Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

gretocka
14. nov 2007

nguyen, iba taka mala poznamocka,
pises:
"...spoliehat sa na to ze mi osud postavi do cesty toho praveho a to po vsetkych strankach a ja si ho najskor vezmem a az potom sa presvedcim co je to vlastne za cloveka je fakt velke riziko..."

moj postreh:
co to je za cloveka sa da poznat aj bez toho, aby som s nim mala predtym sex... to uz potom spoznam iba co je za milenca, ostatne veci potrebne pre manzelsky zivot mozes zistit aj bez toho...

ale to nechcem rypat, iba ma to tak napadlo pri precitani tvojho prispevku

nguyen
14. nov 2007

mna osobne ziadna statistika nedonuti vziat si niekoho o kom neviem aky je v kazdodennom zivote, a pravdu povediac aj v posteli, asi ma teraz upalia na hranici, ale to je moj nazor a ohladom rozvodov? Je jasne ze ked sa vydam, budem verit ze je to navzdy ale kto vie... toto nemoze vediet nikto na svete a ak sa dostanem do situacie ktora bude riesitelna iba rozvodom, tak sa pravdepodobne rozvediem a pridam k statistike, ale taky je zivot 😉

sharlotta
14. nov 2007

Gretocka, nguyen myslela skor to byvanie spolu...Podla mna nezalezi na to, ci spolu ludia pred sobasom zili, alebo nie. Podstatne je, ci sa k sebe hodia. Aj ked to, ci sa k sebe hodia sa dost dobre da spoznat tym spolocnym byvanim...

gretocka
14. nov 2007

Ano, ale nie len; nase rande nebolo iba o chodeni do kina a restikach. Travili sme spolocne vikendy v rodinach nas oboch, preskakali sme si upratovania pivnic, spolocnu pracu na nejakych projektoch a este mnoho ineho. Takze dovolim si trvdit, ze napriek tomu, ze sme spolu nezili, pozname sa tak dobre, ako by sme zili.

majcik
14. nov 2007

Mracik - presne s tymto som sa uz stretla aj ja ...

A citala som nedavno , ze statistiky hovoria aj o tom, ze pary, ktore su zosobasene, mavaju castejsi milostny zivot ako pary, ktore ziju "len tak" 🙂

gretocka
14. nov 2007

U nich doma som vypozorovala, ako sa moj drahy stavia k poriadku, ake maju "ritualy", ako sa sprava k mame, k sestram... Ako sa stavaju ako rodina aj on sam k financiam, takze ho poznam a po svadbe ma neprekvapil nicim z coho by som mala byt sokovana.

dianty
autor
14. nov 2007

nguyen-súhlasím s tebou... nikdy človek nevie koho si berie... ja viem,že niekomu to môže výjsť aj bez bývania pred svadbou a že majú dokonca krásny vzťah,ale ja by som to v žiadnom prípade neriskovala... ja radšej ho spoznám pred, ako byť nemilo prekvapená...

mounty
14. nov 2007

my sme s mojim manzelom pred svadbou ani nebyvali spolu ani nezili intimne....poznali sme sa 10 rokov a ked sme dozreli, zobrali sme sa.....sme velmi stastni ze to bolo tak, teraz sa v tej intimnej oblasti stale objavujeme a spoznavame a tak sa mozme jeden na druheho spolahnut ze ked sme to pred svadbou vydrzali(a nebolo to vzdy lahke, ale sme sa dohodli), tak teraz si uplne doverujeme ze ani jeden z nas nevyboci.....s pomocou Bozou sa vsetko da.....a zatial byvame s mojim Otcom ale tesime sa ked sa osamostatnime 😉

sharlotta
14. nov 2007

Myslite, ze tato diskusia ma nejaky zmysel? Kazdy ma svoju pravdu a nevyzera, ze by sa niektora zo stran dala presvedcit...A vobec, preco by sme sa vobec mali navzajom o niecom presviedcat? Vam to vyhovuje, vy tomu verite, ok, vela stastia...Druha "polovica" je ineho nazoru a tak to vyhovuje im, takisto vela stastia...Hawk

mounty
14. nov 2007

sharlotta mas pravdu, tu nejde o presviedcanie, ale o svedcenie, kto ako zil, zdielanie sa....samozrejme ze kazdy ma pravo na nazor aj na sposob zivota, v nasej spolocnosti Ta nikto nebude kamenovat ako u moslimov.. 😉

sharlotta
14. nov 2007

A este predsa len, moji rodicia pred svadbou nemali ani sex, ani spolu nebyvali a su spolu 30 rokov a maju krasny vztah, aj ked to nebolo vzdy mozno ruzove. Clovek to musi mat v hlave zrovnane a rozvod brat ako nepripustne, prinajhorsom najkrajnejsie riesenie...Obidvaja musia byt tolerantni, ochotni robit kompromisy a odpustat. Je jedno, ci predtym spolu zili, alebo nie...A je jedno, ci si maju, co nove dat, lebo vztah nie je o tom...

dianty
autor
14. nov 2007

myslím si, že táto téma mala viesť niekam inam a nie, aby sme tu mali rozpory medzi kresťanmi a nekresťanmi... mala to byť téma o skúsenostiach, ale i názoroch...

majcik
14. nov 2007

Mounty, gretocka - suhlasim.
Nase chodenie tiez nebolo len o restikach, kinach a podobne, kedze sme byvali velmi blizko seba, mali sme dostatok casu a priestoru nielen na vzajomne spoznanie sa, ale bola moznost viac spoznat aj rodinu toho druheho a to nielen tu najblizsiu /rodicia, surodenci/, ale aj sirsiu ... videla som, ako sa moj nastavajuci sprava k rodicom, k sestre, ci ma vo svojej izbe poriadok a podobne... spolu sme zacali byvat az po svadbe a ziadne rozcarovanie sa nekonalo 🙂

mounty
14. nov 2007

dianty neber to ako rozpor medzi krestanmi a nekrestanmi, vies kolko poznam krestanov co zili spolu pred svadbou, aj takych v habitoch? Nikto nie je svaty a naopak, poznam neveriacich ktori zase zili v zdrzanlivosti, aj ked sa im vsetci smiali....je to o vnutornom presvedceni cloveka, kazdy podla svojho sdrca....tak hor'sa k usmevu 😉

mimkao
14. nov 2007

nguyen, napísala si:
"Je jasne ze ked sa vydam, budem verit ze je to navzdy ale kto vie... toto nemoze vediet nikto na svete"...
K tomu len tolko, ze sú ľudia, ktorí to vedia. 😉

mounty
14. nov 2007

mamkao, hm...to su silne slova....myslim ze ludska slabost je velmi silna, ja som z krestanskej rodiny a nasi sa aj tak rozviedli, cirkevne maju odluku ☹

mounty
14. nov 2007

Mamina bola dotlacena svojou mamou k sobasu, ona to tak nikdy necitila , a tak tym trpela cely zivot....ale nechajme to tak, stalo sa a my sa snazime byt ini...

nguyen
14. nov 2007

jasne mimkao, blahozelam k superkvalitnej kristalovej guli 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianty
autor
14. nov 2007

snezienka33-ja si myslím, že to nemusíš ľutovať... to je len môj názor..myslím si,že z iného hľadiska ako kresťanského si nič zlé neurobila..
a nemrzí to tvojho manžela, že ťa to mrzí..? veď si to urobila z lásky a čo je silnejšie ako láska, hm?

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mounty
14. nov 2007

snezienka, to ze si to olutovala staci, teraz sa tym uz netrap....zi pre svoju rodinku naplno a bud verna 😉
a je uzasne ze ste sa zobrali, ja zase neviem prist na chut ked sa dvaja rozhodnu mat dietatko a nespecatia to sobasom....ale ako som uz pisala, kazdy ako to citi..mne je to skor luto z pohladu toho dietata alebo deti...ale to uz je ina tema 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianty
autor
14. nov 2007

dianty-je to hriech z náboženského hľadiska..ale nejdem ťa o ničom presviedčať... je to tvoj postoj. pre mňa to nie je hriech 😀 ale o tom by sme sa mohli baviť dookola..

mounty
14. nov 2007

snezi, IP 😉

majcik
14. nov 2007

Mounty - hovoris mi z duse 🙂

nguyen
14. nov 2007

snezienka ja nie som voci tebe ustipacna, ja uz som jednoducho taka, a slovne spojenie krestan typu snezienka bolo myslnene uplne normalne, pretoze je viac druhov krestanov, uz sa to rozoberalo v inych temach, ja napriklad tiez, az na to ze absolutne neuznavam autoritu cirkvi a kedze pre mna polovica pravidel co tu spominas su pravidlami vymyslenymi cirkvou, prepac ze som ustipacna, ked mi pride divne ze niektori ludia ziju svoje zivoty podla niecoho co naraiduje urcita institucia. Je mi jasne ze je to tvoj nazor a ja ho beriem, fakt, mam kopu znamych co takto ziju a su stastni. Ale nezabudni ze Boh je laska - nie cirkev a keby si sa pred svadbou vyspala aj s 10 chlapmi a bolo byto zakazdym z cistej lasky nemas si co vycitat, a to ze cirkevna nauka v tebe sposobuje pocit viny, snezienka kasli na to, mounty ma pravdu, mas zrejme nadherny vzath tak co riesis?

mounty
14. nov 2007

majcik, ja som mala tiez 12 aprila, ci 11 aprila termin, to je super termin, aj ked mame 4.4 😉

Uf a co tak ukoncit tuto temu?
Alebo aspon ja koncim, vyjadrila som sa a idem za syncekom sa pohrat...papa

mounty
14. nov 2007

Dievky ked si chcete obcas pisat veci co sa netykaju temy, dajte to do IP, prosiiiiiim, najma hadky alebo ostrejsie nazory.....vela stastia