Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

imfka
7. feb 2011

@jankaku ja som sa tak zbezne pozrela na stroje v podobnej cenovej relacii ako je ten Janome 525 S a neviem najst nijaky, co by sa mi viac pacil. Vacsina vobec nema automaticke sitie gombikovej dierky alebo sa mi zdaju slabe na sitie hrubych latok a hlavne viac vrstiev alebo su znacka, ktora nie je velmi odporucana.

Ako spomina kaktusik, ten stroj ma cb chapac, ale to znamena len to, ze budes musiet davat pozor pri nakupe patiek. Pravda je vsak taka, ze patky vzdy kupujes k stroju, ktory mas a tak si nemyslis, ze by to mal byt problem. Len si treba vzdy overit, ci su aj na tvoj typ stroja (cislo) a ak ich budes kupovat priamo v predajni, tak tam ti urcite poradia.

A nakoniec, ten vykonnejsi stroj 650-ka, co tu spomina kaktusik je podla mna pre uplneho zaciatocnika az privela (moj nazor). Stroj vyzera super, ja som si ho dokonca vyskusala a je fakt dobry, len ma odradilo, ze nema pedal. Okrem ineho je drahy a nemyslim si, ze ty potrebujes az tolko stehov (ale to musis vediet lepsie ty). Nie je to len o 50 eur viac. Ten 525 S kupis za nejakych 220 eur aj s dopravou a ten vyssej triedy ta vyjde na 356 eur, takze o vela viac ☹

Inak, ta stranka http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo..., ktora ho ma akoze najlacnejsie len za 184 eur je oblb ... s dph je 221 no a teraz sa podrz, uctuju aj dopravu na Slovensko 89 eur!!! Nemam tu stranku rada 😠

Poslem ti link na stranku s dobrou cenou do IP, ok 🙂

kaktusik007
7. feb 2011

@imfka ano, suhlas... ta cena bola bez DPh 😒 a tiez na zaciatocnika je zbytocny.... a ano --- tiez som si vsimla ze ta stranka ma jednu cenu na stroj, a ked ho das do kosika, tak zrazu to vyskoci o niekolko desiatok eur viac 😠 😠 😠 😠 SOIku na nich!!!
@jankaku a presne s tymi patkami --- akurat teraz si das pozor a nakup si radsej vsetky co by si kedy potrebovala a mas po starostiach 😉

jankaku
7. feb 2011

@kaktusik007
@imfka baby ste poklady, dakujem za odborne rady. Tu 525S kupujem...a ked nieco prve usijem hned vam poslem za odmenu obrazok...dufam ze to bude vyzerat k svetu 😉 to nemyslim stroj ale ten moj vytvor 😀

kaktusik007
7. feb 2011

@jankaku 😀 😀 😀 oki 🙂)) dohodnute... fakt si myslim, ze s tym strojom budes spokojna... pre zaciatok skvely, a ked ta to chyti --- no poviem ti, ze ja som si svadobne saty usila na veritaske 30 rocnej, takze tento tvoj stroj by to taktiez v pohode zvladol 😉 😉 😉 --- a ano, tymi satami som ten stroj zavarila a musela som si kupit novy, lebo proste odisla 😀 😀 😀 😀

jankaku
7. feb 2011

@kaktusik007 nuz ale mas saty 😀 😉 pouzivas pri siti siat aj taku tu figurinu alebo polofigurinu alebo ako sa to vola 😉

imfka
7. feb 2011

@jankaku dufam, ze fakt budes spokojna a na obrazok sa uz tesim 😵

kaktusik007
7. feb 2011

@jankaku pouzivam seba 🙂 ale to je o tom, ze sijem len a len sebe... a teraz zacinam syncekovi, a budem manzelovi.. inak nesijem nikomu 😉

jaruskas
15. feb 2011

Ahoj dievčatá 🙂
Ak môžem pridám sa k vám, a hneď Vás aj poprosím o radu.
V skratke : Začala som so šitím. Dlho predlho som šila v ruke ( 2 roky) až mi to nedalo, a vyskúšala som ocinovu Singerku (má asi 8 rokov). A čuduj sa svete finálny výrobok sa mi naozaj pozdáva a nie len mne (viem, samochvála smrdí, ale výsledok nie taký zlý, celkom to ujde na prvé šitie na stroji vôbec).
Nuž len tá Singerka, ako to povedať. ten stroj proste robí "prieky". Tu trhá niť, tam zadrapne látku, stále niečo. Máme ešte starú ale 40 ročnú Veritasku, a tá nemá žiadny problém. Problém mám len ja, keď sedím za šliapacím strojom - to proste nejde. Tak uvažujem, že by som si kúpila svoj stroj, a keďže ma to šitie baví, a dokonca aj na stroji...
Len si neviem rady s konkrétnym strojom. Viem - vychvaľujú Pfaff, Bernina (zdajú sa mi drahé) Brother, Janome (tam sú tie ceny lepšie) a ešte tu čítam, že aj tá Veronica je celkom fajn.
Len si naozaj neviem vybrať. Pomohli by ste mi prosím s výberom ?
Tu sú tie, ktoré ma zaujali :
http://www.sijaciestroje-tenex.sk/?8,silver-9300e
http://www.sijaciestroje-tenex.sk/?12,brother-n...
http://www.ab-obchod.sk/sijacie-stroje-janome/s...
http://www.ab-obchod.sk/vysivacie-stroje-brothe...
http://www.sijaciestroje.sk/obchod/action/produ...

Keďže som však v šití na stroji začiatočník, nerozumiem všetkému čo je v popisoch rozpísané 😖 a tak mi je zaťažko vybrať najlepší pomer cena - výkon. Prosím, pomohli by ste mi ?

kaktusik007
16. feb 2011

@jaruskas no, trosku vysoka cenova relacia pre zaciatocnika 😀 😀 😀 😀 😝 veronica inspira 600 by som nechcela, pretoze to teraz iba dali do predaja, pred pol rokom este nebola, tak nevies referencie... 😉 inak su to stroje dost dobre v podstate vsetky.... a chce to trosku hlbsie porovnanie, takze ak budem mat cas, hodim na to neskor kuk, isto ti to tak nejako moc neponahla 😉

jaruskas
16. feb 2011

@kaktusik007 ďakujem veľmi pekne 🙂. Stroj budem keď tak, kupovať o mesiac - možno dva. Takže má to čas 🙂

pancake
24. feb 2011

ahojte. neviete mi poradit nejaky dobry a lacny sijaci stroj???

pancake
24. feb 2011

nikto nic? 😠

pancake
25. feb 2011

@imfka
@kaktusik007 ak ake to mate presne tie stroje? nemam kedy zistovat ktory je lepsi...prosim napiste mi. dakujemm

imfka
25. feb 2011

@pancake ja aj kaktusim mame Veronica Excelent 707 (mne ho prave kaktusik odporucila). Je to uz drahsi stroj, s celou vybavou vyjde nad 400 Eur, takze nie malo. Ale ja sijem uz roky a trapila som sa poslednych 5 na starej Veritaske, tak som si uz kupila nieco naozaj lepsie 🙂

Neviem, ci sijes, alebo si zaciatocnik, ale ked si pozries tuto diskusiu, hlavne posledne 3 stranky, tak najdes typy na lacnejsie a dobre stroje. Jeden z nich je Janome 525 S, ktory kupis za nejakych 220 Eur. Neviem, ci si ho uz jankaku kupila, ta by ti urcite povedala, ako je s nim spokojna.

pancake
25. feb 2011

@imfka dakujem 😵 😵

pancake
25. feb 2011

@jankaku ahoj.ako si spokojna s masinou??

jankaku
25. feb 2011

@pancake ahoj este mi neprisla, ale ked pride hned ti napisem co je to za pekelny stroj 😉
@imfka @kaktusik007 pozdravujem vas babky, ako vidite stroj je na ceste uz sa tesiiiiiim...prajem vam pekne dni lebo ste velmi velmi zlate 😉

imfka
25. feb 2011

@jankaku 😀 😀 😀
Aj tebe pekne dni a daj potom vediet, ako ti to pojde na "tej masine" 😵

pancake
25. feb 2011

@jankaku diky. budem cakat. a posli mi link kde si ju objednala prosiiiiim

kaktusik007
26. feb 2011

@jankaku 😉 jo, tiez som zvedava 😀

majda27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nemina
9. mar 2011

Ahojte ženy potrebovala by som od vás radu. Chcem si kupit šijací stroj http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-6... je to novinka tak neviem či to mám risknut a kupit ho. Láka ma ten odstrih aj ked neviem kolko to vydrží strihat. Bojím sa elektroniky ale to len preto že neviem čo urobím ked sa pokazí, lebo nikde na nete som nezistila či tá firma ma aj niekde v okolí servis.Máte niektorá skusenosti s týmito eletronickými strojmi a tejto značky?

matafen
17. mar 2011

@imfka Ahoj, prosim ta, mohla by si poslat aj mne link na stranku s dobrou cenou na Janome 525s? Vdaka! 😉

matafen
17. mar 2011

@kaktusik007 Ahoj, uz skoro 3 mesiace sa neviem rozhodnut, ktory stroj si mam kupit, diskusiu som si precitala uz 3.krat, rodicia aj manzel su uz zo mna zufali, pretoze to mal byt este darcek pod stromcek 🙂 Doteraz sijem na maminej Veritaske a ten system sitia mi vyhovuje, akurat ze uz nebyvam u rodicov a s kazdym sitim musim behat ku nim. Chcela by som nieco na podobnom principe, ide mi hlavne o to, aby mal pedal, aby tam bola funkcia, ze ihla pri preruseni sitia zostane v dolnej polohe (neviem, ako sa ta funkcia vola) a packa na spatne zapositie. No a okrem toho by som uvitala regulaciu dlzky a sirky stehu, automaticke sitie gombikovych dierok a nejaky zakladny overlock. No a na tej Veritaske sa da rychlost sitia regulovat nielen pedalom, ale je tam aj taky posuvny gombik na regulaciu, ked mi to sije konstantnou rychlostou, ked dam pedal na doraz, tak keby aj nieco take bolo. Cena tak do 250eur. Z diskusie mi vychadza Janome 525s alebo Veronica 303, vedela by si aj mne poradit? Dopredu dakujem! 😉

kaktusik007
18. mar 2011

@matafen a neporovnavala som uz tieto dva stroje cisto nahodou??? mam taky pocit ze hej... ze veronica 303 nema tak dobre nastavitelny steh - sirku a dlzku, preto tu babam odporucam tu 525s... to je v tejto cenovej kategorii fakt dost dobry stroj... na druhu stranu, ty uz sijes, takze... ale ked mas tento financny strop, tak nie je o com si myslim.... ak sa rozhodujes medzi tymito dvoma, tak vezmi janome 😉

matafen
18. mar 2011

@kaktusik007 Vdaka za odpoved. Viem, ze si ich uz porovnavala, prave preto som sa obratila na teba 😉 Mna vsak zaujimalo, ci maju obidva pedale, to je pre mna velmi dolezite a nech pozeram na ktorejkolvek stranke, nikde sa pedal pri nich neuvadza, tak neviem porovnat. A tiez neuvadzaju, ci maju tu funkciu, ze ihla zostane pri preruseni sitia v dolnej polohe a nastavenie rychlosti sitia gombikom alebo len pedalom? Prestudovala som si parametre, ale nedozvedela som sa to, mozno sa to pise len v tych podrobnych navodoch, co su pri strojoch. Na fotkach na webe sa nedaju tie gombiky a packy atd. poriadne identifikovat, ani ked si zazoomujem 🙂 Ty mas tolko skusenosenosti a vedomosti o sijacich strojoch a siti vseobecne, tak som myslela, ze by si mi tieto veci mozno vedela povedat, aj ked ty mas iny stroj, ale asi si ich aj nazivo videla viac ako ja, ja len tu staru maminu Veritasku a este slapaciu masinu u starkej 😀 Este raz vdaka a nech sa dari! 😉

kaktusik007
18. mar 2011

@matafen ja znalosti o tom nemam, len som si co to precitala kym som si kupila novy stroj... pozri sa - najdi si eshop, kde maju oba stroje, posli im mail s tvojimi otazkami konkretnymi a budes vediet 😉

imfka
18. mar 2011

@matafen poslala som ti ip so strankami na objednanie.
O tom ci maju tu funkciu nastavenia rychlosti sitia gombikom neviem. Mam pocit, ze je to regulovane pri oboch len pritlakom na pedal. Oba stroje maju pedal, to viem na 100% 😀
A ta poloha ihly hore/dole pri zastaveni stroja vraj nie je ani pri Veronike ani pri Janome. Prepac, ja som sa pomylila, ked som ti pisala do IP, ma to iny stroj a to 625 nie 525 ☹ Prepac!!!

imfka
18. mar 2011

@matafen teraz som sa na to pozrela, ze ten Janome 625, co ma tu polohu ihly hore/dole pri zastaveni stroja, ma aj kontrolu rychlosti sitia (t.j. nastavenie maximalnej rychlosti sitia) a je na pedal. Takze to co hladas, je vsak drahsi ako 525 ☹

matafen
18. mar 2011

@imfka Vdaka, si strasne zlata, ze si mi dala ten typ a vsetky tie rady 😉 Prestudovala som si to a ten Janome 625 celkom splna to, co potrebujem a na co som zvyknuta z Veritasky. Paci sa mi, ze sa da max.rychlost sitia nastavit aj packou, takze mam rovnomernu rychlost sitia, nemusim davat pozor na to, ako tlacim na pedal 🙂 Ozaj a nasla som aj pri Veronica 303 funkciu "polohovanie ihly". Este sa chcem opytat - ake stehy sa myslia pod pojmom "entl"? Je to ten zakladny cik-cakovy steh? Lebo pri Veronica 303 je nastavitelna "sirka entlu" a pri Janome "sirka stehu". Este raz vdaka! 😉