Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

quika
8. sep 2008

sjuzi, mne sa prave pokazil moj 40rocny po babke 😢 😢 😢 poziadavky mam v podstate rovnake ako ty a zatial mi odporucili tento http://www.sijaciestroje.sk/obchod/action/produ...
vie to akurat zakladne veci ale ja tiez neviem takmer vobec sit, takze by mi take cosi malo stacit. a je to singer, tak snad nejakych 30 rokov vydrzi 🙂

sjuzocka
autor
8. sep 2008

quika, tak ja som to uz nevydrzala a browsovala kade tade a nakoniec som pisala s panom z tej stranky co si mi hodila link a pytala som sa na jeho nazory. odporucil mi jednoznacne podla mojich poziadaviek tento: http://www.sijaciestroje.sk/obchod/action/produ...
a to som sa pytala aj na o nieco drahsie singery. Skopcim ti sem presne co mi napisal

sjuzocka
autor
8. sep 2008

cize stroje veronica su o nieco drahsie ako singery, takze odtial ten pojem lacnejsi singer, inak som chcela aby mi porovnal skor veronicu za 6500 a singer za 7500 :

"Lacnejsie Singerky vypadaju pekne a nemozem povedat, ze nie su dobre, avsak Veronica je co sa tyka vykonu a chapacovej konstrukcie odolnejsia. Takze ak je pre Vas Komfort 303 za 8490,- drahy,tak potom odporucam tu Optimu 200."

Jo a este napisal toto:
"To je prave ten najcastejsi "problem", ze ludia maju skusenosti so strojmi, ktore sa vyrabali davno,mali celu konstrukciu kovovu a vydrzali skoro vsetko ... V sucastnosti sa stroje, tak ako mnoho inych veci vyraba v Cine a tak, aby vydrzali 5-7 rokov a potom sa ocakava, ze si ludia kupia novy stroj.Tazko sa s tym stotoznuje, avsak ak by sa vyrabali stroje, ktore vydrzia 20 rokov ako Veritasky, tak by potom asi vyrobcia skrachovali (tak ako Veritas)."

quika
8. sep 2008

sjuzi, super, diky! ten stroj vyzera fakt dobre. ale teda vobec ma netesi ze uz aj na sijacie stroje prisla ta otrasna moda, ze nic nevydrzia ☹

sjuzocka
autor
8. sep 2008

quika, presne 😠 uzasna spotrebno konzumna doba.... ☹ ale ja aj tak dufam ze mi vydrzi, ze mu zas tak neublizim 🙂) uz som ho objednala. Aj tak nemam na vyber, ked sa uz nevyrabaju take ako za cias nasich mam a starych mam. jedine ze zobrat z druhej ruky ale tam sa obavam ze to bude mat poruchu ktoru mi nebude vediet uz nik opravit.

gucz
9. sep 2008

sjuzocka ja som nedávno predala veritasku skriňovú (taký stolík či skrinka) kamarátke za 500,-, a nič tej mašine nieje. Ono dá sa kúpiť aj na inzerát dobrá mašina a opravári vedia opraviť všetko, toho by som sa nebála. My máme u svokry ešte jednu mašinu, ešte na šlapací pohona funguje super, ešte nebola opravovaná. Chcela som si kúpiť aj ja nový stroj, ale normálne som zhrozená že sa vyrábajú aby vydržali tak 5 - 7 rokov. Ale zasa však na tom nebudem šiť každý deň nie?

Má niekto skúsenosť aj s lacnejšími strojmi aké predávajú v lídli alebo v tescu? nieže by som taký chcela, len ma to zaujíma...?

smileko
9. sep 2008

Moja svagrina si kupila Berninu a neda na nu dopustit 😉

valka
9. sep 2008

ahojte,
ja som kupovala stroj na zaciatku roka http://www.princess-modnestrihy.sk/veronica303.htm
a som spokojna...chvilu mi trvalo, kym sme sa zzili, ale je fajn...odporucam, aby mal sijaci stroj overlockovy steh aspon jeden - vyuzivam stale...tiez je fajn automaticke vysivanie gombikovej dierky. z mojeje skusenosti nepotrebujete milionpat druhov stehov, pretoze aj tak pri siti vyuzijete tak max 5 druhov...jo, a este by mal mat volne rameno pre sitie dutych utvarov - rukavy, nohavice. ale to maju uz asi vsetky...

petrahy
9. sep 2008

Ahojte ja nemozem dopustit na staru klasicku stolovu veritasku kupila som ju spod ruky a funguje dobre. kupila som si medziotym aj singer obnitkovacku a musela som ju behom pol roka reklamovat vraj vypadnute lozisko z vnutra a to sa im este nestalo myslim si o tom svoje chceli aby som asi platila opravu ale neplatila som 😀 mna len tak neosidia. Inak odvtedy sa jej nic nastastie nestalo ale neni nad staru klasiku

sissik
9. sep 2008

ja mam toyotu a som spokojna. nesijem kazdy den a mam ju tusim uz 8 rokov a v pohode.
ma sice overlockovy steh, ale aj tak som si kupila este obnitkovaci stroj fappyco. ten mam 6 rokov a tiez je ok.
klasicky sijaci stroj by mal mat bud nastavitelnu dlsku stehu alebo steh rozne dlhy. ten dlhsi steh sa pouzije na hrubsie materialy.
automaticke sitie dierky stroj dost zdrazuje, staci 4-krokove sitie a mat k nemu patku specialne na dierky.
este je dobre, ak sa da nastavit pritlak na latku, ale ta maju vacsinou obnitkovacie storje alebo profi stroje, take hobby nie

matica2
9. sep 2008

ahojte ja mam singer 1525 zatial som spokojna a kamoska ma toyotu a tiez je spokojna. ja ked som si kupovala masinu tak som chcela co najmenej programov lebo niake specialne vysivacie nepotrebujem.

horalka777
9. sep 2008

Veronicu 303 mozem odporucit 😉 Celé útroby má kovové, takže by mali čosi vydržať.

Singer teraz a Singer spred 30 rokov sú rôzne veci, pozor na to 😵

mracik
9. sep 2008

baby a vedeli by ste poradiť nejaký čo najjednoduchší, pre úplnú začiatočníčku. Ja som mala požičaný od mamy nejaký starý stroj (asi veritas) a ten systém navliekania nite sa mi zdal strašne zložitý 😒 takže nakoniec zo šitia nebolo nič... aj na tých nových strojoch je ten systém podobný?

miriamka
9. sep 2008

Ahojte,
jeej,ja som prave vcera dostala k meninam od manzela sijaci stroj SINGER 4206...navod nemam este nastudovany,ale stal do 6000Sk a dufam,ze bude dobry.

sissik
9. sep 2008

mracik na maminom skrinovom stroji je takmer ten isty navliekaci mechanizmus ako na dnesnych strojoch, ale nie je to zlozite.
take overlocky to maju este zlozitejsie.
kazda znacka ma stroje s poctom stehov okolo 10-12 a 4-krokovym sitim dierky, ktore mozu pouzivat zaciatocnicky.

dia2006
9. sep 2008

Mracik, ten system navliekania je takmer rovnaky, zaklad je ten isty, ja som skusala na roznych strojoch. Je to ako s autom, staci sa to raz naucit a pojde Ti to. Ono to nie je komplikovane, len musis dodrzat kroky, v kazdom navode to je podrobne a uz to je.

mracik
9. sep 2008

no možno s návodom to pôjde ľahšie ako bez neho 🙂
tiež ste sa niektoré učili šiť sami, len podľa návodu? bojím sa, že si stroj kúpim a nakoniec sa šiť aj tak nenaučím 😒

miriamka
9. sep 2008

Mracik...ja som sa ucila sama sit na mamininom,a teraz budem sama podla navodu studovat ako funguje moj novy stroj.

telinka
9. sep 2008

sjuzocka dobra volba...ja mam doma staru veritasku asi z 87eho a doteraz ficiii , mam aj veronicu ale 400vku....co vysije dierku podla gombika a ficim na nej uz 8 rokov a nakoniec mam aj singerku....overlock a na tej sijem uz 12 rokov a este nebola u opravara....teda veritaska aj veronica uz bola opravovana , ale ja som profik takze som sila kazducky den....takze si myslim ze na take obcasne sitie ci zasivanie bude dobra toyota, veronica ci singerka...podstatne je aby bolavyrobena v stredu , lebo tie z piatka su nanic bez ohladu na znacku 😀 😀 😀

olivova
20. nov 2009

chcela by som si kupit sijaci stroj elna - po dlhej uvahe som teda prisla k zaveru, ze si kupim asi drahsi , ale lepsi. Rozhodujem sa medzi dvomi 6200 a 6600. Nemate nietko skusenost?
A hladam po internete v internetovych predajniach a na slovensku som nadabila len na jediny obchod, kde som aj napisala, ale akosi sa neozvali, nepoznate daky, kde by som mohla este kuknut, s tymito strojmi? Ceskych stranok je vela, chcela by som slovensku...

laura033
10. jan 2010

ahote chcela by som sa poradit chcem kupit sijaci stroj ale nechcem nic drahe no videla som stroje od 100 e az do .......aky je rodiel medzi strojom za 100 a 200eu?? no nepotrebujem to na nejake extremne sitie skor na zasitie niecoho doma usitie nohavic a pod.,....som len zaciatocnik len chcem aby to malo aj overlockovy steh len som pocula ze to nie je nic moc ten ovelockovy steh....:( a dalsia vec je ta ze namam vela penazi na to ....:( za radu dakujem:D

quika
11. jan 2010

laura, cim lacnejsi stroj, tym viac dielov je plastovych = polamu sa po kratkom pouzivani. okrem toho tie extra lacne su spravene tak nekvalitne, ze sa vlastne nedaju poriadne ponastavovat a stale ti to napr. trha nit, vynechava stehy a pod., co pri drahsom stroji nestretnes. jedna znama si kupila tesco stroj za nejaku smiesnu sumu a neusila na nom ani jednu suknu a bol na reklamacii (vratili jej peniaze, lebo bol proste nefunkcny). taky stroj ta akurat nastve a odradi.
overlockovy steh je podla mna super, ale treba ratat s tym, ze to nie je uplna nahrada overlocku - tensie uplety (trickovina) jednoducho nejde dobre sit na beznom stroji, na to treba naozajstny overlock. ale napr. na flis, hrubu teplakovinu, riflovinu a pod. je idealny.

maruskab
24. feb 2010

tak sijaci stroj riesim aj ja. mam na dlhsie pozicanu maminu veritasku z ddr /r.v. 1989 🙂 / a je super! lenze mama si stroj potom vezme spat a ak ma dovtedy bude sitie drzat, zvazujem kupu vlastneho. v nejakej strednej cenovej kategorii. nechcem kupit lacny z dovodov, ake pisala quika, ale zase ani prilis drahy.
aj som rozmyslala, ci nekupit rovno overlock, ale da sa pouzivat ako klasicky sij. stroj?

jarus8
4. mar 2010

Ahoj, nerozumiem veľmi funkciám a výhodám overlockov. Vieš mi to vysvetliť? Tiež sa chystám kúpiť si stroj.

maruschka
4. mar 2010

Aj ja chcem šijací stroj. Tiež len na domáce šitie. Mama bola kedysi krajčírka a tak má doma aj veľký priemyselný kovový stroj, čo prešije aj kožu..Ten už vôbec nepoužíva. Ponúkala mi aj kufríkový stroj-kovový, ktorý ale nemá motorček a kábel. Tak som sa chcela spýtať, či sa mi oplatí, dať ho do opravy, či ma nevyjde drahšie, ako kúpa nového stroja..Ďakujem za každú radu 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

maruskab
5. mar 2010

jarus8, ak to bol dotaz na mna, ohladom tych overlockov, tak viem len tolko, ze s nim mozes bez problemov sit aj elasticke latky, ma vyhodu sitia viacerymi ihlami naraz, je s orezom a pekne zacistuje okraje... jednoducho, sitie s nim vyzera krajsie. ale to mam len z mojho porovnania veci usitych klasickym a overlockovym strojom 😝 tiez by som sa potesila nazoru a radam odbornika 😵
maruschka, oprava stareho ta asi nevyjde drahsie ako kupa dobreho noveho. je len na zvazenie, ci je ten stary ozaj taky dobry ;) ja som mala problem s maminou, vyse 20 rokov starou, veritaskou. v ba mi opravar len cez telefon hodil taku sumu, ze az 😠 ... tak som hladala dalej a natrafila som na neskutocne mileho a ochotneho cloveka. nakolko hned vedel, o aky stroj ide, vec sme predebatovali telefonicky, dokonca som podla jeho instrukcii stroj opravila sama 😎 ale keby aj nie, nevaham mu poslat pokazenu suciastku postou... snad sem mozem dat na neho linku: http://www.sijaciestroje.eu/?go=kontakt

renky11
5. mar 2010

Ahojte baby. Pripájam sa k vám...aj ja som sa rozhodla kúpiť si šijací stroj. Už som presurfovala internet a opýtala som sa v špecializovanej predajni. Momentálne sa rozhodujem medzi Veronicou Optima 200 a Janome 2041.Bola by som rada, keby mi niekto poradil, ktorý je lepší. Prípadne ak má niekto skúsenosti s niektorým poteším sa. Alebo poradíte niečo iné lepšie.... 🙂 . Stoja približne rovnako okolo 180 eur. Ja by som chcela aby mal automatické alebo poloautomatické šitie gombíkových dierok, slepý steh, overlockové stehy a pätku na prišitie zipsov, aby mal čo najviac kovovú konštrukciu a bol čo najtichší. Neviem čo je ešte také dôležité. Nie je toho veľa čo chcem?... 😀 😀 😀 A ak by mi niekto vedel povedať aké stehy by mal stroj mať, ktoré sa najviac využívajú tak to by bolo super.Ďakujem.

denisocka
11. máj 2010

ahojte,tak ja važne uvažujem nad nejakou mašinou,najprv som mala predstavu do 100e ale to asi len z lidla 😀 po prečitani diskusie, nechcem šmejd,ale ani nič profi - potrebujem zašívať bežne veci ,ktore mi potrha maly alebo muž v robote, a tiež sa niečo priučiť. mam doma taku skrinkovu ešte od babky, išla kým mi tetka krajčírka nezačala vybielovať sučiastky z nej,bo už nevie zohnať k tomu patku ani to ani tamto .

tak neviem čo kupiť ,poradte

denisocka
11. máj 2010

aky je ten overlock? dajte link

denisocka
12. máj 2010

http://www.veronica.sk/ tu ma stranku veronica, laka ma jednoducha prima 100 alebo ked tak optima 200 a zaruka je tu až 5r