Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

bety79
12. nov 2007

My sme teraz už s manželom od februára bývali spolu v byte, ktorý sme si kúpili minulý rok v auguste po 7 rokoch chodenie a pol roka sme ho prerábali. Ale už vtedy sme vedeli, že sa berieme 9.júna. No a to že sme tam bývali už 4 mesiace pred svadbou bolo len čisto s praktického hľadiska. Za byt sme platili nekresťanské peniaze, nebývali sme v ňom a navyše v meste, kde je ten byt je aj pracujem a každý deň som dochádzala 30 km. Takže načo čakať.
Ale bábätko by som som nechcela mať bez svadby. Aj ako mnohé páry hovoria, že je to len papier, ale predsa len v prípade problémov (dúfam, že žiadne nebudú) dosť dôležitý.
Ale ináč keď sme teraz už manželia, všetko sa vybavuje aj na úradoch oveľa jednoduchšie.

dianty
autor
12. nov 2007

katarinkad-asi sme sa nepochopili obidve 😀 no nevadí, ale viem jedno, že také niečo sa nedá vydržať, nech si kto chce tvrdí čo chce!!! 😎

dianty
autor
12. nov 2007

zuzidr-úžasné 😀

angua27
12. nov 2007

dianty, poznám taký prípad, že spolu bývali pred svadbou, ale bez sexu. 😉

ja rešpektujem každého názor na túto tému. pôvodne som aj ja chcela, najprv svadbu a potom spoločné bývanie, ale to by som asi ešte teraz bývala u rodičov. 😀 mám perfektného priateľa, máme spolu nádherné dieťa, bývame vo vlastnom byte a svadba? tá raz bude, keď toho môjho pred toho úradníka dokopem. 😀

katarinkad
12. nov 2007

dianty, ja si tiez myslim, ze ludia ktori spolu nic nemaju dlho pred svadbou, tak su divni. 🙂 Neviem si to predstavit, to tam nefunguje vzajomna pritazlivost? Podla mna sex patri k tomu. Netvrdim, ze je to vo vztahu to najdolezitejsie, ale je to prirodzena vec. 😵 Tak naco ju potlacat?

mimkao
12. nov 2007

plíz, nekamenujte ma... 😀 ja ani jedno, ani druhe pred svadbou. Chodili sme spolu pol roka a vzali sme sa a az po svadbe zacalo jedno, aj druhe. teraz sme manzelia uz styry roky a nelutujem, ze sme sa navzajom s mangelom pred svadbou nevyskusali. 😉

matar
12. nov 2007

mimkao, nekamenujem, obdivujem 🙂 a o to viac, že vám to klape 🙂 drím palčeky aj dalej 😵

katarinkad
12. nov 2007

mimkao, je to super ze vam to takto vyslo vo vztahu aj bez "skusania" pred svadbou. 🙂
Ale zase pol roka chodenia je dost malo...

susik77
12. nov 2007

ja si myslim, ze to nie je o "skusani" 😀 skor to tak nejak "vyplynie". hlavne, ak dvaja spolu byvaju

dianty
autor
12. nov 2007

angua: tak ako klobúk dole, keď to niekto takto vydrží... 😉 ja myslím, že sa nemáš kde ponáhľať.. veď máš ako hovoríš úžasného priateľa a malé bábo.. čo viafcti treba, hm? 🙂

dianty
autor
12. nov 2007

katarinkad: presne tak

dianty
autor
12. nov 2007

mimkao: tu ťa asi nikdy neukameňuje 😀 veď to je tvoja slobodná voľba, aj tak bodivujem , nevydržala by som to.. 🙂

majcik
12. nov 2007

Ja tiez poznam viacero parov, ktore zacali spolu intimne zit az po svadbe a uplna pohodka, nemaju problem s nejakym "nesadnutim" alebo podobne. Takze viem, ze sa to da ... ale lahke to nie je 🙂

mirka414
12. nov 2007

ajooj nas priklad:
sex pred svadbou ano 😵 dietatko tiez a potom bola druzicka na svadbe a to bolo na tej nasej to najkrajsie mat ju medzi nami.
a spolocne byvanie pred svadbou tiez odporucam.a ja pridam ze my byvame v domceku co svokor daroval mojmu manzelovi a teraz je tu snami a ja si jeho pomoc aj napriek jeho veku 89r. neviem vynachvalit-je stale ciperny a super mi postrazi dcerku.

mimkao
12. nov 2007

No, som na 100% presvedcena, ze keby sme spolu bývali, tak to do svadby nepotiahneme. 🙂 A aj to, ze sme sa zobrali kratky cas na to, jak sem sa spoznali, urobilo svoje. Dlhsie by sme ńevydrzali... 😵

mimkao
12. nov 2007

majcik: plne s tebou súhlasim... 🙂

anaxamon
12. nov 2007

Inak nechcem byt protivna ani nic, ale toto by bola tema skor na stranku mojasvadba.sk Okrem toho tam sa uz podobne problemy rozoberali..

katarinkad
12. nov 2007

ja si aj tak myslim, ze je to vlastne uplne jedno co v akom poradi....

Je to len na tych dvoch ludoch ako to citia a ako im to obidvom vyhovuje.Podstatne je aby vztah fungoval. 🙂

dianty
autor
12. nov 2007

dá sa to vydržať, ale je to ťažké, ale nechápem, prečo by to mali dvaja ľudia v sebe potláčať... veď ide o prirodzenú potrebu a túžbu človeka, takže ja na tom nič zlé nevidím... 🙂

bubel
12. nov 2007

ja suhlasim s byvanim a vzdy som to chcela az po svadbe,...ale nevydrzali sme to.takze ans pripadje aj aj. ale mirka 414, je super ze si mala taku malu druzicku, ale ked budes mat druhe dieta, tak sa budes zase vydavat aby bolo aj ono na svadbe?

mirka414
12. nov 2007

bubel samozrejme ze ano uz to planujeme zopakovat na slovensku aj svadbu aj dieta 😀 😀

kacenqa
12. nov 2007

no my sme mali oboje este pred svadbou a nelutujem, podla mna by to mal kazdy par vyskusat lebo je ine ked idete do kina, na rande navecernu prechadzku a je ine, ked mate riesit kazdodenne nakupy, pranie, zehlenie, upratovanie,opravy atd. a to nehovorim o takych manieroch rozlicnych a zvykoch, ako napr otom, ze manzel pride domov, vystupi z rifli a rano do nich zas nastupi...uz ma to nerozculuje, uz si to nevsimam 😀 a toto nezistis, kym spolu nezijes. a su veci, ktore proste tolerovat vies a mozes a niektore nie.

inak aj ja poznam par, ktory spolu zil a nesexoval, boli zhumenneho apracovali v BA a kvoli prachom spolu byvlai, ale ona bola nabozensky zalozena, tak sexovali az po svadbe...

dupinka
12. nov 2007

my sme spolu zacali byvat po roku znamosti. istym sposobom sme k tomu boli aj donuteni: moj (vtedy) priatel dostal po VS pracu ako profesionalny vojak na opacnom konci Slovnska. A kedze sme vedeli, ze chceme byt spolu, tak som sa rozhodla ist s nim.. Sice to bolo doma trochu "huste" leto, ale preslo to. 8 mesiacov sme byvali v prenajme ako snubenci. mesiac pred svadbou sme sa prestahovali do naso bytu.
nelutujem ani sex pred svadbou, ani spolocne byvanie, aj ked by som nesla byvat s hocikym a hned.. proste sme vedeli, ze planujeme svadbu, tak to bolo ine. A myslim, ze sme mali cas zvyknut si na spolocne byvanie postupne, po svadbe bolo aj bez toho dost stresov..

dadulik75
12. nov 2007

no aj dodam my tiez sex a byvat asi po 2 mesiacoch znamosti sme spolu zacali a dodnes nebanujem aj ked nie sme manzelia a nechce sa nam do toho

deina
12. nov 2007

My tiez oboje uz pred svadbou a nelutujem. Je to ine spolu byvat ako len randit, je to asi najlepsi sposob ako toho druheho spoznat. A nechcela som ist do svadby tak, ze by som si naozaj nebola ista a nepoznala toho druheho (hoci samozrejme viem, ze na 100% sa toho druhe spoznat neda), kedze so svadbou sme to obaja mysleli tak, ze to bude uz naveky. Dufam. 🙂 A svadbu sme tiez planovali, ale dovtedy sme chceli mat pripravene vlastne byvanie, nech po svadbe moze o prist aj babo.

monca301
12. nov 2007

Ahojte, tak my sme mali sex po pol roku znamosti a byvat sme zacali spolu 3roky pred svadbou. Zajtra oslyvime 12 rokou co sme sa zoznamili. Vobec to nelutujem. Hadam si nevezmes macku vo vreci, musus odskusat 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deina
12. nov 2007

Akoze vsetko? Moj povedal, ze o svadbe kedysi davno vobec nerozmyslal (kym ma nepoznal), ale potom povedal, ze vacsi dokaz lasky si uz ani nevie predstavit ako takyto oficialny slub. Ked to je ta prava, tak si novu lasku hladat nebude. Ked nie je, bude si novu hladat aj po svadbe, o par rokov... zaruka to zase nie je.

ella1
12. nov 2007

akože nehnevaj sa,ale hádam nebudem kupovať mačku vo vreci!
môžeš s niekým chodiť roky,ale nikdy ho nespoznáš toľko,ako ked spolu bývate!
ja som za bývanie aj sex pred svadbou.
to nemá nič spoločné s tým,že mu dáš všetko a potom sa na teba vykašle!asi zistil,že nie je tá pravá.to sa stáva!
lepšie ako keby to zistil až po svadbe a prvom sexe počas svadobnej noci.

dupinka
12. nov 2007

deina: suhlas!

Pre nas znamenala nasa svadba dalsi krok v nasom vzathu, ktory ho posunul do "vyssieho levela". Je to iny pocit, ovela vacsia zodpovednost jeden za druheho, za to, ako vztah funguje.. Aj predtym sme k tomu pristupovali zodpovedne, ale svadbou sa to vsetko este viac prehlbilo, vnimame to intenzivnejsie.
manzelsky slub bol uzasny dar, ktory sme mohli jeden druhemu darovat.

snezienka: a ked ma muz v manzelstve vsetko, kde je istota, ze nebude hladat nieco dalsie, ine niekde inde?

myslim, ze toto je vec osobneho nazoru, postoja a toho, ako si dvaja ludia urcia sposob fungovania vo vztahu, pravidla, ako to im vyhovuje,...