Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

klapinka
14. nov 2007

hm.. trochu ma pichlo pri hlaske co mu ponuknem po svadbe? a co mi on ponukne po svadbe... to iste co stratim ja strati aj on nie???

kazdy den nieco ponuka, kazdy den je rovnaky a predsa iny.. kazdy den vyjde to iste slnko..a kazdy den sa tomu radujeme...

zda sa mi skarede pozerat tak na to.... a co tak ponukat nieco nehmotne....lasku a to kazdy den ci uz pred alebo po svadbe... to uz fakt zijeme vo svete kde ma hodnotu iba hmotno?????

roasha
14. nov 2007

no,to je smutne,nemat co ponuknut po svadbe okrem sexu. 😀 to je potom poriadne "plytky"vztah. 😖

ella1
14. nov 2007

roasha-dobréé.

ella1
14. nov 2007

snežienka ,ale to potom neveríš mužovi ani sebe,ani tomu,že tan vzťah má hodnotné trvanie.ale možno by bolo lepšie sa ťa spýtať neskôr-potom.

adelajda
14. nov 2007

ano ella1 ma pravdu...sneyienka si neaká zabrzdená..

klapinka
14. nov 2007

necital som celu diskusiu..ale prislo mi to fakt velmi povrchne...a ako roasha pise.. taky vztah je plytky...

adelajda
14. nov 2007

snezienka tvoje názory na život a spolužitie su strasne zastaralé

zuz11
14. nov 2007

poprosim Vas neurazajte sa!!!

danciacik
14. nov 2007

Ahojte kočky.
Chcela by som zareagovať na túto tému.
Ja som za spolužitie pred svadbou - je to super vec a aj za sex pred svadbou.
Všetko vlastná skúsenosť 😀 .
Mimochodom keď sa idete sobášiť väčšinou sa vás pýtajú či poznáte navzájom svoj zdravotný stav. Takže sex pred svadbou mi umožnil spoznať celkový zdravotný stav mojho teraz už manžela.

Mimochodom sme spolu už 5 rokov a ja ho ešte stále mám čím prekvapiť.

adelajda
14. nov 2007

danciacik...aj ja uz mám 6 rokov frajera a stale mu viem dat niečo nové...a ledva sa viem dočkať kedy sa zobereme...

danciacik
14. nov 2007

Adelajda - tak to je super - som rada, že so mnou súhlasíš. Keď budeš taká ako ja tak hneď po svadbe je ten sex úplne perfektný (a natrénovaný 😀 😀 😀 )

ella1
14. nov 2007

danciacik 😀 😀 😀

adelajda
14. nov 2007

no to hej máš pravdu s tým trénovaním... 😀 on ešte chodi na výšku má ešte 2 roky..ale už teraz plánujeme...a bývame už spolu.. 🙂....ja už teraz idem ale zajtra si este možeme popísať..pa pa..

zuzula28
14. nov 2007

baby, no to tu nejako pokrocilo za tie dva dni!!!
uz nastala aj delba na krestanov a nekrestanov, tak to uz je fakt zufale!!! Osobne si myslim, ze svadba je proste vesela oslava, kde chceme vsetkym povedat ako sa lubime a chceme spolu byt a zit. No a niekto tu potrebu ma to ukazovat vsetkym a niekto zase nie.
A nemoct sa uz nikdy po druhy krat vziat v kostole, len preto, ze z toho v dobrom aj v zlom sa vyklul zakomplexovany alkoholik, tyran, impotent alebo nebodaj homosexual [aj takych pripadov je vela], tak to je podla mna krute. Ved sme len ludia a nie neomylne dokonale bytosti...
Za napatie medzi krestanmi a ateistami nemoze viera, ale cirkevni hodnostari, casto bezmedzni manipulatori, mamonari, baziaci po ovladani a moci, bohuzial neraz aj s roznymi vaznymi sexualnymi uchylkami...cest vynimkam. To tito ludia tvoria historiu cirkvi a kazu co je spravne a co nie? No tak to teda dakujem.

Nech si kazdy zariadi svoj zivot podla seba, ale nie podla toho, co senilny dedo niekde v kostole vyhlasuje, pricom o spoluziti nema ani paru...Esteze tito mladsi farari uz nie su taki fanaticki a hladaju si cestu k mladym ludom...

Inak som pozrela aj forum o spoluziti so svokrovcami a zda sa mi, ze prave fanaticka viera tam vo vacsine pripadov narobila najvacsie peklo mladym zo zivota. Takze nam nevadia slusni veriaci, ale slepi fanatici!!!

dianty
autor
15. nov 2007

aj ja si myslím, že niektoré tieto názory sú dosť zastaralé.. dnes to už o tom nie je... a súhlasím s zuzulou28.. pretože slepí fanatici dokáže v našom živote narobiť veľa zlého (vlastná skúsenosť) ☹

dianty
autor
15. nov 2007

a myslím si ešte, že viacero báb by si tu malo dať fotky... 😠

majcik
15. nov 2007

Ella - slubeny odstavec z KKC:

III. Manželská láska

2360Sexualita je zameraná na manželskú lásku muža a ženy. V manželstve sa telesná intimita manželov stáva znakom a zárukou duchovného spoločenstva. Manželské zväzky medzi pokrstenými sú posvätené sviatosťou.

2361„Sexualita, prostredníctvom ktorej sa muž a žena navzájom odovzdávajú úkonmi, ktoré sú vlastné a vyhradené manželom, vôbec nie je iba čosi biologické, ale sa týka najvnútornejšieho jadra ľudskej osoby ako takej.16432332 Sexualita sa realizuje skutočne ľudským spôsobom len vtedy, ak je integrálnou súčasťou lásky, ktorou sa muž a žena úplne zaväzujú jeden druhému až do smrti.“ ­

A odporucam do pozornosti hlavne toto:

„Úkony, ktorými sa manželia intímne a čisto medzi sebou spájajú, sú čestné a dôstojné a, ak sa konajú spôsobom skutočne ľudským, vyjadrujú a napomáhajú vzájomné darovanie sa, ktorým sa navzájom radostne a vďačne obohacujú.“ ­107Druhý vatikánsky koncil‚ past. konšt. Gaudium et spes‚ 49: AAS 58 (1966) 1070. Sexualita je prameňom radosti a potešenia:

“Sám Stvoriteľ... ustanovil tiež, aby manželia v tejto úlohe [plodenia] nachádzali rozkoš a šťastie tela i ducha. Manželia teda nerobia nič zlé, keď túto rozkoš hľadajú a tešia sa z nej. Prijímajú to, čo im Stvoriteľ určil. Ale aj manželia sa musia vedieť udržať v medziach správnej umiernenosti.“ ­1

2363Spojením manželov sa uskutočňuje dvojaký cieľ manželstva: dobro samých manželov a odovzdávanie života. Tieto dva významy alebo hodnoty manželstva nemožno oddeliť bez toho, aby sa nenarušil duchovný život manželov a nevystavili sa nebezpečenstvu dobrá manželstva a budúcnosť rodiny.

http://www.avemaria.sk/dokumenty/

kacenqa
15. nov 2007

baby kliiiidek. snezienka sama priznala na predoslej stranke, ze ten argument je o nicom, tak na nu prestante utocit. takze adelajda, roasha mohli by ste pouzivat iny slovnik troska. ani vam by sa nepacilo, keby vas niekto za nejaky iny vas nazor nazval pribrzdenou.

snezienka - som rada, ze si uznala, ze si sa mylila, aj ked to nebolo mojim cielom 😉 , ale sama vidis, ze sa vies nazorovo niekam posunut, co sa mi zda velmi fajn, ze proste nie si zaslepena a dokazes prijat aj ine argumenty. tie dalsie dva ti plne akceptujem, aj ked sa s nimi nestotoznujem, s tym jednym zrejme preto, ze neverim v takeho Boha, ako ty a s tym druhym (obavy) - no to uz je uplne tvoj subjektivny pocit, ktory ti nikto nemoze vziat. ja som napr. take nieco neriesila, lebo sme si presli svojou hlbokou krizou este skor, ako sme spolu byvat zacali a vysli sme z nej s tym, ze plakat uz budem len na nasj svadbe. takze ja som si bola ista, ze spolocne byvanie nas vztah neohrozi, ba naopak, moze ho len posilnit. 😉

kacenqa
15. nov 2007

hmmm majcik, no ale mne ako uplnej laicke bohuzial vychadza z toho posledneho odseku prave to, ze sex musi byt nevyhnutne spaty s ucelom plodenia deti, lebo ak nie vystavujes sa nebezpecenstvu...tzn. ze by si mala sexovat len vtedy, ak to robis s cielom otehotnenia, lebo inak je to zle.

dianty
autor
15. nov 2007

kacenqa-aj mne to z toho vyplynulo tiež... tak teraz už vážne neviem 😀

k.a.t.k.a.
15. nov 2007

hlavne že snežienka sa kvôli tomu argumentu tu bila do pŕs asi 10 strán a to si aj vrzla pred svadbou, tak fakt neviem čo tu ona teraz rieši 🤐

majcik
15. nov 2007

Ved je tam jasne napisane, ze manzelska sexualita ma dva ciele, nie iba jeden ... a je zdrojom radosti a potesenia.

dianty
autor
15. nov 2007

majcik-citujem "Tieto dva významy alebo hodnoty manželstva nemožno oddeliť bez toho, aby sa nenarušil duchovný život manželov a nevystavili sa nebezpečenstvu dobrá manželstva a budúcnosť rodiny. " vysvetlíš mi aj toto?

majcik
15. nov 2007

Dianty - je to o prijimani plodnosti ako daru.

dianty
autor
15. nov 2007

majcik-ale tie dva významy nemožno oddeliť.. z toho vážne môže vyplynúť len jedno.. sex len za účelom splodiť dieťa. ja si tú vetu nedokážem inak vysvetliť.. 😨

kacenqa
15. nov 2007

katka - ale prosim ta! tebe sa nikdy nestalo ze si bola o niecom skalopevne presvedcena, a potom si zistila, ze si sa mylila?! ona proste mala svoju vieru.no ukamenuj ju za to! ale uznala, ze sa mylila. a to je podla mna dolezite, ze dokazala prijat iny nazor a priznat si, ze bolo chybou, co si myslela. a k tomu sexu pred svadbou predsa tiez sama priznala, ze jej je to luto. kazdy robime nejake chyby a ona za nu poklada ten sex. ale s tym sa uz musi vysporiadat ona sama a zda sa, ze sa jej to dari, tak nechapem co tu riesis.

kacenqa
15. nov 2007

majcik - to o tej rozkosi beriem, to je jednoznacne, ale fakt s tym tvrdenim o neoddelitelnosti tych 2 vyznamov mam podobny problem ako dianty a to dufam mi veris, ze nechcem rypat.

crysmile
15. nov 2007

povedala by som, ze tam ide o to, ze nesmies branit tomu inym ako prirodzenym sposobom, aby ste spodili dieta..

mimkao
15. nov 2007

inteligentné ženy...mohli by ste prestať urážať niekoho, kto má iný názor, ako vy. 😖

chrobaak
15. nov 2007

ste vyrazne mimo temu. nemozete si to vyriesit cez IP??? 😨