Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

pilinka1
29. dec 2014

@sophie32 ja by som išla do Bernini, janome, alebo brothera, alebo pfaff 🙂ja mám pfaff, ale to už je trošku vyšší cenový level - v závislosti od toho, čo chceš šiť. dobré skúsenosti mám s obchodmi patchworkparty v Bratislave- majú tam berninu, súochotný, poradia, kúpila som tam sestre stroj myslím bernette 66, ja som kupovala v čechách v prostejove u nej šicí stroje, sú tam tiež veľmi ochotné, posielajú aj na slovensko, keby si chcela nie je problém prísť ku nim a ukážu ti, ako stroj funguje- majú tam veľký výber rôznych značiek, a fakt vedia poradiť. Určite by som kúpila nejaký značkový stroj pri ktorom potom nie je problém dokupovať príslušenstvo podľa potreby a nie je problém so servisom - každý stroj si ho raz za čas zaslúži 🙂

pilinka1
29. dec 2014

@ada21 ja by som volila buď janomku alebo Brother, nebudeš mať problém so servisom a s dokúpením príslušenstva, ak by si sa chcela venovať šitiu nejako viac. určite by som kupovala stroj v špecializovanej predajni - nie nay alebo hej , kde budeš mať k tomu aj poradenstvo a čo mám skúsenosti tak aj osobný prístup + väčšinou vedia poradiť stroj tak, aby si bola spokojná podľa požiadaviek.

pilinka1
29. dec 2014

@zuzi0110 no singer išiel dosť dole s kvalitou..je dosť možné že bude problém ho zoštelovať tak, aby šil pekne..už majú dosť veľa plastových častí a s tým je niekedy problém..asi by som to nechala na opravára

ada21
29. dec 2014

@pilinka1 dakujem, este neviem ci ma to chyti mejako viac. ta janome 920, je v pohode, nevies? tak na zaciatok by som chcela sit pre dceru, tutu sukne a tak

pilinka1
29. dec 2014

neprišla som s ním osobne do kontaktu, podľa popisu je to taký uplne základný stroj - z môjho pohľadu 🙂ale pokiaľ začínaš zo šitím mal by stačiť..ale ak sa do toho "zažerieš" časom ho vymeníš 🙂

zuzi0110
29. dec 2014

@pilinka1 Dakujem 🙂 Ja som si nakoniec na odporucanie kupila Brother a Singeru sa idem zbavit. Neda sa to porovnat... Ak by som ostala pri tom starom stroji tak by som sa len flustrovaa, ze sa mi nedari a takto uz zacinam pekne tvorit 🙂 A o servise ani nehovorim. Na Singer som pisala a nikto ani neodpovedal. Ked som kupila Brother tak mi ten pan este aj na mobil volal, ze ak by som mala problem mam si ulozit jeho cislo a mam mu hned volat. Naozaj velmi zlaty.

zuzi0110
29. dec 2014

@ada21 Ja ti mozem odporucit predajcu pean.sk . Bola som prekvapena z ich pristupu. Velmi ochotny predajca.

danu
3. jan 2015

ahojte, chcela by som sa opytat na sijaci stroj janome 920. Citala som vela recenzii, aj tu na mk, aj inde. Je fakt dobry na zaciatok? Ale hlavne presije aj hrubu latku? Popripade potah?

junovka
22. feb 2015

@danu kupila si si ho nakoniec?Akurat nanho citam nejake recenzie 😕

danu
22. feb 2015

@junovka ano kupila, vyzera byt super a hlavne presije fakt hrubsie latky

sue
25. feb 2015

Ahojte kočky, prosím Vás, vedeli by ste mi poradiť typ na "domáce" šitie počas MD?

bzzzz
14. máj 2015

Ahojte. Mam doma stary slapaci stroj veritas vyrobeny v sedemdesiatych rokoch. Je po mojom dedkovi. Desat rokov vsak nebol pouzivany, je uplne rozkyvany, nenamazany. Myslite, ze sa mi donho este oplati volat opravara, alebo radsej kupit novy? Su este dostupne nahradne diely, keby bol uz hrdzavy? Da sa nanho namontovat nejaky motorcek? Viem totiz sit iba na elektrickom starom singeri a bojim sa toho slapania...

nikuska_1
16. máj 2015

Ahojte, ja by som určite odporučila stroje značky Brother. Sú kvalitné a majú skvelý servis ak by sa náhodou niečo pokazilo. Ja šijem doma a som samouk čiže nepotrebujem extra super stroj s 300 programami. úplne mi postačí rovno a cik-cak. A preto som si kupila tento šijaci stroj http://www.kvetinovelatky.sk/kategoria/sijace-s... a neľutujem 🙂 Šikovný, tichý a hlavne spoľahlivý 🙂 Brother X-3 máte ho tiež niekto doma?

lenka_krajnakova
1. aug 2015

@bzzzz motorcek kupis u nas...www.okpfaff.sk, okolo 35 eur je cena...zavolaj si 0534427765

janka_k
12. aug 2015

nepredava niekto Veronica excelent 707?

dena10
5. sep 2015

Lucznik Anna, Milena - máte niektorá? Odporúčate?
Zvažujem kúpiť, na príležitostné šitie a preto nechcem moc investovať...
Z Tesca a pod. sa bojím kupovať, preto sa obzerám po overených značkách, ale po nižšej (lacnejšej) triede.
Potrebujem niečo jednoduché (pre začiatočníka) a aby to aj vydržalo a nekazilo sa.

lenka_krajnakova
10. sep 2015

@dena10 zavolaj si 053/4427765, poradi ti moja kolegyna 🙂))

vanesska
23. sep 2015

ahojte dievacata chcela by som si kupit stroj janome 525s ktory ma ten horny rotacny chapac vyzera byt super prakticky ale pisu ze si vyzaduje jemne zaobchadzanie... co to znamena? vraj je citlivy na napatie nite ale co.... je to fakt narocne na pouzivanie pre zaciatocnika?

marta0312
9. okt 2015

prosim vas ma niekto starsi sijaci stroj PACESETTER,potrebujem k nemu navod na vtiahnutie nite,dakujem

eevveelliinn
9. nov 2015

ahojte baby, chcela by som si kupit sijaci stroj ale nemam ziadne vedomosti o tom, co prosim Vas si mam vsimat ake funkcie by mal urcite mat . Nehccem drahy tak okolo 100e. dakujem. zvazujem na odporucanie Singer a AEG

stevosk
1. dec 2015

Zdravím dámy,

nevedel by ste mi poradiť, zvažujem darček pre maželku. A pozeral som sa po mašinách pre začiatočníkov (ale nie takú čo sa po roku rozpadne). Celkom mi do oka padla Veronica Optima 200 pre jej celokovové telo ( http://www.nej-sici-stroje.cz/sici-stroj-veroni... ) a Toyota Toyota Super Jeans J26 ( http://www.hej.sk/sijaci-stroj-toyota-super-jea... ) na internete pôsobil, že sa s ním fakt ľahko pracuje a má celkom zaujímavé funkcie. Čo myslíte, ktorý bude lepší?

katkuz
1. dec 2015

@stevosk ja by som volila urcite veronicu. pytala som sa servisaka, kt. opravoval profesionalne stroje a on mi odporucil veronicu alebo este jednu cesku znacku (nemozem si spomenut aku 🙂 mam staru toyotu, kt mi viackrat opravoval a na tu mi povedal, ze to je dobra znacka na auta, nie na sijacie stroje. od zaciatku nesila uplne ok.takze ja odporucam veroniku

stevosk
1. dec 2015

@katkuz vďaka 🙂

bzzzz
1. dec 2015

@stevosk Ja som si tiez tohto roku priala sijaci stroj, ale manzel povedal, ze sa tomu nerozumie, ale mam si vybrat do 200 Eur sama. Dlho som sa rozhodovala, nechcela som nic najlacnejsie (typu stroja za 50 Eur z lidlu). Nakoniec som si objednala Veronica 200 - znacku Veronica nam odporucil servisak- autorizovany technik asi pre 4 znacky. Aj na internete boli na nu dobre recenzie. Toyota - ak si pozriete recenzie na internete, tak by som ju urcite nekupovala.

janka_k
3. dec 2015

@stevosk
@stevosk ja mam ikea sroj a sice patri k tym lacnejsim, mne nejako dobre funguje. mam ho 3 roky a posledny rok velmi vela sijem a stale je ok. len trochu sa pri tych strojoch treba potom naucit s tahom spodnej hohrnej nite, lebo ked je zle nastavene vyzera to ako zle sijaci problem. teraz rozmyslam nad inym lebo jedine co mi na tom ikea chyba je nastavitelnost dlzky stehu- potrebujem minimalnu ...... a preto si tiez vyberiem nieco dalsie teraz, mozno veronicu

stevosk
3. dec 2015

Trocha to updatnem 🙂 Bavil som sa s prevádzkovateľom obchodu pean.sk, ktorý sa zoberá dlhodobo predajom a servisom šijacích strojov. Ten mi povedal, že Veronica Optima 200 je dobrý stroj, ale má príliš nízko posadenú patku a pri prešívaní hrubších materiálov to môže byť dosť problém. V cenovej hladine okolo 200 Eur mi odporúčal japonský stroj Janome 415S, ktorý má liatinové rameno alebo ak by som si priplatil ešte čosi navyše stroj Bobbin Lizard 4228, ktorý považuje za prakticky nezničitelný, nakolko konštrukcia bola prevzatá so strojov PFAF.

edyta
7. dec 2015

@kaktusik007 preco je dvolezita sirka stehu? Na stranke uvadzaju pri veronike : plynulé nastavenie šírky a dĺžky stehu. Tak potom zavadzaju?

edyta
7. dec 2015

@biu a ja teraz pzoeram a vidim 250 eur, http://www.amazon.de/gp/product/B00DJ5UJG8/ref=...

kaktusik007
7. dec 2015

@edyta plynule - rovna sa postupne. Ja mam 707 a je sirka stehu po milimetroch - moze byt 3,4,5 az sedem, ale nemoze byt tri a pol ;) cize veronica ma plynule.
A je to dolezite aby si sa ty sama rozhodla - napr. Pri nasivani zaplat v tvare zvieratka chcem mat tu zaplatu na fix pevno, takze navolim steh siroky 3 - 4 mm a sirku cikcaku dam uplne malo, cize to bude sit husto... Alebo potom robim zacistenie, kde nastavim cikcak na sirku 7mm a dlzku dam velku, a cik cak je potom uplne riedky

edyta
8. dec 2015

@kaktusik007 no to sa budem len ucit, zatial mi to nic nehovori. Len sa este rozhodnut ktory stroj, uz pol roka vyberam. Hrozne. Chcela som tu Optimu 200, ale ze vraj nepresije velmi hrube veci, lebo stopka je velmi nisko a hruba latka nevojde pod nu.