Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

ella1
12. nov 2007

sisulik,hned sa mi nezdalo,že by ste to tak dlho vydržali. 😀 😀

kacenqa
12. nov 2007

sisulik po akej dobe? 😀 3 tyzdnoch? hehe

myslim ale, ze za 'standardnych' podmienok by sa vztah mal vyvijat istym smerom a jednym z tych vyvojovych stupnov je spolocne byvanie

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
12. nov 2007

ella... 😀
on ma tri dni po tom co sme sa prvy krat vydeli poziadal o ruku....a ja šiši suhlasila...o dva tyzdne sme mali svadbu..a uz takto sme obaja šiši spolu uz 7 rokov... 😀 ale inac nam to manzelstvo super šišiovsky klape..no my sme sa naozaj nasli... 😀 tak dufam ze nam to takto vydrzi uz navzdy... 😅 ale super sa nam obom spomina na ten cely zaciatok... 😎

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisulik
12. nov 2007

ano...to som ja...inac kosicaniek co sa vydali z kuvajtanov je viacej 😀 ale tu ktoru spominas, tak to ja...no... 😅

sisulik
12. nov 2007

ano klape...vdaka bohu...len teraz tri mesiace sme na dialku...ja s detmi v kuvajte a on na SR kvoli zaverecnym skuskam.. 😅 aj tak to klape..este viac upevnuje, ale je to moc tazke takto... ☹

zuzula28
12. nov 2007

Ahojte, my s manzelom sme byvali pred svadbou spolu 5 rokov a intimny zivot samozrejme k tomu. A teoria o zdupkani pred problemamy je straasnaa kravina.

Svadba nic nevyriesi. Prave naopak, pocit, ze ten druhy moze kedykolvek odist bez zavazku dava volnost a obrovsku istotu, ze ostavame, lebo chceme. a tych problemov, ktore sme spolocnymi silami pred svadbou prekonali, lebo sme chceli, bolo za vagon.

Manzelsky slub zovsednie velmi rychlo, takze je to len o tom co chcem ja aj on. Svadba este nikdy nic nikomu nezachranila, skor naopak...
Moj muzicek nebol ani zdaleka moj prvy, ani ja jeho a preto viem porovnat a viem aj to, ze hlavne pre chlapa je dobry sex az kruto podstatny.

ella1
12. nov 2007

sisulik-a ja som si myslela,akí sme my rýchly 😀 😀

snezienka-ja keby som tvoj manžel a povieš mi,že ľutuješ,že si so mnou spala pred svadbou,asi by sa ma to dotklo.

mimonenka1
12. nov 2007

a ja ze co je tak mrtvo u nás a tu ho máš zuzla čo nie si doma, ale behás sem tam 😠

sisulik
12. nov 2007

ella 😀 vy kedy? nejako mi to vyslo z hlavy..

ella1
12. nov 2007

no my:
4 mes. chodenia-bývanie-o 2 mes. sme splodili baby-o 4 mes. svadba.
a všetci,že ako rýchlo!
mne sa to až tak nezdalo.
no ale vy ste jak rakety 😀

amy14
12. nov 2007

no my s priateľom žijeme už 3roky spolu a super nám to klape.....a môj priateľ si teraz zobral do hlavy svadbu....

sisulik
12. nov 2007

no..ta my take moslimske rakety... 😀 bo i tu v kuvajte..sa najprv zasnubia a par mesiacov (i rokov) sa spoznavaju a az potom sa rozhodnu ci sa zoberu alebo zrusia zasnuby...ale my sme si to posvojili... 😅

zuzula28
12. nov 2007

mimo ty Sherlock, uz padam.

ella, zdravim aj ja som z GA

sisulik
12. nov 2007

inac aj ja mam sesterky, bratranca, tetu v GA 😀 na krasnej ulici 😅

ella1
12. nov 2007

čím si ho tak očarila,že ťa tak strašne chcel? 😉

zuz-pozerám,ale asi ťa nepoznám.ale teší ma.

sisulik
12. nov 2007

ella...ta to naozaj neviem cim 😀 mozno tym ze ja taka "blazniva" ako on.. 😀

ella1
12. nov 2007

ale jak ste spoznali na prvý pohľad? 😀

jaja25
12. nov 2007

Aj ja sa k vám pridám. My sme s mojim manželom spolužiaci zo základnej aj strednej. Začali sme chodiť spolu po Gymnáziu a chodili sme 4a1/2 roka. Bez spoločného bývania, bez sexu... Potom sme sa vzali napriek tomu že sme boli obaja študenti a nič nám neušlo. Máme pekné manželstvo, 2 zdravé deti a nelutujem že som zostala pannou až do svadby. 😉

sisulik
12. nov 2007

ella...ta to neviem ani ja a ani on... 😀 ta ja uz bola moslimka..a on rodeny moslim...studoval v Ke...a tak nejak sme sa nahodou raz stretli..jeho kamos bol manzel mojej kamosky... 😅 no neviem...on uz koncil vysku...neplanoval mat manzelku cudzinku...a vsetko sa to otocilo 😀

ella1
12. nov 2007

tak to je sila 😀

tak niekedy zájdi do GA.rozobereme detaily 😀

sisulik
12. nov 2007

ella...ale ja teraz v kuvajte...a na krasnej nepoznas nikoho?

ella1
12. nov 2007

no poznám.
ved sadni do lietadla...raz-dva si tu.aké tam máte počasie?u nás kosa,včera snežilo.v galante!

sisulik
12. nov 2007

ta tu este mame v dome zapnutu klimu..aj tu bude zima...v decembri zacne..ale nie sneh..hehe...vonku moze byt cez 30C ale za to fuka vietor..takze je to fajn...

ella1
12. nov 2007

vy sa máte.aj som zabudla ako leto vyzerá.

sisulik
12. nov 2007

ella..no neviem, dost je tu prasno...ale o par tyzdnov by uz malo zacat aj prsat..hehe

zuzula28
12. nov 2007

sisulik a koho, koho, prezrad. Ja tiez byvam na Krasnej 😵

sisulik
12. nov 2007

zuzula..poslem ip

dianty
autor
13. nov 2007

No na margo snezienka33, samozrejme, je to tvoj názor, ale poznám a mám osobnú skúsenosť s týmito kresťanskými zásadami a len to ničí ľuďom život. Nechávaj si to pre seba, ži ako chceš ty, hlavne to nevnucuj iným... opýtala si sa niekedy svojho manžela či priateľa, či chcel s tebou bývať pred svadbou? vidíš, možno ani nie.. a možno chcel..
Niet podľa mňa lepšie spôsobu ako sa najlepšie spoznať a ako vedieť s kým potom pôjdeš do manželského zväzku. Poznám prípad, kedy sa dvaja brali, ona mala 19 a on 21.. a teraz? idú sa pozabíjať, hádky sú na dennom poriadku... a toto mám žiť do konca života? S niekým sa hádať, lebo sme nevedeli, že aký ten druhý vlastne je? nie... a neznášam, keď sa tieto kresťanského "zásady" vnucujú druhým.. neznášam to.. teraz nemyslím teba snezienka33.
Myslím si, že každí človek má právo vybrať si slobodný život a život so svojími slobodnými rozhodnutiami.. takže sex aj bývanie pred svadbou uznávam a budem ho uznávať stále.. je to najlepší spôsob ako sa spoznať a je predsa ľahšie rozísť sa ako rozviesť sa, keď zistíte, že to proste nejde, lebo máte neprekonateľné rozdiely..
A čo môžem dať priateľovi po svadbe? dieťa, lásku manželky, šťastie a pohodu do spoločného príbytku.. to mu môžem dať.. a ešte oveľa viac vecí...