Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

denisocka
12. máj 2010

http://www.anir.sk/kosicka.html no nik nechodi,nik neradi - našla som predajnu v prešove,tak tam možno zajtra zajdem

jazmina83
12. máj 2010

Ahoj Deni, poradim ti pri vybere iba tolko..nekupuj zbytocne drahy a hlavne neplat za znacku...cim menej funkcii tym lepsie, overlock sluzi na zacistenie okrajov, ale na to je zvlast stroj, ktory zabera dalsie miesto. Ja si myslim, ze na to zakladne sitie ti staci aj obycajny stroj

jazmina83
12. máj 2010

A inak fakt je najlepsie si ist ten stroj vyskusat, celkovu konstrukciu, aby ti sedel, aby nebol prilis narocny, nebude predsa pri nom sediet nonstop, ja som si pred 10 timi rokmi kupila aj overlock vtedy este za 8.000 a mam ho v skrini, je celokovovy ale kvalitny, tie umelohmotne maju zaruku tak ako pisu max 5 rokov. Takze neoplati sa prilis do nich investovat

ivka144
12. máj 2010

Ahojte, tiez uvazujem nad kupou stroja, ale nechcem ani sit sama realne veci, mozno obcas pre maleho. Skor mi ide o to, aby som vedela opravit potvrhane veci, lebo neskutocne daco, ake brakove veci su, ak nie su ultrasuúper znackove, tak sa odapara furt niekde nieco, a je jedno, ci NewYorker, CA, HM, Takko... Alebo ked si chcem presit obliecky na vankuse alebo take len drobnosti...
Zaujima ma, co je overlock. V com to spociva? To je ten akokeby "ozdobny endlovaci" steh? Co byva na trickach povrchu a potrebuje to vde ihly a styri nite?
Ja myslim, ze mne by stacil rovny a endlovaci s roznou dlzkou. A ked niekto spominal zips, to je dobry napad. To bezne maju stroje nahradnu patku na zipsy?

denisocka
12. máj 2010

http://www.veronica.sk/ napravo v stlpci je ten čo sa mi pači-veronica optima 200 - klikni nato§§alebo ked lacny,tak tam kdesi som dala link na singer za 83e 😒

denisocka
12. máj 2010

mne teraz odpísali o tu veronku 200

Tovar je na sklade k stroju sú pláštenky, prípadne sa dajú zakúpiť plastové
kryty ale to nie je potrebné. Z pätiek sú tam skoro všetky potrebné jedine
pätka na prišívanie skrytého zipsu tam nie je ako vo všetkých strojoch.

Teším sa na ďalšie stretnutie

Hudaček T.

-------------------------------------------

ANIR

- Výhradný dovozca šijacích strojov značky Veronica pre Slovensko

Košická 2D, 080 01 Prešov

Tel.: +421 51 7732619

Fax: +421 51 7495694

E-mail: anir@anir.sk

Web: www.anir.sk

andrea12737
12. máj 2010

Ahojte,
tak ja som si sijoci stroj zabezpecila asi pre 2 mesiacmi. Je znacky brother 5700-tusim 😅 , som spokojna, je to stroj urceny pre domacnost no trosku pre narocnych. Ja som si zasa povedala ze to nie je predsa len investicia na jeden ci dva rocky, tak som zainvestovala trosku viacej.Stal 250€. Tiez som isla do predajne s tym,ze hlavne nech sije a beriem najlacnejsi, no akosi ked som videla sortiment sijacich strojov, povedala som si ze zainvestujem. Ma to snad vsetko, aj co nechcem. Prv som si myslela ze to nevyuzijem, ale mozem povedat, ze ako som sa naucila sit, vyuzivam vsetko co mi stroj ponuka 😉
Denisocka- kupovala som ho v obchode Anir v Presove... Na cene sa da dohodnut, popripade ti moze dat nie gratis 😉 😎

jazmina83
12. máj 2010

Ten Veronica200 je presne to, co je zbytocne pre sijaci stroj na ktory ho chces pouzit...uplne staci ten prima 100, pretoze tam mas steh na dierku, klasicke sitie a potom tie cikcaky..ak budes chciet vsivat zips, to sa len dokupy taka patka ak nie je v prislusenstve, ver mi, ze ostatne stehy nepouzijes. 🙂
ale na druhej strany, taky velky cenovy rozdiel medzi 100 a 200 nie je, takze ak by si mala moznost si to okuknut, to by bolo naj, vidiet celu tu konstrukciu nazivo 😵

denisocka
12. máj 2010

andrejka, a ako mam pýtať zlavu 😀 ešte že si sa ozvala, sa tu škerým jak drbnuta

denisocka
12. máj 2010

a ešte,maju tam aj ine značky? to čo si kupovala ty ti poradil ten predavač,či si išla naostro?

denisocka
12. máj 2010

mna na tej optime 200 laka ta celkovova konštrukcia ... a tie stehy trojite ,overlockove a elasticke sa nezidu?

jazmina83
12. máj 2010

No ja by som si tie stehy overlockove dala nazivo predviest, pretoze urcite nerobia to, co 4 nitove klasicke overlocky, vlastne stehy ktore vidis na leme tricka 🙂

jazmina83
12. máj 2010

Aby si ten stroj skutocne mohla na vsetko vyuzit, pretoze ak tie kraje nebudes mat pekne zacistene, bude sa ti to tam parat a trcat nite z celeho odevu 😀 a zlavu vybavis, ak sa to podarilo Andrei..povies ze si tehotna a basta 😀

denisocka
12. máj 2010

že som tehotná a na mizine 😀

jonki
13. máj 2010

baby aj ja sa chcem poradit o stroji....len od vecera nad tym rozmyslam ze chcem stroj...lebo si musim vybrat darcek na 30tku a ked si predstavim ze mi kupia nejaky kavovy servis alebo jedalensku supravu tak ma asi porazi 😀 😀 😀

ja som sila na mamkinom veritase...pohodka...len je to velke cudo ktore si nemozem nastahovat do bytu

chcela by som stroj uz aj s overlockom...ta veronica komfort 303 co tu bola spominana aj cenovo by sa dala(ved sa poskladaju rodicia a stari rodicia a aspon nemusim dalsi darcek vymyslat 😀 😀 😀 )...chcela by som sa opytat ze ci ten overloc stoji za nieco...alebo jednoducho kaslat na to a zacistovat a obsivat ako doteraz a vybrat si len lacnejsi???? dva stroje, obyc a speci overlock takto to urcite riesit nechcem...to radsej nieco ozeliem...a zase nie som nejaky profik a potrebujem ho skor na take sitie pre domacu potrebu

denisocka
13. máj 2010

Ja som sa teda o overlocku na veronke 200 dozvedela holy prd,ale nakoniec som ho kupila.tak som lahsia o 179e .

sjuzocka
autor
13. máj 2010

Ahoj Denisocka. Az teraz som sa sem dostala. DObre si kupila, ja som s nim velmi spokojna. AJ overlock som pouzivala, ked som si sila latkove plienky, nohavickoveho strihu z uteraku, lebo frote sa dost fura. Aj ked da sa pouzit aj ten cikcakovy steh na husto... ale bezne pouzivam hlavne cikcak a rovny steh. tisickrat som sa chystala ze si poriadne nastudujem tu masinu, ale sijem len sem tam a to tak narychlo, kym mi maly netaha kable :D

pukanec
17. júl 2010

ahojte v živote som nedržala šijací stroj v rukách, ale ma nebavi stále chodit za krajčírmi čakať a platiť. Už dlhší cas ma to zaujíma a tak som sa rozhodla kupit si svoj stroj. A sama si skracovať poprípade dačo ušiť po čase. Potrebovala by som vediet dáky stroj ktorý je ľahký na obsluhu ale zároveň je dobrý dakujem

jonki
21. júl 2010

baby vdaka za tuto diskusiu a aj rady cez IP 😉 ......kupila som si veronicu optimu 200 a som velice spokojna....sije sa s tym jedna radost...sice prve stehy s navodom v ruke...ale tak doteraz som pouzivala mamkinu 30 rocnu veritasku....takze ten navod sa mi ozaj zide 😵
najprv som myslela ze ten overlock je odveci...nevedela som(bala som sa silou) to kolecko pretocit podla navodu do polohy s...takze to cele silo nejako divne a naopak 😀 😀 😀 ale potom som sa nastvala bola som trochu menej setrna a skocilo to kam malo....a odvtedy sme zohrata dvojka 😵 😵 😵 ...prave som dosila vnutro na kojaci vankus a idem pokracovat oblieckou 😉

denisocka
21. júl 2010

@jonki 200fka ma overlok? šak tušim tam taka ani patka nieje ?

denisocka
21. júl 2010

ja som s nou tiež spokojna,ušila som zastenu,sice ako prve som si prešila cely palec ,ale potom som už davala pozor 😀

denisocka
21. júl 2010

@jazmina83 ináč,je pravda že som potom kus vahala,či som nelala ušetriť a kupiť len tu 100 , lebo tie stehy čo sa reguluje ich širka či hustota su take divne nejake , neviem či to vobec použijem

jonki
21. júl 2010

@denisocka jasne ze ma (aj ked to urco nie je overlock ako na overlockovych x-nitovych strojoch)....je to v navode ...na strane 6 je v prislusenstve overlockova patka tretia z hora, na strane 24 je popis overlockovych programov (na stroji su zobrazene cervenymi pismenami od programu C po G 😉
inak s tym prstom...hm mne sa to tiez teraz podarilo po prvy krat...nikdy v zivote som si zo strojom nijako neublizila...az teraz som suchla bruskom prsta o pohybujucu sa ihlu...nastastie som prst vcas strhla...takze mi to len prederavilo kozu 🤐

denisocka
21. júl 2010

@jonki mne prešlo cela ihla a kým som nahmatala ručne kolieska že to vratim spať, tak som najpr ešte kus pritiahla a potom vybrala spiatočku - nebolelo to nejak, ale ihla prešla celým prstom,našťastie nejak mimo kost 😅 ale ten strach aky som chytila že lapim tetanus abo čo a porodim či potratím,amen 😅

denisocka
21. júl 2010

@jonki inač na tu patku musim kuknuť, skoda že stol k nemu / k mašine je taky drajy,mam ho len v kraboci bo všade zavadzia

jonki
21. júl 2010

@denisocka pozri pozri 😉 juj tak to si teda tomu prstu ublizila viac ako sa podarilo mne 🤐 este stastie ze vsetko je oki 😉 ...ja ho mam tiez len v kuchyni na stole...a ked nesijem tak v krabici v satniku....nastastie ten stol je obrovsky roztahovaci 8 miestny...takze hoci tu ma aj mm notebook...este stale sa v pohode vieme najest aj pri neroztiahnutom 🙂

denisocka
21. júl 2010

tu je moje dielo,zastena za postelou