Sex pred svadbou a spoločné bývanie pred svadbou

dianty
12. nov 2007

Ahojte žienky a chlopci,

len tak ma napadlo, že otvorím túto tému a že sa tu vyjadríte a rozpútame diskusiu o tom, aký máte názor na sex pred svadbou alebo na spoločné bývanie pred svadbou.

Myslím si, že je to každodenná téma, tak hurá do toho 😀

mominka
14. nov 2007

Ella1:... ale vlastne, ked sa tak nad tym zamyslim, maš pravdu, ... podľa katolickej viery, je sex hlavne aktom na plodenie detí a popri tom sa môžeš aj potešiť. Ved hlavne preto je sex dovoleny až po svadbe. 🙂
Každy ortodoxnejši kresťan sa s tym musi zmieriť a prijať to ako svoju životnu filozofiu. Každe odbočenie od tejto doktriny je už asi "vlažnosť vo viere".

katarinkad
14. nov 2007

neviem preco sa tolko krestaniek vydava s burchom... 😀 😀 😀

dianty
autor
14. nov 2007

mominka-woow, tak to snáď nie 😀 takže len splodiť dieťa a tým to končí ?? fuuuu 😒

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leva
14. nov 2007

S manzelom sme spolu pred svadbou byvali aj sex sme mali a myslim si ze je vsetko super a je to tak ako malo byt.

dianty
autor
14. nov 2007

katarinkad-presne tak.. a koľko ich je 😀

dianty
autor
14. nov 2007

jednoducho, to je už dávno za dobou spať až po svadbe.. obdivujem tých, čo to vydržia, ale dnes to už tak nie...

zuzu
14. nov 2007

dianty co si, zit bez sexu? ved to nevydrzim ked mam takeho chlapa pri sebe 🙂

dianty
autor
14. nov 2007

zuzu no veď to... to sa nedá.. väčšina podľahne 😀

mominka
14. nov 2007

No, aj ja patrim medzi kresťanky, ktore sa museli vydavať, ... ale bohužial som dva tyždne pred svadbou potratila 😖 . Ale aj napriek tomu sme sa vzali a sme stastni. 😅

ella1
14. nov 2007

no snežienka.
a to isté si ponúkame s manželmi aj my ostatné,bez ohľadu,či sme predtým spolu bývali a mali sex.
a plno iných vecí.

droby
14. nov 2007

katka 😀 😀 ale veru je to tak ked si tak spomynam na kamosky rodinu tak svadby v piatom mesiaci a stastne si ziju 🙂 ak bolo dieta splodene z lasky aj pred svadbou tak to pred bohom nie je hriech.
no verim tomu ze ani moja svagrinka v 17 nesexovala lebo chcela dieta 😅

zuzu
14. nov 2007

dianty a preco nie ked nam to je dane a dokonca Bohom

dianty
autor
14. nov 2007

mominka-to mi je ľútooo 😨

dianty
autor
14. nov 2007

zuzu-ja si nemyslím, že je to hriech, ide to z lásky.. a tá má veľkú silu... a prečo si to zapierať? 😀

mominka
14. nov 2007

Dianty, .... už je to za nami, ale bolo to o držku, svadba, usmievať sa a mne bolo na nič. Vlastne vtedy ma podržal najviac manžel a ja som vedela, že som si vybrala pomerne dobre... 😀
Teraz čakáme už druhé bábo 🙂

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella1
14. nov 2007

ja si myslím,že boh stvoril ľudí z lásky a pre lásku.
a to ostatné nechal na nich.

dianty
autor
14. nov 2007

mominka-tak držím palce nech ti to dobre dopadne...!!! a zachvíľku sa budeš tešiť z nádherného dieťatka 🙂

zuzu
14. nov 2007

ella ano na ich slobodnej voli ale nie na svojvoli

dianty
autor
14. nov 2007

snezienka33 - no nie je to nové, ale každý deň ťa niečo prekvapí, niečo nadchne.. každý deň je pre vás nový ak keď ste predtým žili spolu... nie? každý deň je niečím výnimočný...

ella1
14. nov 2007

snežienka,ved počas spoločného života,ti život dennodenne ponúka nové veci.
nie je to len o bývaní a sexe.
ale to sme tu už vraveli.
iný je život po svadbe a iný o 10,či 20 rokov.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrobaak
14. nov 2007

dievcata, viete co?
vynecham kategoriu nezrelych mladickych vztahov, kam podla mna sex skutocne nepatri.
takze, ja som presvedcena, ze najst partnera, s ktorym by som vedela prezit harmonicky zivot, je velmi tazke. myslim si, ze treba vyberat velmi starostlivo a uvazlivo.
takze, vyberam rozumne 🙂
ja nepotrebujem cloveka "na skusku"
nepotrebujem vyskusat sex s kazdym svojim potencialnym partnerom.
clovek sa da velmi dobre spoznat aj bez spolocneho byvania /ako tu ktosi pisal - vo vlastnej rodine sa clovek najlepsie prejavi, len treba zlozit ruzove okuliare a byt vnimavy/.
ale zas nie vsetko sa da brat ze je to iba "na skusku".
zoberme si takuto situaciu...... stretnem cloveka, dobre ho spoznam a verim tomu, ze je ten pravy...... a chcem s nim zacat aj sexualne zit. /samozrejme, som dospela, zrela zena, viem, ze antikoncepcia nie je vsemocna a ked sa babo prihodi, verim, ze partner mi bude oporou, aj ked sme nieco take este neplanovali/
lenze......
v dnesnej dobe je velmi zlozita situacia.
mladi nemaju peniaze na to, aby sa osamostatnili, aby sa vzali a zalozili si rodinu. ale aj ine dovody mozu byt.... preco sa nemozeme este vziat.
nuz, a pokial je clovek presvedceny, ze sex pred svadbou je hriech alebo inymi slovami - ze to nie je najlepsie riesenie, musel by cakat naozaj velmi dlho 😒
takze, co urobim? hmmm, myslim si, za taky vztah, aky som opisala, by utrpel, keby sme ho umelo nadalej udrziavali bez sexu.
ludska sexualita nie je len pud, ale je to aj velmi krehka vec. a neprospieva jej ani prilisne obmedzovanie, ani prilisne plytvanie alebo predcasne sex. spoluzitie.

PS: ella1, velmi sa mylis 😉 nezosmilnis je prikazanie, ktore hovori o mimomanzelskom sex. spoluziti. nie o plodeni alebo neplodeni potomkov.

kacenqa
14. nov 2007

snezienka - ale po istej dobe - mozno po roku uz ani pre vas nebude to spolocne byvanie NOVE. a co si potom ponuknete? budes na tom presne tak isto, ako sme na tom my. tak teraz sa zo zaujmu pytam ja teba, co nove mu das potom?

mominka
14. nov 2007

Ja si myslim, že celkova filozofia toho, že ludia spolu pred svadbou nemaju sexovat a žiť je v tom, že majú sa naučiť spoločne prekonavať ťažke chvilky, dôverovať si, a potom po svadbe sa jeden druhemu tak nejak daruju. Daruju sa jeden druhemu. To ale musia byť totalne uvedomele krestanske pary, ktore v dnešnej dobe už skoro nie su. Ved ani peting nie je dovoleny!!!!
Naozaj, kto chce podla tohoto presvedcenia žit, musi tomu verit celou svojou dusou a hlavne musi si najst toho spravneho partnera a mat vela vela stastia a pohlavnej zdrzanlivosti.
Neberte to ako vysmech, to by som si nedovolila.

ella1
14. nov 2007

neviem teraz čo myslíš,o robení si,čo sa nám chce.to som tu nevidela.
áno musíme robiť vo vzťahu veci,ktoré možno nie vždy sú príjemné,ale je to nejaké pravidlo.
ja by som si nevedela predstaviť napr. neveru.aj to je podľa mňa pravidlo,ktoré treba dodržať.

gretocka
14. nov 2007

momika suhlasim, musi to byt dohoda oboch a nie je to vobec lahke vydrzat, ale ked to chcu obaja, tak sa to da

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grettka
14. nov 2007

este si rypnem ja k tomu zoznamu registrovanych cirkvi na slovensku, ten na strane 11. nie je uplny

Zoznam registrovaných cirkví a náboženských spoločností
1 Apoštolská cirkev na Slovensku
2 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike
3 Cirkev adventistov siedmeho dňa, Slovenské združenie
4 Cirkev bratská v Slovenskej republike
5 Cirkev československá husitská na Slovensku
6 Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku
7 Evanjelická cirkev metodistická, Slovenská oblasť
8 Gréckokatolícka cirkev na Slovensku
9 Kresťanské zbory na Slovensku
10 Náboženská spoločnosť Jehovovi svedkovia v Slovenskej republike
11 Novoapoštolská cirkev v Slovenskej republike
12 Pravoslávna cirkev na Slovensku
13 Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku
14 Rímskokatolícka cirkev v Slovenskej republike
15 Starokatolícka cirkev na Slovensku
16 Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike