Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

mywiel
7. okt 2009

Preco ste vlastne proti tomu pred svadbou? Dodrziavate nejaké pravidla ktoré sa od vas vyzaduju, alebo preco ste si to vybrali? Ved ludia po sebe tuzia aj pred svadbou, nevidim preco by som mala cakat na milovaného cloveka kym mi navlecie obrucku, co sa tym zmeni? 😅 😕

zdenkam
7. okt 2009

My sme sa s manzelom spoznali v zahranici, zacali sme spolu zit, neplanovali som otehotnela, povedali sme si, sak uvidime ako to pojde dalej, babo som porodila. Tatko bol pri tom. A ked mal maly 2 roky sme sa vzali. Teraz planujeme dalsie babo. A nejde to.
Proste plany nie vzdy funguju. Zivot sa neda nalinajkovat. V nasej sirokej rodine som jedina, ktora to vzala z opacneho konca. Jedina kto najprv rodil, potom kupoval byvanie a tak sa vzal, jedina co mam manzela nie zo Sr a jedina kto nezije v sr a ani v Cr odkial je manzel.

Ale ja som stastna. A proste to je dolezite, aby ste robili tak, ako mate vy same pocit ze to je najlepsie.

yvetta
7. okt 2009

zdenkam no vsak prave je to o roznorodosti 😉 ja som vzdy snivala, ze ak to budem robit s niekym bude to len moj manzel a tento sen sa mi splnil v podstate teraz si to ani neviem predstavit s nikym inym 😲 pre mna je sex velmi intimna zalezitost a neviem si predstavit mat xxxx sexualnych partnerov a potom si zobrat nejakeho ineho 😨 🤐
a este som mala ine dovody (viera), ale nechcem to tu rozoberat, lebo podla mna o tom nie je tema

diddi
7. okt 2009

daniela,co je na tom /macka vo vreci / dehonestujuce? 😨 ved to je realita!...keby som cakala na sex a spolizitie s chalanom,ktoreho som lubila,tak som uz davno rozvedena a to hned po svadbe...a navyse,nestretla by som mojho manzela,nemala nase milovane dvojicky...btw. s manzelom sme spolu zili,cestovali,uzivali si...splodili dcerky,porodila som,zpromovala a vzali sa...a viem o com je zivot s manzelom,keby som to riskla,nezila s nim 5 rokov pred svadbou a dopadlo by to ako ine vztahy pred nim,tak mam niekolko rozvodov na krku a hrcu na hlave od steny,co by som si ju stale trepala.....asi som ina,ale ja potrebujem s muzom,ktoreho lubim aj zdielat postel,prezivat vzrusenie....aj dobre aj zle dni....a to bez spolocneho zivota,spolocnej spalne jednoducho nejde

daniela1983
7. okt 2009

chodili sme spolu 11 mesiacov, nemyslim, ze by bol problem to vydrzat. preco som to nechcela? 1.lebo som kedysi slubila niekomu na kom mi velmi zalezalo 2. ano som veriaca. ale to neznamena ze som sex nechcela preto. ale preto, ze si myslim, ze je to tak dobre. bola som chranena sklamania, ze by som spala s nikym , kto by sa so mnou potom rozisiel. A baby nehovorte, ze obcas niekto z vas nelutuje ze sexoval s niekym, kto sa nakoniec ukazal v inom svetle a rozisli ste sa. ak si to potom niekto dodatocne argumetuje, ze to bolo dobre. a tak... no neviem, kazdy nech ako uzna za vhodne.
ale neurobila som to preto ze mi to nariaduje viera, ale preto ze sa mi to zda rozumne. nariadenie, ktore by som povazovala za nezdrave alebo odporujuce logike, by som kaslala.
diddi a vy ste sa rozisli lebo to neklapalo v sexe? ked hovoris, ze by si sa po svadbe s nim rozviedla? alebo ste sa rozisli pre ine neporozumenie?
no ale ved mi vysvetlite, co to znamena uplny sexualny nesulad. a kolko takych nespokojnych neviest co sa kvoli sexu rozviedli ste stretli?
lebo ja mam pocit, ze sa tu nafukuje nieco co v praxi neni take bezne. pretoze bezne sa rozchadzaju ludia pre ine veci.

diddi
7. okt 2009

Sexualny nesulad je napr.agresivita pri styku,pomocky,ktore ti nevyhovuju,ine sexualne praktiky pred stykom,pocas neho,alebo po nom....a je toho daleko viac,minimalne tolko,kolko je ludi 😉 .....daniela,nie,nerozisli sme sa kvoli sexu....to bol moj prvy,tak som to nevedela porovnat...neskor som zistila,ze som nebola pre neho jedina....ano,bolo to pre mna velke sklamanie,ale ja som nebola vychovavana vo viere,aspon nie tak striktne,ze pred svadbou nie....a myslim,ze je malo muzov,ktori by cakali napr.ako u mna 5 rokov

mywiel
7. okt 2009

To ze si s manzelom nespala pred svadbou ti este nezarucuje ze sa v zivote nikdy nesklames... 😔

mywiel
7. okt 2009

Nie Daniela bezne sa rozvadzaju ludia kvoli sexu lebo on to chce 3x do tyzdna a zena 1x do mesiaca, to je nesulad podla mna aspon ten partner tym trpi...pokial nie sme dochodci tak si davat vzajomne lasku aj fyzicky je prirodzené, keby to nebolo tak by to bolo asi zariadené inac. 😕

daniela1983
7. okt 2009

mywiel ja tui hovorim nieco proti sexu? su ma asi nepochopila alebo co. no ja len ze poznam vela rozvedenych ludi a boli v tom celkom ine veci ako frekvancia sexu. samozrejme to ze sme spolu nespali nezarucuje bezproblemovy vztah.
co sa tyka sexualnych praktik, ked niekoho milujem, tak respektujem ze on nieco nechce, nie?
ja som nebola vychovana v striktnej viere. s mamou sme mali dohodu, ze do 17tich nemam s nikym spat, a potom ked budem chciet mam si ist dat predpisat HAK. to mi nepride ako striktna vychova. ja som si do 18tich myslela ze to je neopodstatnena blbost cakat do svadby

mywiel
7. okt 2009

Tak ja som tiez cakala do 18stich... 🙂 ale to mi pride ako normalne, lenze ty vravis ze nepoznas nevesty co sa stazuju na sex? No lebo je to asi tabu a nespovedaju sa ze im to v spalni neklape, a zistia az neskor, ale mne je jedno nech kazdy robi ako mu vyhovuje, ja som rada, ze som mala moznost chodit s par chlapcami, ktorym dakujem a kazdy mi nieco priniesol a pomohol mi stat sa zenou pomalicky. 🙂

daniela1983
7. okt 2009

ja sex ako tabu nemam, bezne som sa o tom bavila s kamoskami, veeeeeeelmi na rovinu. no ja nehovorim ze sa nestazuju na sex, iba som zatial ziadnu nestrela co by sa kvoli tomu rozviedla

daniela1983
7. okt 2009

ja sex povazujem za skvely, hovorim o nom. nic v nom nepovazujem za tabu. len som nemala potrebu skusat ho s kazdym s kym som chodila. to je vsetko.

daniela1983
7. okt 2009

a povazujem to za prirodzene mat iba jedneho partnera na cely zivot, aj v sexe. ako ini povazuju striedat a experimentovat.
inak aj moj manzel ked som mu to po tyzdni chodenia oznamila, bol prekvapeny, ze chcem cakat

mywiel
7. okt 2009

Hmm takze ja som striedala a experimentovala a spala s kazdym s ktorym som chodila... 😅 no ja koncim 😔

teodorka
7. okt 2009

ja si myslim ze sexu ako takemu sa priklada v dnesnej dobe vacsi doraz ako si vobec zasluzi ...sex by mal byt podla mna vyvrcholenim lasky ,kdezto v dnesnej dobe staci jemne zmurknutie chlapovi sa postavi a potrebuje to zo seba dostat von tot vsjo ...a s laskou to nema nic spolocne ...preto je bezna nevera pretoze sa oddeluje sex od milovania a popritom ide o to iste ...

daniela1983
7. okt 2009

mywiel, co sa urazas. som pisala tvoje meno? ze to myslim na teba? mnoho ludi tak funguje, a je im to normalne, tak ja pisem uplne vseobecne

mywiel
7. okt 2009

Neurazam ale ked po mojom prispevku napises co si napisala... 😕
Co ti to prinieslo ze si pockala, co sa tym pre teba zmenilo, ze si spoznala tvojho muza intimne az po svadbe? 😕

teodorka
7. okt 2009

ja som s mm spala po 8 mesiacoch chodenia ako 19 rocna ,bol moj prvy a nelutujem .Hanba nehanba ja som chcela vydrzat az do svadby 😀 [pretoze som tak bola aj vychovavana]ale ...boli sme raz pri svagrovi a spali sme spolu v jednej posteli ked zrazu v noci pocujeme velke vzdychy a to si svagrov kamos doniesol ku...u na izbu a oni tam vyvadzali tak sme zacali aj my 😀 😀 😀 mozno keby nebolo tejto prilezitosti vydavala by som sa poctiva 😀
si pamatam na prvy sex ake myslienky sa mi vyrili hlavou 🙂 ze tak to o tomto toci cely svet ?hm 🙂 🙂

daniela1983
7. okt 2009

co mi to prinieslo? raodst z toho, ze po tejto stranke sme sa dali jeden druhemu navzajom a ze to co prezivame spolu je celkom vynimocne. ze sme to neprezivali s nikym inym, a teda ze si lasku vyznavame sposobom ako sme is ju s nikym inym nevyznavali.
a manzel sa z toho tesi doteraz. ked sa milujem niekdy povie, ze je rad ze sme pockali, som jeho jedina. je rad ze to co robi teraz z lasky so mnou nerobil s dvomi tromi predomnou.

rora
7. okt 2009

ja som s mojim terajsim priatelom mala sex po troch dnoch znamosti 😅 no co,bolo kde,bolo s kym a bola chut 😀 teraz sme spolu vyse 3 roky, da sa povedat ze spolu byvame a svadba by mala byt na nase 5.vyrocie chodenia. nemyslim si ze keby s tym pockame tak by to v nasom pripade malo nejaky osoh (to potlacovanie tuzby by sme aj tak asi nevydrzali 😅) obaja sme to chceli vtedy a to ze to bolo este pred svadbou neznamena ze to nebolo pre nas vynimocne... samozrejme ze kazda ma na to iny pohlad, tu sa neda hadat, kazdy si to predstavuje inac 😉

teodorka
7. okt 2009

rora -spominas potlacovanie tuzby ...nebojis sa ze raz tu tuzbu nebudete potlacovat ani pri inych ?tzn .TMak bude raz TM bude po troch dnoch peknej debaty s inou babou sexovat?

mywiel
7. okt 2009

Theo v tomto ti budem oponovat, on bol mozno vtedy slobodny ked sa s nou po troch dnoch vyspal a teraz je zenaty a uz tak nerozmysla nasiel co hladal. 😉 Pokial vam vyhovuje obom pockat nemam namietky, co nechapem je ze musime pockat lebo je to vychovou, alebo pretoze susedia nas budu ohovarat, co si pomyslia ludia... 😅 🙄

daniela1983
7. okt 2009

teodorka, tiez ma to napadlo. ale samozrejme nechcem do nikoho vyrypovat.
inak asi tak, ked viem ze manzel mal dost sebaovladania, aby vydrzal do svadby, tak sa mi lahsie veri tomu, ze mu to sebaovladanie pojde aj v inych pripradnych "pokuseniach" 😀
ale kazdemu ako je mu po chuti.
a akoze nemyslite si ze sa tu bavite s asexualnou "mniskou" ja som mala vzdy plnu hlavu a pusu sexu. 😀 ked sa zisla parta na nasej izbe na intraku tak do 10minut sme sa o tom bavili. kazdy to pripisoval mne 😀 takze nie je to o tom, ze by ma to nelaklalo. niekedy az neznesitelne .
ale vzhladom k tomu ze okrem pudov pouzivam aj danosti, tak mi tych 11 mesiacov neprislo ako tyranie ani tyranizovanie mojej prirodzenosti 🙂

mywiel
7. okt 2009

plnu hlavu a pusu sexu 😀 tak to je dobré to sa mi paci 😉 😀

diddi
7. okt 2009

so sexom sa da cakat iba v tom pripade,ze ani jeden z partnerov nemal sexualnu skusenost....neviem si predstavit,ze to poviete muzovi,ktory nie je panic....alebo opacne,ze to panic povie zene,ktora nie je panna, aby pockala az do svadby....

macka01
7. okt 2009

tiež si myslím,že sa pripisuje sexu väčší význam než má.Keď chceš sexuj,keď nie tak sa zdrž až do svatby ale neviem načo to komu bude.nemám ani výčitky,keď som ho mala aj s chalanov,s ktorým som sa potom rozišla.nemôžeš vedieť či to je ten pravý či nie.nie som o nič horšia ako tá čo bola pannou až do svadby.A podotýkam,že som veriaca,ale kiež by sa ľudia len takého hriechu dopustili,že mali sex pred svadbou 🤐

teodorka
7. okt 2009

myw 90%manzelstiev sa rozpada kvoli nevere jedneho z manzelov .Vacsina z nich uz spolu spavala pred manzelstvom cize vedeli co si beru a predsa a hladali nieco nove .Bohuzial mam okolo seba ludi ktori su sice v manzelstve ale maju frajerky a jednoducho to pripisuju tomu ze sex potrebuju castejsie ale poznam pripad kedy zena aj chcela vyhoviet svojmu muzovi co sa tyka intenzity a ten mal frajerky aj tak ...cize v tomto ja suhlasim s danielou ze ludia sa niekedy spravaju ako zvery instinktivne a popri tom prestavaju pouzivat rozum ...a potom na to doplacaju deti ktore ziju v rozvedenych rodinach ....

mywiel
7. okt 2009

Theo ale to ze chlap pocka do svadby vobec nezarucuje ze sa manzelstvo neskor nerozpadne a bude im to klapat a nebude mat frajerky, lebo vedel pockat... 😕

teodorka
7. okt 2009

diddi tak pre mm som nebola ja prva...a predsa cakal tych osem mesiacov 🙂 aj ked vravel ze dufal ze to bude skor ale netlacil...a tiez by na mna nikdo nebol povedal ze som take neviniatko 😀 v skole ma volali poctiva k...a lebo som mal iba kopec reci a skutek utek 😀
ja nikomu nezazlievam zemal sex pred svadbou vsak som ho mala nakoniec aj ja ale bolo to s muzom o ktorom som nepochybovala ze je to to najlepsie co ma mohlo v zivote stretnut ...
dovtedy som mala habadej moznosti spat aj s inymi chlapcami mm nebol prvy s ktorym som chodila ale nespala som zo ziadnym a ked teraz nad tym premysalam tak to tiez nelutujem .

titkovamiriam
7. okt 2009

najskor som chcela tuto temu obist,no napisem svoj nazor.som za sex pred svadbou 🙂 .vzdy lepsie tak ako sa brat len preto ze budem sexovat 😠 a nahodou si nesadnete a co potom.moje dieta sexuje a nechysta sa zenit nejblizsie 4 a viac rokov,jeho spoluziacky sexuju a nepripada mi to divne lebo kto sa dnes vydava v 18-tich a cakat do 30 mi pripada chote
a ako pise macka ... ibaze ja som uz roky neveriaca