Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

lejdyann
26. aug 2010

@kaktusik007 dikes za radu, určite si to pozriem, ešte ma celkom oslovil stroj značky pfaff ,smart 200 C, len,musím zistiť,či je kvalitný, lebo rátam, že mašina mi vydrží aspoň desať rokov.

kaktusik007
26. aug 2010

@lejdyann tak to uz netusim.... ja mam veronica excelent 707 a maximalna spokojnost, tiez stal cca 400€, ale ked si dala na vyber ze singer a janome, tak som ti hodila linky na janome 😀 😀 😀

olivova
27. aug 2010

@kaktusik007 - aj ja ho mam 😉 , zatial tiez spokojna...A idem sa ta spytat - dostala si k nemu aj strojcek na orezavanie? Lebo som nad tym maturovala a aj tak ho neviem pouzit.... 😒 / Zatial som to nepotrebovala, ale rada by som vedela , ako ho pouzit. Ked som ho uz pripla, neorezavalo mi to latku...

pancake
27. aug 2010

singer 😉

kaktusik007
29. aug 2010

@olivova no, mne to uplet orezavalo, avsak bez toho, aby to potom nejako silo... s tym strojcekom nei som kamarat 😀 😀 😀 ale je pravda, ze som ho skusala iba raz 😝

karamelinka
7. nov 2010

ahojte prosim surne o radu...nakolko sa neviem rozhodnut aky sijaci stroj kupit...konkkretne som si chcela vzbrat medzi BROTHER XL-5500, BROTHER BM-3500, alebo JANOME. od znacky JANOME nemam vybraty typ akurat ma to slakalo preto ze som sa docitala ze presije 8-vrstiev dzinsoviny , a to si vyberam taky max 230euro. BROTHER aj JANOME su v podstate skoro rovnake znacky kedze vyrobcovia su japonci. prosim poradte ak mate skusenosti s tymito znackami budem vam velmi vdacna stroj mi strasne chyba a uz ho chcem mat doma ale stale cakam ze ma asi csi osvieti a vyberiem si ale nic...dakujem!!!!

jankaku
17. nov 2010

Ahojte chcela by som vas poprosit o nazor na kupu sijacieho stroja. Neviem ceny su rozne, ale zasa nechcela by som preplatit nakolko som zaciatocnik. Na druhej strane chcem sa zlepsovat a vselico vymyslat tak asi by to nemal byt az uplny zaklad. Neviem ak poznate poradte. Jeden z tych co sa mi tak zapacili je Janome 423S, len neviem ci tento alebo iny. Dakujem za rady. 😉

kaktusik007
18. nov 2010

@jankaku pozrela som ho, pre zaciatocnika v poho, mal by zvladat take normalne veci aj ked by ta sitie chytilo.... ale treba povedat, ze fakt netusim aku kvalitnu ma janome radu tychto lacnejsich strojov 😒

jankaku
18. nov 2010

@kaktusik007 dakujem za odpoved 😉

lejdyann
4. dec 2010

Ahojte, tak konečne som si kúpila šijací stroj, značky Silver 8000E,a k nemu aj obnitkovačku, zatiaľ som ešte nešila. lebo čakám na stolík, na ktorom budem mať všetko potrebné.S predajcom sme ho skúšali,vyzerá že budem spokojná, pôvodne som mala vybratý značky Janome, ale poradil mi tieto mašiny novinky, tak sa teším, keď začnem šiť,ešte mi má prísť aj krajčírska figurína a budem mať komplet dieľničku.

kaktusik007
6. dec 2010

@lejdyann ty jo... tak to fakt ze dielna 😀 😀 😀 😀 tak nech sa dari a nech si spokojna 😉

majda27
6. dec 2010

Ahojte
Prosim o radu, chcem si kupit tiez šijaci stroj. Som vyucena krajcirka a chcela by som si na seba posit veci.Len som uz dlhsie nesila. Doma som sila na maminom stroju tusim je to lucznik, neviem ako sa to vola je to nejaka ruska masina, a velmi dobre sa na nej silo. Ten si ale nechala mama a ja si chcenm kupit novy. Prosim o radu ktore su kvalitne a aj by dlhsie vydrzali. Mam aj obnitku tu som dostala od nasich ked som este chodila do skoly zn. Husqvarna.
Dakujem za rady.

majda27
6. dec 2010

Teraz som na nete nasla ten stroj co ma mama je to Podolsk 142, dobre sa mi na nom silo. Snad si kupim nieco podobne co by mi vydrzalo viac rokov, ako len 5.

majda27
7. dec 2010

@lejdyann ahoj ,ako si spokojna s tou sijacím strojom?

kaktusik007
8. dec 2010

@majda27 ja neviem, ked si krajcirka, tak asi sama vies, aky si mas kupit.... ake naroky nan mas.... ja ti neviem poradit, ja som totalny samouk co sa sitia tyka... mam veronica excelent 707, kupovany teraz v lete, a maximalna spokojnost, som z neho priam nadsena, co vsetko dokaze....

majda27
8. dec 2010

@ kaktusik007 som síce vyučená ale už som strašne dlho nešila. Chcem si kúpiť nejaký kvalitný stroj. Obnitku doma mám s tou som veľmi spokojná. Manžel má kamaráta čo predáva šij. stroje tak mu poviem nech sa jeho opýta. Mňa šitie volakedysi veľmi bavilo, ale potom ma to prešlo. Teraz by som si chcela niečo na seba pošiť, lebo to čo si ušijem je kvalitnejšie ako to čo kúpit. Aspoň to tak mám odskúšané. Teraz chcem šiť detský župan, len dúfam že zoženiem na to vhodnú látku, čo som videla detské župany tak sa mi zdá, že nie to taká kvalita ako by mala byť.

adus123
9. dec 2010

@kaktusik007 ...mohla by som ta prosim poprosit o radu...aj ja rozmyslam nad kupou sijacieho stroja. Som uplna zaciatocnicka a rozmyslam nad Veronica Optima 200 alebo nad Šijací stroj Brother XL 5500. Prosim Ta, mohla by si mi poradit, pre ktory by som sa mala rozhodnut? velmi pekne dakujem.... 🙂

kaktusik007
9. dec 2010

@adus123 napriek tomu ze ja mam veronicu, ak sa rozhodujes len medzi tymito dvoma, ja by som sla do toho brotheru.... dovod? nema sice pritlak patky ( pre sitie jemnych latok) ale na to urcite existuje nejaka finta a potom, ako casto asi budes jemne latky sit, ze ano... 😉 ma ale viacej typov stehov, ale ten hlavny dovod - mozes tu nastavit sirku aj dlzku stehu, kdezto u tej optimy mozes nastavit len sirku entlu.... na druhej strane, ma CB chapac, co znamena, ze pri dokupovani prislusenstva sa budes musiet tym riadit, a tohto je myslim na trhu menej, ako na rotacne chapace.... ale janome ma kopec strojov s CB chapacom a prislusenstvo ma teda janome fakt bohate 🙂

v podstate ono to su dva rovnocenne stroje.... s optimou su tu dievcata spokojne, s brotherom detto, akurat ze neviem ci niektora ma konkretne tento typ brotheru, kdezto optimu 200 tu niekto isto ma - kuk tuto diskusiu od prvej strany 🙂

ale aj tak z tychto dvoch by som sla do toho brotheru 🙂
lenze vies.. mne je to tazko... ja mam stroj trosku z inej cenovej kategorie.... 😖

adus123
9. dec 2010

@kaktusik007 ...dakujem za radu..no mne je v podstate jedno, aka to bude znacka a pre tu na tejto diskusii som citala o tej Veronice Optima 2000, preto som si ju aj dala do vyberu a na www stranke, kde ju predavaju som nasla aj tento Brother za cca rovnaku sumu..preto som si vybrala tieto dva...ale nemusi to byt ani jeden z nich...mohla by si mi prosim porait nejaky typ, nemusi byt vobec z tychto dvoch serii, kludne aj ina znacka...tak do cca 200 eur....dakujem 😉

adus123
9. dec 2010

@kaktusik007 ..popr. nejaky vyssi Brother? myslim na vyssej urovni?

andrea12737
9. dec 2010

Ahojte, ja mam Brother XL 5700..tusiiim 😅 neviem presne cislo, musela by som sa ist pozriet do pivnice na neho... je to jedna z vyssej rady.. nevyuzivam ho a preto ho budem predavat...tak ak kocky budete mat zaujem ozvyte sa... poslem aj na dobierku.. pa

adus123
14. dec 2010

Ahojte, tak ja som sa nakoniec rozhodla pre sijaci stroj Janome 525S. Mate s nim niektora skusenosti? Este som ho neobjednala, ale som uz tak na 99 percent rozhodnuta.... 🙂

@kaktusik007 ....co nan hovoris?

kaktusik007
14. dec 2010

@adus123 moze byt, paci sa mi uplne najviac zo vsetkych troch a myslim ze fakt budes spokojna 😀 takze,.... podla mna mozes 99 zmenit na 100%

adus123
14. dec 2010

@kaktusik007 ...dakujem za odporucanie...idem si ho hned objednat....fakt si ma potesila......tak idem na to...ked dojde a vyskusam ho, urcite napisem svoje dojmy.... dakujem este raz za rady a odporucania. Velmi mi pomohli. Si zlata. 🙂

kaktusik007
15. dec 2010

@adus123 😉 aj druhy krat.... ono celkovo tento janome bol fakt z tych troch uplne najsamlepsi 😉 a za to, kolko stoji, toho vie uz dost, az som zacala uvazovat, ze naco som dala za stroj 400€ ked som mohla len 200€ 😀 😀 😀 😀 lebo to vidim na sebe, vyhliadla som si par oblubenych stehov, a s nimi sijem v podstate vsetko.... 😉 tam je dolezite este aby si si ked tak dokupila nejake tie patky, ak este das tak 30€ za prislusenstvo, tak budes mat nakompletku perfektne vybaveny sijaci stroj 🙂 co sa tyka niti a inych veci, odporucam www.stoklasa-sk.sk je to velkoobchod s galanteriou, ja som tam zaregistrovana ako zivnostnik, takze ceny su skvele, a oproti tym tu u nas v galanterii... nemaju konkurenciu.. .jedina nevyhoda je ze ak robis druhu a dalsiu objednavku, tak je tam minimum 41€ bez DPH, ale zase - spravila som si totalnu zasobu niti a vlizelinov a podobnych veciciek, a teraz to nemusim kupovat totalne predrazene v galanterke... napriklad nite --- tu u nas stoji 500m spulka 1,40€, a tam som si za 1,50€ bez DPH kupila spulku s 4500m... takze fakt brutalny rozdiel 😖
k tomu prislusenstvu - tuto www som nasla neskor, takze som od nich brala len par veci a tak som platila celkom dost za postovne, ale ak spravis vacsi nakup, tak sa ti to urcite oplati, maju dost lacne patky a maju aj take tie vychytavky na lemovanie, v porovnani s inymi eshopmi fakt ze za bagatel.... len teda ta doprava, ale da sa, donesie ti to kurier..... a oni su ale celkovo celkom neochotni, proste je to velkoobchod a eshop maju len tak popri, takze to tak aj vyzera, ked u nich chces utratit len tak ze 15€ 😠 myslim ten ich pristup.... no ale fakt cenovo su uplne super www.strima.cz
tak prijemne browsovanie po dalsich www a snad tam vela penazi neotrieskas 😀

silvialuisa
16. dec 2010

Ahojte, potrebujem POMOC. Tuto diskusiu som si precitala uz 2x, velmi mi pomohla, hlavne v tom, ze moje 120 % rozhodnutie ist do zn. Singer, by nebolo az takym spravnym rozhodnutim. Ide o to, ze som sa rozhodla darovat mamine (dufam, ze stihnem Vianoce) sij. stroj a kedze je to mamina, tak by som chcela pre nu to najlepsie 🙂 Tym nechcem povedat, ze najlepsie = najdrahsie 😉 Mamina nesije pravidelne, skor zakladne obsivanie, zasivanie apod. Mozno by ste mi navrhli napr. Veronicu 100, avsak tak ako aj z prispevkov vyplynulo, moze ju to "chytit" a kedze v mladosti dost vysivala a taketo prace ju bavia, bola by som nerada, aby ak sa rozsije, musela po 5 rokoch menit stroj. Zaroven, kedze ide v podstate o zaciatocnika (zatial 😉 ) a prilezitostneho uzivatela, aby ten stroj nebol moc zlozity... aby ju to cele neodradilo, zaroven, aby som zbytocne neplatila za nieco, co urcite nevyuzije. Takze, ktory: 😨
Janome 525 S, Veronica Komfort 303, Brother BM3500 // Tieto som pozerala na http://www.sijacie-stroje-singer-brother.sk/Sij... Dakujeeeem 😅

kaktusik007
17. dec 2010

@silvialuisa z tychto troch opat rozhodne janome, a dovod je velmi jednoduchy - umoznuje nastavit sirku aj dlzku stehu, kdezto tie dalsie dva (veronica a brother) ti umoznuju nastavit len dlzku a sirku len v pripade entlu 😉
takze aj v pripade tejto veronica 303 je lepsi ten janome 😉
snad som pomohla 🙂

adus123
17. dec 2010

@kaktusik007 ...dakujem za povzbudive info. Som rada, ze som si dobre vybrala. Stoj som si uz objednala na nete, vcera mi prisiel email, ze bol vyexpedovany, tak dufam, ze do Vianoc dojde. Cez vikend si pozriem dokladne aj tie www stranky, ohladom tych niti a pod., ktore si mi poslala. Ten cenovy rozdiel vyzera naozaj zaujimavo... Velmi rada by som si spravila nejaku zasobu, aj niti aj latok, lebo je fakt,ze k sitiu zatial nic nemam. Ale tesim sa na ten stroj ako male deculo. Takze aby bol aj vyuzitelny, tak musim pokupit aj veci, aby som na nom mohla vobec pracovat..... 🙂 CItala som diskusiu, kde si pisala, ze tiez si stroj objednavala z ceskeho obchodu a ze si tiez musela dlhsie cakat na dorucenie. Tak dufam, ze aspon tie Vianoce to istia a dovtedy sa ho dockam..... 🙂
Inak som pozerala vecicky co si posila...nááááádhera......aj ja chcem byt taka sikulka ako ty.... 😉

silvialuisa
18. dec 2010

@kaktusik007 Dakujem krasne za reakciu 🙂