Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

mimkao
14. nov 2007

nguyen, nemusíš blahoželať, nič také doma nemám... 😉

majcik
14. nov 2007

Mounty - uvidime, kedy sa narodi 🙂

mimkao
14. nov 2007

nguyen, teraz to vobec nemyslím ironicky- naozaj súhlasim s tým, čo si napísala o tých cirkevných inštitúciach a o pravidlách vymyslených cirkvou.

bihan
14. nov 2007

Snežienka, nechápem, prečo stále operuješ s tým, že dúfaš, že tie babeny, čo žijú bez papiera, po roku partner neopustí.. čo ja viem? No tak opustí... v konečnom dôsledku o tom je život.. alebo ona opustí jeho, pretože si nebudú rozumieť... Moja mama taktiež nechcela opustiť môjho otca, pretože si vkuse hovorila: a čo na to povedia ľudia? Tak 13 rokov znášala podvádzanie a facky od môjho otca, kým sme ju so sestrou, do toho rozvodu nedokopali.. možno keby nebola vydatá, opustila by ho skôr a nemala by taký nanič život...

No a o tom spoznávaní pred svadbou.. ok, dá sa človek ako taký spoznať aj bez toho, aby som s ním bývala.. ale to, či budeme pri sebe každý večer v posteli len tak ležať (pretože ma nedokáže uspokojiť), alebo to bude vyzerať trošku zaujímavejšie, to sa bez spoločného bývania rozhodne nedozviem 😉
Koja starká tiež so starým otcom pred svadbou nežila ani nespala a potom sa mi priznala, že za celý život si -jej slovami- max. 4 krát prišla na svoje...
Nuž, manelstvo mali pekne a stabilné, ale ďakujem, neprosím 😅

kacenqa
14. nov 2007

bihan - tento nazor snezienky nechapem ani ja, ale myslim, ze je to jej subjektivna obava. ze keby sa to stalo jej, zeby zila s muzom pred svadbou, asi by kazdy den trpla, ci ju neopusti a tento nazor prenasa na vsetky taketo vztahy.

ja si ale praveze myslim, ze takato obava nema nejaky realny zaklad, pretoze pokial sa dvaja lubia, budu mat snahu riesit svoje problemy. a to nezavisle od toho, ci su alebo nie su zosobaseni. a ked tu snahu nemaju, je evidentne, ze jeden z partnerov nema na pokracovnai vztahuzaujem a nemal by ho ani keby boli manzelmi.

katarinkad
14. nov 2007

nechapem co sa tu riesi...
Myslim si, ze nejaky papier predsa este nikomu nezaruci krasne fungujuce manzelstvo... ak si to niekto mysli, tak ja nechapem...

nguyen
14. nov 2007

katarinkad 100% suhlas 🙂

majcik
14. nov 2007

Katarinkad - pre niekoho je mozno manzelstvo alebo sobas kus papiera a pre niekoho je to v prvom rade slub milovanej osobe, ktory chcem zo vsetkych sil splnit, cosi velmi dolezite, dolezity okamih v zivote, novy zaciatok ...

katarinkad
14. nov 2007

majcik, ja beriem manzelstvo velmi vazne a som aj veriaca,sobas sme mali v kostole a slub ktory sme si dali sa budeme samozrejme snazit s manzelom dodrzat...ale nic mi tento papier aj tak nezarucuje...jedine tak narok na nejaky majetok pri rozvode...co je pre mna dost malo. 😵

majcik
14. nov 2007

Katarinkad - pre mna je slub zlozeny pri sobasi velmi zavazna vec, ktoru chcem naozaj zo vsetkych sil naplnit a dodrzat... A verim, ze s Bozou pomocou sa to ozaj da. Jasna vec, ze neviem, co vsetko nas postretne v zivote, sme len na zaciatku, no ten slub a prisahu mam stale napamati a pred ocami.

grettka
14. nov 2007

myslim si, ze zakladat taketo temy, je uplne bezpredmetne, najma ak taketo temy uz na fore uxistuju a da sa v nich pokracovat... a aj tak to vzdy zvrhne na polemiku dvoch taborov.... A okrem toho, odoznela tu v jednom prispevku veta v style, prispiet skusenostami a nie mudrostami...
Vsetko zalezi od uhla pohladu, jeden sa pozera na manzelstvo ako na kus papiera... druhy nie... jeden uznava byvanie a sex pred svadbou a druhy nie.... kazdy ma ine zivotne hodnoty, jeden veriaci, iny nie....ale hlasat, ze tie "jedny nazory su lepsie" alebo "tie druhe su uz prehnane" tak to nie.... Sama neviem, co je lepsie pre mna osobne a mojho priatela... nie som veriaca, a zatial s priatelom nebyvame spolu.... Takze co je pre nas ako par lepsie, sa este len uvidi... Manzelstvo uznavam a nepovazujem ho za kus papiera.

nikeske
14. nov 2007

ahojte, prispievam mojou "skusenostou" kazdy nech si ale utvori nazor a rozhodnutie sam...keby sme boli vsetci rovnaki, o com by bol zivot 🙂))

ja som veriaca, nie az prehnane, ani povrchne, tak normalne...
nikdy by som nemala odvahu vydat sa za cloveka, s ktorym by som si nevyskusala zdielat bezne problemy zivota..jeho pristup k praci, zodpovednost, schopnost sa nad nieco povzniest a tak...niektore veci clovek nezisti ak s tym clovekom nieje 24 hodin denne, minjimalne mesiac...to pridu aj bezne starosti typu kto umyje riad, kto vylihuje pred telkou a kto nema rad prihrievane vecere. jasne, ze su to blbosti, ale casom clovek zisti, co je schopny tolerovat a co mu lezie na nervy a potom sa rozhodne.

ano, je to hriech, ale potom to rozcarovanie v manzelstve, matka rodiny, ktora nie je stastna a je to na nej vidiet a citit, a nedajboze rozvod, to su podla mna horsie veci /uz len tou dlzkou trvania 🙂
my sme spolu byvali na internate, to znamena az po svadbe sme si zacali budovat vlastny domov, deti a tak.. nelutujem nic z toho, co som urobila...
tak, bolo to dlhsie, kto nechcete, necitajte... 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianty
autor
14. nov 2007

snezienka33-ale len porozmýšľaj, čo je ľahšie-rozísť sa alebo rozviesť 🙄

katarinkad
14. nov 2007

snezienka, ved na spolocnom byvani by ste sa predsa obidvaja s partnerom dohodli. Predsa spolocne byvanie pred svadbou nie je dobre len pre chlapa ale aj pre TEBA, aby si sa utvrdila v tom ze si naozaj vyhovujete a ze je to TEN PRAVY. Nechapem preco by si mala trpnut ze si ta nevezme, to fakt nechapem. Bojis sa ze by este pred svadbou zistil ze mu ty nevyhovujes???
Tak v tomto pripade je take zistenie lepsie pred svadbou ako po svadbe, nemyslis?

whizzy
14. nov 2007

snezienka, mas to trocha popletene. So svojim priatelom zijem 2 roky, svadba bude az o pol roka. NIKDY som nemyslela na to, ze co ak ma opusti... Opustil by ma ci vydatu, ci slobodnu. Naco si kazit tie krasne chvile.
A myslim si, ze ak pri terajsom partnerovi mas pocit, ze keby ste neboli svoji, len by ste spolu zili a on by ta zakratko opustil, tak to vobec nie je dobre...

mracik
14. nov 2007

keby som bývala s mojim mužom pred svadbou, tak si ho určite nevezmem a on mňa asi tiež nie...(musím sa ho spýtať, keď príde domov z roboty 😉 )
Jednoducho by sa mi nechcelo ísť do tých všetkých kompromisov.
Myslím, že manželstvo nie je len o vyhovovaní si, to by bolo asi veľmi smutné...

majcik
14. nov 2007

Budem sa opakovat, ale myslim si, ze ak sa ti dvaja chcu pred uzavretim manzelstva dostatocne spoznat, najdu si na to dost prilezitosti a moznosti aj bez toho, aby museli nutne spolu byvat v jednej domacnosti.
Urcite, ze sa vyskytnu situacie, kde by bolo mozno nerozumne spolu nebyvat (napr. kamoska isla s priatelom si zarobit do zahranicia a byvali spolu v jednej domacnosti - no napriek tomu nezili sexualne a asi by bolo nerozumne, aby si kazdy platil svoje ubytko, tak byvali spolu). S takymto riesenim sa stotoznujem, preco nie? Ale na druhej strane - my dvaja sme byvali od seba cca 5 min, mohli sme sa stretnut kedykolvek, stravit jeden u druheho cely den, od rana do vecera, dokonca som u priatela aj raz prespala... nebol dovod sa k nemu nastahovat pred svadbou.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whizzy
14. nov 2007

Kazdopadne je to v povahe kazdeho cloveka. Ja som do spolocneho byvania, ako aj moj partner, sla s tym, ze to len tak nevzdame a popasovali sme sa s roznymi vecami. A nebola to "skuska ci si vyhovujeme" ale jednoducho sme chceli byt spolu.

majcik
14. nov 2007

Snezienka - chapem Ta a vobec si nemyslim, ze to mas popletene (na rozdiel od niektorych dam).

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nguyen
14. nov 2007

majcik, tu nejde len to byt s nim vidiet ako sa sprava doma, ako pomaha, zit spolu v spolocnej domacnosti znamena ovela viac, znamena kazdodenne spolocne problemy, ako vyplaty, ucty, pozicky zariadovanie roznych zalezitosti ktore kym spolu nezijete proste neriesite a tam sa tiez pozna ako je kto na tom, ako kto zvalda rozne situacie, a toto, prepac, ale nezistis aj ked byvate 5 min od seba kym nie ste v spolocnej domacnosti.
ja som s mojim drahym rok chodila a uz skoro rok spolu zijeme a vidim kolko som o nom pred tym toho nevedela.
Takze toto do kategorie skusenosti, nie mudrosti ako to tu uz niekto definoval 😉

majcik
14. nov 2007

Nguyen - mozno by si bola prekvapena, kolko veci sme pred svadbou spolu riesili a o com vsetkom sme diskutovali... 🙂 Mozno aj preto sme do spolocneho zivota po svadbe tak pomerne jednoducho a plynulo presli.

whizzy
14. nov 2007

majcik, vidim, ze si vsetky, ktore neziju podla tvojho modelu hodila do jedneho vreca ☹
Snezienke som len tym chcela naznacit, ze s niekym zit a trpnut, len za to, ze nemala sobas, je dost zväzujuce. A mozno pre niekoho ano, ale myslim, ze pre vatsinu nie je rozchod prave najlahsou zalezitostou. Pre mna je rozvod to iste, len sa k tomu pridruzi sud...

katarinkad
14. nov 2007

suhlasim nguyen, ani za 10 rokov chodenia sa podla mna s partnerom nespoznate tak ako mozno za par mesiacov spolocneho zitia. To je moj nazor aj osobna skusenost. 🙂
A nemusi to byt vobec tak, ze ked zijem s partnerom tak si ma nechce vziat. U nas to bolo tak, ze partner chcel svadbu od zaciatku, no JA som ju nechcela. No napriek tomu som s nim chcela byt a zili sme spolu az kym som nenadobudla aj ja pocit, ze chcem nas vztah specatit svadbou. A dost dlho mi to trvalo, kym som si bola ista, ze to chcem... A nemyslim si, ze moj partner si myslel ze si ho nevezmem. Dolezita je komunikacia, aby nevznikali pochybnosti.

dankamajo
14. nov 2007

Tak u nas to bolo tak, ze 3 a pol roku sme byvali kazdy u svojich rodicov, ale potom sme sa rozhodli ist do zahranicia. No a tu sme uz 3 a pol roka a samozrejme sme hned vhupli do spolocneho byvania a spolocneho rozpoctu. Mali sme spolocny ucet, kupovali sme spolu nabytok a potrebne veci na byvanie a dokonca aj auto na leasing hned na zaciatko. Jednoducho sme to neriesili, ze co keby..??? Ved aj tak sme si vsetko vybudovali prakticky sami a spolocne. Bohatych rodicov nema ani jeden z nas, takze sme do vztahu prichadzali s prazdnymi rukami a vsetko, co mame je nase spolocne, cize by to aj tak muselo byt fifty-fifty.
A kedze spavame na jednej posteli, neda sa odopriet si postelne radovanky 😅 Ale teraz sme uz 4 mesiace manzelia, takze mozeme 😀 😀 😀 Za chvilu budeme spolu spolu 7 rokov a klape nam to perfektne, dufam, ze to tak aj zostane 😵 😵 😵

majcik
14. nov 2007

Whizzy - sorry, ale to je zly poznatok, to nerobim ...

grettka
14. nov 2007

ja si vobec nemyslim, ze majcik hadze vsetkych do jednoho vreca... pise o sebe, svoju skusenost...