
7. okt 2009

No ano na tu cirkev som narazala a nebrala som sa aby som mohla sexovat to som robila aj predtym... 😀 Ak to vyhovuje obom akokolvek sa rozhodnu a netlaci na nich okolie, alebo cirkev tak je to ok.

diddi
7. okt 2009

my sme si cas rozhodne nekratili sexom....keby to tak bolo,tak nemame deti a nie sme manzelia

mywiel
7. okt 2009

Ani my, teda robili sme aj plno inych veci... 🙂

daniela1983
7. okt 2009

kazdy by tom mal robit jedine preto, ze to sam povazuje za spravne a nie kvoli okoliu. to je potom trochu pokrytecke

titkovamiriam
7. okt 2009

daniela ok nech ti to naozaj dlho vydrzi 🙂 ja prajem takymto ludom moji rodicia su toho prikladom chodili spolu od 16 a budu spolu 40 rokov na buduci rok.sexovat zacali v 17.tich. 🙂 a brali sa v 20-tke.cely zivot su si jediny. 🙂 no ked beriem vrstovnikov tak tym to moc nevyslo-bud si chlap nasiel 4-5 rokov po svadbe milenku alebo si milenca nasla zena a to len preto ze to chce skusit aj s niekym inym 😅 😅 😅 .a osobne nepoznam naozaj nikoho kto by to 20 nemal sex - to vies skazena bratislava 🙂 .michal je deviatak a ma uz spoluziacky co sexuju od 13-tich 😔 no to sa mi zda fakt skoro 🙂 .
no a cirkev to je ina tema....staci mi ist na dovolenku na oravu....

mywiel
7. okt 2009

Daniela aj tak pochybujem ze si sa nerozhodla tak aj kvoli viere, proste si sa dala presvedcit ze je to tak spravne a treba to potlacit do svadby, mi nehovor ze si po nom netuzila aj pred svadbou. 😅

diddi
7. okt 2009

sex pred svadbou je podla cirkvy hriech....a co potom masturbacia,alebo HAK?

mywiel
7. okt 2009

Didi ved prave... 🙄

jaron
7. okt 2009

Ahojte.
Čo sa týka cirkvi a sexu a podobných vecí, kvôli cirkvi by som ani ja nechcel niečo robiť alebo nerobiť. Ale verím, že Boh je stvoriteľom sexu. A ako jeho stvoriteľ má aj ten najlepší návod na jeho použitie. Viem, že Boh ma miluje a som rád, keď môžem žiť podľa jeho rád. Je to jednoducho medzi ním a mnou. Preto som s manželkou spal až po svadbe.

Ale ja vás chápem, ktoré to máte inak. Veď aj ja som to mal predtým väčšinu života inak. Len som chcel vysvetliť svoj postoj. Chcem dobrovolne z lásky Boha v živote rešpektovať. A mám z toho radosť a pocit vnútornej slobody. To je všetko.

titkovamiriam
7. okt 2009

hak nesmies brat ved to zakazuju !!!! 😠 😠 😠 kamoska ju musela rat koly zdravotnym problemom a manzel aj svokra boli strasne proti 😠 😠

diddi
7. okt 2009

jaron,sorry za otazku-bol si panic,ked si sa zenil?

yvetta
7. okt 2009

titkovamiriam ani ja som nemala sex do 20 a nelutujem....
prosim Vas len tu nezacnite rozoberat temu viera, lebo zacnem pouzivat vykricniky atd... uz som totiz alergicka, ked sa tu na konikovi tieto temy potom zvrhnu aj tak tu budu 2 tabory - ti co su proti viere a ti co su za - a to nikdy neskonci to je ako Jednoducho Maria stale o tom istom 😒 😠
ja si vsak myslim, ze clovek a jeho spravanie a konanie sa formuju aj vychovou, ake maju hodnoty rodicia a tiez si myslim, ze ked je niekto veriaci tak aj cirkvou a to ma vplyv na cloveka takze ja verim tomu...a nevidim nic zle na tom, ked napisem, ze aj cirkev na tom mala podiel, ze som nespala s xxx ludmi - a nepride mi to pokrytecke z mojej strany 🙂

mywiel
7. okt 2009

Yvetta ale sex pred svadbou ano ci nie je spojeny s vierou...takze preco o tom nehovorit ved to nie je tabu nie... 😅 😕

grettka
7. okt 2009

daniela, preco sa rozculujes? 🙂 Ja som nikde nepisala, ze TY si sa vydavala preto, aby si mohla sexovat.. Prosim, citaj trosku pozornejsie.... Nepoukazovala som na teba, a ak si si to vztiahla na seba, tak to mi je luto
... Pisala som o skusenosti, ktoru mam ja. Nie je to absurdne! Bohuzial...Ano, zazila som to v pripade dvoch kamosiek, ktore sa tym "dovodom" preco sa idu vydavat netajili.. jedna dokonca v 17 este pred maturitou, musela mat suhlas rodicov a aj ho dostala, a druha 19, absurdne? Ano, viem, ale stalo sa,...
Uz koncim s prispievanim do tejto temy, lebo zjavne ma tu malokto pochopil... neutocim totiz ani jednu, ani na druhu stranu... kazdy si to musi zvazit podla SVOJHO najlepsieho vedomia a svedomia... a kazdy ma dovod, preco robi tak, ci onak...

diddi
7. okt 2009

ja nepoznam ateistov,ktori by cakali na sex a spolocne zitie az po svadbe....fakt su to len veriaci...hmm

mywiel
7. okt 2009

Ako vravim, ked su obaja o tom presvedceni ze maju pockat a nik ich do toho nenuti ani cirkev ale proste to tak citia to beriem, lenze nejaka vychova alebo co by povedali ludia keby sme spali skor fakt nechapem a koncim myslim, ze som sa vyjadrila dost. 😉

erikasadek
7. okt 2009

no tu to uz vrie, daniela ked Ta tak citam tak si poriadne, protirecis davas otazky a ked Ti ich zodpovedaju tak utocis... 😕

kazdy mame iny pohlad na vec.. sex je dolezity v manzelstve.. jedno s prvych miest, ak nie je harmonicky, tak to dlho nevydrzi, vydrzi ale bude to chladny vztah....jeden bude s velkou pravdepodobnostou urcite zahybat... 😀
a ten druhy ticho trpiet , v v horsiom pripade..

sex pred svadbou a spolocne byvanie..
za seba, mozem povedat, ze do 25 som nikdy s nikym nespala, nehanbim sa to povedat.; nie s nabozenskeho, hladiska, to je na poslednom mieste.. 😀

nenasiel sa ten pravy, 😀

ale ked prisiel, tak to bolo spolocne byvanie, od zaciatku ked sme sa poznali, a spolocny sex.. a uz to tak je 7 rokov.. 😀

ako povedal moj muz, je to dolezite;;vediet ze dvojica je za jedno po vsetkych strankach ak vies ze to skripe uz pred svadbou tak to nebudes tahat a viazat sa... 😉

kazdy rozmyslame inac sme proste iny.. ale podla mna, ak su obaj snubenci , to je pre mna, znak , ze to myslia spolu vazne, a ze je to len krok ku svadbe preco nie, aj sex.. patri to k zivotu..
diabolizovat sex je podla mna zastarale..

no a mozte ma kamenovat... 😀

mywiel
7. okt 2009

Este som nestretla veriacich co by so sexom pred svadbou nepockali, proste su presvedceni ze to tak chcu, lebo cirkev to berie ako hriech a oni su presvedceni ze su slobodni, ze pockat je nieco ojedinelé a vzacne v dnesnej dobe, ze je to znak ze si toho druhého vazia a ze je to nieco uzasné lebo pockali par tyzdnov, mesiacov ci rokov? Sex je pre nich dovoleny Bohom len v manzelstve. Cakaju len silne veriaci, iny dovod nevidim.
V buducnosti si myslim ze cirkev uz nebudeme potrebovat, nevravim vieru, ale cirkev, aby nam hovorila co je v zivote spravne, lebo sex je prirodzeny, stvoreny Bohom a nie je to nic hriesne ked sa dvaja miluju a nie su zosobaseni, su ovela vyssie vesmirne zakony lasky ako nejaké doktriny cirkvi, a ich strasenie peklom a hriechom.

jaron
7. okt 2009

Ahoj erikasadek,
už sme spolu dávno neboli v nejakej téme. 🙂 A určite ťa nebudeme kameňovať. Ešte to by tak chýbalo.

jaron
7. okt 2009

Diddi, odpoveď na tvoju otázku: povedzme že nie celkom.
Ja viem, že som ti asi veľa neprezradil, ale naozaj je to trochu pre mňa intímna otázka, ktorú sa mi tu na internete verejne nechce nejako podrobne rozoberať 🙂. Inak nebol som žiadne neviniatko, ani čo sa alkoholu, ani vzťahu k ženám týka.

erikasadek
7. okt 2009

jaron ahoj.. 🙂

rada ta znova citam... 🙂