Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

pempusik
15. dec 2011

@zabka4 ahoj 🙂. Zacnem takto. Ja som na stroji sila hadam len raz, aj to len na takom babkinom. Moja mama vsak sije 30 rokov na starom ruskom stroji. Na vianoce jej jezisko prinesie uuuplne novy stroj. A ako som ho doma rozbalovala, uz som si o zamilovala, ani som ho nemusela zapajat. Tiez si planujem kupit stroj, nie velmi drahy, ale ani zbytocne lacny. Ja by som ti poradila, aby si si skusila pozriet novy stoj. Oni su jednoduche na pouzivanie a hlavne su velmi skladne, su lahke, takze nemas problem ho kamkolvek a kedykolvek odlozit a tiez su velmi tiche. Tuto je linka, kde si mozes pozriet odporucania uzivatelov jednotlivych znaciek a modelo. mne to celkom pomohlo pri vybere: http://sewing-machine.sk.diplotop.com/

zabka4
15. dec 2011

@pempusik dakujem kuknem sa na to. dost si znami chvalia pfaffky. Lucznik ma moja mamina ale tusim ze ho uz mala v oprave ale doteraz na nom sije. ta bernina vyzera celkom zaujimavo no uvidim. ale dakujem

pempusik
15. dec 2011

@zabka4 ja som kupila janome. a aj sebe planujem kupit taky, ale nizsiu radu samozrejme, mne netreba az taky "turbo" 🙂 Ved pobehaj si potej stranke, su tam aj ine znacky a ich hodnotenia. Hadam si nieco vyberies 🙂

ankazi
18. dec 2011

zaujímajú Vás nezávislé hodnotenia šijacích strojov a ich kvality? Pozrite na www.patchworkparty.sk v sekcii poradňa alebo nové. Je tam odkaz aj na nezávislé stránky s recenziami.
Mimochodom šijacie stroje Bernina a Bernette získali prvé štyri miesta : -).

ankazi
18. dec 2011

Chcete sa zúčastniť na šití pre zápis do Guinnessovej knihy rekordov?
Podrobný fotopostup na ušitie vianočného overlockového stromčeka nájdete na www.patchworkparty.sk v sekcii novinky.

stardust
18. dec 2011

@ankazi BERNINA Artista 830 s vyš. modulom: cenovo velmi vyhodny sijaci stroj 😀 😀 😀

ankazi
20. dec 2011

@stardust. A čo tak Bernina Bernette 56 - 199Eur a jednovoličová gombíková dierka, strečové programy, ozdobné saténové programy, elektronický pedál s vysokou silou priepichu látky, prešije 9 vrstiev - 3xvatelín a 6x látka, rukávnik, dvojihla, možnosť šiť aj s horným transportom, možnosť voľného quiltovania, možnosť dokúpiť ďalších 20 špeciálnych pätiek.

Každý si môže nájsť to pravé orechové. Pozri eshop na www.patchworkparty.sk - sú tam stroje od 165,- Eur. Prečo si si vybrala práve ten, ktorý je momentálne považovaný za najlepší na svete?

zabka88
20. dec 2011

@stardust
@ankazi ahojte, prosím o radu, chcem si kúpiť šijací stroj a rozmýšľam nad bernette 15, som začiatočníčka ale nie úplná, dokážem podšiť, podhnúť a také veci, ale rada by som skúsiť aj niečo zložitejšie.. myslíte že je to dobrý typ stroja pre mňa? alebo radšej siahnuť po bernina bernette E 56 alebo E 66?

stardust
20. dec 2011

@zabka88 v tom ti zial neporadim...tiez som zaciatocnicka, mam Singera a som s nim spokojna.

zabka88
21. dec 2011

@stardust škoda, ja som tiež začinala na singerke takej staručkej ale spoľahlivej 🙂 a čo zatiaľ šiješ? zatial to vyzerá že sa rozhodnem predsa len pre bernette 15, ma na webe lepšie recenzie ako E66 a hlavne zdá sa mi jednoduchšia na ovládanie čo je dôležité hlavne pre začiatočníka 🙂

stardust
21. dec 2011

@zabka88 ked cas dovoli 😀 😀 zatial take lahke veci, chystam sa tiez na nohavice pre krpcov.

zabka88
21. dec 2011

@stardust šikulka 🙂 ja chcem začať nejakým podšívaním, prešívaním, možno nejaké obliečky či rovno vankúšiky a uvidíme či ma to chytí, s detičkami je to asi ťažké si nájsť čas na šitie že?

majda27
21. dec 2011

@zabka88 ahojky a inak sa oplati aj kupit starsi stroj v bazosi su tam na predaj starsie stroje.. A naučit sa na nom a potom na lepšom... A nie sú ani tak drahe. ako tie nove. A treba si aj uvedomit tie nove mašiny maju aj cca 40 druhov stehov, či sa všetky budu použivat.

zabka88
21. dec 2011

@majda27 dík za radu, ale nie som až uplny začiatočník a verím že časom si trúfnem aj na zložitrejšie veci, tak snaď tých 28 stehov čo ma bernette 15 časom využijem 🙂 hlavne keď prídu detičky myslím bude motivácia o to väčšia.. ty šiješ už dlho?

majda27
21. dec 2011

@zabka88 Ano ja šijem uz dlho, a podľa mna tie stehy čo su na tych starších sa najčastejšie využivaju... A ja mam aj zvlasť obnitku. Preto som sa rozhodla kupit staršiu, mne to teraz takto vyhovuje...

zabka88
21. dec 2011

@majda27 veď práve, aj z tých mnohých stehov sú užitkové možno osem, deväť, potom sú tam vyšívacie, strečové a quiltovacie stehy ( tie nechápem celkom na čo ich používať), kebyže si kupujem sama tak asi tiež siahnem po starom, ale tento by som mala dostať pod stromček, tak manžel že sa buchne po vrecku 🙂 ale chvalabohu neni ani z ďaleka z tých najdrahších, načo mi taký počítačový však nepotrebujem aby za mňa myslel 😉 a čo všetko šiješ?

stardust
21. dec 2011

@zabka88 to hej...deti a ostatne povinnosti mi davaju tak zabrat, ze ked padne dvanasta, idem spat, aby som nabrala sily na dalsi den. Navyse, hned v prvy den, co som si doniesla sijaci stroj domov, neviem ako, ale maly sa hned na tom porezal...tak sa musi sit jedine, ked mali spia. Najblizsi projekt planujem zavesy 🙂

majda27
21. dec 2011

@zabka88 ja vieš pošiť snad všetko..Ved som sa to vyučila. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zabka88
22. dec 2011

@majda27 hehe 🙂 tak to je iné kafé 🙂 takže stroj kúpený ale mám zákaz sa ho dotknúť až do Vianoc , veď bude od Ježiska 😉 a odkiaľ si? ja bývam v Blave ale pôvodom som z vých. slovenska

zabka88
22. dec 2011

@stardust verím s detičkami je to ťahšie šiť, ale i tak si dobrá že vydržíš hore do polnoci, ja teraz takto spávam 6 hodín a mam dosť niekedy, ešte asi aj v noci stávaš k deťom , no si dobrá.. super nápad závesy🙂 ja chcem zatial len také maličkosti a v novom roku keď sa so strojom viac skamošim by som chcela nam ušiť postelne pradlo, to sa mi zda také dosť jednoduché na šitie , nejakú bláznivú látku vyberiem sa teším 😀 odkial kupuješ látky? tam kde sme včera kupovali látky mali nádherné , ale zdajú sa mi byť hrozne drahé 😖

ankazi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka88
22. dec 2011

@ankazi ďakujem, už je aj doma 😉 Ježiško na nho spotrebuje mooore baliaceho papiera 😀 😀 😀 u mňa rozhodla hlavne uplna prehľadnosť a navod jak pre blbcov ( taky presne pre mňa 😉 ) , dizajnovo sa mi páčila viac 66, ale 15 má viac programov aj pätiek tak snaď to raz ocením 🙂 inak ten obchodík v Blave -patchworkparty je úplne že úžastný, raz keď budem veľká a bohatá tam prídem a vykúpim im tie krásne látky čo tam majú 😀 😀

ucitelka70
27. dec 2011

ahoj kočky, čo poradíte, chcem overlock - neviem sa rozhodnúť medzi janome 990 D a brother 3034D?

corkasvk
5. jan 2012

Ahoj, ja som si kupila Lucznik z http://www.xn--ijacie-stroje-9tc.eu/ a neviem si ho vynachváliť. Mám ho už 2 roky a zatiaľ mu nič nie je a keby sa aj cosi stalo je nan zaruka a "dozivotny" servis 🙂

civka
6. feb 2012

@kaktusik007 chcela by som sa opytat ake nite pouzivas, na tej stranke ktoru si odporucala je ich tam na mna nejak vela. s ktorymi mas dobre skusenosti? dakujem za odpoved

kaktusik007
6. feb 2012

@civka ja som si nakupila tie cievky 5000 metrove co su, ci jardove... a su v pohode

maroshb
19. feb 2012

Ahojte, predám vynikajúci domáci šijací stroj Janome 601 XL (http://www.uniaspecial.sk/index.php/Multifunkcn...). Je nepoužívaný, len raz vyskúšaný. Dám k nemu aj prídavný stolík (http://www.uniaspecial.sk/index.php/Pridavne-st...). U nás doma nenašiel využitie. Cena 230€ aj s prídavným stolíkom.

bazarocka
20. feb 2012

Ahojte baby viete mi niektorá povedať aký je rozdiel medzi šijacím strojom Brother NX-200 a Brother NX-400, možno je to len nejaká malá blbosť a mám možnosť kúpiť jeden za dobrú cenu len neviem to nikde na nete nájsť, vďaka 🙂

isman12
14. mar 2012

Ahojte , možte mi niekto prosím Vás poradiť , aký šijací stroj by bol najvhodnejší pre začiatočníčku ?? Ale hlavne by som chcela , aby bol dobrý na rifle a aj na hrubšie látky ??Potrebujem to na občastné prešitie. Dakujem

martinkah
16. mar 2012

@isman12 skús pohľadať alebo sa spýtať v tejto téme

https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

baby ti asi najviac odporučia značky Brother, Veronica