Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

dianty
autor
15. nov 2007

ja som zas počula, že tretí rok je kritický.. a môžem potvrdiť, že u nás zatiaľ aj bol najkritickejší, keďže sme sa v tom roku veľa hádali

marya
15. nov 2007

Adelajda - aj po mnohých rokoch bývania Ťa môže tak vytočiť, ako aj po polroku, človek sa stále mení a nikdy nevieš, čo bude o pár týždňov alebo mesiacov....t

adelajda
15. nov 2007

my s frajerom ten tretí rok sme už prekonali tak že nas čaká ten siedmy..lebo už sme spolu 6 rokov...a ja si myslím že aj to prekonáme...lebo už máme vela za sebou...

marya
15. nov 2007

Adelajda - a po akom dlhom čase spolužitia budeš vedieť, že si ho chceš vziať ?

dianty
autor
15. nov 2007

🙂 aj mi sme si toho zažili už viac než dosť a ja dúfam, že to bude len a len lepšie..a uvidím, čo spraví to spoločné bývanie.. 😀

elliana
15. nov 2007

tak, necitala som celu diskusiu, aj ked sa hodlam precitat ju, lebo ma zaujima kazdy nazor.
Pridam vlastnu skusenost: Aj sex aj byvanie bolo, ale keby sa dalo, vezmem to spat. Nic z toho ma neurobilo nestastnou, ale tak to citim a viem, ze to nebolo podla mojho svedomia...
A co sa tyka argumentov, ze spolocne byvanie sluzi na spoznanie toho druheho:
Scasti je to pravda, ale je to aj dost zavadzajuci argument. Su veci, ktore MM pred dvoma rokmi nerobil a teraz ich robi...takze clovek sa meni a to, ze sa mi predtym pacilo, ze pomaha s umyvanim riadu, upratovanim atd sa moze zmenit. Takze podla mna, ak zena muza dobre spozna v kruhu rodiny, s jednotlivymi formami spravania v urcitych konkretnych situaciach, nic nove sa v spolocnom byvani nedozvie, lebo to sa moze menit
Neviem, ci ste ma pochopili, ale chcela som tym povedat tolko, ze veci o ktorych som bola presvedcena, ze su super a na manzelovi mi vyhovovali sa menia vekom, pribudajucimi problemami, detmi....vsetci sa menime a preto sa meni aj nase prezivanie a spravanie

marya
15. nov 2007

Elliana - súhlasím 🙂

adelajda
15. nov 2007

marya- my len už cakame na to kedy frajer ukonči školu lebo ešte má 2 roky na výške...takže ešte dva roky...ale už ledva sa viem dočkať..

daniela1983
15. nov 2007

adelajda. nie sme spolu este ani rok, to je fakt (svadba bola pred tromi tyzdnami), ale predtym sme boli tri roky spoluziaci a byvali na jednom intraku, ktory mal len 80ludi, takze zbezne sme sa pozanli. no a nase desat mesacne chodenie, nebolo o prechadzkach v parku, ale kedze sme boli v skole a na intraku, tak sme boli spolu takmer denne a stale. Nemyslim si, ze sa da spolocnym byvanim predist tomu, ze sa z partnera nieco nevykluje co nikto necakal. Clovek sa stale po troskach meni a preto si myslim, ze je denna komunikacia nevyhnutna. Podla mna nie je rozhodujuca dlzka vztahu, ale hlbka do akej sa navzajom prenikne. Niekto moze spolu chodit pat rokov a nedostane sa v rozhovoroch k takym temam a takej hlbke ako niekto po pol roku. Inak ty si vydata?

mimkao
15. nov 2007

elliana, aj ja suhlasim.

daniela1983
15. nov 2007

soory, prehliadla som predchadzajuci prispevok, chodite spolu, oki

adelajda
15. nov 2007

daniela- nie som ešte vydatá ale ako som už pisala...ledva sa viem dočkat...a ja sa nechcem s nikým hadat...ano mas aj ty pravdu...

daniela1983
15. nov 2007

a kolko mas rokov ak to teda nie je tajne 🙂

adelajda
15. nov 2007

21

daniela1983
15. nov 2007

tak to ti fandim, ak chodite spolu tak dlho, tak to ste zacinali pomerne skoro a teraz sa najviac clovek meni, drzte sa

adelajda
15. nov 2007

no hej mala som 15...

nguyen
15. nov 2007

aj moja maminka chodila s ocinom od 15 a ked mala 21 tak sa vzali, a tiez boli pre mna cely zivot prikladom idealneho vztahu, ale ako clovek dospieva a potom preziva vlastne vztahy pozera sa na ten co kedysi videl ako idealny trochu inak, kazdemu vyhovuje nieco ine a ja dnes mozem spokojne povedat ze ja by som taky vztah nechcela aj ked je pre nich idealny 😉
a ked sa tak nad tym zamyslim, oni spolu tiez zacali byvat az po svadbe (aj ked uz som bola v bruchu na svadbe 😅 ) ale nemyslim si ze si sadli uplne idelane (to je skor vynimka ze sa dvaja ludia najdu vhupnu do manzelstva a vsetko je super perfektne, hrany sa obrusuju cely zivot), ale cele je to o tom ci chceli prekonat spolocne problemy alebo nie, a prekonali a vybudovali si skvely vztah, ale to bola ina doba a nemali inu sancu, tak myslim kedze my tu sancu mame, preco ju nevyuzit a preco si neoverit ci sme naozaj pripravene slubit niekomu ze pri nom budeme cely zivot a byt si vedobe co to obnasa, pred tym ako to naozaj urobime? 😉

marya
15. nov 2007

Nguyen - ako zistíš, že už žijete spolu dostatočne dlho na to, že ho tak dobre poznáš, že vieš, že si naozaj pripravená ? Podľa mňa prekvapiť ťa može hocikedy, nikdy nevieš....

mominka
15. nov 2007

Ahojte, .... tak ja som chodila so svojim manželom dva roky. Spolu sme nebyvali, ale sex bol.Manželia sme už tri roky, .. a ja môžem povedať, že ten prvy rok bol pre nas asi najťažši. Mala som pocit, že sa vieme pochytiť na úplných hlúpostiach. Až postupne sa "hrany otesali"... a my sme sa jeden druhemu prispôsobili a vlastne sa spoznali. Naš vzťah sa vylepšil až ked sa nam narodilo babatko, a nas to vlastne posilnilo.

daniela1983
15. nov 2007

marya_ presne to iste napada aj mna pri ziti na skusku, ako dlho je dost dlho. neviem. nikoho kto sa tak rozhodol naodsudzujem, ale osobne si neviem predstavit naco by to bol dobre.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marya
15. nov 2007

Snezienka - urcite nie, v prvom rade by som s niekym nechcela zit bez svadby - akosi sa to prieci mojim zasadam a presvedceniu - a teda by som to nechcela, uz len z toho dovodu, ze taky chlap by sa ku mne vobec nehodil, kedze nase nazory by sa diametralne rozchadzali, pravdepodobne ma aj ine predstavy o zivote a rodine...ako by sme sa potom zhodli v mensich veciach, ked by sme sa nezhodli v takej dpolezitej ? Kamosky mi je luto, ale snad to nejak vyriesia...držím palčeky 😉

daniela1983
15. nov 2007

ved presne, take nieco sa stava. a neviem si predstavit, ze by som s niekym par rokov chodila a zila a jedneho pekneho dna by sa zbalil a odisiel, prip. povedal, ze sa nechce zenit. No asi by ma porazilo. A tiez, sorry za nazor, ale najprv sa "vyskusat" a ak budem daost dobra, tak sa pre mna rozhodne, tak to sa mi zda zvlastne. Podla mna sa neda ist do vztahu naplno, ked si nechavaju partneri zadne dvierka (ved nie sme zobrati, tak sa v pohode hoci kedy rozideme)Ved potom co ich pri krize nuti, aby sa ju pokusili spracovat, ked sa staci zbalit a odist. Osobne si nedokazem zivot v tkej neistote predstavit. Ale to je len moj nazor.

katarinkad
15. nov 2007

daniela1983, jednoducho to zistis tak, ze obidvaja nadobudnete ten pocit, resp. vnutorne presvedcenie ze ANO. Podla mna je to vsetko o pocitoch, niekomu vyhovuje to, inemu nie. Niekto ma ten pocit, ze ANO a ani este toho druheho mozno poriadne nepozna. Niekomu to zase moze trvat roky kym tento pocit nadobudne. No dolezite je to, aby bol clovek spokojny a vyrovnany s tym co robi a ako zije. Pretoze si myslim, ze len ked budu obidvaja partnery spokojni a vyrovnani tak len vtedy ten vztah bude naozaj klapat. Akonahle bude mat jeden z nich nejake pochybnosti, tak to moze zacat skripat. 😵

daniela1983
15. nov 2007

😉 moja otazka ale je, ak niekto spolu byva niekolko rokov a stale si nie je isty ci to naozaj je ono, tak o com to potom je?

katarinkad
15. nov 2007

o rozvaznosti a o tom , ze manzelstvo berie velmi vazne. A tisic krat mozno zvazi ci ist do toho alebo nie. A nie bezhlavo sa vydat za niekoho po par mesiacoch.

marya
15. nov 2007

KAtarinka - nenazvala by som to "bezhlavo"....aj si dvaja ľudia sadnú, nie je čo riešiť 😀 😀 - určite to nie je také jednoduché, ale plne suhlasim s danielou - ani ja by som taku neistotu nezniesla....

katarinkad
15. nov 2007

ako viete ze by to bola nejaka neistota, ked ste to nevyskusali???
Ja tu pisem svoju vlastnu skusenost na tuto temu. Zila som so svojim uz terajsim manzelom dlho spolu kym sme sa vzali a nepocitovali sme ani jeden ani druhy ziadnu neistotu. To hovorim uprimne vazne.

daniela1983
15. nov 2007

moja kamoska chodila 9 rokov, vzali sa teraz na jar a uz sa rozvadza. a to prosim brala vzdy manzelstvo ako nieso svate. Abslotune nie je dolezite ako dlho sa dvaja poznaju, ale aku hlbku to ma. presne marya ak si dvaja sadnu, nie je o com. a myslim, ze to sa da zistit aj kratsom casovom horizonte ako niekolko rokov

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz