Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

regisiva
31. jan 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Vybrala som si tri stroje, ale neviem sa rozhodnúť.
Takže:
1) http://anir.sk/eshop/index.php?go=produkt&idp=80
2) http://anir.sk/eshop/index.php?go=produkt&idp=115
3) http://anir.sk/eshop/index.php?go=produkt&idp=43
Čo by ste odporúčali? Viac ako 150-200 eur investovať nechcem do stroja... tak som zúžila výber na tie tri. Ďakujem za odporúčania.

jankaku
31. jan 2011

@imfka dakujem hovoris ze ak je pomaly rozbeh potom mi to zrychli a to pre zaciatocnika nie je dobre...tak je neviem, ja som to vzdy sledovala len zdialky aj na pedalovom, nikdy som to neskusila...ozaj su aj take s tym start stop ktore nemaju ten pomaly rozbeh a potom to zrychlenie...ako sa mam pri vybere orientovat aby som fakt bola spokojna ako zaciatocnik, ale taky ktory hadam raz usije dietatu aj napr. riflicky? Dakujem za odpoved.
P.S. Inak co sa tyka financii nechcem nic velmi drahe...taky stred..hlavne aby sa nekazil a usil aj tie rifle 😉

kaktusik007
1. feb 2011

@jankaku tak si kup ten janome, co som hodila link... ta 525 ci ake to bolo cislo --- stoji cca 250€ a s tym rifle podla mna usijes, vyzera to byt fakt dobry stroj.....
@regisiva prostredny nie, lebo CB chapac --- to znamena trosku ine prislusenstvo, teda patky... ale ak ti to nevadi, tak potom je to fuk.... ale tento je lepsi ako si hodila linky ty : http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo... stoji 184€, ono to az taky financny rozdiel oproti tym co si dala link ty zase nie je..... aj ked ano, aj ten ma cb chapac... ale to je akurat o tom, dat si pozor ked si budes dokupovat patky, tak kupit take pre tento typ.... i nak ti to fakt moze byt jedno....

len - neviem ci ma pedal 😀 😀 😀 ale start stop tlacitko nespominaju, takze snad asi ma.... treba sa spytat 😉

imfka
1. feb 2011

@kaktusik007 to nemyslis vazne ☹ Myslis ta padka so orezovym strojcekom, co ponukaju takmer za 50 eur: http://www.veronica.sk/produkty/prislusenstvo/u... lebo oni maju este jednu ako specialnu ponuku so strojom a ta vyzera fakt na prd. Len tento strojcek som si myslela, ze bude aspon aka taka funkcia. Sice som necakala zazraky, ale ze vobec, to som velmi sklamana 😢

Urcite sa pozriem aj na ceske stranky. Vela veci je v Cechach lacnejsich a to hovorim uz aj s dopravou. A ono sa vyplati zaplatit 7 eur naviac a mat vsetko, lebo to sa ti nazbiera raz dva, tu ihla, tam padka a uz mas 10 eur extra.

kaktusik007
1. feb 2011

@imfka no tu na tom obr. to je dost zle vidiet, ale viem, ze ta patka co je niekedy akcia ze 2v1 - overlock tak ta s orezom nefunguje tak ako by mala... neivem ci su to dve rozne patky... fakt netusim....

imfka
1. feb 2011

@jankaku ak si nikdy nesila, tak ti odporucim stroj s pedalom, pretoze je rozdiel regulovat rychlost nohou a drzat a posuvat si latku dvoma rukami, ako ked ti uz stroj bezi jednou rukou drzat latku a tou druhou sa snazit nahmatat gombik, aby si ho vypla. Osobne si myslim, ze je to zlozitejsie, ale nechcem nikoho podcenovat. 😀

Neviem, co je pre teba cenovy stred, ale ten Janome 525, ktory tu odporuca vyssie kaktusik, je celkom dobry stroj a aj kvalitna znacka a urcite ti posije aj rifle uplne v pohode 😎 Ja sama som nad nim uvazovala, ale nakoniec si asi vezmem Veronicu Excelent 707, lebo ten uz ma viac programov a moznosti ... ved ja uz sijem nejaky ten rok.

Jedno co ti poradim (a to tu spominali aj ine dievcata), nekupuj si uplne jednoduchy stroj s pocitom, ze staci na ucenie sa, pretoze len co zvladnes zaklady, budes chcet skusit nieco tazsie a potom ti ten jednoduchy nebude stacit a urcite budes hladat nieco lepsie. No a to potom preplatis. Alebo sa budes zlostit, ze si si nekupila nieco lepsie.

jankaku
1. feb 2011

@kaktusik007 prosim ta o jednu vec este. na co sa mam pozerat, teda na aky parameter pri vybere stroja ked s nim chcem sit aj tie rifle...teda co urcite musi mat...inak mne sa ten janome tiez celkom zda ale este popozeram

jankaku
1. feb 2011

@imfka velmi pekne dakujem no ved to ja tiez dumam ze lepsie bude nejaky stred akoze nie super profesionalny a tiez nie uplne zaciatocnik...ono chcem nech to vie sit aj hrubsie latky lebo to fakt chcem...a o tom start stope som tiez na to myslela ze ci nebudem potrebovat tretiu ruku 😀 nuz neviem stale som sa nerozhodla, este musim pokukat ale je to fakt velmi tazke...

imfka
1. feb 2011

@jankaku ak by si sa predsa len rozhodla pre stroj z START/STOP, tak ako som predtym spominala, pozeraj, aby mal aj nastavenie rychlosti, nie len pomaly rozbeh. Napriklad tento Janome ma taky posuvny "cudlik", ktory reguluje rychlost od "korytnacej po zajaciu" (tak to ti Japonci zobrazili). Pozri si tu na obrazku (je to v strede stroja): http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo...
Ale aj tak by som ti poradila radsej pedal.

imfka
1. feb 2011

@jankaku ak by si sa predsa len rozhodla pre stroj s START/STOP, tak ako som predtym spominala, pozeraj, aby mal aj nastavenie rychlosti, nie len pomaly rozbeh. Napriklad tento Janome ma taky posuvny "cudlik", ktory reguluje rychlost od "korytnacej po zajaciu" (tak to ti Japonci zobrazili). Pozri si tu na obrazku (je to v strede stroja): http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo...
Ale aj tak by som ti poradila radsej pedal.

kaktusik007
1. feb 2011

@jankaku no musis pozerat presitie hrubych latok 😉 samozrejme ze k tomu budes potrebovat aj ihly na rifloviny, ale zaklad je aby sa patka dala zdvihnut vysoko (riflovina je trosku hrubsia a viac vrstiev nie je o com) a zaroven aby mal ten stroj aj dostatocne silny motor, aby to zvladal presit.... moj to presit zvladne lavou zadnou - robila som zo starych rifli patchwork, takze u mna pohoda, a ten janome 525 tten ma tusim tiez napisane ze presije 8 vrstiev jeansoviny.... takze tiez myslim ze toto by v pohode zvladol...

inak, som pozerala tie s tlacitkom start/stop, to mi pride potom uz hoooodne zbytocne predrazene... 😒

regisiva
1. feb 2011

@kaktusik007 Dakujem za radu 🙂

jankaku
1. feb 2011

@imfka
@kaktusik007
baby dakujem obom ste zlate...idem to dnes vecer vsetko popozerat a ked sa rozhodnem napisem...keby ste este na nieco dolezite co by dobry stroj mal mat prisli dajte mi vediet...moje parametre poznate 😉

imfka
2. feb 2011

@jankaku niet za co. Tolko som toho az nepomohla. Inak kaktusik ma pravdu, ze tie stroje so STOP/START su predrazene. Ja som ich neuvadzala, ze stoja za tie peniaze, ale ze maju to nastavenie rychlosti, ktore treba pozerat ... ako priklad. 😉

Okrem ineho, ta stranka, co tu uviedli baby na Janome http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo... za 184,- eur nie je pravda. Cena je tam bez DPH, takze celkove vyjde na 221,-. Treba skusit popozerat aj inde. Ja som sa tak potesila nad cenou stroja, co chcem ja a nakoniec bol drahsi ako inde 😖

V popise vzdy najdes, ze kolko vrstiev rifloviny presije, tak to by malo byt ok. Na velmi jemne latky (ak nie je vo vybave) si je dobre dokupit strojcek horneho podavania ... spominala to tu uz kaktusik ... ona je taky utajeny odbornik 😉 😉 😉
A jednoznacne je dobre mat volne rameno na rukavy a nohavice. Dost to ulahcuje pracu a hlavne pri malinkych detskych vecickach 😵 Velmi to ocenis, hoci tie mini rukavky na to sice nenatiahnes, ale ked sijes malinke veci, su miesta, kde sa tazko dostat a tam to volne rameno urcite pomoze.

kaktusik007
2. feb 2011

@imfka aha, vidis... ja som tie ceny pozrela len zbrucha... 😒 to ze je to bez dph ma ani nenapadlo... 😠
k volnemu ramenu --- este sa mi nepodarilo ho nikdy pouzit, a to som ho mala uz aj na starej veritaske 😀 😀 😀

imfka
2. feb 2011

@kaktusik007 oni vedia, co robia ... vobec tam nemaju uvedene, ze cena je bez DPH a tak nalakaju ludi. Ja som sa tiez potesila, ze ta veronica je tam o 50 eur lacnejsia 😨 😅 Predcasne!!! ☹

Ja som zas vyuzila volne rameno, ked som sila malej satocky, lebo boli riasene a podsite a nevedela som sa do vystrihu na ruky nijako dostat. A to ja volne rameno na veritaske nemam, trapila som sa s tym, motali sa mi tam tie vrstvy, myslela som, ze to budem dosivat rucne a nakoniec som skoncila u manzelovej maminky a islo to super (doma som sa trapila 2 dni a tam som to zvladla za 15 minut!!!) Takze mne osobne sa velmi rata mat to rameno 😉 😉 Ale to som ja.

kaktusik007
2. feb 2011

@imfka tak pidi satocky som v zivote nesila.... a ano, tam si to viem predstavit ze bez toho to nejde 😉

imfka
3. feb 2011

@kaktusik007, ze pidi 😀 To sa mi lubi, take fajne slovo 😵

jankaku
4. feb 2011

caute baby a na co sa využíva overlock?

jankaku
4. feb 2011

baby co hovorite na tento stroj co mu chyba? http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/zbo...

kaktusik007
5. feb 2011

@jankaku je moc jednoduchy.... vies, aby to nebolo o tom, ze ta sitie chyti a potom si budes trieskat hlavu ze si investovala 100€, ked mozes teraz zainvestovat 200€ a uz fakt mat pokoj a vediet, ze ten stroj uz o niecom je... moj nazor 🙂)) ako nemusis si kupovat stroj za 400€, ale pozri sa na to takto - cena televizora, co mate doma??? cena kuchynskeho robota??? cena dvdcka???? cena pocitaca???? ak si to takto porovnas, tak podla nna 250€ je uplne akceptovatelna cena za sijaci stroj pre cloveka, ktory sa ide ucit sit....
pretoze aj o tom to je --- ak sa budes ucit na stroji za 100€ - moze sa stat, ze nebude tak uzivatelsky dobre nastavitelny ako ten za 250....
ale to som ja - ja nekupujem lacne veci, nie som tak bohata 😉

overlock sa pouziva napr. na trickovinu, alebo ine latky... ak mas ten, tak potom tvoje dielka su viac ako profesionalne (si vezmi klasicke tricko, mikinu --- tie su site na profi overlockoch 🙂)

jankaku
5. feb 2011

@kaktusik007 dakujem mas vlastne pravdu, lebo aj mne to takto vrta v hlave, stale hladam ale uz mozno mam vybrane no neviem ci este nieco lepsie nie je...mne sa paci tento Janome vdaka vybaveniu http://sici-stroje.prodejce.cz/525s.htm no este pozriem ale pravdepodobne je to uz favorit. Este chcem dodat ze si zlata kedze sa mnou zaoberas. Dakujem velmi za tvoje rady 😉

imfka
6. feb 2011

@jankaku uprimne povedane, ten Brother je na take prve 3 mesiace, ak sa do toho naozaj pustis. Ja som sa na takom type ucila a len co som zvladla zaklady, zelala som si, aby som mala lepsi a vykonnejsi stroj. A to na mojom sa dokonca dala nastavit aj dlzka stehu a nemyslim si, ze tento Brother to ma. Taktiez ma sitie gombikovej dierky na 4 kroky: zapositie na zaciatky dierky, jedna strana, zapositie na konci a druha strana a poviem ti, ze sa musis velmi snazit, aby si usila vsetky dierky napr. na koseli rovnake a aj tak nevyzeraju nic moc. 😖 Okrem toho si vobec nemyslim, ze je dost vykonny na sitie rifloviny ... on by aj usil, ale musela by si ho presilovat a to by potom pravdepodobne skoncil v servise. ☹

Na druhej strane ten Janome je sice drahsi, ale ma viac programov, urcite presije 8 vrstiev dzinsoviny, a gombikovu dierku ma plne automaticku ... usije ti ju celu sam. Ty len nastavis, aku ju chces dlhu a to znamena, ze ich budes mat vsetky rovnake. A ma aj nastavitelnu dlzku a aj sirku stehu, co ocenis pri roznych druhoch latok, pretoze niektore jemnejsie potrebuju sit na hustejsi steh a hrubsie zas na ten redsi.

Takze moj nazor je, ze Brother nestoji za vyhodenie 100 eur. Radsej si priplatit a mat to jednoduhsie. Naco sa trapit s urcitymi ukonmi, ked je tu uz technika, co to urobi za teba 😉

jankaku
6. feb 2011

@imfka dakujem za radu a este mam malu podotazku. Vidim ze sa vyznas super tak prosim ta ten janome 525S co som tu dala by mal este nieco mat co by si odporucala alebo to staci takto....ja by som este pohladala. Dakujem este raz velmi pekne 😉

imfka
6. feb 2011

@jankaku myslim si, ze uplne staci a aj cena sa mi zda prijatelna. Ale pravda je, ze som pozerala pre seba stroje trosku uz vykonnejsie a aj drahsie, takze v tejto kategorii nemam az taky prehlad.
A az tak sa nevyznam, len sijem uz roky, tak viem, co mi stacilo na zaciatku a co mi potom po par mesiacoch a v nasledujucich rokoch velmi na stroji chybalo.
Velmi zalezi od toho, co ty od stroja chces. Napriklad ja som chcela aj vysivacie stehy a abecedu atd. takze tento by mi nestacil. Ale ak by som mala hovorit za seba, tak keby som zacinala na tomto Janome 525 S, tak budem stastna ako blcha v kozusku 😀
Pockaj, co ti povie aj kaktusik a mozno sa aj nejake dievcata ozvu, co maju ten isty stroj a ja sa zajtra este pozriem na ponuky v tejto kategorii.
Ale myslim, ze tento bol tu viackrat odporucany a podla mna je ok.

jankaku
6. feb 2011

@imfka dakujem este raz velmi velmi 😉
@kaktusik007 nuz kaktusik caka sa aj od teba odporucanie ak si este najdes cas, imfka mi uz ten Janome 525S odobrila no este budem rada ak sa ozves na tento aj ty alebo aj ine dievcata
Dakujem

kaktusik007
7. feb 2011

@jankaku tak ja k tomu len tolko, ze o janome 525s som tu uz pisala, ze je to v pohode stroj, akurat ma ten cb chapac a tak si potom musis davat pozor pri dokupovani prislusenstva (patiek) aby si si kupila take, co su pre tento typ stroja... . inak myslim ze tiez ak by som nemala take naroky na zaciatku o abecede a vysivacich programoch, tak tiez by mi tento po veritaske bohato stacil 🙂)) - ma to overlockove stehy, vies si nastavit sirku a dlzku stehu - ano, ja vyuzivam sirku aj 7mm relativne casto, ale 5mm je dostatocnych a vystacila by som si.... dlzku ja mam na stroji 5mm, ty 4 - to tiez je v pohode, hlavne, ze si to vies sama regulovat --- ono ti skusim si najst manual na tento stroj, lebo napr. pri aplikaciach ak si das sirku stehu 3mm a dlzku 0,5mm, tak to sije brutalne husto a vies s tym fakt robit divy 😉 len to chce prax 😀

kaktusik007
7. feb 2011

@jankaku navod som nasla iba v anglictine - http://www.sicistroje.net/soubory/sicistroje/Se... ale podla toho, co som letmo prebehla, je to dostatocny stroj a zvlada dost veci... aj ked zase, ked vidim ako uzivatelsky je to relativne narocne nastavovat vsetko manualne pomocou kolecka, mozno by stalo za uvahu si priplatit este cca 50€ a kupit toto http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-6... aj ked zase tento ma to start/stop tlacitko a asi potom nema pedal, tak to neviem ci by som chcela... a zase 300€ je uz dost 😝 🙂

kaktusik007
7. feb 2011

@jankaku ma pedal 😀 😀 😀 😀 na spodu je to uvedene... 😉

imfka
7. feb 2011

@kaktusik007 nema pedal, ta stranka uvadza zlu informaciu. Ja som si tento stroj pozerala v obchode a on je dokonca v zahranici uvadzany ako stroj pre telesne postihnutych kvoli tlacitky Start/Stop. 😒