Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

daniela1983
15. nov 2007

ja by som tu neistotu mala a viem ze moj manzel tak isto. bolo by to prenho nieco nepredstavitelne a pre mna tiez. iba moj nazor

whizzy
15. nov 2007

Snezienka, ale tebe sa moze stat presne to iste! Po dvoch rokoch spoluzitia v manzelstve budes (dufam) presne tam isto kde my po dvoch rokoch spoluzitia bez manzelstva 🙂 Rozhodne sa kazde rano neklepem, ze co ak sa dnes zbali a zmizne. Je to len a len o dovere taku aku mame tu k nasim partnerom vsetky 🙂

marya
15. nov 2007

Katarinka - ved my Ti verime - teda aspon ja ano - ale ako som uz napisala, ta prdstava sa prieci mojim predstavam o vztahu a o zivote 🙂 My sme spolu intenzivne chodili vyse roka a odkedy sme manzelia a byvame spolu, je nam spolu krajsie ako predtym a zatial sme nejaky vacsi problem tykajuci sa spolocneho spoluzitia nemali, takze vobec nelutujem, ze sme spou predtym nezili, a ak ma manzelik niecim zacne vytacat o 2 roky, tak by to rovnako mohol urobit aj keby sme predtym spolu zili "na skusku"...no ale kazdy ma svoj pohlad na vec a hlavne, nech je kazdy spokojny so svojim zivotom, tak to ma byt 😉 🙂

katarinkad
15. nov 2007

snezienka33, stat sa moze vsetko...

Mam este taky postreh z mojho okolia, ze vacsinou su to zeny ktore sa chcu vydavat a chlapi su do toho akosi zatiahnuti. Mam vela znamych ktori sa brali tak, ze ten chlap si az po svadbe uvedomil do coho sa to vlastne dostal a bol nestastny. Tomu sa da podla mna spolocnym byvanim pred svadbou predijst. Ale je to od pripadu k pripadu...

daniela1983
15. nov 2007

okrem toho tiez presne neviem co zanamena nazor, ze si musim niekoho pred svadbou vyskusat v posteli a ked nam to bude klapat, tak ok, ked nie, tak sa k sebe nehodime. no neviem, ale taketo zaobchadzanie by som od muza nezniesla

katarinkad
15. nov 2007

daniela1983, takyto nazor mozu mat niektore dievcata, ktore sexu prikladaju velky vyznam vo vztahu. A je pre nich velmi dolezity.
Ja sa s tymto tiez nestotoznujem.

daniela1983
15. nov 2007

zial takych muzov je veal, co sa nejako nehrnu do svadby, nastastie u nas to bol manzel, kto s tym prisiel a velmi chcel aby sme sa vzali. ja tiez samozrejme, ale cakala som na jeho iniciativu, aby sa necitil dotlaceny.

marya
15. nov 2007

Katarinka - no u nas to bol hlavne manzel, kto sa chcel zenit, ja som bola pasivnym elementom 😀 😀
Daniela - opat suhlas 🙂 , podla mna komunikaciou sa daju vyriesit aj "postelove" problemy, takze to, ze to v posteli neklape, je vo vacsine pripadov dosledkom chyby v komunikacii a vobec vo vztahu samotnom...

miriamka
15. nov 2007

Baby...mna moj manzel poziadal o ruku po polrocnej znamosti,vobec som to necakala a velmi milo ma to prekvapilo!Takze nie len zeny sa hrnu do svadby,ale aj chlap ked stretne tu pravu tak sa chce zenit sam od seba.

katarinkad
15. nov 2007

marya, u nas to bol tiez manzel kto sa chcel zenit. Takze mozme byt radi. 😵
Ja si tiez myslim, ze tak ako sa vyvija vztah dvoch ludi a buduje, tak sa da budovat aj sexualny zivot dvoch partnerov a suhlasim s tebou ze je to o komunikacii. A nie o tom ze vyskusam, nevyhovuje mi to, tak to zabalim...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whizzy
15. nov 2007

tak som rada, ze si stretla muza, ktoreho si stretla. Lebo ja mam fakt uzasneho partnera, ktory sa nechcel hned zenit. Nadovsetko ma miluje a dal mi to pocitit tak silno, ze som ten pocit akoby si mala ty nemala. Som stastna, ze som to nevzdala iba preto, lebo sa hned nehrnul do svadby. Svadba bude o pol roka a nemam pocit, ze sme nieco zanedbali, alebo zmeskali 😵

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whizzy
15. nov 2007

dakujem 🙂 Tiez ti to zo srdca prajem 🙂

mimkao
15. nov 2007

stotožnujem sa s tým názorom, že pohlavný život je o komunikacii.
Veď pokiaĽ nie je niekto vyslovene impotent, alebo pokial žena netrpí vaginizmom, tak si neviem predstavit, take niečo, že si nesadnú.
pamätám si na našu svadobnú noc, kedy sme sa s manželom milovali prvý krát. Bolo to totalne o ničom. Až po čase sme ziťovali, ako sa komu čo páči a potom sme si sadli. Teraz ked vezmem fakt, že by sme sa milovali pred svadbou, a nezadarilo by sa nam na prvy, druhy, tretikrát, tak by sme ani nemali snahu to dalej skusat a povedali by sme si. "Vies co? radsej sa rozídme, lebo sme si nesadli. Teraz to skusim s niekým iným, č si nesadneme..." To písem nie len za seba, ale aj za manzela. 😉 Samozrejme, je to náš prípad, naša skúsenosť. Takže ja ani v najmenšom nebanujem, že sme čakali do svadobnej noci.

daniela1983
15. nov 2007

mimkao!!!!!!!! absolutne suhlasim.u nas to bolo to iste. teda krasne to bolo v tej intimite a vsetkom, ze sme spolu. ale technicke vzate, nam to dalo vela namahy a so skutodnym sexom to malo pramalo spolocneho. ale tym ze sme uz zobrati, tak je krasne si povedat, nevadi, na trening mame cely zivot. a nie sa strachovat, ze ked nam to nejde ta ma mozno opusti. casom sa to lepsi, ale mame sa este co ucit, aby to bolo aj technicky ono. ale je super v tom mat taku slobodu, ze sme manzelia a ucime sa to spolu a nemusime sa bat.

whizzy
15. nov 2007

Daniela,mimka, verte mi, ze toto iste mozete prezivat aj bez sobasa 😉 Viem z vlastnej skusenosti 🙂

nguyen
15. nov 2007

marya mas uplnu pravdu, nikdy nevies co sa stane a prkvapenie moze nsatat fakt kedykolvek 😉
snezianka ja by som uplne pojne zila s mojim drahym aj bez svadby, pretoze ho lubim a byt s nim je pre mna to podstane, neviem, fakt zatial som nespozorovala na sebe potrebu vydat sa. ale to som ja, kazda sme ina 🙂

gretocka
15. nov 2007

mimkao, daniela... suhlas!

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nguyen
15. nov 2007

mimkao, daniela, gretocka keby ste si s partnerom prvy, druhy a tretikrat neboli sadli po sexualnej stranke bez sobasneho listu, neverim ze by ste sa kvoli tomu rozisli, pretoze ak by ste sa naozaj lubili skusali by ste stokrat kym by to nebolo ono 😉 Ved same hovorite ze pozitok zo sexu nie je najdolezitejsou vecou vo vzathu, nie? Vztahy medzi muzmi a zenami su komplikovane a pary co spolu ziju ci uz su manzelmi alebo nie a vyhovuje im to tak ako to maju, maju podla mna uplne identicke vzathove, sexualne a co ja viem este ake problemy. ved kolko bab co sa vydalo po spolocnom byvani tu tvrdi ze sa po svadbe u nich nic nezmenilo. Jasne ze zavisi od toho ako to kto berie ale ked neparanojime o tom ze nas bez svadby muz skor opusti, je to uplne rovnaky model vztahu dvoch ludi ktori sa lubia a respektuju. Teda aspon ja to tak vidim.

nguyen
15. nov 2007

snezienka co sa paprcis? spytala si sa : a brali by ste aj take spolocne byvanie,keby vam uz na zaciatku povedal ze on sa nikdy nechce zenit? a ja som ti odpovedala, ze ja ano, este som zdoraznila ze je to iba moj nazor a naznacila ze respektujem aj ine nazory tak ja uz fakt nechapem ☹

dianty
autor
15. nov 2007

Aj ja poznám veľa párov, ktorí sa rozišli po svadbe bez spoločného bývania pre ňou, pretože jednoducho zistili, že im to nejde.. nevedeli sa dohodnúť, nevedeli riešiť každodenné problémy.. a ja sa teda radšej rozídem aj po už spoločnom bývaní ako sa rozviesť po cirkevnom sobáši... je to veľký rozdiel!!

gretocka
15. nov 2007

ja snezienkine dakujem nevnimam ako paprcenie... vsak ti dakuje za odpoved.

nguyen
15. nov 2007

s vykricnikom? ale ok nechajme to tak 🙂

gretocka
15. nov 2007

🙂

ella1
15. nov 2007

ale mikao,určite by ste to nevzdali na prvý krát.ved aj ked spolu chodíte a ľubite sa ,tak sa nerozídete po prvom fiasku.
my sme tiež nasadli.ale skúšali sme to znova a teraz je to úplne perfektné.zosúladili sme sa.

a majciacik-len teraz som prišla a prečítela si ,čo si napísala,ale ja som to tiež pochopila ako kacenqa a iné dievčatá.

gretocka
15. nov 2007

potom ale neviem kde je ta hranica, kedy citis, ze toto este zosuladime a kedy je to take, ze to nikdy nebude dobre... Iba cisto zo zaujmu otazka, necham si to vysvetlit...

ella1
15. nov 2007

no,to máš pravdu.ale zas aj trpezlivosť má svoje hranice.a každý ju máme niekde inde.takže niekto by to vzdal na druhý pokus,niekto na tisíci.

mimkao
15. nov 2007

Ja som to napísala na základe toho, že sa poznám, viem ako by som reagovala. Preto nadalej tvrdím, ze urcite by som sa rozisla s priatelom, keby sa nám to pár krat nezadarilo. A prave v den sobasu, mi akoby razom prisla zodpovednost, a vedela som, ze toto je nieco, z coho nemozem len tak vycúvat, ale s tým musim bojovat. A viem aj to, ze keby som doteraz nebola vydata, tak asi doteraz by som hocijaky vztah nebrala vázne. Ja písem o sebe. Pretoze seba poznam, vas nie. Preto som to nepísala ako vseobecne platne pravidlo, ale moju skúsenost, postreh zo zivota, samozrejem, co neplatí na Vás zivot.
whozzy- nie ja to bez sobáša prežívat nemozem 😉