Silná túžba po bábätku. Ste na tom rovnako?

adikab
16. aug 2008

Zakladam tuto temu ..kedze ja sama som uz zufala az hroza. S manzelom sa dva roky neuspesne snazime a stale nic. Skusala som uz vela kadejakych rad a zatial bezvysledne. Manzel si uz asi o mne pomalycky zacina mysliet, ze som chora ..no, ved ono to na psychiku aj ide. Kazdy den prechadzam mestom..po ceste stretnem (uz ich pocitam) primerne 5-6 tehotnych a najmenej 20 mamiciek s kociarmi. Velmi im zavidim a strasne sa za to hanbim ..len, ta tuzba po babätku je taka silna, ze ju uz nedokazem ovladat. Ste na tom rovnako alebo boli ste? ..dufam, ze tak bezradna nie som len ja 😖

lauritka
16. aug 2008

😉 ved prave... ja neverim reciam, ze toto a tamto netreba, ze je to zbytocne atd... ja mam kludne svedomie a pokoj na dusi, az ked viem, ze som pre to urobila maximalne vsetko a ostatne uz je v bozich rukach-..

mili1
16. aug 2008

Lauri aj ja budem kludná az vtedy ked som pre to urobila všetko a potom uvidíme, musíme to už dotiahnuť do úspešného konca 🙂 🙂 🙂

fifinka31
16. aug 2008

Ahojki,my se snazime 16mes.pred tim pres rok sem srovnavala cykly a vyvolavala ovu.No zatim nic,mame za sebou HP a SPG-ten byl trochu horsi.Mam uz asi 5 mes.doma doporuceni do Centra,ale nejak se mi tam nechce.Stale DOUFAM ze otehotnim prirozene.Me nalady jsou stridave,kolem ovu verim a doufam,par dni pred MS zacnu spinit,a to je konec-pak prijde MS-jsem nastvana,ale jen tak 3dny,pak uz se tesim na dalsi snazeni.Ja jsem v tomhle rozdvojena.Jedna chce uz mit mimi(uz mam vek)a druha se toho boji,ze ji to veme svobodu a prida spoustu starosti.Nerozplyvam se nad kocarkama s mimi,nejsem ten tip tutununu,nebru si miminka do naruci.Ale tesim se na to svoje-i kdyz se toho bojim.Tehuli potkavam taky dost,pracuji v nakup.stredisku.A kolikrat si rikam-ta je tlusta a presto je tehotna.......atd atd,ale pak si uvedomim ze treba polovic tech tehuli mohli mit taky problemy,neni nikde psano ze vsecky tehule kolem mne oteho do 3 mes.Jedna kamoska k tomu prisla neplanovane(davali si pozor),dalsi planovane po 3 mes.ale dslsi az po 3 letech po 1IVF-prirozene.Dalsi se snazi uz 4 roky,jde na 2IVF.Ma nej kamoska oteho po roce.Proste je to ruzne.
Rikam si ze porad jeste se muze stat ten zazrak ze oteho normalne.Vubec se mi nechce do IVF,snad bych snesla este IUI-na ktere se chystam ale porad to odkladame.Ted si rikam,ze este jeden cyklus a jak nic tak se objednavam,aspon mi udelaji HP,a manzovi SPG,a zkusila bych IUI.Ale jestli tohle dodrzim,nevim 🙂 mozna to zase odlozim.

lauritka
16. aug 2008

😉 mili jasneeeeeee nadej umiera poslednaaa 😉

mili1
16. aug 2008

Lauri 😉 😉 😉
Už idem babuľky dačo robiť, lebo tu už dlho oxidujem pa zatial, majte sa.
Lauri čaffff. Držím zatiaľ palce.

lopezka
16. aug 2008

mili ahoj 😀

mili1
16. aug 2008

Ahoj lopezka 🙂 🙂

lopezka
16. aug 2008

lauritka a uz ti niekto povedal, preco sa vlastne nedari udrzat babo? ☹

lauritka
16. aug 2008

mili aj ty za drz ! 🙂

fifinka verim ti, ze sa ti do toho IVF nechce... aj ja som to odkladala, kym sa dalo.. ale nakoniec to nie je take hrozne ako sa to zda...my mame teraz pauzu pred druhym IVF.. idem este na laparku, tiez stale dufam, ze by sa mohol stat zaxrak a mohlo by to prist prirodzene. 😔

lauritka
16. aug 2008

lopezka nie.. nikto to nereisil... proste missed abort ..do tretieho mesica sa to bohuzial stava.. tie bunky sa v prvych tyzdnoch strasne rychlo delia.. staci jedina chybicka nezlucitelna so zivotom a telo to stopne. ..
je to priroda... ale aj tak som si dala urobit genetiku.. chyba sa nenasla, aspon zatial.
mna sa praveze tie male drzia.. ani raz som nekrvacala.. zistili to az na uzv.. 😒

lopezka
16. aug 2008

a ked si bola tehu, normalne si chodila do prace a tak, alebo si lezala a davala na seba pozor ? 🙂
mam jednu kamosku, ktora uz asi 5-6 krat potratila v 2 mesiaci, ale ona mala "alergiu" ci co to na manzelove spermie.........proste nezlucitelne ☹ to musi byt hrozne, ked vies, ze s niekym koho lubis nemozes pocat babo ☹

chantalle7
16. aug 2008

ahojte dievcata....
a tebe Adikab dakujem za zalozenie teeemy....
ked som to citala mala som pocit ze to hovoriiim ja....
tiez sa s manzelom snazime druhy rok a som z toho naozaj nestastna....mam tie iste pocity pri mamickach s detickami a hlavne co ma velmi deprimuje su moje kamosky ...asi snad cele okolie caka alebo uz dokonca maaaa deticky...
u nas je to uz v stadiu ze po roku prirodzeneho snazenia sme zacali chodit do centra a teraz sa prave chystame po troch neuspesnych IUI na prvy IVF
vsetky neuspechy prezivam s placom ale nasledne sa zase pustim do dalsieho boja...
aj moj manzel to preziva ale nie tak ako ja alebo ako asi vsetky baby...
je to naozaj tazke
neviem kolko mas rokov ale v kazdom pripade vek je velmi dolezity u mna uz toho casu moc nie je a mozno preto som v takom strese....

mili1
16. aug 2008

Ešte som tu, lauri možno na tú laparku ani nebudeš musieť ísť - po kyrete je vraj tiež šanca aj keď mne sa to nepodarilo hned, počkala som si až po laparke a vyšlo to....ale.....
A kedy na ňu ideš?

lauritka
16. aug 2008

lopez no nelezala som... 🙂 ale j a mam sedavu pracu pri pc... to nebolo v tom.. skor si myslim, ze chyba mohla nastat v napichovani nasich vajok vies.. totiz nenechali ich same oplodnit kvoli pomalsim spermijam , ale napichli..a vies tam to vybera embryolog podla oka.. mozno cela seria nebola dobra, kto vie..
ale to je uz teraz jedno, musim pozerat dopredu 😵
ja alergiu nemam, bola osm na imuno.

lopezka
16. aug 2008

lauritka..... no, drzim palce samozrejme 😀 nebudem asi originalna, ale snad sa nam to vsetkym, co po babatku tuzime, raz podari 😀
ja sa zatial "odbavujem" na detickach svojich sestier .....a trenujem 😀 aby som bola zabehnuta, ked to pride 😉

lauritka
16. aug 2008

lopezka 😉 😀 dakujem aj ja tu vsetkym drzim palce,ktore sa dlho snazite idem na obedik pa pa.

lopezka
16. aug 2008

lauritka papaa a dobru chut 😀

adikab
autor
16. aug 2008

chantalle7 ..no, aj ja vsetko hrozne moc prezivam ..moc si kazdy neuspech beriem k srdcu a kazdy jeden preplacem. bojim sa, ze uz som posadnuta ..jedina vec, ktorou sa denne zaoberam je ako chytro otehotniet ..zhanam si kadejake bylinky, vitaminy a vsetko bolo zatial marne. tak velmi s manzelom tuzime po babätku, ze nechapem ako moze byt ten zivot taky nespravodlivy ..ine netuzia a otehotneju a daju si to vziat.. nechapem a nikdy nepochopim tu nespravodlivost.

oinka
13. feb 2009

🙂

lienka79
13. feb 2009

adikab....viem persne,co prezivas....nieco podobne som prezivala pred 4.5 rokmi....Ver,ze to ie je len fraza,ale naoaj je to v hlave castokrat...
My sme boli zdravy par a tiez vsetky kamosky okolo boli tehu,vsade same tehule, deti...no horor...len my nic..az jedneho dna so m na to prestla mysliet,zacala cvicit a bac..podarilo sa do tretice donosit...
Ja som si napriek tomu nikdy nepripustiula,ze dieta nebiudeme mat..verila som,ze ano..len to mozno potrva....
Tak aj ty ver,aj ostaten verte tomu,ze budete raz TRAJA 😀

mamartinka
13. feb 2009

no caute.mozno tu nikoho niet.no my sa snazime z muzikom 2 roky a 5 mesiac.tiez sme zdravy par.ja som tiez uzivala baby plan ale neako ma to omrzelo.teraz beriem cisto len kyselinu listovku.pijem alchemilkovy cajik a aloe vera.a nic.tiez som uz psichycky nadne,nepochopim ak niekto ma hned ani to nechce a niekomu to trva dlhsie.no bude to ale asi o tej psychike.no pokusam sa na to nemysliet aj ked je to tazke.inak vy sa ktora ako dlho snazite a kolko mate rokov?ja budem mat v marci 29 manzel mal v oktobri 32.uz silno babetko chcem.samo aj manzel.no ale treba dufat a snad sa aj nam sakra raz podari byt vytuzenymi rodicmi.prajem vsetkym vam v tejto teme nech ste vsetky do jedneho coskoro tehule a stastne maminy.drzte sa. 😉 🙂 a brat to z usmevom na tvari a bez psychiky.