Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

katarinkad
15. nov 2007

julia225, pekne si to napisala.

daniela1983, ak to nedokazes pochopit, tak to viac neries...

mimkao
15. nov 2007

daniela, mozno pre niekoho sú dovodom financie... 😕

daniela1983
15. nov 2007

v akom zmysle? svadba nemusi byt draha zalezitost

gretocka
15. nov 2007

a mimochodom babatko "stoji" viac ako svadba... to len tak na okraj.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
15. nov 2007

ja viem, ja len som tak nahlas rozmýslala. Tiez tomu celkom dobre nerozumiem preco to je u niektorích tak, ale nechcem sa tým zaoberat.

gretocka
15. nov 2007

baby, ale je ta komunikacia tazka, ked si nevidime tvare, ze? Takze hlavne klud a nohy v teple - ak sa vam nieco nezda, dajte si to najskor vysvetlit namiesto ustipacnych poznamok - moj navrh.

evercila
15. nov 2007

to mimkao a gretocka: no ved prave...
clovek len chce odlahcit situaciu nevinnou poznamkou, ze "16 popisanych stran" a hned ho vypoklonkuju 😀 prave preto je osobna komunikacia lepsia.
tot vsjo.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
15. nov 2007

😉

mimkao
15. nov 2007

tak sa stretnime 🙂

daniela1983
15. nov 2007

snezienka mas postu 😉

dianty
autor
15. nov 2007

mimkao-no 😀 keď sme každá neviem odkiaľ

nguyen
15. nov 2007

snezienka, OK! 😀 😀 😀

dianty
autor
15. nov 2007

evercila je to lepšie.. aj mňa tu už niektoré žienky pochopili inak ako som to myslela 😅

kacenqa
15. nov 2007

baby viete co mi vadi? to vase vyjadrenie 'na skusku' a ze si partnera potrebujem 'vyskusat' pre mna bola spolocna domacnost posunom vztahu z len chodenia na nieco viac. moj manzel nie je mojim prvym priatelom, ale bol prvym a jedinym, s ktorym som byvala. bolo to pre mna dokaz toho, ze to mysli vazne a ze so mnou rata aj do buducna. pretoze ked uz sa bavime o tom, kedy sa je lahsie rozist, omnoho 'lahsie' sa s niekym rozides, ked s nim len tak chodis a stretavas sa s nim na neutralnych podach, ako ked uz zdielate spolocnu domacnost. vobec to nie je jednoduche.

a takisto co sa sexu tyka - vyjadrenie potrebujem si ho vyskusat mi pride totalne dehonestujuce. a zvlastne je, ze to nepovedala ani jedna z tych, co sexualne zili uz pred svadbou, takto to vyjadruju prave tie, co sex nemali. ved ani ja som nevhupla kazdemu frajerovi do postele hned na prvom ci druhom rande a s niektorymi som dokonca nemala sex vobec a to som nemala ziadny 'kratkodoby vztah', a samozrejme, ze aj nam trvalo istu dobu, kym sme sa zosuladili, to trva kazdemu paru, kym dokonale spoznate navzajom svoje tela, nemoze tam nastat sulad...

a este - to, ze neexistuje problem okrem pripadu, ze chlap je impotent, ci vaginita zeny, ako to tu ktorasi napisala, je teda dost silne vyjadrenie, lebo napriklad sa moze stat, ze jeden z partnerov preferuje sex vecer,druhy rano, jednemu sex staci raz za 2 tyzdne a druhemu ani 2x za tyzden nie je dost...existuje mnoho stranok sexualneho zivota, ktore sa musia zosuladovat a mnoho aspektov na ktore treba prihliadat, to by vam sexuologovia vedeli rozpravat, co vsetko dokaze v sexualnom zivote 'neklapat'

mimkao- zamrzelo ma, ze si napisala, ze az v den svadby do teba vosla zodpovednost. ja som tu zodpovednost za vztah citila kazdy den aj predtym, lebo mi na nom velmi zalezalo a stale som sa snazila, aby to klapalo a aj sa stale snazim...

kacenqa
15. nov 2007

jo a este ma velmi prekvapuje nazor mat zadne vratka: ved mozem odist. a co, v manzelstve ste k manzelovi priputana ako vazenska gula k trestancovi???

pokial beriete vztah vazne, tak nieco take ako ved mozem odist vas ani len nenapadne. stale tvrdim, ze kto miluje, bude chciet riesit problemy a to nezavisle od toho, ci zije v zvazku partnerskom alebo manzelskom.

a co tak pary, ktore su uz rozvedene, maju s manzelstvom zlu skusenost a uz sa v zivote nechcu ozenit/vydat? to akoze taketo pary vlastne ani nemozu potom existovat...

deina
15. nov 2007

Kacenqa, suhlasim s tebou, tiez ma zaraza to vyjadrenie "na skusku" a "vyskusat" si. Ja som si nikoho neskusala a ani som skusana nebola. Proste to bol posun z chodenia na nieco viac, dokaz niecoho vaznejsieho a potom sa nas vztah posunul este dalej - svadba a teraz sa posuva zase - babetko na ceste. Vobec neslo o to, ze by som si ho potrebovala odskusat a keby mi nesedel, tak dovidenia, idem skusat dalej. Naopak, bolo to velmi zodpovedne rozhodnutie a vedeli sme, ze sa jedneho dna aj vezmeme, ale chceli sme sa najprv zzit, zohnat si spolocne byvanie, zariadit si ho, aby potom mohla prist svadba a neskor aj babetko.

mimkao
15. nov 2007

kacenqa, nemusí ta to mrziet, stací ze to mrzelo mna 😉
a staci, ze aspon vtedy som si uvedomila, ze by som mala byt zodpovedná. Niekomu to nedojde ani vtedy... 😉
A tie veci, ze jeden chce ráno, jeden vecer, atd, sa daju komunikáciou riesit. To sme tu uz aj rozoberali, ze sexualný život ma velmi vela spolocneho so vzájomnou komunikáciou. 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redkvicka
15. nov 2007

Ja som mala sex aj byvanie s manzelom po svadbe a neriesila by som to v zivote inac. Sex je iba jednou veci v manzelstve, dost dolezitou ale nie tou najdolezitejsou.

mimkao
15. nov 2007

redkvicka, vitaj v partii... 🙂

certica
15. nov 2007

baby, co tu tolko rozoberate, ze za 3 dni sa nakopilo 20 stran? 😕 😀

redkvicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redkvicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
redkvicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz