Šikanovanie a ponižovanie detí policajtmi.Čo vy na to?

katun
9. apr 2009

Tak neviem ako začať, možno tým, že keď som v TV videla, čo tí policajti robili s deťmi, ktoré kradli, išlo ma roztrhnúť od zlosti, že sa také niečo môže u nás stať. To ich správanie silne zaváňa rasizmom (o porušovaní práv detí ani nehovorím), pretože si myslím, keby kradli "nerómske" deti, určite by ich tak neponižovali. Myslím si tiež, že minister Kaliňák by mal z morálneho hľadiska okamžite podať demisiu a čin policajtov ostro odsúdiť. Keď si predstavím, že by sa také niečo raz stalo mojmu dieťaťu, asi by som brala spravodlivosť do vlastných rúk. Teraz by som najradšej vyšla do ulíc aj s kočíkom a transparentom a vyzývala k odstúpeniu ministra. Čo vy na to? Nestúpol vám adrenalín keď ste to videli?

edita33
9. apr 2009

mne nestupa,ja byvam tu v KE, a viem co je na LUNIKU IX,ja tym ciganov vobec nelutujem,,len si predstav kedy ta prepadnuta bola tvoja mama alebo babka,,,vies aky drzy su romovia na tom sidlisku??

roasha
9. apr 2009

edita...keby len na Luniku 😝

bambusko
9. apr 2009

a vedia, ze kedze nemaju 15, nikto im nic nemoze. nie su pre nich ziadne adekvatne tresty. cize ak ich niekto nepostrasi, dovoluju si viac a viac. ale v tomto pripade si myslim, ze to prehnali 😒

lienocka235
9. apr 2009

ako ti policajti prekrocili svoje pravomoci o tom niet pochyb...

ale na druhej strane.. co robit s 13 rocnymi chlapcami /nech su pre mna aj bodkovani/, kt. lupezne okradnu a zbiju /zlomia jej ruku/ starsiu pani.. a este sa ti do oci smeju ze ty im nic nemozes lebo oni maju 13.

znizit hranicu trestnej zodpovednosti na 10 rokov a hotovo..

ilduska14
9. apr 2009

katun,bolo to strašné,ja som bola úplne v šoku,ako si to môžu dovoliť.oni nie sú od toho aby ich trestali a už vôbec nie týrali.ale bohužiaľ takéto veci sa u nás dejú a aj budú.pokiaľ tu budú ľudia ktorý takto zmýšľajú ako tí policajti.a ak sa dnes pozrieme na mládež čo ničí zastávky a kopu iných vecí, opíja sa a myslia len na to kedy čo vyvedú,mám z toho veľmi zlý pocit kam to dospeje.našťastie sú aj dobrý ľudie,len je ich pomenej ako tých rebelov.ale nemyslím si že minister by mal ostúpiť.je síce zodpovedný ,ale je nemožné aby odkontroloval a usmernil správanie a konanie každého jedného policajta.Kaliňák je podľa mňa ešte z tých znesiteľnejších politikov a mne sa pozdáva.Na mieste by bolo tak potrestať tých policajtov,aby sa z toho poučili aj iný,ale neviem či je to možné.Tým že on odstúpi sa takého veci nepretanú diať.Tak som zvedavá ako to dopadne,ale dúfam že tí policajti už v živote žiadne zamestnanie nenájdu.A ak áno tak s minimálnou mzdou,aby si uvedomili o aké zamestnanie prišli.

ilduska14
9. apr 2009

v tom máte pravdu baby že tie decká sú úplne nekontrolovateľné a maximálne drzé,ale oni ako ochrancovia zákona na to nemajú právo.ja by som tých chlapcov strčila do vezenia a tam nech si s nimi už spoluvezni robia čo chcú.............. a tí by im tam len ukázali. 😅

lienocka235
9. apr 2009

katun.. pises ze keby sa to stalo tvojmu dietatu tak beries spravodlivost do vlastnych ruk.. ono to je casto jedina moznost.. lebo ked tvoje dieta napadne dajme tomu 13 rocny chlapec /spoluziak/ a ho dobije tak ze skonci v nemocnici.. tak si nepomozes lebo proste stat skola socialka nema paky.. bud si dieta prelozis do inej skoly alebo znovu bude chodit s tym istym spoluziakom do triedy... u nas su proste ludia do 14 rokov nepostihnutelni a to aj v pripade ze by zavrazdili.
a to je chyba systemu.. legislativy a pod. a toto by mal minister riesit...

roasha
9. apr 2009

http://www.topky.sk/cl/10/435686/VIDEO-Zostanet...
aby sme boli v obraze,asi sa tu toci o tomto.

katun
autor
9. apr 2009

ved ja teraz nevravim o tom, co spravili tie deti, tiez si myslim, ze policajti nie su tu od toho, aby svojvolne trestali. na to su tu ine organy a tiez si myslim, ze treba nieco robit s tym, ze vela mladych si je vedomych toho, ze nie su trestnopravne zodpovedni a tak detska kriminalita prekvita. ale riesit to tymto sposobom? to urcite nie!

ilduska14
9. apr 2009

lienočka,ja to tvrdím už dávno,že kto kradol,ublížil,vraždil by mal byť tresntne stíhaný od oveľa nižšieho veku.podľa mňa si to aj 12-13 ročné dieťa uvedomuje tak isto ako 16 ročné.Aj keď majú iné zmýšľanie v roznom veku,zodpovednosť vnímajú a mali by to vnímať rovnako pri svojich skutkoch.každý vieme že tie nápravno výchovné zariadenia pomôžu mizivému percentu týchto delikventov. 😖

denduska
9. apr 2009

Kosice su moje rodne mesto a dobre viem ako to tam vyzera...a nielen na Luniku IX 😝 Mozno je to odo mna hnusne, ale dobre im tak...fagani sprosti, nevie to ani pisat citat ani pocitat, len kradnut a bit druhych, keby som videla ako okradaju tu babicku, tak im este ja prilozim. Nie som vobec rasistka, tak isto by som to brala ak by to robili biele deti, lenze pravda je taka, ze to robia na 99,999999% len ciganske. Co si oni dovoluju, je hroza, a este my ich zivime, nech sa maju este lepsie...My platime hypoteku, a cigosom daju byty, a oni este ozbijaju babku pre 20 korun, je mi z toho na grc, ale nema cenu sa rozculovat 🙄 a teraz to urcite este bude rozoberat cely europsky parlament, nech vsetci vidia ako ich my utlacame, chudence spinave.

moj otec je policajt a raz bol sprevadzat nejaku europsku komisarku ktora prisla obzerat Lunik IX. A ukradli jej tam kabelku 😅 😀 a to bolo to najmenej, lebo uz ani nevystupila za auta.

roasha
9. apr 2009

a este jedno video ,ked napadne" cigan" "gadza"
http://www.mojevideo.sk/video/4b2/cigani_vs_box...

lienocka235
9. apr 2009

katun. hned v prvej reakcii som pisala ze policajti prekrocili svoje pravomoci a to nemali robit... 😕
ale na druehj strane treba povedat ze v podstate ich mohli len pustit.. a nechat ist.. aby za druhym rohom napadli dalsiu zenu...
chyba je v zakonoch a trestnopravnej zodpovednosti..
keby to bola moja mama tak tam tych chalanov valstnorucne sfackam ale potom by som isla do basy ja.

kveta
9. apr 2009

Zaujímavé, že keď niekto údajne napráškoval ministerkinho psa, tak sa zvolávalo mimoriadne zasadnutie vlády. Keď niekto mučí rómske deti, tak vláda nezasadá, nedištancuje sa, neospravedlňuje sa, Fico nejde na výjazd za rodičmi obetí... Koho budú mučiť na budúce a vláda znovu nezareaguje?

Nenaháňa Vám takáto vláda strach?

Mne áno.

katun
autor
9. apr 2009

No ti policajti mali spravit to, co sa od nich ocakava, za deti su zodpovedni trestnopravne rodicia. zavolat rodicov, vypocuvat v pritomnosti dospeleho.

katun
autor
9. apr 2009

baby, musim do prace, vecer sa zapojim do diskusie, dakujem za vase reakcie.

bihan
9. apr 2009

Videla som len to video z odkazu od Roashi ale celkom nechápem, o akej tyranii sa tu rozpráva.. o tom, že ich nútili navzájom sa vyfackať alebo vyzliecť do hola? Sú to malí kriminálnici, na ktorých je zákon príliš krátky a to video mi rozhodne zimomriavky po chrbte nevyvolalo.

lienocka235
9. apr 2009

aj mne tato situacia nahana strach a to v tom ze nas a nase deti /ci su cierne biele alebo zelene/ vlada a policia nedokaze ochranit pred kriminalitou maloletych. to ma vazne desi.
a kedze som isty cas robila v projekte na prevenciu a riesenie sikany na skolach.. tak viem co sa deje a moze sa diat a poviem ti ze v niektorych oblastiach by som si dieta do statnej skoly nedala.

ilduska14
9. apr 2009

denduska,presne.s tými bytmi sa ja tak strašne jedujem.normálne ma pomalý hisák chytá ak vidím že im dajú paneláky,oni ich doničia a potom volajú telku nech sa prídu pozrieť že kde a za akých podmienkach oni bývajú.že ako im štát nepomáha.kedy sa stalo že dal štát byt normálnej bielej rodine? ja som o tom nepočula.nám nikto nič nedá,mi si to musíme oddrieť a splácať hypotéky 30 rokov.oni hov... robia,vedia len kradnúť,vrieskať,biť sa a majú krásne byty.ale tiež som si už viackrát povedala že s tým nič neurobím a tak sa nebudem rozčuľovať.tie decká si určite takéto zaobchádzanie zaslúžia, ako s nimi zatočili policajti,ale nie od policajtov.s tou kabelkou je to super.aspoň videla ako sa môže s nimi v rukavičkách.ja tiež nie som rasistka,mala som rómku kamarátku,ale oni to majú v krvi,takýto život a je malá šanca že ich tu niekto prevychová.a je veľká škoda,že ich mi živíme,ak by som to mohla ovplyvniť odomňa ani cent neuvidia.

roasha
9. apr 2009

bihan,tiez som na tom nevidela nic sokujuce,preto som ho sem dala,ci sa rozprava prave o tomto videu. 😅
teraz v pondelok mali policajti zasah v nemenovanom meste na strednom Slovensku"rozlozenie drogoveho gangu/"ciganskeho gangu"/"
ked zbalili vsetkych,a vsetko co mali,tak cigancata do 10rokov skakali do policajtov,ako dive macky/policajt po zasahu musi podstupovat dezinfekciu,pretoze zlate deticky su nakazene "cim si len vieme predstavit",nehovoriac o zaistovani dokazov v bytoch,kde ziju "zltackari C/
radost robit polisa/to len tak z tej druhej strany/ 😝

ilduska14
9. apr 2009

obdivujem ináč tých rómov,ktorý žijú normálne a usporiadanie.a musí im byť veľmi smutno,keď vidia ostatných rómov,akú robia reklamu im,štátu a celej spoločnosti. ☹

roasha
9. apr 2009

a potom si este pripomenme,v spravach to bolo ani nie mesiac dozadu,ked sa prisli policajsti zo Škotska?ucit co robit s nasimi "ciganikmi"vystahovanymi do ich krajiny,zatial maju srandovne naivnu predstavu prevychovat ich.
drzme im palce. 😉 😅
samozrejme nehadzem do jedneho vreca slusnych ludi tmavej pleti. 🙂

denduska
9. apr 2009

Fico asi nemoze ist za ich rodicmi, lebo asi ani netusia kto su vlastne ich rodicia...co sa da cakat od niekoho, koho otec je zaroven aj dedo a z matkinej strany to o nic lepsie nevyzera..mojho otca kona brat. 😝

ja poznam tiez ciganku, lekarku, ktora skoncila s cervenym diplomom a je velmi mila, ale ona urcite neodrastla v takomto prostredi, vacsina su totiz len totalne vygumovane hlavy.

edita33
9. apr 2009

no jasne ze nie vsetci romovia su rovnaky,,mi mame tiez susedou ,u ktorych sa da jest aj zo zeme,ale neznasam tych uplne spodnych,hnusnych,su tak neskutocne drzy,ze kolo vas neprejdu aby daco nepovedali,,nam este neurobili noc ,okrem debilnych poznamok,ale iba raz.... ja som sa pobavila,na spravach,,hovorte si co chcete,a ,policajty to prehnali,,ale iba troska,, 🙂

edita33
9. apr 2009

oprava:nič

erikasadek
9. apr 2009

roasha bihan, 😉
ani mne to nepripadalo , neako silne.....
aj tu ich je vela hlavne rumunov mate vidiet na zaciatku , aky su chudaci a tera znikto nevie co s nim kde sa usidlia len skaza a smrad a neporiadok...

mozno to je dobre na druhej strane pre tych , zasrancov aby videli co ich cak a, ako male zlo ked ich chyti apolicajti , aspon trochu nech sa boja.....

roasha
9. apr 2009

video ktore tu uz bolo.....no prevychovaj to.....doma 12deti,a nevie ani kde je sever/doporucujem sluchadla!!!/ 😝
http://www.mojevideo.sk/video/2159/ciganska_las...

erikasadek
9. apr 2009

poasha kde nato chodis. 😀

roasha
9. apr 2009

erika,toto posledne je "hitovka" 😝 😀

erikasadek
9. apr 2009

jezisi prepac meo som ti uplne skomolila.. 😉