Šikanovanie a ponižovanie detí policajtmi.Čo vy na to?

katun
9. apr 2009

Tak neviem ako začať, možno tým, že keď som v TV videla, čo tí policajti robili s deťmi, ktoré kradli, išlo ma roztrhnúť od zlosti, že sa také niečo môže u nás stať. To ich správanie silne zaváňa rasizmom (o porušovaní práv detí ani nehovorím), pretože si myslím, keby kradli "nerómske" deti, určite by ich tak neponižovali. Myslím si tiež, že minister Kaliňák by mal z morálneho hľadiska okamžite podať demisiu a čin policajtov ostro odsúdiť. Keď si predstavím, že by sa také niečo raz stalo mojmu dieťaťu, asi by som brala spravodlivosť do vlastných rúk. Teraz by som najradšej vyšla do ulíc aj s kočíkom a transparentom a vyzývala k odstúpeniu ministra. Čo vy na to? Nestúpol vám adrenalín keď ste to videli?

jevel
9. apr 2009

stačí si pozrieť kriminoviny - 90% vrážd, krádeží a násilností pochádza z romskeho etnika.
nanyka - presne ako si písala, netreba ukázať strach. Mňa raz chceli olašské cigánky predbehnúť v rade na pošte a som si dovolila ich poslať na koniec rady 😕 . A to som si asi nemala dovoliť, lebo čo som si vypočula nadávok, vyhrážok, že ma znásilnia ich chlapi .... 😀 . SBS-kár sa radšej stiahol , aby nebol problém , ale ja som sa nedala predbehnúť a nič nezmohli. Inak musím povedať, že jediný kto sa ozval a protestoval proti predbiehaniu bol jeden róm .(jeden z tých slušných 🙂 )

no a dnes som bola na detskom ihrisku . decká sa pekne hrali, len nedávno prisťahované romske deti trhali kvety z predzáhradiek a čo ma dostalo , vyliezali na malé okrasné stromčeky , z ktorý šklbali rozkvitnuté halúzky. Tak som to riešila pohovorom, že nech to nechajú tak, že sa to netrhá. dali si povedať, ale reptali, že to trhanú pre mamu. potom v pieskovisku , v ktorom sa hrali aj moje deti robil zle jeden malý rom. (naschvál búral čo si deti postavili z piesku, plul do pieskoviska a náramne ho to bavilo , keď odstatné deti boli z toho nešťastné) Tak som k nemu prišla a spýtala sa ho , či aj doma takto pľujú na zem. pozrel na mňa a prestal pluť. Som sa ho spýtala ako sa volá (volal sa Edo). Tak som mu pekne povedala, že "Edko ty si taký zlatý chlapček , tak prečo musíš robiť zle ostatným deťom?? prečo sa s nimi pekne nehráš? " Normálne sa malý Edko zahanbil a začal sa pekne hrať. - toť moja výchovná vsuvka 😀

katulka11
9. apr 2009

Noo, policajti urobili chybu, ale iba jedinú - že si to nahrávali... 😒
Inak, žiadna brutalita na tom nebola, myslím pri napadnutí tej pani bolo brutality asi oveľa viac. 😠 😠 😠

katun
autor
9. apr 2009

Ja som tiež z prostredia, kde žijú rómovia. Na ulici, kde bývajú, sa vždy za komunistov začínali sprievody a tak boli ich domy s novými záclonami na 1. mája. Teraz sa domy, kde bývajú nedajú obývať a tak sa budú opravovať. najskôr to malo ísť z rozpočtu mesta ale po vzbure a petícii občanov mesta sa od toho ustúpilo. Tiež sme sa báli chodiť zo školy domov, lebo naša škola susedila so školou, kde boli najmä rómske deti a tak boli bitky a okrádačky na dennom poriadku. Ale aj tak si myslím, že policajt si nemôže, proste nemôže dovoliť takto brať spravodlivosť do vlastných rúk a niekoho ponižovať, tobôž keď sú to decká. Tie deti nenútili len sa fackať, veď tam na nich hučali aby si poriadne udreli, nie len tak "akože".. tie deti mali strach. Jeden vravel, že ho chceli z okna vyhodiť. Ďalej sa tam museli vyzliekať. To, že si to nahrávali, svedčí o tom, že z toho mali dobrú srandu. Policajti majú ochraňovať, súdy súdiť a naozaj súdiť. Trestnú zodpovednosť predsa môžu niesť rodičia. A je na spoločnosti, aby vymyslela. ako predchádzať násiliu detí, ktoré sa zvyšuje a brutalizuje. Riešením ale určite nebude, že policajt vezme spravodlivosť do vlastných rúk.

erikasadek
10. apr 2009

vy bieli kokoti bereme len po mrtvych tym to uz aj tak netreba.
cigani bratia do zbrane ciganska revolucia smrt bielim

co napisal jeden, cigan, v markize no povedzte ..... 😠