Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

duska1122
25. júl 2010

ahojte baby tak ja som vyucena krajcirka, ale nesijem uz no dobrych 7 rokov , teraz ma to akosi chytilo a chcem si kupit stroj , ked sa pozriem na tie co sa dnes robia pripadaju mi skor ako detske hracky. my sme sili na niecom uolne inom v skole. s toho co pisete som sa rozhodla pre veronicu , alebo singer. len sa bojim ze sa mi po roku zacne rozpadavat.

aero
25. júl 2010

@duska1122 z rozprávania mojej mami viem , že značka singer je jedna z najlepších
a oplati sa ešte vôbec šiť? 😒
ked niektoré veci sa dajú kúpiť veľmi lacno...

kaktusik007
26. júl 2010

@aero
@duska1122
lenze singer teraz uz nie je to co byval.... takze ja osobne som do singeru nesla 😉

duska1122
26. júl 2010

pekne rano. ved prave ze singer je uz len meno a nic viac. no ked sa to tak vezme po financnej stranke sit sa nevyplati, ale zasa ak chces nieco konkretne nemusis hladat po obchodoch ale urobis si to sama. a nemusis sa bat ze stretnes niekoho v tom istom. a este ak si usijes saty take trochu drahsie tak sa ten rozdiel medzi kupenymi a sitymi straca. a nakoniec ked to cloveka bavi , tak je to prijemne straveny cas. kolko krat som sa d toho zazrala ani som nevedela bol vecer a ja som mala pocit ze som cely den robila nieco super.

kaktusik007
26. júl 2010

@duska1122 ja som si sila svadobne saty, vysli ma na 3500 skk... ako uznavam, su v skrini a nic z nich uz nikdy nebude, ale vzdy lepsie mat 3500 sk v skrini ako 10 000 sk zaplatit niekde za pozicanie.... napriklad 😀

@aero ano, daju sa veci nakupit aj lacno.... ale aka kvalita??? nemyslim kvalitu spracovania, myslim kvalitu materialu.... ako mne je v podstate jedno, ze to tricko co mam na sebe stoji 5€ vo vypredaji, ale co sa tyka veci pre maleho..... mi pride sialene dat 10€ za jedny dupacky.... ked meter kvalitnej certifikovanej latky pre deti do troch rokov viem kupit za cca 3,50 €...... alebo aj ked niektore latky su drahe (hovorim o konope, bambuse, konopnom flise, bambusovom aksamite a im podobnym latkam) podla mna sa ich kupit oplati - minimalne mam istotu, co moje dieta ma na sebe.... a aj ked meter stoji aj 15€, na vecicky pre dietatko tych metrov zase az tak moc nepotrebujes.... takze summa summarum - vyjde to za tie iste peniaze, navyse ma to sice stoji cas.... ale moje dieta ma kvalitne oblecenie, ktore v obchode proste nenajdem, aj keby som ako hladala.... leda v eshopoch v zahranici, ale uz za uplne ine peniaze....

zaver: sit sa oplati 😀

kaktusik007
26. júl 2010

a este som zabudla - v pripade latkovych plienok to plati dvojnasobne 😀 😀 😀

jonki
27. júl 2010

@aero no myslim ze oplati...podla mna dat za elegantnu tehotensku suknu po kolena(na ktoru mi treba pol metra latky a max 20 cm patentu )cca 25 eur je sialenstvo...ked meter latky stoji 10e a meter patentu priblizne 7e 😉 a spichnut to cele trva menej ako hodinu...
mamka si pamata velmi dobre...singer bol kedysi paradny stroj ale terajsi singer v ziadnom pripade...tie zakladne a nizsie triedy vobec...neviem ake referencia maju tie vyssie triedy.
a suhlasim aj s tym co pise kaktusik007 akurat ze ja asi az taka sikovnica nie som...i ked na tie latkovky sa chystam aj ja 😉

duska1122
27. júl 2010

kaktusik to si presne vyjadrila uplne suhlasim 😀 a este ma napadlo ze ak si sijes nieco sam tak si mozes nechat vacsie zalozky a ked treba mozes rozsirit , alebo zuzit. a to s kupenym nemozes .

duska1122
27. júl 2010

kaktusik p.s. aky si si objednala sijaci stroj

kaktusik007
27. júl 2010

@duska1122 veronica excelent 707... akurat mam problem s dotycnym dodavatelom a este stale ho nemam 😠
to je klasika - clovek kupuje cez net uz takmer vsetko, a ked som objednavala toto, tak som pozabudla na jednu vec... ze to neobjednavam z UK ako vsetky veci doteraz, ale ze to objednavam z ciech.... no a tu nie je eshop ako eshop asi 🙄

jonki
27. júl 2010

@kaktusik007 fiiha to je uz ina masina 😵 sijes profi? alebo si len zanietena maniacka? 🙂

duska1122
27. júl 2010

dobre si si vybrala a co budes sit ako prve? nieco pre babatko? hadam ti skoro pride nech sa mozes do toho pustit 😵

kaktusik007
27. júl 2010

@jonki nesijem profi... ja som iba samouk... sijem od mojich cca 10tich rokov... uff, to je uz dobaaaa 😀 len som si proste povedala, po tom, co mi uz dve 30 rocne veritasky odisli (resp.. oni funguju, len spodna nit ked sijem dlhsie je volnejsia... a uz ma to nebavi sit hodinu a potom dva dni klud, lebo masina to nezvlada...) no proste som si povedala ze ked som na hentom dokazala usit si svadobne saty, tak ze by som si fakt mohla kupit aj vlastny sijaci stroj, ktory si vyberiem.... no a vybrala som si tento 😀
@duska1122 ano, pre maleho... najskor nosic mei tai, pretoze chce byt stale na rukach, potom idem na nohavickove plienky a AIO plienky, no a dupacky a bodycka... mam nakupene super krasne detske latky - https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/sulo/we... , tak sa tesiiiim....

maca793
27. júl 2010

ahojte mama si kúpila stroj zn. SINGLER. je s ním spokojná a ja tiež. síce som sa naučila niečo zošiť len teraz, ale začalo ma to baviť a idem si ho kúpiť. je to úplne jednoduchý stroj za 89 eur, kúpili sme ho v Nayku.

kaktusik007
27. júl 2010

@maca793 vies... len pri takto lacnych strojoch toho moc neposijes... obcas skratit, presit, to ano..... ale sit ako usit hotovy vyrobok, tak to zvladne mozno iba teraz, ked je novy.... preco nezainvestujes raz tolko a nekupis si stroj, ktory toho vydrzi podstatne viac??? jonki ma optimu 200, stoji cca 165€, a mas tam uz aj overlockove stehy.... pre zaciatocnika si myslim ze fakt postacujuci stroj, ktory nevymenis, ani ked sa sit naucis a chyti ta to...

pretoze ak si kupis stroj za ani nie 100€, a sit ta zacne bavit, tak o par rokov (take dva ci tri) ti uz stacit nebude a aj tak sa budes pozerat po niecom lepsom..... tak si to nieco lepsie kup hned teraz a tych 89€ v podstate usetris 😉

jonki
27. júl 2010

@maca793 tak ako pise kaktusik....mne ako pokrocilemu zaciatocnikovi optima 200 uplne staci...cez net obchod vyjde 179 plus 10 postovne myslim....ja som spokojna a myslim ze aj budem...najprv som chcela lepsi....
neviem aky singer ma mamka ale tie teraz nove uz nie su to co singer byval...no moze dlho vydrzat ak budete mat stastie....ale aj nemusi....veronica ma zaruku 5 rokov 😉
a ten overlock aj ked isto nie je je ako na profi strojoch tak super ulahcuje pracu 😵

duska1122
27. júl 2010

suhlasim s dievcatami ak je to len na prilezitostne sitie jasne staci , ale ak si chces fakt cosi posit radcej troska investovat do kvalitnejsieho stroja. inak ako sa hovori niesme taky bohaty aby sme si mohli kupovat lacne veci 😀
baby aj si robite strihy , ci s burdy?

maca793
27. júl 2010

baby len prešiť zošiť na iné sa nechytám inak bol v akcii pred ňou stál akolo 120 erui 😉

kaktusik007
27. júl 2010

@maca793 aj tak by som radsej zainvestovala... vsak tvoje dvojicky maju uz devat rokov, ja sama sijem na stroji od mojich desiatich... co ked to chyti niektoru z nich??? :D

jonki
28. júl 2010

@duska1122 ja vacsinou podla strihov...ale teraz suknu som sila bez strihu, takisto aj sedaky na stolicky. Nemam doma ziadne burdy..lebo ja som dlhsie nesila, kedze som zila mimo SR a teraz sme sa s manzelom prestahovali a burdy zostali u rodicov 🙂
ale na komplikovanejsie veci nez obyc. sukna si bez strihu netrufnem...takze musim nieco vymysliet...ale zatial mam v programe zavesy, hniezdo do postielky, potahy na sedacku do obyvky....take velke veci s pravymi uhlami 😀

duska1122
28. júl 2010

jonki si sikulka 😀 . ja som leniva takze vacsinou s burdy. ale obcas frajerovy ro bim strih na nohavice tak raz za rok.
inak vybrala si nadherne meno pre malu , strasne sa mi paci

kaktusik007
31. júl 2010

hurraaa, mam sijaci stroj uz domaaaaa 😀 a musim povedat, ze oproti 30rocnej veritaske je to teda fakt brutalny rozdiel... nieco neskutocneho 😀 - presije niekolko vrstiev hrubej latky vypchatej vatelinom uplne v pohode... sa neskutocne z neho tesim 😵

duska1122
1. aug 2010

tak si sa dockala gratulujem

kaktusik007
4. aug 2010

@duska1122 dakujem.... no dockala... ale vsetko prislusenstvo neprislo 😠 najlepsie na tom je, ze vsade na webe sa pise ze transportny obal z PVC a ono ten stroj ma len taku latecku, ze aby nan nesadal prah.... ma to vytocilo... ziadny pevny plastovy kryt pre tento sijaci stroj neexistuje..... chapete??? stroj za 400€??? 😠 😠 😠 no ale tak.... sije krasne, moznosti ma neskutocne velike.... tak som si povedala ze ho vracat nebudem (cakala som mesiac na dodanie, a teraz by som cakala asi dalsi mesiac na peniaze - 😖 )no a usijem si tasku na prenosy.... zase az tak casto ho nosit prec nebudem..... a aspon si usijem presne namieru aj pre prislusenstvo - som sa vyhrala a pokupila kopeeeec specialnych patiek, xi xi 😀

jonki
4. aug 2010

@kaktusik007 neexistuje pvc obal...ale tvrdy? na optimu ano...ja som kupovala v anir.sk v presove a tam ten obal aj mali vystaveny...stal asi 30e co sa mi teda zdalo vela ale mali ho 😉 ...ale tak tvoj stroj je asi proporcne iny....ved skus napisat do toho aniru...ja som sa tiez zopar veci pytala a odpovedali velmi ochotne a celkom promptne 😉

kaktusik007
4. aug 2010

@jonki anir je dovozca veroniky na slovensko, a aj u nich som si tuto info overovala.... pre stroje 100,200,300,500 plastovy kufor existuje, ale na 707 nie 😠 no nic no.... budem si musiet usit tu tasku.... a hned nepremokavu, pre istotu 😉

jonki
4. aug 2010

@kaktusik007 no tak to mi je luto 😒 ale tak ty si uz nejako poradis 😉

doll
18. aug 2010

@renky11 Ahoj, mam dlhoročné skúsenosti so strojmi, z vlastnej skusenosti odporucam Husquarnu, pripadne aj spominanu znacku Janome. Určite nekupuj najlacnejsi. Zajtra večer Ti napisem viac...

lejdyann
24. aug 2010

čaute kočky, ja sa tiež chystám kúpiť šijaciu mašinu a prežívam vážnu dylemu, akú kúpiť. Zúžila som výber na Singer a Janome, ale nejaké chvály tu o nich nečítam...chcem kvalitný kovový stroj,s automatickým vyšívaním dierky,odnímateľnou plochou na šitie dutých tvarov,cenovo okolo 400€, myslím, že to sa do stroja oplatí investovať,som vyučená krajčírka a v škole sme sa učili na singerkách,juki a pfaff, no, len odvtedy uplynulo osem rokov...,takže prosím o radu skúsenejšiu osobu.

kaktusik007
24. aug 2010

@lejdyann ja teda sa moc za skusenejsiu nepovazujem, som v siti samouk 😉 ale ak si si zuzila vyber na znacku singer a janome, tak rozhodne janome... bud tento http://www.nej-sici-stroje.cz/janome/sici-stroj... to vychadza cca okolo 440€, alebo tento http://www.nej-sici-stroje.cz/janome/sici-stroj... vychadza cca 360€... a ak by si si chcela kupit este nejake tie patky a hluposti okolo, tak je to tych okolo 400€ 😉