Sexuálny život - ako sa chrániť

majuska2904
31. júl 2018

Je zvláštne toto pridávať do diskusnej skupiny s názvom "Snažíme sa o dieťatko," keďže ja mam práve opačný problem... Mám 17 a po pol roku vzťahu chceme s partnerom začať sexuálne žiť. A chcela by som sa vás opýtať, či je kondóm a vytiahnutie pred vyvrcholením dostatočne dobrá ochrana pred otehotnením. Resp. či sa nejakej z vás stalo, že ste aj napriek takejto ochrane otehotnela.
Ďakujem za pomoc.

kikuska3567
31. júl 2018

@majuska2904 ak sa chceš ešte viac ujistiť používajte aj pharmatex keby niečo...takto to robíme aj my

ukulela
31. júl 2018

@majuska2904 v prvom rade chválim zodpovednosť. Ja som tiež začínala s kondómom. Ak ku tomu pridas vyvrcholenie mimo, muselo by to byť počatie hraničiace so zázrakom. Tým pharmatexom sa môžeš poistiť.

majuska2904
autor
31. júl 2018

@kikuska3567 Mám otázočku. Nevytvárajú sa ti z pharmatexu zápaly alebo to nespôsobuje iné problémy?

maxi2
31. júl 2018

@majuska2904 my s mm keď sme sa nesnažili o malé tak sme tiež používali kondómy a malé sa nám nepodarilo aj keď sa spravil dnu. Takže pokiaľ nebudete robiť neviem čo tak je to dobrá ochrana. A nemám rada názory že s kondómom je sex o ničom lebo to potom poniektorí tvrdia

kikuska3567
31. júl 2018

@majuska2904 no práve že sa mi zdá že ma trochu po tom svrbelo ale chcem skúsiť gél každopádne musíš vyskúšať každé telo zareaguje inak ..mňa svrbelo teba nemusí ale nič čo by sa nedalo vydržať

majuska2904
autor
31. júl 2018

@kikuska3567 ďakujem❤️

bubblegum7
31. júl 2018

My sme nikdy nepouzivali ziadnu antikoncepciu ani kondom ani pharmatex ani vnutromaternicove teliesko ani tabletky prosto len prerusovanu suloz. A vsetko islo ako malo nikdy ziadna nehoda ani len neistota ze asi mozno budem v tom. Ide o zodpovednost muza

kikuska3567
31. júl 2018

@bubblegum7 tak to pochybujem kedže existuju kvapky lásky z ktorých tu behá kopec detí...a na sex su dvaja prečo by mal ma zodpovednosť iba muž

luci1012
31. júl 2018

@bubblegum7 dovolím si s tebou nesúhlasiť, takto sme fungovali aj my a už máme 3a pol ročného syna :D

diana228
31. júl 2018

Tiez sme s muzom 9 rokov nic nepouzivali a ziadna nehoda sa nam nestala. Ked sme sa zhodli, ze by sme chceli dieta, mala sa podarila hned 😊

diana228
31. júl 2018

Ale v 17 som sa istila rovnako, ako mas v plane i ty 😊 az na ten pharmatex

guga79
31. júl 2018

odporúčam symptotermálnu metodu........ 🙂

bubblegum7
31. júl 2018

@luci1012 jejda 😂 my sme fungovali 5r takto a nikdy nic az ked sme uz planovali tak potom uz ano ☺️

sorciera24
1. aug 2018

@majuska2904 my sme cely zivot len na kondomoch, ked ho vies pouzit, je to dostatocna ochrana a este ak pri tom prerusis.....v pohode...aj ekd, v 17tich som radsej nesexovala....aby som toto riesit nemusela.....

merkelica
1. aug 2018

clovek si uz nicim nemoze byt nicim isty, najma v dnesnej dobe.. ved uz za cias Jezisa pana jeho matka pocala zazrakom ako neposkvrnena panna.. niekedy proti pocatiu nepomoze ani nesexovat

mergimar
1. aug 2018

@kikuska3567 luci1012 ja za seba môžem povedať, že za môj doterajší pohlavný život - 21 rokov s manželom praktizujeme prerušovaný sex. Nikdy ani pochybnosť o tom, že by mohlo niečo "kvapnúť". Neprerušovali sme iba v dvoch prípadoch - keď sme chceli naše dve deti. Samozrejme, že ste v tom obaja, no prerušiť má muž keď cíti, že sa blíži k vrcholu. No a kondóm sme používali prvý rok nášho vzťahu, keď nám 2x po sebe praskol, odvtedy sme ho nepoužili.

pajinka91
1. aug 2018

Používame kondómy, zatiaľ nepraskli, ani sa nezosunuli *klop-klop*.

Kúpte ich na dôveryhodnom mieste, správne skladujte (nie nosiť rok v peňaženke alebo vo vrecku) a správne nasaďte PRED penetráciou (jemne stlačiť rezervoár, potom opatrne zrolovať, pozrite si inštruktážne video). Pri vytiahnutí kondom pridržte, nech sa nezosunie. Do začiatkov odporúčam extra lubrikované. Veľa zábavy prajem!

dominika6
1. aug 2018

@bubblegum7 máš pravdu ale máloktorí chlapi dokážu mať takú vôľu a presný odhad..my sme to tak mali....ale iní to nepochopia,lebo takých chlapov doma nemajú 😀

dominika6
1. aug 2018

@kikuska3567 nemáš pravdu...dá sa to

hettinka
1. aug 2018

@majuska2904 takto sme fungovali s manželom 5 rokov pred svadbou a nikdy sa nič nestalo.

kikuska3567
1. aug 2018

Jasné ale tu sa jedná o nás neplnoleté a radšej sa s rozumom chrániť ako takto na náhodu...človek nikdy nevie a ešte pri prerušovanej..ako vravím už som počula všelijaké prípady kedy sa muž po prvom kole aj vymočil umyl a žena aj tak otehotnela aj keď mali prerušovanú ..byť v takomto strese alebo sa chrániť? Ak nechcem dieťa samotna prerušovaná je podľa mňa veľmi nezodpovedna antik.

montemotherone
1. aug 2018

@majuska2904 celkom nesúhlasím s @bubblegum7 pozri si https://magazin.centrum.sk/zdravie/kvapocka-las... Určite by som sa istila kondómom hneď od začiatku. Hlavne u mladého neskúseného chalana je prerušovaná súlož veľké riziko :-/ .... Dnes zoženiete aj extra jemné kondómy, takže si tiež nemyslím, že o niečo prídete :-/ ...ale aj tak mi nedá, 17 rokov...kam sa ponáhľaš? 😥

sasa1983
1. aug 2018

Podľa mňa taja trojkombinacia je ozaj až príliš. Aby zostala aj radosť zo sexu keď bude takáto logistika..naprv si dat gél (ten btw smrdí), nie skoro, ani neskoro, potom kondóm, to prerušiť. .Normálne používajte kondóm a nič sa nestane. Nemáš nikde 100% istotu , ale skôr Ťa vonku zrazí auto, než aby praskol kvalitný kondóm (pokiaľ ho chlap vie používať).

ukulela
1. aug 2018

no, clovek sa zobudi, precita daky bulvar na konovi a hned tlad 600/400 ... panenko maria podsrpenska, jeziskove huslicky, kelisovaaaaaaaaaaaaa .... ako tu mozete vychvalovat 17 rocnej babe pred prvym sexom prerusovanu suloz??? Uz len kvoli tomu, ze dnes je minimalna sanca, ze to bude jej prvy a jediny partner - sexualne prenosne choroby a HPV vam nieco hovoria? poradte to svojim dceram a potom dufajte, ze adolescentni nadrzani junci sa ustriehnu, resp ze si mladi este nestrihnu druhe kolo ...
@majuska2904 ty sa len drzs svojho planu - kondom a hotovo. ked bude staly partner, tak sa uz da riesit hocico, ale kondom je na zaciatku najlepsi.

221girl
1. aug 2018

My používame pharmatex tablety + prerušovaná a za mňa sú tie tabletky úplne super

meandbaby
1. aug 2018

@luci1012 prosim ta, nerad 17rocnemu dievcatu prerusovanu suloz.Mlady chalan sa nevie tak kontrolovat a navyse, led premysla nad omnoho bezpecnejsou metodou aj z hladiska zdravotneho.Nemusi to byt jej partner na cely zivot predsa.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luci1012
1. aug 2018

@meandbaby prosím??? 😲😲 Si prečítaj kto čo radil, ja som povedala že sme tak fungovali a otehotnela som ( po 4 rokoch) takže treba čítať s porozumením ;)

majuska2904
autor
1. aug 2018

@montemotherone ako povedzme si narovinu. Už len masturbácia je neskutočne úžasný pocit a jednoducho, keď je človek moc vzrušený, ťažko sa tomu odoláva

montemotherone
2. aug 2018

@ukulela svojej dcére by som jednu struhla a poslala ju čítať povinnú literatúru 😁 nie že sexovať.