Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

jaron
7. okt 2009

len tak pre zaujímavosť, skúste si pozrieť štatistiky príčin rozvodov a ako často to je kvôli sexu a ako často kvôli charakteru (povahe a pod.)

http://www.rozvod-rozchod.sk/vismo/dokumenty2.a...

http://www.justice.gov.sk/kop/stat/04/41r.htm

A toto je zase z ČR aj s úryvkom:

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/krize_rozvod/ne...

Podle údajů Českého statistického úřadu patří mezi nejčastější příčiny rozvodu „rozdílnost povah, názorů a zájmů“. Tento důvod bývá uváděn ve více než čtyřiceti procentech! Jenže podle zkušeností soudců se za oficiálními údaji často skrývá bolestná zkušenost v podobě domácího násilí, za kterou se většinou ženy-oběti stydí. Podle informací centra ROSA se totiž nějaká forma hrubého zacházení vyskytuje v deseti až třiceti procentech rodin. K méně častým důvodům rozpadu manželství patří nevěra – pohybuje se v rozmezí do deseti procent. Kupodivu velkou roli nehraje alkoholismus muže (kolem pěti procent) a neshody v sexuální oblasti (méně než jedno procento). Podle pořadí manželství se statistiky dlouhodobě shodují. Lehce přes osmdesát procent připadá na první rozvody a kolem sedmnácti procent na ty druhé.

diddi
7. okt 2009

Jaron,mne to nevadi,ze si mi neodpovedal....ako som pisala predtym...na toto sa vacsinou odhodlaju obaja,ktori nemaju sexualnu skusenost

jaron
7. okt 2009

To má logiku, čo píšeš, čiastočne s tebou súhlasím. Ale keby nebolo môjho vzťahu s Bohom, som si istý bez ohľadu na moje sex. skúsenosti predtým, že by som ju mal i s manželkou pred svadbou.

jaron
7. okt 2009

aj ja, erikasadek 🙂

bibula
7. okt 2009

no jaron,to som musela kuknut,co napisal chlap 😀 😀

jaron
7. okt 2009

Idem už spať.
Dobrú noc vám želám.
Inak viete, že únava je jeden z najväčšich nepriateľov sexu?
I love sex.
Dobrú noc.

bibula
7. okt 2009

😀 dobru 🙂
a neunavuj sa teda tolko....

miluska.h
7. okt 2009

ahojte, pridam sa aj ja 🙂
s manzelom sme boli kedysi najlepsi priatelia, dokonca sme spolu aj robili... kazdy mal svoj zivot, ja manzela, on manzelku a dve deti a vsetko klapalo. velmi dobre sme si rozumeli, fakt ako dve najlepsie kamosky alebo kamosi... 😉 moje manzelstvo sa vsak rozpadlo, lebo byvaly si vybral inu a ja som zostala sama, trvalo to takmer 2 roky... pocas tohto obdobia som sa este viac utvrdila v tom, ze MM je naozaj,"anjel", bol mi v tazkych casoch velkou oporou, avsak nikdy by ma nenapadlo, ze by medzi nami mohlo byt nieco viac. Az raz... prisiel s tym, ze manzelka podala navrh na rozvod, ze si nasla ineho... 😢 chudacik, bol v soku, vobec netusil co sa deje a ona to na neho takto vyvalila... a boli tam dve deti... po ich rozvode sme sa dohodli, ze pojdeme spolu na dovolenku, teda nielen my, ale este dalsi 5 ludia, taka dobra particka. ked sme sa vratili, tak sme pocas jedneho rozhovoru zistili, ze by sme to mohli skusit. neviete si predstavit, ake to bolo pre mna tazke, uvedomila som si, ze mozem prist o svojho najlepsieho priatela... 😉 nasa spolocna cesta nebola az taka lahka, bali sme sa reakcie okolia a bolo to pre mna take zvlastne... dokonca musim povedat, ze ani to milovanie neklapalo hned od zaciatku. nakoniec sa nam podarilo dostat sa na rovnaku "vlnovu dlzku" 🙂 takze, chcela som tym povedat, ze pred svadbou sme sexovali, byvali spolu, splodili nasho milovaneho synceka a teraz sme nesmierne stastni... 🙂
to ako sa clovek rozhodne, je cisto jeho vec, len ma trosku (milo) prekvapilo, ze v dnesnej dobe sa najdu ludia, ktori cakaju az do svadby. v nasom pripade sme s MM vobec tieto veci neriesili, ci sex, byvanie pred svadbou ano ci nie.. ale zrejme zavazil aj fakt, ze obaja sme uz jedno manzelstvo mali za sebou...

miluska.h
7. okt 2009

a este som zabudla, o svojho najlepsieho priatela som neprisla 🙂

daniela1983
8. okt 2009

nasa cirkev nic proti HAK nema,

diddi
8. okt 2009

tak to potom nebude katolicka,vsak?

daniela1983
8. okt 2009

nie nebude 🙂

luise
8. okt 2009

Tak to určite nie, lebo kat. to netrpí.

daniela1983
8. okt 2009

nasa cirkev nema problem. teda ani jedna z tych dvohc ktrych som clenom 😀