Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

gretocka
13. nov 2007

Sharlotta, vies ja tu moznost, ze ak sa zmenia okolnosti, tak sa uvidi... ani nepripustam. Jednoducho pre mna neexistuje ina cesta. Tohto muza som si vybrala, pre mna to je otazka rozhodnutia a statia si za nim. Vsetky zivotne situacie su od svadby pre mna zalezitost dvojice... a nech sa deje cokolvek, musime to riesit my dvaja. Takto to berieme obaja a preto mam tu istotu. Pre mna to je vyssi princip.

mimkao
13. nov 2007

Pridávam sa ku Gretocke a so vsetkým co napisala plne súhlasim, a tiez to plati v mojom zivote.

sharlotta
13. nov 2007

Okrem ineho si myslim, ze cakat so sexom do svadby nema ziadny realny zaklad a ani oporu vo viere. Som veriaca, ale na zaklade toho, ze som vela toho studovala, viem, ze veeeeelmi vela veci bolo domyslenych, prepisanych a primyslenych...Som skor za to, aby prvy bol posledny, ale ci to bude pred, s, alebo po svadbe...

gretocka
13. nov 2007

Sharlott ja vidim zaklad priamo v Biblii. Z nej znie jasny hlas kam sex patri.Teda aspon ja ho tam pocujem a vidim.

sharlotta
13. nov 2007

Gretocka, nemyslim tym, ze ked sa zmenia okolnosti, tak ho opustim...Ja len, ze nikdy nevies, co ti zivot a Boh pripravi. Co ak zlyha tvoj partner? Vela krat som sa zo zivota poucila, ze clovek nikdy nevie a ze nikdy nevies, co pride a ako sa zachovas v celkom novej situacii atd. Je pekne, ze mas idealy a ze tym zijes, drzim ti palce, aby si sa nikdy nesklamala.
Pre man uz pred svadbou boli vsetky zivotne situacie zalezitostou nas dvoch. Slub pred Bohom je pre mna dolezity, preto som tak dlho vahala a preberala to s kazdej strany. Pre mna je moj manzel prvy a dufam, ze Boh da, ze aj posledny.

sharlotta
13. nov 2007

Gretocka, nikto ti tvoju vieru neberie, ja mam na to svoj nazor, ktory sa zaklada na padnych argumentoch. Po smrti uvidime, kto mal pravdu 😉

mimkao
13. nov 2007

Pravda je len jedna. Píše sa o nej v Biblii. 😉

sharlotta
13. nov 2007

Mam obavy, ze biblia ma k bravde dalej, ako blizsie, ale nechajme tuto temu...

kacenqa
13. nov 2007

snezienka - nemyslim, ze si smiesna, ani sibnuta a nemyslim ani, ze ta za taku pokladaju ine kocky.

viem, ze ludia ovplyvneni nabozenstvom su striktnejsi co sa tyka istych zasad. na jendu stranu je to aj dobre, lebo svojim svetonazorom tvoria protipol ateistom, a vieme si takto porovnavat skusenosti navzajom a myslim si, ze aj jedna aj druha skupina sa ma od seba co ucit.

mozno ide len o to, ze vacsinou, a to slovo vacsinou zdoraznujem, su 'neveriaci' viac tolerantnejsi voci nazorom veriacich, kdezto veriaci moznoze neveriacich odsudzuju. take trosku odsudzujuce mi prislo napriklad to tvoje tvrdenie o tom, ze svojmu muzovi nemam co ponuknut. ale chapem zas, ze veriaci ziju podla istych bozich pravidiel, ktore pokladaju za spravne a preto sa im zdaju odchylky od nich zrejme nespravne a mozno to prameni aj z toho.

nechcem, aby sa tato diskusia zvrtla na diskusiu o nabozenstve. myslim, ze s tym umyslom ju ani dianty nezakladala, skor ju zrejme zaujimali nazory zien, ktore jedno ci druhe, a mozno aj oboje (ne)zazili a chcela vediet vyhody z pohladu jednej aj druhej strany nezavisle od nabozenstva, lebo verim tomu, ze su tu aj neveriace zienky, ktore pred svadbou s partnerom nezili

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
13. nov 2007

Snezienka, to, co mozes muzovi dat a on teba z daleka nie je len sex. 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bihan
13. nov 2007

mimkao, neťaháš to už trošku mimo rovinu? Každý reálne uvažujúci kresťan dobre vie, že Biblia je kniha obrazov a tak ju treba aj brať 😉

Snežienka, to mi teraz fakt príde smiešne tváriť sa, že okrem sexu už nemám mužovi čo ponúknuť...každý deň mu mám čo nové ponúknuť, záleží len na tom, kto si to ako vo vlastnom vzťahu zariadi...

katy2
13. nov 2007

ahojte, chcem pridat svojou troskou do mlyna 😉
aj ja som veriaca, s manzelom sme pred svadbou nebyvali a sex sme si takisto nechali na svadobnu noc 😵 A myslim, ze sme nic nezmeskali a nas vztah je stale krasny...
vztah sa buduje niecim uplne inym ako sexom. Ano, aj ten patri a je podstatny pre manzelsky zivot. Je to chvila, ked sa naplno odovzdava jeden druhemu... Neodsudzujem ludi, ktori na to maju iny nazor, ale ja si tento zazitok nedam vziat... Je to sila, ta svadobna noc nabera uplne iny rozmer a zivot po svadbe takisto...
snezienka 😵 😵 😵 zdielam tvoje nazory a presvedcenie...

tribitka
13. nov 2007

snežienka, naozaj máš dosť divné názory...to akože okrem sexu už nemám čo manželovi ponúknuť? pokial to berieš takto, tak aby si časom nebola sklamaná..... 😒

melory
13. nov 2007

baby uprimne vam poviem, ze by ma nik neprimutil na sex na svadobnu noc, mne nohy brneli, oci unavene so sminiek, prejedena, utahana......lahla som do postele ako poleno.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
13. nov 2007

"neprinutil"-aby ma nik netahal za slovicka

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka
13. nov 2007

vieš čo snežienka, s tebou sa nedá diskutovať...ty jednoducho okrem svojho názoru neprijímaš žiadny iný....ten tvoj je najsprávnejší....tak si to nechaj, hádať sa tu s tebou nikto nebude....
snežienka, ak sa s tebou bude chcieť drahý rozísť, je jedno či si jeho manelka alebo priatelka, urobí to....a čo ak mu v sexe nevyhovuješ? to si myslíš že s tebou ostane do konca života len preto že tomáte na papieri? o tom láska nie je......

mimkao
13. nov 2007

bihan, pre mna je realne nieco uplne ine ,ako pre teba, takze, odpoved je: Nie, netaham to mimo rovinu 😉
Katy2: Teším sa, že je viacero takýchto ľudí tuto na koníkovy. Pekne si to napísala, s tou svadobnou nocou. 🙂

ella1
13. nov 2007

ja to nikomu neberem.každý nech si spraví ako chce.
ale snežienka už rýpeš.
mne sa tak vidí,že máš problém a bohužiaľ asi ty nemáš čo ponúknuť svojmu mužovi.
ja som tiež kresťan,ale nech mi niekto ukáže,kde sa v biblii píše,že sex a bývanie pred svatbou nie.ale nie v tých novodobých.
no tak nám povedz,čo ty ponúkaš, svojmu mužovi.
lebo sex je len jednorázova záležitosť/ked to trochu pritiahneme za vlasy/.
ale čo dalej?
to akože máme sex cez svad. noc ok.ale potom čo?

sharlotta
13. nov 2007

Melory 😀 😀 😀 podobne. A co mozes, resp. co si mozte po svadbe ponuknut. Nemusi to byt stale nove, je to laska, kazdodenna starostlivost, odpustenie, pohladenie, povzbudenie, istotu, dobry pocit, pocit bezpecia a uznania, pocit, ze je tu niekto, kto ta nezosmiesni, kto ta nebude odsudzovat, ked urobis chybu a nebude v tebe podnecovat pocit viny, obetovanie sa, vernost a straaaaasne vela veci a niektore ovela krajsie ako sex.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
13. nov 2007

jedna vec je o niecom byt presvedcena, pretoze som si to logicky spojila a druha vec je, ked mam prebrany nazor, vtlkany do hlavy od mala.

tribitka
13. nov 2007

snežienka, ale povedala, citujem:........sharlotta-viem to!ale tak mi teda napis,CO NOVE mu das po svadbe?

nguyen
13. nov 2007

a preco by si mu mala davat nieco nove po svadbe?
ja som asi mimo ale svadba to nie su vianoce ani narodeninova oslava, svadbou dvaja ludia zoficialnuju svoje spoluzitie, spolocnu cestu zivotom, nevidim dovod preco by ste si mali ponukat nieco nove 😉 lasku mozno, o tu ide nie? 🙂

a ti co spolu nezili mozno odhalovanie spolocneho zivota a skutocnu povahu toho druheho co nie vzdy musi byt prijemne, ale kazdy mame svoje zasady...

ja suhlasim so sharlottou, nie som netolerantna ani nezosmiesnujem, dufam, a respektujem nazory ostatnych bab ale niekdy dost dobre nerozumiem, ako naprikad teraz 😒

a nedostala som odpoveda ani na prvu otazku tak sa hadam raz dockam snezienka 😉

erika153
13. nov 2007

ja som len zvedava, co ponukne manzelovi zena, ked uz ani sex nebude "to prave orechove" 😀 ale mozno su taki muzi co im ide len o sex a duchovne stranky zeny ich nezaujimaju, ale taki si coskoro najdu opat nejake nove vzrusujuce zazitky a isto ich nebudu hladat doma. 🙂
mne nezalezi ci dam muzovi nieco "nove" pred alebo po svadbe, ale aby som mu davala nieco krasne kazdy den. usmev, porozumenie, pohladenie a spolocnu rec. u nas to rozhodne nieje iba o sexe a ak u niekoho ano uprimne ho lutujem 😔

ella1
13. nov 2007

presne tak erika.
súhlas.