Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

ozi
10. okt 2013

preklep 603 😉

bridgetjonesova
10. okt 2013

Caute baby tak ja mam stroj z Lidlu lebo mi ho kupili ako darcek...predtym som chcela singer alebo nieco co ma meno...ale mozem vam povedat sije skvele a je vyborny 😉

pempusik
10. okt 2013

@ozi my sme kupovali mamine 603 a ja som sa na neho nemohla vynadivat, je paradny, aj ja by som si kupila hned, ale pre mna, kedze nesijem vobec, je prilis drahy 🙂

ozi
10. okt 2013

@pempusik , dík a mamina je ako spokojná? A ako dlho ho má? 😉

pempusik
10. okt 2013

@ozi kupovali sme ho predminule vianoce, ona sila od malicka, bola samouk a je velmi spokojna. sice este obcas vytiahne aj stary rusky stroj, ale tento je uplne super a jednoduchy na ovladanie, lahucky, tichucky.

ozi
10. okt 2013

@pempusik , dík 😉 , presne to potrebujem, tak dúfam, že budem tiež spokojná

kornelia
11. okt 2013

Ja sa stale rozhodujem, ci Janome 920 alebo Bernina 15 ci E66 ááááách, keby som tak vedela.

tatko_bebe
11. okt 2013

@kornelia ten Janome vyzera lepsie preco-cista mechanika...

stazina1
11. okt 2013

@ozi
Ahoj,Je to dobrý výber,aspon myslím. 🙂 Mne už dnes dosiel moj nový prírastok do domácnosti brother nv 55,je fakt krásny,tak dúfam,že budem aj spokojná 🙂

ozi
11. okt 2013

@stazina1 . Dik. Tesim sa nan. Ten Brother vyzera fakt super .Daj priebezne info ako si s nim spojojna. 😉

kornelia
13. okt 2013

@tatko_bebe ja by som ho aj kupila, predsa len je tam hodny rozdiel v cene, len keby niekto bol taky dobry a napisal skusensoti, ci je spokojny, ci vsetko klape ako ma, tak by som nevahala, nikde som zatial nenasla nejaku rozsiahlejsiu recenziu na tieto stroje a to som uz prehladala dost stranok 😒

kornelia
14. okt 2013

Takze recenzie na Janome 920 som nasla, vacsinou si ho kazdy chvali az na svetlo, ze je slabe, ale tomu sa da pomoct myslim si, problem je, ze som spravila co som asi nemala, hladala som aj brother aj lucznik a teraz sa mi vyber rozsiril na 4 znacky a milion typov, tak neviem, je to este tazsie ako som cakala. Keby som mala istotu, ze ked kupim, nebudem neskor lutovat, ze mi chyba na nom nieco a nemam to len preto, ze som teraz nepriplatila par eur a zasa na druhej strane nechystam sa na nic extremne, tak by mi mal stacit aj jednoduchy stroj.... no este pouvazujem, do vianoc casu dost, xi.

lydkab
14. okt 2013

@kornelia Práve E66 som mala a na mňa trocha hlučná...pre niekoho možno nie, je to len môj názor.

ozi
14. okt 2013

@kornelia , ja som tiež začala najskôr pokukávať po Janome 920, po sondovaní a hľadaní po internete som si zvážila, že sa rozhodne chcem tomu venovať viac a nakoniec som vybrala Janome 603 dxl 😉 , premysli si na čo ho chceš využívať, a podľa toho sa rozhodni 😵

kornelia
18. okt 2013

@ozi No nakoniec sa rozhodujem medzi dvoma Janome 423 a Brother NV10. Janome je mechanicky, Brother elektronicky, tak neviem. Bojim sa tej elektroniky, ze keby sa pokazil, tak bude draha oprava, neviem, na videu vidim, ze sa obsluhuje velmi jednoducho, paci sa mi, ale odradza ma ta elektronika. jááááááááááj, aspon ze sa mi ten kruh uz zuzil, teraz uz sa len rozhodnut, ked ja neviem.

Nemate niekto s tymito dvoma skusenosti?

kornelia
19. okt 2013

Prave teraz som nasla toto:
http://www.veronica.sk/detail/sijacie-stroje$ve...

myslite, ze by to mohlo fungovat, ten orez kvalitne? Doteraz som Veronicu nepozerala, vyhodilo mi to nahodou pri surfovani a hladani, tak som si tam co to precitala. Davaju zaruku az 5 rokov - co je na zamyslenie teda a zaruka plati na vsetky casti. Hm, zasa dilema... 😒

Alebo mozno teda Veronika nizsej triedy, cenovo vychadzaju asi lepsie ako brother ci janome, ale nemam to este dokladne prestudovane.

kornelia
19. okt 2013

Prave som sa docitala, ze u Veroniky ten orez nestoji na vela, tak je zbytocne zan doplacat asi.

modra
4. nov 2013

Mozem sa spytat endlovaci steh je uz na kazdom stroji? Zvazujem kupit si novy stroj singer symphonie ale nenasla som poriadne k nemu ziadne hodnotenia ani nic. Neviete mi niektora poradit? Dakujem

janoaa
12. nov 2013

Potreboval by som poradit. Chcem obcas presit na sijacom stroji hovadziu kozu o hrubke aj 4mm. Nechce sa mi ale kupovat priemyselne sijacie stroje. Nestaci kupi obycajny stroj za 100 Eur do ktoreho kupim ihly na kozu? Najradsej by som kupil nieco lacne a skladne lebo neviem ci ho budem vobec v buducnosti vyuzivat na sitie koze alebo len na kalsicke sitie. Dakujem za odpovede

ozi
30. nov 2013

uý som zase lapená v sieti 😀, čoskoro príde Ježiško a tak si musím konečne vybrať, už som bola nalomená na elektronický Janome 603dxl, ale predsa len rozmýšľam, či to nie je pre mňa zbytočné( aj cenovo) a radšej pôjdem do mechaniky, či???

pokukávam po Janome 525 a Brother RH.137, ale skôr asi Janome

@jankaku , čítala som, že si kúpila cca pred dvoma rokmi Janome 525, ako si spokojná? 😵

ewca
2. dec 2013

@bridgetjonesova to je ten, co je v akcii aj teraz, prosim ta?

ewca
2. dec 2013

Dievcata viete mi poradit...ja by som teraz na Vianoce chcela sijaci stroj, som uplny, ale uplne uplny zaciatocnik...chcela by som ho len na take bezne sitie, nieco pre deti, hracky, doplnky do domacnosti a tak...nic profi...viete mi poradit?

cherybelka
7. dec 2013

Ahoj. Chystam sa kupit si sijaci stroj na vianoce. Mate niekto skusenosti s http://www.okaysk.eu/toyota-jfs-21-jeans/ alebo http://www.okaysk.eu/toyota-super-jeans-j15-black/ ? Chcela by som hlavne taký, ktorý nemá problém prešit rifle, aj viac vrstiev. Alebo inú alternatívu k týmto za lepšiu cenu. 🙂 A este od vás skúsených je lepšia Toyota alebo klasika Singer? Dakujem

cherybelka
7. dec 2013

A ešte by ma zaujímal názor na tento http://www.okaysk.eu/singer-smc3229-00/ 🙂 presije rifle v pohode?

ozi
11. dec 2013

Ahojky!!! Darček od Ježiška už je domaaaa 😉 , nakoniec som sa rozhodla pre Janome 525s, rozhodlo okrem iného aj to, že som si ho mohla ísť priamo vyskúšať do predajne 😉 😉 😉 . Teším sa 😵 😵 😵

viaven
19. jan 2014

Ahojte dievcata. Kupila som si šijaci stroj. Na zaciatok som chcela najlacejsie co najdem - nepotrebujem nic eohnala som nejaky z Nemecka za 80e, znacka europastyle NM600. Nic som o nom nikde nenasla. Problem je vsak v om, ze nesije uz od nova ☹ na vzorovom kusku latky je to fajn, ale ked tam dam hocico ine, tak sa tie nite nepreplietaju. Neviete v com by t mohlo byt? Ihlu mam 90, premyslala som ci by som nepotrebovala 70 (latky na skusanie su kadejake stare tricka, snazim sa vyberat tie menej pruzne) alebo mam ten stroj vratit?

nikil
20. jan 2014

@viaven nemas opacne ihlu alebo zle navlecenu nit?

fraufrt
20. jan 2014

Co hovorite na toto http://www.lidl.sk/cps/rde/SID-3C0A4ACA-AE22891... oplati sa pre zaciatocnika na nenarocne sitie...? dakujem

viaven
20. jan 2014

@nikil urcite nie,to uy som skontrolovala podla navodu snad X-krat. Dokonca aj podla navodu v inych rečiach ☹

nikil
20. jan 2014

@viaven robi ti to len na pruznom materialy?vyskusaj strecovu ihlu.