Šijací stroj. Aký vybrať?

sjuzocka
8. sep 2008

Chystam sa kupit si sijaci stroj. Velmi narocna nie som, staci, aby sa podla moznosti nekazil a dokazal sit 🙂 Cenova relacia - moja predstava je zmestit sa maximalne do 6 tisic. Doteraz mam skusenost len s maminym sijacim strojom ktory je starsi ako som ja, ale musim povedat ze funguje celkom slusne. No ona mi svoj stroj neda 🙂)
Prosim, poradite mi nejake konkretne stroje? Urcite tu mnohe z vas maju s sitim skusenosti...dakujem velmi pekne...

modra
14. mar 2013

Baby neviem ci mi poradite ale mam stroj taky velmi jednoduchy "Privileg 5011" a mam taky problem ze mi nevie presit trochu hrubsiu latku? Neviem preco napr. ked siem riflovinu prelozenu na 2 krat tak mi to v pohode presije ale ked mam napr. na taske usko a mam cez neho 2 vrstvy latky tak to uz nepresije. Stale sa mi taha nit a nechce mi posunut ihlu a cele sa to zasekne. Neviete mi poradit ze cim to je? Je to tym strojom alebo len staci nieco nastavit inak aby mi to presilo? Dala som tam aj najhrubsiu ihlu ale ani tak to nepresije.. akoze zacne ale po 2 cm sa to zasekne..
Dakujem

hviezda22
21. mar 2013

mate niektora šijací stroj Pfaff?? Mam novy a chcem sa niečo opytať 🙂 😉 . Mám tento
http://www.naehmaschinen-direkt.de/Pfaff/select...
ja som ho objednala z Čiech za lepšiu cenu, ale aj tak si myslím, že za tu cenu to mohlo byť aj lepšie 🙂

Inak ak hladate šijací stroj za dobru cenu, pre začínajúcu krajčírku, mne sa osvedčila Toyota, ja mam Jeans, je naozaj dobra, prešije všetko, jednoduché programi. Volakedy som mala aj Veritasku a vynikajúci stroj, len to bolo už dávno 🙂, jedinu chybu ma, že sa neda vypinať svetlo vypinačom, musí sa vytiahnuť zo zasuvky
http://www.obchodny-dom.sk/sijaci-stroj-toyota-...

sammy19
1. apr 2013

@modra ahoj, a skusala si sit s ihlou s oznacenim "jeans"? lebo mne robilo problemy presivat napr. flis a ked som si dala tu ihlu (to su nejake titanove ci ake🙂), tak to islo.

teraz mi tiez odisiel stroj, mala som od svokrusky stary Lucznik, ale uz dosil... tak stojim pred kupou noveho, idem precitat trosku, ake mate kto skusenosti. Ja mam zalusk na niektory z Janome 🙂

valy
24. apr 2013

baby, ja by som tiez potrebovala poradit. Chcem si kupit sijaci stroj na obcasne obsivanie zaclon, zavesov a pod., co sa vyskytne, ale hlavne najviac ho potrebujem na zaplaty na kolenach pre deti 🙂
ide o to, ze by mal mat taky nejaky flexibilny spodok, aby sa tam ta uzka detska nohavica dala navliect, existuje nieco take?

sammy19
4. máj 2013

Ahojte, tak ja som nakoniec kupila tento: http://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-6...
zatial ho mam par tyzdnov, ale usila som na nom uz teda vselico a je super! kopec rôznych stehov a programov, rôzne patky. no uplna parada🙂 dufam, ze mi bude dobre sluzit a za nasijeme kopec peknych veci spolu 😀

bazarocka
21. máj 2013

@sjuzocka ahoj kúpila si si ten stroj čo si sem dávala link ? ak áno ako si spokojná aj ja potrebujem ako pre úplnú začiatočníčku a návod polopatistický 😀 http://www.sijaciestroje.sk/obchod/action/produ...

sjuzocka
autor
21. máj 2013

@bazarocka kupila a odporucam 🙂

sjuzocka
autor
21. máj 2013

@bazarocka zial teraz nemam cas popisat viacej :(

pumpkin77
3. jún 2013

Ahojte dievcata, ak mate na predaj funkcny elektricky sijaci stroj, nalepsie kufrikovy, poprosim IP. 😉

mayabl4ck
24. jún 2013

Ahoj. Chcela by som si kupit nejaky sijaci stroj pre zaciatocnicku. Zatial sa mi pozdava JANOME 920, kvoli znacke a celkom sympatickej cene, kedze predpokladam, ze dalsie peniaze investujem aj do nejakej vybavy. Vedeli by ste mi poradit, co si mam na zaciatok k tomuto stroju dokupit ako nevyhnutnost? Planjuem sit nejake jednoduchsie veci na oblecenie (sukna, saty, penazenka), nejake zavesy, obliecky a podobne 🙂
Dakujem za tipy!

fliacik
25. jún 2013

Ahojte! Som začiatočník v šití a chystám sa kúpiť si šijací stroj. Nechcem úplne lacný, ak by ma to chytilo, nech potom neľutujem, že som si radšej nepriplatila. V najužšom výbere mi ostali Janome 415, Janome 423S a Lizzard 4228. Vedeli by ste mi niektorá poradiť, pre ktorý sa rozhodnúť? Rozdiely medzi nimi sú naozaj minimálne, iba cenou sa líšia dosť výrazne... Vopred ďakujem za každú radu.

meshir
24. júl 2013

Ahojte dievcata. Ja tiez hladam novy stroj. Rada by som nieco zo znacky TOYOTA. Tak by som vas chcela poprosit, ci mate niektora skusenosti s touto znackou. Pozerala som konkretne na tento TOYOTA FSS224. Dakujem za kazdu radu

bianka08
12. aug 2013

Ahojte,rada by som si aj ja kúpila nejaký šijací stroj a chcela by som sa vás opýtať, či máte skúsenosti so značkou LADA 986,ďakujem za každú odpoveď a skúsenosť.

kattrinnka
25. aug 2013

Ahojte poznáte značku EaR classic? vydržia čosi?

inffinity
28. aug 2013

@bebe02
@corkasvk holky i ostatné chci si koupit stroj nikdy v živote jsem na stroji nešila ale chci si koupit pořádný jaký byste mi doporučili? Ne nijaky obyčejny levny ani ne moc drahy tak do 200€ aby mel i ruzne funkce co se daji využit. dekuji

corkasvk
1. sep 2013

ahoj inffinity a aj nad nejakym rozmyslas? zalezi to od toho, co na nom chces robit ale co sa tyka servisovania, odporucam Brother alebo Lucznik... Okrem toho je dobra znacka aj Veronica, ktora ponuka az 5 rocnu zaruku a co sa tyka ceny, kazda znacka sa do nej hravo vojde 🙂

ozi
23. sep 2013

poraďte prosím, rozhodujem sa pri výbere dvoch strojov Janome 920 alebo Brother BN 2700 😕

ozi
23. sep 2013

@corkasvk rozhodujem sa pri výbere dvoch strojov Janome 920 alebo Brother BN 2700, ale som skôr naklonená tomu Brother

ozi
23. sep 2013

a ešte niečo SINGER SMC 2273 Tradition, máte niekto z týchto troch? Aká je spokojnosť? 😉

corkasvk
23. sep 2013

ahoj ozi, ak by som si mala vybrat ja, Brother by vyhral. Vsetky stroje su uplne porovnatelne, kvalitne su vsetky tri... ake vlastnosti hladas, co chces na stroji robit a s akym strojom mas skusenosti?

ozi
24. sep 2013

@corkasvk dik. Ja som tiez najviac naklonena Brotheru. V siti som zaciatocnik, nemam nejake extra skusenosti, len zakladne, s Veritas, ale fakt malo, aby som mohla hodnotit, chcem stroj na bezne domace pouzitie, od skracovania po nejaky ten vankus ci zavesy, takze po tom vsetkom, co som prestudovala, si myslim, ze by tento mal byt tak akurat,ani vela ani malo. 😉

ozi
24. sep 2013

Baby, co to je ten rotacny chapac, aky je tam rozdiel?

ozi
25. sep 2013

@corkasvk , chcem sa ešte opýtať, či nevieš, či sa neoplatí priplatiť za elektronický?

má niekto skúsenosti? BROTHER DS 140 a BROTHER DS 120

ozi
25. sep 2013

@corkasvk , teraz som sa rozprávala s jedným opravárom , ktorý opravuje Brothery, odporúčal mi ich, že sú výborné a ešte som sa pýtala, či radšej elektronický alebo mechanický, povedal, že elektronický jednoznačne, vraj sa nemusím toho báť

corkasvk
25. sep 2013

ahoj ozi, suhlasim s opravarom, elektronicky je vyssi level a ked si na to zvyknes, budes sa divit, ze si vobec rozmyslala o mechanickom :o)

ozi
25. sep 2013

@corkasvk , dík, to verím, že je to super, jediné, čo som si ešte nie istá, či elektronika neodíde skorej ako mechanika 😕

ozi
27. sep 2013

@corkasvk, tak ja som to rozoberala v hlave, na nete, všade možne, a asi budem kupovať kvalitný mechanický, predsa len ten sa dá opraviť aj po rokoch, ktovie ako to bude s elektronickými. Možno, že sa mýlim, ale z tohto mám najväčšiu obavu. 😕
Rozhodujem sa medzi Brother 3700 a Bernina Bernette 66, ten druhý je drahší o asi 50€.

ozi
27. sep 2013

baby a objednávali ste niektorá cez armo.sk ? Ponúkajú tam až 5 ročnú záruku 😕

valika_val
27. sep 2013

ahojte, kupim pouzivany sijaci stroj, len na zakladne sitie (obliecky, skratenie oblecenia, atd...) za symbolicku cenu. Prosim ponuknite, komu nejaky doma zavadzia...

stazina1
27. sep 2013

Dievčatá,má niektorá z vás Brother NV 15?Chcela by som elektronický a ten sa mi pozdáva,len neviem či ano alebo nie 🙂