Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

ella1
13. nov 2007

najviac ma irituje že snežienka spala pred svadbou s mužom.ale teraz tvrdí,že je proti.

bihan
13. nov 2007

Viete ale, čo je najlepšie? ak sa niekto tvári, že dobrý sex nie je pre fungujúce manželstvo dôležitý (beriem si predsa muža bez toho, aby som vedela, či nám to vôbec bude v posteli klapať), ale zase zároveň sa tvári, že je to to jediné, čo žena po svadbe mužovi môže dať... No to je teda fakt blbé, lebo ten prvý sex je len jeden...a ak je to ten jediný, ktorý má byť zaujímavý, tak mi je celkom ľúto tej manželskej dvojice, lebo asi veľmi šťastný život mať spolu nebudú 😅

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
13. nov 2007

Snezienka, ty si len napisala, ze co ine resp. nove mozes muzovi po svadbe ponuknut. Je to klise starych mam...Clovek sam seba dava mnohymi sposobmi, nie len cez sex...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
13. nov 2007

Ja mam pocit, bez urazky, len konstatujem, ze baby, ktore uz nieco v zivote prezili maju triezvejsie nazory. A tie, ktore toho vela v zivote nevideli, nezazili, maju este stale svoje idealy a ruzove okuliare. Je to pekne...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
13. nov 2007

presne tak, sharlotta, súhlasim 😉

bihan
13. nov 2007

pardón.. opravuje.. jediné nové, ale význam môjho príspevku to nemení...

Ja neviem, ale napr. deti nie sú niečo nové? teda pre mňa to bol väčší záhul ako prvý sex 😀

Sharlota, s tými skúsenosťami si zrejme trafila do čierneho 😉

sharlotta
13. nov 2007

Snezienka, z osobnej skusenosti ti mozem povedat len tolko, ze my sme sa zhodli obidvaja na tom, ze nevidime ziaden rozdiel v obdobi pred a po svadbe. Vsetko to ide kontinualne a nadvazuje na seba. Necitime rozdiel v byvani pred svadbou a po svadbe.

sharlotta
13. nov 2007

Ale pozor, nemala som na mysli sexsualne skusenosti, ale skusenosti a vedomosti vseobecne

sharlotta
13. nov 2007

sexualne... 😅

lenkka
13. nov 2007

som s mojim terajsim manzelom 5 rokov, s toho budu 3 roky co spolu zijeme, zobrali sme sa pred pol rokom,svadbu som mala v kostole, nelutujem a za nic na svete by som nemenila spoluzitie. Preskakali sme si spolu vela, spoznali sa navzajom, riesili problemy, zvykli na druheho navyky, vyskusali sex a do svadby sme sli s tym, ze sa navzajom pozname a vieme co od toho druheho mozeme cakat. Dnes viem ako sa daju riesit problemy bez zbytocnych hadok, ako mu ponuknut pekny domov, dobry sex a hlavne pevne zazemie a coskoro aj rodinu.
Podla mna je to kazdeho osobna vec a preto neoudcudzujem ani sa nezastavam nikoho, ale respektujem a to zdoraznujem "respektujem" aj ostatnych nie len seba 😉

mimkao
13. nov 2007

sharlotta, ja som pochopila, čo si myslela, takže ešte raz,- súhlasim. 😉

kacenqa
13. nov 2007

snezienka - kazdy den mu ponukam nieco nove. ked sa rano zobudim s dobrou alebo zlou naladou, ked pridem z prace a porozpravam mu, aky som mala den, ked ideme spolu na nakup a riesime, co varit. vzdy to je to iste, ale zaroven nieco nove. nieco nove a uzasne bolo pre nas uz len napriklad oslovenie 'moj manzel, moja manzelka' bolo to vyjadrenie toho, ze patrime k sebe, ze sme teraz RODINA. a to je ten posun na vyssi level (mentalne). teraz sa pripravujeme na prichod dietatka a aj to je pre nas nove. aj to, ked sme spolu plakali nad stratou prveho babatka bolo pre nas nieco nove...a koniec koncov aj ty tvrdis, ze sex nie je to jedine, co mu po svadbe mozes dat, tak myslim, ze mu davas to iste, co ja tomu svojmu...

inak sa ale na takom tom kazdodennom fungovani vztahu nic nezmenilo, podobne ako u sharlotty. ale som velmi rada, lebo kazda zabehavajuca sa domacnost prechadza mnozstvom malych hadok a skriepok, kym sa dvaja zosuladia a prezivat toto na zaciatku manzelstva by som asi nechcela. bola som rada, ze sme boli uz zohrati a slape to ako svajciarske hodinky

sex je nieco nove mozno prvych par mesiacov, kym sa jeden druheho nabazite, potom sa stane prijemnym osviezenim ale tiez to uz nebude nic nove. a aj to je to pekne na nom, ze napriek tomu, alebo prave preto, ze svojho partnera dokonale poznas, vies, co a ako...

melory
13. nov 2007

konecne teda pridam svoj nazor a svoju skusenost:
ano som z tych co rok byvala s manzelom pred kostolnym sobasom, mna za nevestu nechceli, a muza odhovarali odo mna, chceli ho vydedit a podobne. jeho rodicom som sa nepacila ako aj sa im nepacilo nase spolocne byvanie "nadivoko", kedze som 100km od neho rodacka tak mi to prislo prakticke byvat spolu. rozhodli sme sa teda, tieto muky, ktore nam sposobovali krestanske nauky ukoncit a specatili sme nas vztah svadbou v kostole.

na zaciatku sme si navzajom a pred bohom slubili vernost, stat pri sebe v stasti aj nestasi, v bohatstve aj v chudobe. vobec som nepotrebovalka stat pred oltarom, aby som to precitila a pochopila. pre mna je to platne a basta.

melory
13. nov 2007

pripojte sa teda svojimi skusenostami a nie mudrostami - dakujem

ella1
13. nov 2007

no dobre,ale vysvetli nám,že prečo to ľutuješ?
čo na to tvoj muž?
a čo si vy navzájom ponúkate daľej?
stále sa vyhýbaš týmto otázkam,ale rada by som,keby si odpovedala.
lebo takto to stále nechápem.

dahlia23
13. nov 2007

ja pridávam tiež svoj názor, dúfam, že nikoho nenaštvem 😎
s manželom som bola 2 mesiace, keď sme sa zobrali, nejaký čas sme spolu aj bývali a už sú to dva roky od svadby.... či je to iné alebo nie je, neviem posúdiť, to spolužitie pred bolo veľmi krátke a ani teraz nemôžem vyskakovať. v princípe sa ale myslím ( z predchádzajúcich skúseností a vzťahov), že je to úplne ale úplne jedno, či som alebo nei som s niekym zosobášená. problémy sú vždy, radosti tiež, ružové okuliare si po čase zloží každý.... nožno že ten papier ma prinútil stavať sa k veciam inak - netreba pred problémom utekať, treba ho chytiť a poriadne ním zatriasť. inak si nás počká a nájde nás všade. kdesi som videl knihu - maj rád sám seba a bude jedno koho si vezmeš. a na tom niečo je.
mňa môj muž naučil veľa a dnes by som mnoho vecí z minulosti riešila úplne inak
k téme - som za spolužitie pred svadbou, pretože je iné chodiť s niekym na rande a iné je zbierať po ňom špinavé ponožky a spať s ním v jednej posteli, keď príde zo záťahu s kamošmi 😀

dianty
autor
14. nov 2007

skúsenosť? no napríklad takú, že my aj keby sme chceli s priateľom bývať spolu pred svadbou, nemôžeme... a prečo? kvôli jeho fanatickej mame do kresťanstva.. celý náš spoločný život, čo sme zatiaľ prežili, nám len kazila, neustále pýtania sa, či spolu už sexuálne žijeme. asi musí byť naivná, keď sme spolu už viac ako 3 roky, že nebudeme spolu spávať, a neustále vypytovania sa, boli ste v kostole?, žijete spolu sexuálne? už mi to lezie na nervy..
takže keby sme mali ísť podľa jej pravidiel, tak si to môžme tak akurát hodiť.
to len na margo melory, ktorá chcela skúsenosť, nie múdrosti..
Aj napriek tomu si chceme skúsiť bývanie pred svadbou, a viem, že to bude ťažké obdobie, hlavne z jeho mamou, ale ideme do toho s tým, aby sme sa spoznali ešte viac pri riešení každodenných problémov a aby sme si len potvrdili to, čo si už dávno myslíme, že sme stvorení jeden pre druhého...

dianty
autor
14. nov 2007

snezienka33-asi pre toto, čo som napísala predtým, som trošku zatrpknutá voči niektorým kresťanom... ale je to tvoj názor, ja ti ho neberiem, len aj ja chcem vyjadriť svoj názor, že sa mi trošku nepáči, ako si napísala, že čo mu dám nové po svadbe? a to ako znamená to, že keď mu dám len dve veci-sex a bývanie pred svadbou, tak to znamená, že už mu nemám čo viac ponúknuť? to je trochu čudné..sú to len dve veci z celej kopy vecí, čo môžeš svojmu manželovi po svadbe dať..

dianty
autor
14. nov 2007

kacenqa-áno, presne tak ako si napísala... chcela som len vidieť skúsenosti a názory... ale nie, aby sa tu niekto hádal...

majcik
14. nov 2007

Dianty - nehnevaj sa, ale Tvoj postoj - ze si zatrpknuta proti krestanom kvoli negativnej skusenosti s Tvojou buducou svokrou, je voci ostatnym nespravodlivy.. ako ostatni k tomu pridu?? Taketo zovseobecnovanie nemam rada, lebo sa tym moze ublizit.

Ste predsa dospeli ludia a nikto nema pravo Vam diktovat, ako si mate zariadit zivot. My to robime tak, ze nazory rodicov (alebo inych ludi) si vypocujeme a v konecnom dosledku si zivot zariadime tak, ako pokladame my dvaja za rozumne.

dianty
autor
14. nov 2007

majcik-prepáč, ale ja som tam napísala, že je to jej názor a ja ho beriem... a že som zatrpknutá voči niektorým... a nie voči nej.. 😠

dianty
autor
14. nov 2007

majcik- a skús mať za svokru takú osobu ako mám ja a potom sa snaž si zariadiť život slobodne.. snažíme sa...ale nie vždy sa to dá. ☹

dianty
autor
14. nov 2007

majcik- a ja jej jej názor rešpektujem, aj keď s ním nesúhlasím.. 😉

majcik
14. nov 2007

Dianty - nemam chut sa chytat za slovicka ... nepisem, ze si zatrpknuta voci nej.
Hm ... to sa neda, ja uz jednu svokru mam a neplanujem ju vymenit 🙂 Ani manzela. Neber to v zlom.

dianty
autor
14. nov 2007

majcik- ani ja 🙂 neberiem to v zlom, aj mne už asi táto tiež zostane na krku.. 😀 tak čo, musím sa len pousmiať.. keď som mala tak 15, tak som priala mať blonďáka s modrými očami a dobrú svokru 🙂 to jedno mám.. veď nemôžme mať všetko 😀

nguyen
14. nov 2007

V urcitych sferach sa tato diskusia ubera smerom : ked muz zenu naozaj chce tak si ju vezme - a napadlo vas ze mozno zena sa neciti na vydaj, ze sa proste este nechce vydat? A vobec nejde o to ci je hrda nevydata, alebo by bola hrda vydata, to je o postoji, o zrelosti na urcite veci, o tom ako chcem zit svoj zivot a o tom ze sa nechcem citit byt ridadena akymisi pravidlami z roku 500. Vsetko ma svoj cas, a pre niekoho ako spominala bihan, je aj dobry sex naozaj dolezity, tuto otazku by som urcite nebagatelizovala a pokial je to pre dany par tak, sex po svadbe je fakt kruta loteria, urcite su vo vztahu aj dolezitejsie veci ale netvarme sa ze sex k nim neparti, respektujem nazory krestaniek typu snezienka a zelam jej vela stastia lebo ho s tymto postojom bude potrebovat, pretoze spoliehat sa na to ze mi osud postavi do cesty toho praveho a to po vsetkych strankach a ja si ho najskor vezmem a az potom sa presvedcim co je to vlastne za cloveka je fakt velke riziko, tak blahozelam ak to teda dobre vypalilo, ale uznaj sance na to ze tvoj zivot a tvoj chlap budu taki akych si ich vysnivas su mizive 😉

a este jedna poznamka, niekto tu spominal, ze ked su dvaja ludia zosobaseni, je pre nich tazsie sa rozist ako pre niekoho kto zije na divoko a moze kedykolvek odist, tak ak sa pozerame na problem z tohto uhla, klobuk dolu pred parmi, ktore nie su zosobasene a napriek tomu ostavaju spolu, lebo tie co mate naozajstny vztah nie prechadzku ruzovou zahradou ako evidentne poniektore, viete ze vztahy ako take su strasne zlozite a su obdobia ked mate fakt chut zbalit sa a ... no a ked vam v tom nic nebrani, to ze neodidete znamena iba jedno - lasku

cim nechcem v ziadnom pripade povedat, ze zosobasene pary sa nemiluju, iba sa snazim vysvetlit, ze kazda minca ma dve strany 😉

mracik
14. nov 2007

podľa štatistík sa rozvádza asi dvakrát viac párov, ktoré spolu žili v jednej domácnosti už pred svadbou v porovnaní s tými, ktoré spolu začali bývať až po svadbe - to len na margo toho, že je lepšie si to najprv vyskúšať ako sa potom rozvádzať 😉