Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

nguyen
15. nov 2007

gretocka myslim ze pride obdobe (u kazdeho je cas rozny)kedy sex namiesto toho aby ta tesil bude frustrovat a ak ani vtedy s partnerom nebudete vediet najst "spolocnu rec" ohladom sexu, je to jasne, bud budes nestastna, alebo sa budes venovat inym veciam, detom konickom aby si na to nemyslela a casom sama seba presvedcis ze orgazmus proste nepotrebujes, alebo ho budes hladat inde, jasne ze je to zlozitejsie a neda sa to zhrnut do dvoch viet ale asi zhruba takto dako to je. ( nemyslim tym ze ty, myslim ako vseobecnu reackiu na tvoju otazku z 14:39)

mimkao
15. nov 2007

sorry-whizzy 🙂

mracik
15. nov 2007

mimkao, v posledných dvoch príspevkoch akoby si písala o mne 😉

whizzy
15. nov 2007

mimkao, toto mi pride dost smutne ☹ Odpisat mozno fakt skveleho muza, len preto, ze mu to hned nevyjde...

ella1
15. nov 2007

no nám to dlho trvalo.ale problém bol aj ten,že ja som sa hambila povedať,čo sa mi páči a čo nie..ale ako vraví moja teta:prvých päť rokov je najťažších a potom to už ide samo. 😀
teraz ale nemyslím sex(tak dlho by som nevydržala) 😀

dianty
autor
15. nov 2007

odpísať muža len kvôli tomu, že vám sa to ani po troch razoch nepodarí? ježiš.. veď sa objavujete, nie? a to niekedy netrvá 5 minút.. prepáč, ale nepáči sa mi ako si mimkao napísala, že by si sa s ním určite rozišla.. nerozumiem..

mimkao
15. nov 2007

ja som nepovedala, ze to nevyslo mojmu muzovi. Mne sa akosi nedarilo, bola som nervozna a tak isto ako písala ella, aj ja som sa hanbila povedat, co sa mi páči. A co sa týka uz len samotneho sexu, presli sme si naozaj vela, uz aj len koli tým tehotenstvam , co som mala, vtedy, ked muz ma chut sa milovat, a so zenou lomcuju tehotenské hormony a ked je z toho kríza, takze tak-whizzy. 😉
A mám FAKT SKVELEHO MUZA.

mimkao
15. nov 2007

dianty, prečitaj si celý príspevok, a zistís, preco by som sa s ním bola rozisla.. 😉

gretocka
15. nov 2007

myslim, ze viem co chce mimka povedat... urcite nie to, ze kvoli par razom ho odpise...
zial musim poznamenat, ze aj moj osobny pocit je, ze po svadbe sa tieto veci riesia inak ako pred nou....

whizzy
15. nov 2007

tak v pohode 🙂 Sak aj my sme si vela presli, a nenechala by som ho kvoli tomu. Fakt som myslela, ze pises o muzovi, s ktorym mas uz v podstate 4 deti a este teraz vravis, ze by si si ho nevzala... Lebo toto by som naozaj nepochopila...

mimkao
15. nov 2007

mracik 🙂 🙂

ella1
15. nov 2007

to je jasné,lebo po svadbe sa nerozídete pre takú,,blbosť" ako by ste sa vtedy,ked spolu len chodíte,žijete.

gretocka
15. nov 2007

ella - suhlas. A toto je pre mna argument, preco to neskusat pred svadbou... ale pre niekoho to nemusi byt, nikomu neberiem nazor (to len, aby sa zas do mna niekto neobul).

mimkao
15. nov 2007

Presne tak, ella.
Nie, whizzy, mozno som to zle napisala, ale nepisala som o mojom manzelovi ako takom. Teraz nam to klape perfektne aj po sexualnej stranke. 😀 Sa tesím z toho. 🙂

whizzy
15. nov 2007

ella, gretocka, ale ked ho milujete, vazite si ho a to iste citite aj z jeho strany, tak sa kvoli tej "blbosti" nerozidete ani pred tym. Pretoze to nie je ze spolu LEN chodite a LEN zijete... Len tolko. Dufam ste ma pochopili, idem domov a lubte sa dalej 😵

marya
15. nov 2007

No u nás to prvýkrat tiež bolo úsmevné, obaja začiatočníci 😀 😀 , takže sme poriadne nevedeli čo a ako, ale stále sa to zlepšovalo a zlepšuje, už vieme, čo máme radi, a je to super 😵 ja sa tiež hanbim povedať, čo chcem, ale manžel je vnímavý, takže sa vždy pýta a potom to ide ľahšie ...a stále sa máme čo učiť a objavovať, a to je na tom to krásne 😵 😵

daniela1983
15. nov 2007

ja len nechapem, ze preco sa ludia nechcu brat, ked tu kazdy tak obhajuje ako velmi sa maju radi aj ked bez toho papiera. tak ale ked sa maju radi a prekonavaju vsetky tie spomenute prekazky, tak preco nie svadba?

gretocka
15. nov 2007

Ale to sa potom nerozidete ani v manzelstve, aj ak to zistite az po svadbe.

katarinkad
15. nov 2007

daniela1983, pretoze je to velmi vazny krok v zivote. Preto som sa ja osobne nechcela unahlit, aby som to potom nemusela lutovat.

evercila
15. nov 2007

to mimkao: hej, vystihla si to...ono by clovek prispel, ale ked sledujem ten ton niektorych bab v debate, aj to cloveka prejde... 😀

gretocka
15. nov 2007

daniela, ak je tym ludom fajn aj tak, nepovazuju za potrebne to menit. Su dokonca ludia, ktori tvrdia, ze papier lasku zabija. Ja som si zivot mimo manzelstva nikdy predstavit nevedela a som rada, ze mi Boh poslal do cesty cloveka, ktory ma rovnake priority ako ja. A kedze sme v manzelstve s nim traja, verim, ze bude uspesne.

marya
15. nov 2007

Gretocka, Daniela - súhlas 😅

daniela1983
15. nov 2007

myslim, ze s niekym byvat, milovat sa, pripadne mat aj dieta je rovnako zavazne.

whizzy
15. nov 2007

ano daniela, suhlasim s tebou 🙂 A preco sa niektori hned nevezmu? Tak na to maju ludia rozne dovody a nemusia sa tykat ich vzajomnej lasky a hlbky vztahu.

nguyen
15. nov 2007

daniela ale niektori to proste neriesia, niekto ma v zivote mozno ine "starosti" ako riesit svadbu za kazdu cenu, mam stabilny vztah, momentalne riesime lepsi byt, kazdy sa realizuje v praci, cestujeme, chodime na kadeake akcie, za chvilu mozno uz ja babo pride do reci, neviem nejak nemam cas a uprimne ani chut riesit svadbu, to je take tazke pochopit ze pre niekoho to nie je podstatne ci je alebo nie je zosobaseny?

dianty
autor
15. nov 2007

napríklad ja s priateľom nemáme tú možnosť byť každý deň spolu.. pretože robí preč. takže aj keď spolu trávime víkendy buď u neho alebo u mňa, nepoznáme sa ešte ani po troch rokoch dostatočne.. a preto volím tú možnosť ísť spolu bývať, keď si nájde tu v meste prácu..

ella1
15. nov 2007

evercila-záleží akým tonom si to prečítaš.

julia225
15. nov 2007

ahojte, mam 23, moj snubenec 33,sme spolu 2 roky a 11mesiacov, mame 2rocnu dcerku.....
od zaciatku chodenia a to fakt asi od druheho tyzdna sme spolu zili, je toho moc priznavam, co sa tyka problemov okolo domacnosti a dietatka hned od zaciatku, ale da sa kedze byvame na striedacku v uk a sk... tot len moj mini pribeh... som nazoru, ze ci zobrati ci nie, ci s dietakom, ci nie, ci sex ano alebo nie.... zalezi na kazdom z nas ako velmi nam na vztahu zalezi, nehovorim len tak, mame vo vztahu velke problemy, no aj tak sa ich snazime co najpriatelnejsie pre nas vsetkych riesit... spolocna modlitba, tolerancia, velke pochopenie, vernost a vrucna laska..... 🙂

daniela1983
15. nov 2007

asi ano, pre mna je to zrejme tazke pochopit, lebo svadba je podla mna jednoducha rychla zalezitost jedneho pekneho sobotneho poobedia, tak neviem, ze by to bol taky problem a velka starost navyse 😉

julia225
15. nov 2007

ale suhlasim s jednym, ze uz po svadbe sa problemy riesia inac, aj ked mame dieta, ale vzdy mame zadne vratka, ved mozem odist,....