Šikanovanie a ponižovanie detí policajtmi.Čo vy na to?

katun
9. apr 2009

Tak neviem ako začať, možno tým, že keď som v TV videla, čo tí policajti robili s deťmi, ktoré kradli, išlo ma roztrhnúť od zlosti, že sa také niečo môže u nás stať. To ich správanie silne zaváňa rasizmom (o porušovaní práv detí ani nehovorím), pretože si myslím, keby kradli "nerómske" deti, určite by ich tak neponižovali. Myslím si tiež, že minister Kaliňák by mal z morálneho hľadiska okamžite podať demisiu a čin policajtov ostro odsúdiť. Keď si predstavím, že by sa také niečo raz stalo mojmu dieťaťu, asi by som brala spravodlivosť do vlastných rúk. Teraz by som najradšej vyšla do ulíc aj s kočíkom a transparentom a vyzývala k odstúpeniu ministra. Čo vy na to? Nestúpol vám adrenalín keď ste to videli?

alon111
9. apr 2009

nic v zlom ale pohorsovat sa a vidiet v tom tyranie deti moze len ten kto s nimi nemusi zit.my ich tu mame ako komarov v lete.je to zberba ktora si nic lepsie ani nezasluzi.cest vynimkam pretoze je aj dost slusnych,ale s tymi sa akosi nestretavam.ked pocujem ze oni nevedeli co ich deti robili tak ma ide roztrhnut pretoze oni sami ich tam poslali takze zasrani uz fasli a teraz su na rade ich rodicia.nie som rasista ale takym tempom akym sa oni spravaju sa co nevidiet nim stanem.neviem co by ste robili vy napriklad na mieste mojej sestry ked jej ciganka vybrala polrocneho syna s kociara polozila ho na zem a odisla s kociarom domov pretoze ho potrebovala na zber zeleza.a to je len jeden priklad toho co u nas romovia robia. 😠

lienocka235
9. apr 2009

alon to jej vazne vybrala z JEJ kocika dieta a vzala si kocik 😲 😲 😲

edita33
9. apr 2009

😀 to je sila,,,nalozit ich na lod a poslat na severny pol,tam nemaju co kradnut,,

maruschka
9. apr 2009

alon, tak asi by som ju roztrhala v zuboch 🙄 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dadka212
9. apr 2009

Mne sa na tom tiež nezdalo nič pohoršujúce 😅
u nás sú cigáni takí drzí, že až 😠 môjmu malému jeden krpatý cigán vyšklbol z ruky keksík ani som nič nehovorila lebo ho sledovali ďalší asi 15-ti a medzi nimi aj dospelí (asi ho poslali oni 😠 ), kamošku oplula jedna lebo jej nedala peniaze, a sestre sa vyhrážali, že ju počkajú pred robotou lebo im nechcela predať cigarety (už zbili viacerých takto) tak ako sa ich bála tak im tie cigarety dala a teraz od strachu predáva aj 5-ročným deťom (cigánskym)
...a k tým ich rodičom, to je škoda reči, už viackrát som videla ako sa dohovárajú pred obchodom čo kto ukradne a rodičia čakajú ich nezletilé deti vonku 😝 takže k tomu, že rodičia nevedia čo ich deti robia je úplná hlúposť oni len robia divadlo keď na nich kričia a za rohom ich potlapkajú po pleci za skvelý výkon 😝

Alon to je sila 😠

jevel
9. apr 2009

no ja som si to video pozrela včera a fakt som sa bála pozrieť si to, lebo som si myslela, že ich tam budú policajti "brutálne šikanovať". Žiadnu brutalitu som nevidela 😅 , ale ponižujúce to bolo dostatočne. Je to hrozné, že si takéto niečo dovolí policajt 😖 . Nemalo by sa to stať v žiadnom prípade, lebo to vytvára zlý obraz SLovenska.

Ale na druhej strane nepopudilo ma to natoľko aby som išla proti tomu protestovať. Sú to malí delikventi, ktorí veľmi dobre vedia čo robia. A robili by to isté policajti aj bielym deťom?? asi nie, lebo drtivá vačšina bielych detí takéto ohavnosti nerobia. (ale výnimky sa nájdu).

alon zážitok tvojej sestry ma tak vytočil, že by som okamžite išla protestovať proti našim tmavším spoluobčanom
😠 😠 😠 . Asi vyznievam ako rasistka, ale kto žije tam , kde bývajú romovia tak iný názor ani nemôže mať. Poznám kopec romov (medzi nimi aj slušných ľudí), ale inak vačšina je to neandrtálska, smradlavá zberba 😠 .

U nás som nemohla sama prejsť cez našu ulicu, pretože "vždy" romovia mali buď blbé poznámky, alebo človeka napadli.
skúseností s nimi kopec. ale jedno na nich zaberá - ukázať im , že sa ich človek nebojí 😉

jevel
9. apr 2009

ešte jedna vec , tak ako sa vytrieskali na policajnej stanici, tak sa trieskajú u seba doma a omnoho viac. Myslím si, že omnoho vačšie haló sa malo robiť z toho ako utýrali svoje bezbranné deti. 😔

trixi
9. apr 2009

romska otazka je velky problem, myslim, ze neriesitelny. Ide ma vystriet, ked pride nejaky byrokrat z Europskeho parlamentu a zacne vykladat ako su u nas romovia utlacani. Skuste nieco kriticke povedat romovi, alebo na roma a uz ste oznaceny za rasistu. Romovia nemusia platit najom, nemusia platit za energiu, staci, ze na cierno sa napoja na stlpy verejneho osvetlenia. Skuste vy raz nezaplatit najom, ci elektrinu. Hned vas odpoja a hned ste zlodej a asocial. Nemyslim, si, ze len romske deti su zlodeji, bitkari, ale bohuzial ich je vzdy vacsina. V telke povedia, ze 14 rocne deti niekoho okradli, zbili a ked daju zabery vo velkej vacsine su to vzdy romovia. A to ze ti policajti ich dali vzajomne fackovat? Nech pocitia ako to je, ked niekomu ublizuju, ponizuju. To vyzlecenie do naha nemuseli a tiez si to nemuseli filmovat.
Ak by niekto ublizil mojim blizkym, vyuzijem vsetky prostriedky a dam vinnikovi pocitit, ze si nemal zacinat. A nebudem si to natacat na mobil.

marse
9. apr 2009

katun prepac ale keby aj policajti zavolali rodicov , nic by sa nezmenilo .... to je jedna sorta....

lenki33
9. apr 2009

podla mma sa policajti skratka nemali takto spravat, nie su tu na to aby ludi trestali a sudili
okrem toho takto sa z tychto malych hajzlov stali medialne hviezdy, ktore si nabuduce dovolia este viac
tak aky ma takyto "trest" efekt???

jevel
9. apr 2009

je to začarovaný kruh 😒 . ja som bývala zaslobodna v blízkosti romov a tam určite neboli diskriminovaní romovia . skôr to bolo naopak.

jevel
9. apr 2009

lenki33 - súhlasím. Policajti sa chovali neprimerane

k.a.t.k.a.
9. apr 2009

ja by som im hnáty dolamala 😠 .. len tolko k celej veci, a lúto mi je tých policajtov a nie tej chamrade špinavej

alon111
9. apr 2009

tak na margo policajtov to video mi pripada ako ked sa pubertaci na zakladnej skole zabavaju cez prestavku a natacaju stupidne videa na mobil pretoze sa nudia a nic ine nemaju na praci.ale jedinu agresivitu som videla zo strany tych zasranov ked sa hlusili ako hadi.ved ani jeden nesetril tomu druhemu slabu ranu.

cairka
9. apr 2009

aj ja by som im hnáty dolámala - tým policajtom, aby ani ten mobil nemohli chytiť 🤐 To kde žijeme, že strážcovia zákona sami zákon porušujú. a to takým máme dôverovať, že nás ochránia? zákon by mal platiť rovnaký pre bielych, čiernych aj bodkovaných a zelených uniformovaných. zasa snád neveríte tomu, že všetky krádeže, vraždy... majú na paškáli len cigáni

inak sa mi strašne páči, ako tu píšete, "ja nie som rasista..." 😝

zuzulik
9. apr 2009
bihan
9. apr 2009

Ja o sebe pokojne vyhlásim, že nie som rasistka, naša opatrovateľka je černoška, zubár tak isto, lekár v lábáku je aziat, jedna kamoška je arabka a nemám s nimi najmenší problém ale tom, ako sa policajti zachovali k tým malým hajzlíkom nevidím nič brutálne ani šokujúce a rovnako by mi to nevadilo, keby sa tak správali k bielym alebo cigánskym deckám.

k.a.t.k.a.
9. apr 2009

uplne suhlasim s bihan, nic brutalne na tom videu nevidim, skor tak trochen pre tých ciganov výchovné, lebo doma im nikto nepovie no no toto sa nepatrí a nerobí 😠 včera okradli babku, potom ich tak ci tak poslu domov a zajtra sa to kludne moze stat vasej babke 🙄

k.a.t.k.a.
9. apr 2009

no a v TV novinách upozornenia, že pre citlive duše a deti nevhodne, ja ze sa tam rezat budu alebo co a oni si len facky davali tak to bolo fakt brutalne 🙄

erikasadek
9. apr 2009

inak, ako prva vec mali by takymto rodicom delikventom zobrat , pridavky na deti , tak ako to robili tu.. to bola prva vystraha a potom uz t ide; lepsie , uz potom aj rodicia spolupracuju.. 😉

monkula
9. apr 2009

no, myslím si, že týranie vyzerá inak....
prehnali to, ale nabudúce si rozmyslia, či pôjdu kradnúť...
nemali si to natočiť....

bibula
9. apr 2009

ja som nad tym rozmyslala z pohladu deti-urcite by som svojich kamaratov nebila aj keby co bolo....uz to znamena,co tie decka maju v sebe ,no ale takato "vychova" v nich tu negativitu,vybusnost a agresiu skor vyburcuje ako ich to posunie spravnym smerom.

ewwe
9. apr 2009

ja si myslim ze ti chlapci uz kradnut nepojdu, ako pisete chyba je v systeme, lebo oni vedeli ze aj ked ich chytia tak im nic neurobia, ved nemamju 15 rokov

mne raz ukradli mali romovia mobil, zatial co ja som im napustavala vodu, lebo boli smední, prisla policia a povedali mi ze hoci by ich aj chytili, lebo ich uz dobre poznali, ze aj tak im nic neurobia, lebo su to este deti

dufam ze to co sa stalo bude ponaucenim aj pre policajtov ale aj pre buducich malých zlodejov

monkula
9. apr 2009

bibula, dobrý postreh.... 😉 😉
ani ja si neviem predstaviť, že by som bila kamarátku.... 😅 😅 😅

nnikka
9. apr 2009

pohorsovat sa moze len ten kto s nimi nebyva... nie je nic prijemne ked vas na ulici opluje male ciganca a vy mu nemozte nic... na vychode su fakt premnozeny a dovoluju si toho neskutocne vela... mne je skor luto tych policajtov a trochu su aj hlupaci ze si to nahravali...

nnikka
9. apr 2009

a este jedna vec: v dedine kde som byvala sa pristahovali taky cigani, inaksi ako uz tam boli domestikovani... no humus... kradli psov (naco asi?!) kludne liezli ludom do dvorov za bieleho dna a kradli co im pod ruku prislo a jeden z nich furt buzeroval vykrikoval po mne nepekne veci dokonca napadol aj mojho otca na co mu otec dal boxera ze sa zlozil na zem
raz som dosla domov a otec mi oznamil, ze kusok za nasim domom zabili ciganku z velmi slusnej rodiny aj v spravach to bolo zabil ju presne ten cigan ktoreho som uz spominala az ma striaslo lebo som to ohla byt aj ja... o par dni na to bolo v ciganskom tabore velmi ticho... a nikto uz nikdy tu chamrad nevidel... sami cigani si urobili mezdzi sebou poriadok

maslenka
9. apr 2009

nesúhlasím samozrejme s tým, čo robili policajti, že si to natáčali je choré, ale kto sa tu bije do pŕs, že chúdence detičky, treba ho nasťahovať na pol roka medzi nich...

jaron
9. apr 2009

Trochu ma udivujú tí policajti, v dnešnej dobe, keď sa často prevalí aféra podobného typu, to robia a ešte si to aj nahrávajú. To sa mi zdá hlúpe. Mali ich primerane postrašiť, samozrejme si to nenahrávať, a v žiadnom prípade nevyzliekať a podobne ponižovať. Možno nanajvýš prefackať (samozrejme to nemôžeme pripustiť ako oficiálny štandartný postup polície, ale v prípade ich vyslovene arogancie to možno je na mieste, záleží veľmi na okolnostiach.)

Je to veľmi ťažká téma, človek by nemal byť pasívny voči akémukoľvek zlu, rómovia (nie všetci) sú často tak veľmi "nepočujúci", že naozaj potrebujú určitý "zosilňovač". Ale POZOR! Kde je hranica? Keď to ide k rečiam ako Cigáni do plynu a pod. mám strach. Primeraná obrana je na mieste ale branie spravodlivosti do vlastných ruk môže nakoniec viesť k anarchii spoločnosti a sebazničeniu a ešte k väčšiemu utrpeniu všetkých.
Ešte by som to povedal takto: ak šéf nejaký mafián vládne istý čas podsvetiu a vystriela všetku konkurenciu, čo myslíte akou smrťou najčastejšie končí? Smrťou zastrelením - tým, čím bojoval proti iným.
Preto je veľmi na zváženie kde je hranica primeranej obrany proti zlu (napr. správaniu rómov) a kde už je nebezpečné branie spravodlivosti do svojich rúk, ktoré prerastá k ďalšej nespravodlivosti a zločinom. Snažím sa zostať v strede medzi dvoma extrémami. Snáď mi niektorí rozumiete.

erikasadek
9. apr 2009

jaron ja Ti rozumiem , aurcie vela snach to tak citi ako pises.. ale realita je ina.. a stve mnohych z nas..

za komunizmu, boli dost v pozadi, no na nich len bic a boja sa, das trochu slobody a hned su velky pani...a hned do teba skacu...

ja si myslim ze nam slovakom , hlavne tak nam strpuju zivot, ze asi je malo slovakov ,; aby sa ich zastavalo.. to sa ani neda..
v jednom suhlasim, co spravili policajti nemali nahravat malo to ostat medzi , 4 murami a pustit ich von boli vby sice , povedali, co sa stalo, inym ti by mozno aj mali strach.. ale nikto by iml to nedokazal..

a takto by nebol problem..
ja neviem je ich vela, napriklad tu v parizi , matra su uplne preplnene ciganmi, rumunskymi, o nic lepsimi kradnu, ako sa da, turistou.. zacina dokonca detska prostitucia maloletych.. lenze kedze nie su ich rodicia aby to hlasili tak nie je stihanie...

takze oni vsade kde s a
usadia len sodoma gomora....

nanyka
9. apr 2009

velka chyba, ze to natacali 🙄
mali im kazdemu polamat ruku - tak, ako to oni urobili tej pani 😠

viem, ze nasilie plodi nasilie..ale dobrota na nich nezabera - vid spominane stavby domov apod.
stale ich stat len podporuje a nic z toho..na takych zasranov len po zlotky..

mna raz chceli male cigancata okradnut v obchode..nebudem pisat, co som spravila 🙄 netreba im ukazat, ze sa ich clovek boji..
- ale musim poznamenat, ze to iste si myslim o akychkolvek spratkoch, nielen ciernych..aj ked - debata je o nich prave preto, ze 90 % vsetkych kradezi, vrazd, lupezi a inych zverstiev maju na svedomi oni 😠