Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

ozi
27. sep 2013

@stazina1 ,aj ten som pozerala, vyzera super, ja sa len obavam, ci tie elektronicke vydrzia tolko ako mechanicke, mas o tom nejake info?

stazina1
27. sep 2013

Už som totálne zmagoretá 🙂 čítam rozne recenzie a zatial vyhráva tento stroj,čo sa týka elektroniky,tak vraj sú to suprové stroje,aspon si ich chvália v roznych diskuziách.To je ako s fotakom,najprv boli mechanické a teraz sú digitálne a tiež by sme už mechanické nechceli,tak neviem 🙂
Chcela by som si už nejaký objednat ale predsalen to nestojí korunu

stazina1
27. sep 2013

Kámoškina sesterka má ten elektronický už niekolko rokov,kupovala si ho v zahrania nemože si ho vynachválit

ozi
27. sep 2013

@stazina1 , fakt? A aky ma?

stazina1
27. sep 2013

Teraz presne neviem,ale nie je to velmi známa značka

ozi
27. sep 2013

@stazina1 , ja som pozerala tie Brothery DS 140 a NV 10 ,15 a 20, vsetky vyzeraju super, tiez som nad nimi rozmyslala, jednoducha obsluha aj pre zaciatocnika, podla referencii je to kvalita, toho bysom sa nebala 😉

stazina1
27. sep 2013

brother NV 35 náááádhera ale tá cenamto je ž fakt vela 😢

ozi
27. sep 2013

@stazina1 , je to ako s fotakom, mozno toje len to, ze sme boli zvyknuti, ze sij.stroje nekupujeme na dva tri roky, aleje pravda, ze vyvoj ide neskutocne dopredu , pytala som sa aj opravara, ci mam kupit elektroniku, vrele doporucoval, pytal sa cimame CB televizor, ja, ze nie, potom, ci mame telku velku krabicu, nie,tak potom preco sa bojim elektroniky v sijacich strojoch, ja len preto, lebo mechanika sa da opravit aj porokoch, ak je kvalitna, ale ktovie ako to bude s elektronikou,ci to nebude treba vymenit za nove...

stazina1
27. sep 2013

msi to cez víkend rozmysliet a uz konecne nieco objednat,urcite to bude brother len este neviem ktorý

ozi
27. sep 2013

@stazina1 , myslim, ze broterom nic nepokazis,daj vediet, ako si sa rozhodla, ja dam tiez, len mne to asi bude trvat trochu dlhsie

stazina1
30. sep 2013

Holky má niektorá z vás brother NV 20 alebo Veronica Inspira 600?Prípadne Janome 603?To sú moji favoriti,sú síce drahšie ale manželíčka určite nejako ukecám 🙂 ďakujem
Pekný deň

ozi
30. sep 2013

@stazina1 , tak si sa teda ešte nerozhodla? 😉

Ja tiež ešte nie, ale pokukávam po NV 15 😵

lydkab
3. okt 2013

Ahojte kočky 🙂 Ak môže poradiť, mne osobne najviac sedia JANOME. Doma mám JANOME 8900 a som veľmi spokojná. Čo mi na JANOME najviac vyhovuje je to, že sú skutočne tichúčke. Ovládanie je intuitívne a najviac mi pomáha extra vysoký zvdih pätky. Veľmi mi to pomáha najmä keď prišívam zipsy. Osvetlenie pracovnej plochy je výborné. AK premýšľate nad tým, čo by Váš šijací stroj mal mať, odporúčam jednoznačne automatický odstrih nite. Je to pohodlné a baby ktoré šijú viac tak ušetria naozaj veľa času. Stroj treba vyberať podľa toho, koľko a čo sa na ňom bude šiť. Kľudne sa pýtajte, rada poradím 🙂

lydkab
3. okt 2013

@stazina1 Janome 603 je dobrá voľba, avšak odporúčala by som skôr od verzie 605 - ten už mmá automatický odstrih nite, ktorý určite oceníte. Stroj si kupujete na dlhšiu dobu a tak je to minimálny rozdiel medzi 605 a 603. Na našej stránke nájdete široku ponuku. Kľudne sa ale pýtajte, ak by Vás niečo napadlo.

lydkab
3. okt 2013

@ozi Záleží od toho, ako často ho budeš zaťažovať...ja som mala Berninu E66 a bola som spokojná. Potom som si kúpila JANOME z vyššej rady a vyhovuje mi viac. Najmä extravysoký zdvih pätky, čo je super pri našívaní zipsov. A celkovo, je veľmi tichulinky.

ozi
4. okt 2013

@lydkab , dík, nechcem investovať do nejakého šmejdu, ale som len začiatočník, takže mi asi bude stačiť niečo lacnejšie, pôvodne som chcela mechanický, ale veľa som sondovala po internete a miska váh sa presunula na stranu elektronického, zvažujem možnosti, ale musím hľadieť aj na cenu 😕

lydkab
4. okt 2013

@ozi akú máš finančnú hranicu? Janome môžeš kúpiť už aj za 150 eur

ozi
4. okt 2013

@lydkab , ale nie elektronický, ak sa nemýlim
mala som v úmysle investovať asi okolo 150, ale po zvážení, som to prehodnotila na cca 250, manžel o o tom ešte nevie 😕 😀 😕

lydkab
4. okt 2013

@ozi nieje elektronicky, ale za 250 eur nájdeš už peknu mašinku. DOkonca ked sa zaregistruješ máš 5% zľavu a dopravu zdarma. V tejto cenovej relácii odporúčam určite tento, máš k tomu ešte aj darček zdarma 🙂
http://www.lyllufabrics.sk/www-lyllufabrics-sk/...

lydkab
4. okt 2013

@ozi A neboj, manžel prdýcha, čo by pre nás tí chlapi neurobili 🙂 Ja som začínala so strojom presne v tejto triede aj cenovej relácii a neľutujem. Potom som už presne vedela čo má nový stroj mať 🙂

ozi
5. okt 2013

@lydkab , si mi teda vsadila chrobáka do hlavy 😀 😀 😀
musím napísať Ježiškovi 😎
nejaké vianočné zľavy ešte nebudú? 😕

tatko_bebe
5. okt 2013

lydkab je predajca ale ja Ti poradim z vlastnej skusenosti mojej drahej. Najlepsie sijacie stroje su Stinger ale nemaju na SK servis, tak si vybrala Toshibu. Pouziva ju cca 10rokov a raz bola v servise aj sam servisak povedal ze su to najkvalitnejsie stroje po mechanickej stranke.

A ja Ti z vlastnej skusenosti neodporucam cokolvek mechanicke kde mas display. Je to zbytocna vychytavka, kt nepotrebujes. Nieje dolezite ci si to same odstrihava nit.. Dolezite je ako je spravena vnutri prevodovka a hriadel+samotny elektropohon.
Mas na ten noname 3roky zaruku a po 5tich sa Ti pri aktivnom siti rozpadne 😀

ozi
5. okt 2013

@tatko_bebe , ja viem, že je predajca, ale viem aj to, že všade na recenziách chvália Janome, Brother a Berninu, tiež som sa rozprávala so servisákom, povedal, že na tieto značky nemajú skoro žiadne opravy 😉

ale Toshiba šijací stroj som nenašla nikde, nie je to skôr Toyota?

tatko_bebe
5. okt 2013

hej Toyota :D som napisal ineho japonca :D sorry

ozi
5. okt 2013

@tatko_bebe 😀 , hej, toyoty tiež chvália, ale elektronické sú úplne mimo mojich možností 😒

tatko_bebe
5. okt 2013

@ozi fuu tak ja uz neviem kolko teraz stoja ale som si typoval ze by mohol ten nas typ stat momentalne +- co tu uvadzas.
My ho mame dlho cca uz aj 10rokov. Pozeral som typ je to Toyota 7180. Uz sa nepredava ale nasiel som toto
http://sijacie-stroje.heureka.sk/toyota-super-j...
a aj ked ma menej programov nas ma 21sa mi zda.. Presije to riflovinu a zmestis sa do ceny..

Ono nieje umenie vyrobit storj co sije x stehov a ma vselijake ficurie dolezite je aby Ti vydrzal.. Nas zatial drzi a sije sa na nom hooodne vela. A aj riflovina sa sila a prezil to..Ako som uz pisal vnutro maju velmi dobre konstrukcne spravene. A neusetris na tom. Proste vyrobcovia nedokazu vyrobit rovnaku dobru kvalitu za nizsiu cenu-musia to niekde osidit 😅

ozi
6. okt 2013

@tatko_bebe , dík, kuknem 😉

stazina1
8. okt 2013

Dievcatá,tak nakoniec som sa rozhodla pre brother nv 55.Dúfam,že budem spokojná 🙂

kornelia
9. okt 2013

Mate niekto tento stroj?
http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-920

Ste s nim spokojne?

ozi
10. okt 2013

@stazina1 , ja som sa rozhodla pre Janome 601 dxl, Ježiškovi som to už oznámila 😀