Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

elief
18. nov 2016

@tajov ja mam Lada h73a, tiez cesky stroj, som spokojna, ja vyuzivam aj ozdobne stehy, sem tam aj abecedu.. Mam ho rok, ma aj pridavny stolik, aj odstrih nite, a u mna,ma velky vyznam moznost zapuchnutej ihly pri siti... Vela patiek bolo k nemu, je radost na nom sit... http://m.heureka.sk/sijacie-stroje/lada-h73a/

elief
18. nov 2016

@tajov pardon zapichutej ihly

tajov
19. nov 2016

Dakujem za rady zatial. Znacku Lada nezvazujem, vpodstate sa chcem rozhodnut medzi tymi 3 spominanymi strojmi, uz do toho nechcem zapajat dalsie znacky.
Ktory z tych troch by ste mi teda poradili?? Prosim aj ostatnych o nazor. Idealne niekto, kto ma niektory z tych strojov ale aj ak mate iny stroj, napiste prosim svoj nazor na ne. Mate urcite vacsiu prax nez ja, co som usil 30cm rovneho stehu - manzelka mala z toho, ze sijem, taky zazitok, ze si ma nahrala na video 🙂 Takze kazda rada od skusenejsich pomoze. Dakujem 🙂

katkuz
19. nov 2016

@tajov ja mam veronicu overlock aj "rovnosteh" - komfort 303, som spokojna, na moje potreby staci, aj ked mozno na vyssej triede by sa silo komfortnejsie 🙂 ja som sa pre tuto znacku rozhodla aj na zaklade odporucania jedneho starsieho pana, kt. opravoval priemyselne stroje a fakt sa vyznal. tiez vravel, ze je dolezity dostupny zarucny aj pozarucny servis. neviem ako janome, ale veronika ma aj predlzenu zaruku na 5 rokov.

tajov
24. nov 2016

Dakujem za rady, nakoniec som objednal pre spominany Janome 605 QXL. Nakolko mi ho odporucil predajca (na ktoreho tu vela ludi pisalo dobre hodnotenia). A som sa od neho dozvedel aj, ze Veronica sice je ceska znacka ale stroje sa vyrabaju v Cine. Rovnako Janome je japonska znacka ale vyrabaju sa tusim vo Vietname. Obetoval som mnozstvo dekorativnych stehov a abecedu u Veronica 600 v prospech lepsej znacky, automatickeho orezu nite a v prospech pridavneho stolika a pevneho obalu stroja.

misulikes
23. jan 2017

Máte niekto jeden z týchto strojov z pean.sk?
Čo na ne hovoríte?

froggy23
18. mar 2017

ahojte, kedze moje sitie preslo uz na inu uroven, mam doma priemyselne stroje. S cim je vsak velky problem, zohnat v BA/okoli schopneho servisaka, ktory pomoze masiny nastavit. Mate niekto skusenosti a viete odporucit? dakujem

veronikatothova
13. jún 2017

@tajov dobrý deň, prosím Vás ako ste spokojný so šijacim strojom? Ďakujem.

tajov
14. jún 2017

@veronikatothova Ahoj, tak pravdupovediac ja ho nepouzivam ale manzelka casto ano. Na stroji najviac ocenuje moznost nastavenia rychlosti sitia a takisto si pochvaluje sitie bez pedala. Samozrejme pedal k nemu tiez je dodany, takze ked clovek chce, pouzije pedal, ked nie, pouzije elektroniku (tlacidlo). Trosku neprakticke je, ze pokial je pedal zapojeny, tak je mozne ovladat len pedalom a pokial clovek chce pouzit tlacidlo, je treba pedalovy kablik zo stroja vytiahnut. Ak vas zaujimaju nejake konkretne otazky k tomu stroju, dajte vediet, spytam sa manzelky 🙂.

fand
27. jún 2017

Prosim Vás potrebujem šijaci stroj na kožu hrubky asi do 5mm a aby bolo podavanie ihlou.
Nevie mi niekto poradiť aky a kde kúpiť. Nemam to na podnikanie preto cenu nemožno tlačiť moc vysoko.Ďakujem

nevenka
10. nov 2017

@tajov mozem sa opytat, ako ste spokojni s Janome 605? Ja prave o nom uvazujem, pripadne som vcera objavila este "lepsi", s tym, ze ma aj horne podavanie a vacsi pracovny priestor, dizajn ze mnam. Ale uz je zase o dost drahsi. A neviem, ako je to so servosom, jedna sa o Pfaff Ambition Essential. Asi nema automaticky orez nite, ale kedze ja sijem z upletov, tak prevazi to horne podavanie. Ma ho niekto? Alebo aj ine pfaff a ako je to so servisom? Dakujem.

jaja82
12. nov 2017

dobrý den, potrebujem sijaci stroj pre moju mamu. neviem aký jej mam kupit, chce ho na sitie v domacnosti, obcastne zasivanie, a budu ho vyuzivat aj vnucky, takže aby mal aj niake ozdobne sitie a pod. prosim poradte mi niaký, som z toho madar. cenova relacia 100 eur.

gacek
26. nov 2017

Ahojte. Má niekto skúsenosť s Janome Juno E 1015? Prípadne s českou Veronicou? Úprimne poviem, mám skúsenosť iba s maminou Veritaskou🙂 je stará ale je super.
Ďakujem

sisika
28. jan 2018

@elief dobry den prajem,mozem sa spytat na vas sijaci stroj Lada? Ste s nim stale spokojna? Uz som bola rozhodnuta pre iny,ale nahodou som objavila vas prispevok-a celkom sa mi ten stroj pozdava...

elief
29. jan 2018

@sisika áno som s ním veľmi spokojná, mám ho dva roky, šijem len sebe,ale šijem toho dosť.. zvládol aj kabát pre mňa..

sisika
29. jan 2018

@elief jeej,to sa tesim,dakujem za info-idem si spravit radost a objednam si ho 👍🏼

sisika
29. jan 2018

@elief za tu cenu tolko funkcii,a navyse aj stolcek a patky-no nekup to 😉. Velmi ochotni a mili ludia,hned mi volali a vyzera to ze mozno aj zajtra-pozajtra budem mat stroj doma 🙂. Uz sa neviem dockat!

nevenka
29. jan 2018

@sisika a ktora Lada, prosim?

sisika
29. jan 2018

@nevenka Lada H73A

nevenka
29. jan 2018

@sisika Dakujem, pokukam, bude dalsia dilemaaa 😂

sisika
29. jan 2018

@nevenka no ja som tiez mala velkuu dilemu,lebo som uplna zaciatocnicka a na Vianoce som sa obdarila uplne zakladnym sijacim strojom Veronica 100. Mala som strach ze nezvladnem sitie,lebo sa ucim iba podla videi na you tube.

Je skvely,super sije,zvladne aj moje nemozne zaobchadzanie zo zaciatku-a usila som uz vselijake veci.
Ale ucarovalo mi volne quiltovanie-a to sa na tomto stroji neda. A tiez sa mi pacia tie ozdobne stehy,a moja Veronica ma len jeden.
Tak som hladala nieco co ma nezruinuje,ale splni moje tuzby. Uz som skoro kupila Janome,no tato Lada ma viac stehov a aj stolcek,navyse patky-a je ceska-a ja mam rada vsetko ceske 😉.
Takze tak moje myslienky,@elief ma velmi potesila dobrou referenciou 🙂.
Veronicu darujem mamine,a ja budem dalej experimentovat. Potom prosim napis ako si sa rozhodla a ci si spokojna,ak nezabudnes 🙂. Prajem dobru ruku a vesele sitie 👍🏼

elief
29. jan 2018

@sisika toto je už moja druhá Lada😉, prvú som zodrala, šila som na nej 20 rokov, tiež som chcela kaňone, ale s týmito funkciami by stála ešte viac, aj teraz som došila akurát😝😝😝 kryt na ňu...

elief
29. jan 2018

@sisika do mi to napísalo kaňone, myslela som Janome 😂😂

sisika
29. jan 2018

@elief
Waaaau-nadherny kryt,perfektne zuzitkovana riflovina-kraaaasny 👍🏼👍🏼👍🏼
Tiez sa chystam usit si kryt,aj podlozku-lebo sijem v kuchyni a otriasa sa cely stol 🙂.
A uz som rozmyslala aký kanón si to chcela 😂😂
Ja som prave dnes rano sila so 6.r synom taky mini-quilt;moj prvy v zivote-na Veronice.
Nie je dokonaly ani pravidelny-ale syncek mal nesmiernu radost ze mohol drzat latku,pomahat,slacat pedal-no proste krajcirik malinky 🙂.
Velmi som to chcela skusit,ake to vlastne je-ten pocit...
a dakujem ti za referencie,vobec za myslienku na Ladu-nenapadlo mi ze este vyrabaju stroje... a naozaj,usetrene € radsej miniem na látky,tie funkcie su famozne za tu cenu 👍🏼

elief
29. jan 2018

@sisika myslím, že budeš spokojná, pri patchworku ho oceníš, stolček,to, že pri šití máš zapichnutú ihlu, odstrih nite... je to môj miláčik😍, jednu Ladu som zodrala, potom som si kúpila AEG, mal tiež dosť stehov, aj automatickú dierku, ale nebolo to ono, pre mňa..

sisika
29. jan 2018

@elief no akoze fuuuha,tak to uz hej 👍🏼
Krasne... mozno aj ja za tych 20 rokov raz take usijem 😅
Ja som “musela” kupit maskacovu latku a uz tyzden sa odhodlavam zacat sit syncekovi nohavice na traky.
Stale mam strach ze len znicim latku,a to by bolo! Drobec by bol sklamany..

sisika
29. jan 2018

@elief a este som veeelmi zvedava na ten kabat,co si spominala... ak teda by ti nevadilo dat foto-kludne aj do spravy... lebo kabat usit-to chce sikovne rucicky

elief
29. jan 2018

@sisika odfotím zajtra, ja šijem od 14 rokov, to je už kopec rokov, 26 veru... Už som toho našila veru, keby bolo viac času...

sisika
29. jan 2018

@elief dakujem,uz sa tesim.
A mas to aj vystudovane,ci si samouk?
Nevadi,ze tykam? Rokov mame podobne,ale nechcem urazit ☺️
Ja zas od 15tich o stroji snivam,ale my sme doma nemali a uz nebol kto by ma v rodine naucil sit. Internet vtedy nebol-a teraz na stare kolena som sa odhodlala-a nelutujem. Tesi ma to,paci sa mi to.

sisika
30. jan 2018

@nevenka uz mam doma princeznu Ladu 👸🏼😂
Trosku sme sa zoznamili,a je to vazne paradny stroj.
Uplne som nadsena 👍🏼
Z Ciech mi najprv volali,ci je objednavka v poriadku;potom som im pisala ohladne nastavenia nite-obratom zavolali a vsetko super vysvetlili-ochota,ustretovost aku len tak nevidno.
A Ladu miluju aj moje deti-vysivali si hodinu pismenka a rozne slova 😃😃😃