Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monca301
12. nov 2007

Co ked si najde zena chlapa? poznam zopar takych bab, ze mali super muza a aj tak vyhladavali inych. Ani jedna z nas nemoze na 100 percent tvrdit, ze ma muza svojho zivota. Ja to poviem az na smrtelnej posteli, ked s nim prezijem vsetky tie roky, radosti a starosti.
Urcite niektora z vas bude proti tomu, ale to je moj nazor.

deina
12. nov 2007

Ale zas ked si nesadnete po svadbe, tak casto nasleduje rozvod a to je podla mna vzdy horsie ako rozchod, najma ak tam su uz aj deti. Na niektore veci dokaze clovek prist pocas spolocne byvania. No ale je jasne, ze aj tak si neberieme cloveka, ktore pozname na 100%.

dupinka
12. nov 2007

Snezienka 33: Ja by som na skusku s niekym byvat nechcela, to tiez neuznavam. Ale s partnerom, s ktorym planujes spolucnu buducnost dost realne,hlavne ked ste zasnubeni /aj tu sa moze stat, ze sa rozidete/

nguyen
12. nov 2007

monca 100 % suhlas, s tym ze nevies co ta este caka, viem ze je tazke sa s tymto nazorom pretlkat svetom, aj ja mam obcas problem vysvetlit ludom ze nikdy nemozes povedat nikdy, co sa tyka druhych a niekedy ani seba samej 😉 ale tesi ma ze nie som sama co si to myslim 🙂

ohladom "noveho trendu spolu zit na skusku" a "spoluzitie patri do manzelstva" jasne je to nazor a nemienim ho nikmu vyvracat, ale osobne budem radsej s niekym zit "na skusku" povedzme rok, dva a potom sa za nho vydam a budem vediet co ma caka, ako vydat sa za niekoho koho prakticky nepoznam - lebo kym s niekym nie som viac menej 24/24 7/7 tak neviem kto to vlastne je (a mozno aj po 20 rokoch spoluziti zistim ze ho vlastne vobec nepoznam ale to uz je riziko vzathu)a potom sa po roku rozvadzat lebo zistim ze s tymto clovekom jednoducho nevieme spolu zit. Alebo sa z roznych dovodov nerozvediem a budem cely zivot nestastna 😉 Sorry ale to si to radsej vyskusam, a ci uz sa potom vezmeme alebo nie, myslim ze papier nerobi vztah, ten si robia ludia sami, a ci uz su zosobaseni alebo nie, na tom nezalezi hlavne ze su spolu stastni 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella1
12. nov 2007

ani auto si nekupuješ kým ho nevyskúšaš.
teraz nechcem chlapov prirovnávať k autám,a nie sex nie je najdôležitejší,ale je veľmi dôležitý,zvlášť pre chlapov.
a keby nám to v ňom neklapalo,ale v iných veciach áno,tak by to tak-či -tak nedopado dobre.
mohol by si nájsť nejakú, s ktorou by mu to klapalo výborne a určite by som nechcela byť podvádzanou manželkou.

nguyen
12. nov 2007

pardon, snezienka, asi som ta nepochopila, ak si myslim ze manzelstvo ako take, je papier, a vztah medzi dvoma ludmi moze fungovat aj bez sobasneho listu a mozu sa lubit mozno viac ako poniektore "prave" manzelstva tak NELUBIM??? 😲

ja sa sice planujem vydat ale iba preto lebo je to dolezite pre mojho snubenca, mne osobne na tom az tak nezalezi a nikdy nejak nezalezalo, pre mna je to naozaj iba papier, chapem a tolerujem nazor ludi, pre ktorych to znamena formalizaciu ich zvazku pred bohom ci pred svetom alebo to znamena ze su rodina, ale ak niekomu staci vzajomna laska a porozumenie a nepotrebuje si to dat potvrdzovat na urade ci v kostole nechapem preco by nemal byt schopny lubit, ale asi som to zle pochopila, nie? 😉

bihan
12. nov 2007

Uf, k tomuto všetkému môžem povedať len toľko: vďaka Bohu, že som nedala na nejaké reči o spolužití alebo sexe až po svadbe, lebo by skončila vo vzťahu s mužom, ktoré by som pravdepodobne celý žitov podvádzala (lebo mi v posteli nevyhovoval) a po čase by som sa sním pravdepodobne aj tak rozviedla, ale zrejme by som už mala na krku min. jedno dieťa...a to som bola dlhé roky presvedčená, že on je ten pravý...
S manželom sme mali zo začiatku vzťah na diaľku, takže sme prakticky od začiatku spolu bývali, ke´d sme boli spolu (aj keď len na 1-2 týždne mesačne), vzali sme sa po roku a do dnešného dňa som presvedčená, že je to ten naúžasnejší chlap na svete...
Tiež som za, že nikdy nemôžem povedať, že s ním zostanem do smrti...absolútne netuším, kam sa náš vzťah posunie napr. o 2,5, 10 rokov, ale dnes som predsvedčená o tom, že s ním do konca svojho života ostať chcem aj vďaka tomu, že sme si to pred svadbou odskúšali aj po jednej aj po druhej stránke a brala som si ho s tým, že si obala 100%-ne vyhovujem 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciferova
12. nov 2007

aj my sme spolu zacali byvat az v pondelok🙂 zo soboty na nedelu sme spali v hoteli a potom v nedelu sme uz boli domka, v novom domove 😉 v pondelok som si prestahovala nejake veci 🙂

ella1
12. nov 2007

ja netvrdím,že zákonite si musí nájsť milenku.
ibaže chlapi a ženy majú rozdielny názor na lásku.
ženy potrebujú porozumenie,aby sa partner s nimi rozprával...atd.
muži predovšetkým sex,najesť...atd 😀

tribitka
12. nov 2007

ja zastávam názor, že keby všetky páry spolu pred svadbou žili a sexovali, bolo by oveľa menej rozvodov...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka
12. nov 2007

myslím, že svadieb by neubudlo, len by neboli s pôvodnými partnermi.... ludia by si dvakrát premysleli, či áno alebo nie.... spoločným bývaním sa o tom druhom dozvieme ovela viac a ovela skôr.....

tribitka
12. nov 2007

snežienka , prečo by malo byť viac citovo doránaných ludí??? to s tým ako súvisí??? ved ak ti to s niekym nefunguje, tak či tak to zistíš pred svadbou alebo až po nej, raz to určite zistíš.....takže či s dotyčným budeš pred svadbou žiť alebo nie, aj tak sa zraníš ked to nevyjde....

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella1
12. nov 2007

práveže citovo doráňaných ľudí by bolo viac po svadbe,keby zistili,že to jednoducho neklape.

tribitka
12. nov 2007

snežienka a ty si odkial?? kebyže s drahým začneš bývať až po svadbe a zistíš, že je totálny bordelár, že po sebe nesplachuje, neumýva záchod, neodkladá po sebe veci, neumýva riady, nepomáha ti s nákupmi.....to by si mu z lásky robila slúžku a trpela to, ked už ste teda svoji???? mnoho mužov je zhýčkaných svojimi matkami a chce to trošku snahy a úsilia a oni sa naučia fungovať v domácnosti, prispievať k jej fungovaniu.... ono nejde o nejaké skúšanie..... nezačnem s niekym bývať, s kým to nemyslím vážne, ale chcem vedieť koho si beriem....sladké rečičky a sluby má tisíc mužov ale velakrát skutek utek... a ani by si neverila kolko rozvodov je práve kvôli tomu že dvaja ludia spolu nevedia žiť.....

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka
12. nov 2007

snežienka, nie, nebojím sa že sa so mnou drahý rozíde.... pretože ma pozná, vie aká som denne, nie len raz v týždni na rande, kedy má človek tentdenciu pretvarovať sa.... je napríklad jednoduché pohádať sa ked každý býva inde, a je iné pohádať sa a fungovať spolu v jednom byte.... 😉
áno, veľa mužov je takých, ktorý si na tento štýl života zvyknú a potom už nevidia dôvod, prečo sa zosobášiť,ked všetko funguje tak ako má a žena sa prispôsobí, čo iné jej ostáva???....
je to stále iba o tých dvoch, aby si určitli jasné pravidla... my sme už rok zasnúbení, tento rok sme mali mať svadbu, ale v januári sme prišli o bábatko, tak som sa dlho dávala zdravotne a psychicky do poriadku, teraz som zase tehotná, ale mám rizikové tehu, som viac v nemocnici ako doma, takže organizovať svadbu neprichádza do úvahy....ale obaja vieme, že sobáš je dôležitý, je to pre nás posun vpred, nielen kvôli dieťatku, ale ja si neviem predstaviť žiť nadivoko po celý život, pre nás oboch je slub pred bohom velmi dôležitým krokom v našom vzťahu...
dotyčného poznám, viem ako reaguje v rozličných situáciách, poznám jeho zvyky, zlozvyky, a viem že si ho vezmem, lebo sme toho veľa preskákali,vieme spolu žiť, rozumieme si po každej stránke...pretože ak sa vydám, nechcem sa rozviesť... (aj ked záruka nie je nikdy) 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella1
12. nov 2007

a kde máš záruku,že ťa nenechá po svadbe!
mne sa tak vidí,že to poriadne ľutuješ,len som si nie istá,či naozaj to,že ste bývali spolu pred svadbou alebo je v tom niečo iné.

ella1
12. nov 2007

oprava.pred svadbou ste nebývali spolu.

ale sex zdá sa ti nevadil,napriek tomu,že sa snažíš žiť podľa kresťanských zásad.
divné na mňa.

tribitka
12. nov 2007

snežienka, dakujem.....
ella, aj ja si myslím, že záruku nemáš nikdy a v ničom a v nikom.... 😖

sisulik
12. nov 2007

no my ani jedno a ani druhe pred svadbou...a aj tak nam to uz sedem rokov uzasne klape 😉

ella1
12. nov 2007

ved práve,tribitka.
my sme po 4 mes. chodenia spolu začali bývať a bol to zásadný rozdiel ako ked sme mávali rande po kaviarňach a pod.
ako som už vyššie písala,nikdy sa nespoznáte tak,ako ked spolu žijete,trávite denno denne niekoľko hod. v spoločnej domácnosti.
a nie je pravda,že sme si potom nemali čo ponúknuť.
ved potom bola svdba-zas to bolo iné
dieťa-to vám totálne zmení život.možno bude dalšie a potom zostarneme(snád)sami a budeme si to vychutnávať.
a aj v bežnom živote ma vie hoc aj maličkosťou príjemne prekvapiť.
a to sme 8 a pol roka manželia a poznáme sa 9 a niečo.

kacenqa
12. nov 2007

snezienka, myslim si, ze to 'na skusku' beries prilis doslovne. podla mna je spolocne byvanie posunom vztahu z 'chodenia' na vyssi level a vobec som to nebrala tak, ze by si ma moj drahy skusal. ale jasne, ze ked sa na to takto pozeras, tak to jednoducho musis zamietnut. pre mna to bol dokaz toho, ze to so mnou mysli vazne a ze si planuje so mnou buducnost. nemysli si, ze je to zas take jednoduche s tym rozchodom. ked raz dvaja zacnu spolu zit a zariaduju si domacnost, uz to nie je 'moja telka' a 'tvoj pocitac' ale nasa telka,nas pociac. a este jeden myslim dost podstatny fakt. nezavisle od toho, ci s niekym chodis/zijes/si zosobasena, ak ten niekto ma snahu riesit vzniknuty problem vo vztahu, bude ho riesit takcitak. a ked nema, moze byt aj stokrat zenaty a nepomoze to. aj keby si ty neviem ako chcela.

a co sa tyka toho ze co som mu dala po svadbe, nasa svadobna noc bola uplne uzasna a svadba sama o sebe bola pre nas nieco nadherne. potvrdenie nasej lasky pred rodinou, priatelmi...

sisulik
12. nov 2007

my sme ziadne levely neprekonavali, neprechadzali...my sme aj chodenie preskocili a zobrali sme sa..a az potom prislo to ostatne.. 😀