Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

katarinkad
13. nov 2007

nemyslim si, ze by som po svadbe mojmu manzelovi nemala co ponuknut preto, ze sme spolu zili 8 rokov pred svadbou a mali sex, svadba bola pre nas nadherna, bol to v nasom vztahu zase krok dalej. A sama som bola prekvapena ake to je po svadbe v nasom vztahu este krajsie. Mam pocit, ze si jeden druheho este viac vazime a prejavujeme si lasku ovela viac. Akoby svadba vniesla do nasho vztahu taku novu iskricku. 🙂

majcik
13. nov 2007

Zaujimave ... jeden, dvaja ludia vyjadria iny nazor, ako ma vacsina a hned sa rozputa ohniva diskusia, kde sa tieto nazory spochybnuju alebo zosmiesnuju...

Ja som za to, nech si kazdy zariadi zivot tak, ako uzna za vhodne, ale malo by to byt zodpovedne a dobre rozmyslene rozhodnutie, ktore clovek nebude musiet neskor lutovat, pripadne niest jeho negativne nasledky... hlavne vo forme rozchodu, rozvodu a najma utrpenia nevinnych deti, ktore zial, casto trpia za chyby svojich rodicov.

dianty
autor
13. nov 2007

ja si myslím, že ich nikto tu nezosmiešňuje, len si každí povie na to svoj názor..

majcik
13. nov 2007

Nechcem sa hadat ... ale precitala som si naozaj vsetky prispevky v tejto teme a na zaklade toho som reagovala.

dianty
autor
13. nov 2007

majcik-no veď to je jasné, že keď je 9 ľudí za niečo a 1 proti, tak tí ostatní idú do neho..
ja sa nehádam 😉 ale len vyjadrujú názory 😀

mareli
13. nov 2007

to je tema tusim len na zbytocnu vymenu nazorov. ved kazdy ma aj tak ten svoj a podla toho sa riadi. niekto by mozno aj chcel byvat spolu pred svadbou, ale nemaju na to peniaze. urcite to pomoze v niecom (minimalne zistite, ci partner sklopi zachodovu dosku a ako vytlaca zubnu pastu 😀 } ale ak sa dvaja lubia, toleruju sa a vazia si jeden druheho, tak tie nedostatky akceptuju v spolocnom byvani ci je to pred svadbou alebo az po svadbe. ved o tom je to, o vzajomnej ucte a tolerancii.
a ten sex, to je uz tazsie, ja osobne by som to neriskovala ale takych ako ja je myslim si vacsina.
mimochodom v dobach nasich rodicov a prarodicov kym nebola zena tehotna, tak sa ani nevzali (ved co keby nahodou nemohla mat deti???) samozrejme zovseobecnujem.

melory
13. nov 2007

zakladatelka tejto temy musela vediet, ze su tu len dva nazory, ktore sa budu bit. som sklamana, ze je tu zas boj pohanov a krestanov. 😔

dianty
autor
13. nov 2007

melory- ja som len chcela zistiť, aký máte na to názor... 😅 a nie, aby sa tu niekto hádal... 🤐

melory
13. nov 2007

niekomu to prospeje zit pred svadbou spolu, niekomu zas ublizi. 😝

dianty
autor
13. nov 2007

melory-áno, niekomu to prospeje, ale niekto možno zistí, že im to proste takto nepôjde..a je to lepšie nie, keď to zistia predtým ako po svadbe, nie? 😨

mirka20
13. nov 2007

ahojte. ja som sice krestanka, ale pred svadbou som byvala s teraz uz manzelom skoro rok, lebo som si nasla robotu v meste, v kt.on byval a nakolko nase rodiska su vzdialene 120 km od seba, tak sme to riesili takto. a som velmi rada, ze sme spolu byvali, aspon sme zistili, ze sme pre seba stvoreni a ze aj ked ma ten druhy nejake chyby, tak sa to da prekonat. ja som za to, aby 2 ludia pred svadbou spolu byvali a zistili, ci im spolocne spoluzitie vyhovuje, alebo nie. to je moj osobny nazor 🙂 ale samozrejme, ze respektujem aj nazory ostatnych

k.a.t.k.a.
13. nov 2007

aj ja som za spoločné bývanie pred svadbou 🙂 , moja velmi dobrá kamarátka začala takto so svojím partnerom bývať ... šesť rokov partnerstva zabil 1 rok spolužitia v jednej domácnosti 🤐 ešteže to bolo pred svadbou 😔
aj ja som s partnerom bývala asi 4 roky pred svadbou a teraz už bývame spolu 2 roky po svadbe 😀

grettka
13. nov 2007

dianty, ak si chcela zistovat nieco na tuto temu, tak si mohla pouzit vyhladavac, aby si zistila, ze na "moja svadba" uz temy tohto typu boli "sex o svatebni noci", alebo "prvy sex, co mam cakat" alebo "spolocne byvanie pred svadbou") a ak zalozis takuto prieskumnicku temu, tak jednoducho musis pocitat s tym, ze tu budu dva nazory a to "za" a "proti", ktore sa velmi lahko mozu zvrhnut na hadku aj bez toho, ze by o to niekto usiloval naschval..

dianty
autor
13. nov 2007

grettka-a vidíš, že by sa tu teraz niekto hádal? 😀

dianty
autor
13. nov 2007

mirka20-proste asi je to celé len o vlastných zásadách človeka.. proste keď niekto nechce, tak nechce. ale ja som tiež za.. 😀

grettka
13. nov 2007

nie nehovorim, ze sa teraz niekto hada,.... napisala asom, ze sa to moze lahko zvhnut na hadku...
staci citat reakcie podaktorych...

dianty
autor
13. nov 2007

grettka-ja viem, ale dúfam,že je tu väčšina ľudí, ktorí sa hádať nechcú...a nebolo to založené s týmto úmyslom.. 🙂

mimkao
13. nov 2007

vieš, Dianty, len ked napises, ze nezansam, ked sa tieto krestanske zasady vnucujú druhým, tak tak isto aj krestania maju pravo povedat, ze neznasaju, ked sa tieto nekrestanske zasady vnucuju im, krestanim. A myslim, ze nemas pravo napisat snezienke, ze nech si svoje krestanske zasady necha pre seba a nevnucuje svoj nazor iným. Nikomu nic nevnucovala, aspon nie tuto na fore, len vyjadrila svoj názor. To moze! 😉

dianty
autor
13. nov 2007

mimkao-ale všimni si, čo som napísala, že nemám namysli ju a to, že som napísala, že nech si nechá pre seba, nebolo myslené v zlom.. nie, ako nechaj si ich pre seba a nepíš to tu.. tak som to určite nemyslela..

dianty
autor
13. nov 2007

mimkao-a to nevnucuje to druhým bola len taká rada, ja viem, že vyjadrila len svoj názor, však som ho ani nijako neatakovala..nenapísala som nič proti nej.

majcik
13. nov 2007

Ja som si nevsimla, ze by snezienka niekomu vnucovala svoj nazor ... napisala ho tak, ako ostatne prispievatelky.

dianty
autor
13. nov 2007

majcik-ja som nemyslela tu, že ho vnucuje, ale v živote iným ľuďom.. to je všetko 😅

chrobaak
13. nov 2007

jeje, dievcata.... nemienim sa vyjadrovat k teme, ale dianty: ak si to myslela tak, zdalo sa ti asi, ze svoj nazor nanucuje niekomu vo svojom okoli... hmmmm..... ty ju snad poznas? alebo z coho si vychadzala? 😉 lebo ak svoj nazor nenanucuje na tomto fore, je predpoklad, ze ho nenanucuje ani inde.
tak potom neviem, o co tu ide....
ak ma 1 iny nazor ako ostatnych 9 alebo ostatnych milion a nikomu ho nenuti ani tym nazorom nikomu neublizuje, budeme sa do nej obuvat len preto, ze sme vo vacsine?
waw..... 😕

dianty
autor
13. nov 2007

chrobaak-vychádzala som z niečoho iného.. z vlastnej skúsenosti.. to bola len obyčajná poznámka, nič iné..

zuz11
13. nov 2007

ahojte, bavte sa o teme a nie o vnucovani a nevnucovani nazorov 😉
je samozrejme ze sa to dalo cakat ze budu iba dva pohlady na vec 😉a budu uplne odlisne 😉 takze vychladnite a pokracujte v teme aj ked neviem vlasten komu tu o co presne ide 😀

mominka
13. nov 2007

Ahojte, ja som kresťanka a so svojim prvým frajerom sme sa pokúšali nemať sex až do svadby. Avšak, svadby sme sa nedočkali, lebo sme sa rozišli. Ja si myslím, ze je to fajn a správna zásada, ale vyžaduje si spoluúčasť a spriaznenosť obidvoch partnerov. Ak nie sú zohratí a nestanovia si termín svadby a iné pravidlá tak neviem, či sa to dá vydržat.
So svojim terajším manželom sme na sex už nečakali až do svadby, ale nežili sme spolu pred svadbou. Musím sa priznať, že aj napriek všetkým zásadám, v ktorých som bola vychovaná a ktorým som niekedy verila, .... som milovanie pred svadbou nijako neolutovala. 🙂 🙂 ... aspon zatial. Uvidíme, čo čas prinesie.
Tolko odomna.Ahoj

gretocka
13. nov 2007

Tak ja patrim ku tej mensine, ktora tu zastava nazor na obe otazky "NIE".
Byvat spolu ako aj prvy sex az po svadbe - to bolo nase spolocne rozhodnutie. Ale travili sme spolu velmi vela casu, boli sme spolu v praci aj vo volnom case. Mame za sebou pol roka manzelskeho zivota a musim konstatovat, ze mi nic neuslo a prave naopak - v mojom pripade som rada, ze sme s oboma vecami pockali az do svadby.
Mimochodom takychto tem uz bolo aj na mojasvadba zalozenych viac a vacsinou sklzli do hadok. Snad v tejto teme dokazeme komunikovat na urovni a bez urazania. Kolko ludi, tolko nazorov a ked na veci mam svoj nazor a zasady, neopravnuje ma to odsudzovat ludi s inym nazorom. To si myslim ja.

gretocka
13. nov 2007

A este jedno moje presvedcenie a vyhlasenie, ktore viem, ze tu rozputa burku:
Ja som si 100 percentne ista, ze moj muz bude mojim muzom az do smrti. Dala som mu slub pred Bohom a on mne. A preto som si ista. Nech pride v zivote cokolvek, on je moj jediny muz, nikto iny pre mna nemoze existovat a viem, ze pre neho tiez nebude. Jednoducho to viem.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sharlotta
13. nov 2007

Tak ja zase opacny nazor, resp. skusenost.Moj nazor je skor taky, ze ked si dvaja ludia sadnu, je jedno, ci spolu predtym byvali, alebo nie. Kazdopadne pri tom spolocnom byvani si aspon uvedomia, co vsetko to obnasa.Sme svoji rok a predtym sme spolu byvali 5 rokov a nemozem sa na nic stazovat. Mozno keby som bola mala na vyber, tak by sme spolu nebyvali a tym padom by sme sa mozno ani neboli vzali. Gretocka, drzim palce, aby ste spolu ostali az do smrti. My sme si navzajom takisto zlozili slub pred Bohom a myslim to naozaj vazne, ale ruku by som za to do ohna nedala. Nikdy nehovor nikdy a nikdy nevies, do akej situacie sa v zivote dostanes.