Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

viaven
20. jan 2014

@nikil Dnes som si kupila v singery original strečove ihly a prave ich skusam... jeto o nieco lepšie vynecha to len cca 10steh, ale aj tak mat taakto usite veci nieje nic moc... :( možno to bude ešte nitou... Musim si zajtra kupit druhu. Inak ma uy teda fakt nenapada...

biu
25. jan 2014

Ahoj,ja som si pred tyzdnom objednala na stranke www.amazon.de =Je to nemecka stranka,a zadaj: nahmaschine W6 1235-61. ma obnitkovavanie,vnutro kovove,vyse 20 programov,a 10 rokov zaruky.cena 129 eur.Odporucam pozriet video na youtube.

dasenkap
10. feb 2014

ahojte dievčatá, chcem si kúpiť stroj, aj na tenšie, aj na hrubšie materiály, ako napr. koženka, riflovina, rozhodujem sa medzi Janome 920, Juno E 1015 alebo Brother BQ 2500, nemáte nejaká skúsenosti, dakujem vopred všetkým 🙂

jumama
13. feb 2014

Ak som kedy komu radila Singer stroj, tak odvolavam... fungoval tri roky ako hodinky a potom sup - a uz bol dva razy za sebou v oprave a kazdy opravar hromzi, ze to je nekvalita zvnutra cela plastova a velmi tazko sa potom nastavuje...

pempusik
14. feb 2014

Dievcata, potrebujem kupit quiltovaciu a aplikacnu patku na janome s rotacnym chapacom. ODkial objednavate prislusenstvo? vdaka za rady 🙂

ozi
17. feb 2014

@pempusik ja objednávam tu www.uniaspecial.sk

pempusik
17. feb 2014

@ozi dakujem,idem popozerat 🙂

bianka08
17. mar 2014

ahojte dievčatá,chcela by som sa vás spýtať,či máte skúsenosti so šijacím strojom bernina bernette 92c,ďakujem za každú odpoveď a radu 🙂

luky11
8. apr 2014

Ahojte baby chcem si kupit novy sijaci stroj mam zalusk na Veronica 600,myslite ze dobra volba ?:

sssilvy
8. apr 2014

ja mám tento http://www.veronica.sk/produkty/sijacie-stroje$... a šijací stroj Husqvarna......S Veronikou som spokojná. Stále niečo šijem: chystám na dom pre dvojičky do izbyčky závesy, navlečky a vankúšiky ........a teraz som si vyrobila veľkonočnú výzdobu a aj niečo napredaj.

ameanda
19. apr 2014

Ahojte,
zvazujem kupu sijacieho stroja na bezne domace pouzitie. Oprava a uprava odevov + nejake oblecko. Doteraz som usila jediny fusak na svokrinom stroji a celkom ma to chytilo.
Uvazujem nad znackou brother, mozno ho niektora mate a chcela by som v nom aj overlokovy steh a vysivanie dierok (aj ked to ma asi uz vacsina strojov).... ja sa vlastne celkovo velmi nevyznam. Poradi niekto? dakujem

elkaty
24. apr 2014

@bianka08 ahoj, kúpila si ho? alebo len uvažuješ? ja si ho tiež obzerám, ale neviem sa rozhodnúť 😒

seva83
31. júl 2014

Ahojte. Zvažujem kúpu šijacieho stroja z Lidl - Singer 2282 tradition. Máte niekto nejaké skúsenosti? Ja nemám žiadne skúsenosti so šijacími strojmi 😲 , tak chcem vedieť, či by mi vyhovoval, či nie je moc komplikovaný, keďže som úplná začiatočníčka.
Ďakujem za odpovede 🙂

bianka08
31. júl 2014

Ahojte,má niekto skúsenosti so šijacím strojom bernina bernette 92c?ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

livben
13. aug 2014

@seva83 Ja som na tom podobne som zaciatocnicka a manzel mi ho kupil zatial som spokojna nie he hlucny ale neviem najst navod po SK alebo CZ kedze mi ho kupil vo Wien lebo tu zijem ma viac tychto stehov ale je troska komplikovanejsi troska da sa na nom ucit inac troska mam skusenos lebo moja mamka mala Veritasku ale mala zakladne stehy a bol jednoduchsi troska inac v pohodke uvidime casom :P

livben
13. aug 2014

Poradil by mi niekto navod na poouzitie SINGER 2282 SK alebo CZ preklad Dakujem :D

kornelia
26. aug 2014

@biu ahoj, ako si spokojna s tym strojom? Objednavala si sem na SK? Kolko ta vyslo postovne? Neviem aka to je znacka, nepoznam, a ci nebude problem dokupit prislusenstvo k nemu, hm??? Zvazujem tiez nieco na bezne sitie, tak neviem.
Tiez som pozerala teraz aj tu singerku 2282, hoci viaceri vravia, ze singerky uz nie, tak ci janome to bude neviem, tam sa mi paci ten door to door servis.

kornelia
26. aug 2014

Ja inak zvazujem asi Janome 920, mate ho niekto?

daduska
3. okt 2014

Ahojte, chcela by som si kúpiť šijací stroj. Som začiatočník a potrebujem ho na domáce šitie a hobby šitie. Práve teraz bude jeden v Lidli Singer Brlilliance 6180 a je za dobrú cenu a podla mňa aj dobrý. Chcela by som na ňom šiť aj hrubšie materiály (rifľovina, koženka) ale hlavne o obšívanie aplikácií .... Nemáte náhodou niekto s týmto strojom skúsenosti???? Dakujem Dáša.

janula2109
17. okt 2014

@bianka08
ja ho mám asi 3/4 roka a už som na ňom čo to ušila. Mne plne vyhovuje, zatial som ešte nevyužila úplne všetky jeho funkcie, ale mne sa na nom šije dobre.

sammmy19
18. okt 2014

ahojte🙂 ja mam doma stroj http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-920 a je to fajn masinka, taky zaklad tam je, sije dobre, myslim, ze fajn, kamoska ho ma tiez a sije na nom omnoho viac ako ja (ja ficim teraz na http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-6... ) a je spokojna.
odporucat mozem teda oba🙂 ja sijem velmi vela, mozete vidiet aj na blogu http://www.chvilkapremamu.sk/search/label/šitie a sijem nielen z bavlny, ale aj flisu a tazsich a hrubsich materialov obcas a s dobrou ihlou to ide fajn🙂

miriem
2. nov 2014

@lydkab ahoj, dnes dodychal moj stroj a hladam nahradu. Nieco uz mam nasite, sijem pre vlastnu potrebu niekolko rokov, teraz zacinam sit trochu intenzivnejsie. Moj cenovy limit je tak cca +- 250€. Rozmyslam nad Bernette66, janome 525 a janome 2522. Ktory by si mi odporucila? Daju sa tieto stroje povazovat za kvalitne, alebo treba este viac investovat? Vdaka za odpoved.

luky11
4. nov 2014

kto ma skusenosti s masinou Texi tutu

miphi
5. nov 2014

ahojte žienky, aj ja váham nad strojmi - Lada H73A alebo Brother NV 100 alebo Janome DC 7100 - ktorý sa vám pozdáva najviac? máte s niektorým z nich skúsenosti? prosím help.. 😕

dadka78
6. nov 2014

Ahojte ma niektora z Vas zienky sijaci stroj Veronika excelent 707? Potrebujem poradit prosim...dakujem

zuzi0110
11. nov 2014

@livben
@seva83 Ahojte, ako ste spokojne so Singerom? Lebo ja si s nim neviem rady, vsetci sa mi ho snazia nastavit a nic. Uz posledna moznost, ze sa idem obratit na opravara a nech rozhdne ci som blba ja alebo ten stroj... 😀 Mam ho doma 3 roky a v podstate s nim od zaciatku len bojujem a tak by som rada sila ☹

livben
11. nov 2014

@zuzi0110 ja som bola pri mojeje krstnej a som si aj na nete nasla ako sa obsluhuhe kedze zijem vo Wien a aj tu som si ho kupila takze navod bola anglicky a nemecky. Isla som teda na SR domov a krstna vyucena krajcirka mi ho nastavila a ja som jej povedala tiez co som sa naucila z videa tak navzajom sme ho nastavili ide vraj ako hodinky potichucky a je super vraj som vyborne kupila :D

sophie32
19. dec 2014

Ahojte dievcata! Potrebovala by som poradit s kupou sijacieho stroja. Som zaciatkocnicka, ale chcela by som sa tomu zacat venovat. Nejake ozdoby, vankuse, zavesy a pod. Mozno neskor aj patchwork. Velmi sa mi pacia tieto rucne prace a rada by som to vyskusala. Vdaka velmi za rady. Cenovy strop nemam, ale nemusi to byt 1000 Eur. 🙂