Silné city k bývalému

eritrea
25. mar 2014

Ani neviem, co chcem pocut... som stastne vydata, nic mi nechyba, manzela milujem nadovsetko. no casto sa mi sniva o jednom mojom byvalom... bola to taka strasne osudova a komplikovana laska, vzdy nam nieco branilo byt spolu, hoci sme velmi chceli. stacilo aby sa na mna pozrel a neuverite, mnou doslova elektrina prebehla. bez toho, aby som sa musela otocit, citila som, ze vosiel do miestnosti. vzdy som vedela, kedy sa na mna pozera, lebo ma mrazilo na zatylku a naskakoval mi husia koza.... teraz sme obaja stastne zadaní. ak sa da vobec nazvat, ze sme niekedy spolu chodili, tak sme sa rozisli alebo naposledy videli niekedy v 2004. no stale sa mi sniva a ked sa mi sniva, ja na neho potom myslim niekolko dni, potom zabudnem. len potom sa mi znova sniva a zas niekolko dni na neho myslim. hoci mame na seba telefonne cisla a sme priatelia na facebooku, vobec spolu nekomunikujeme a mna to velmi mrzi. citim sa, ako keby cast srdca vobec nebola moja, ale uz navzdy jeho. zamknuta, skamenena. manzela neskutocne milujem, ale je to uplne ina laska, z neho ma nemrazi, nezabuda mi buchat srdce, ked sa na mna pozrie. aj vcera sa mi snival, preto ma to zasa tak vzalo. len som potrebovala niekomu povedat o tomto mojom trapeni.... Už sa mi tu par dobrych dusiciek snazilo poradit, lebo sama neviem, co chcem, ci co mam robit. Nemozem na neho zabudnut, hoci velmi chcem. Je to uz 10 rokov. Viem zit bez neho, ale nechcem. Byvam od neho velmi daleko, ani nepamatam, kedy som ho naposledy videla. Nechcem s nim vztah, nechcem sa s nim stretnut, teda velmi chcem, ale uplne by mi stacilo, keby sa mi raz do roka ozve - zijem, som stastny. lebo ak je stastny on, som aj ja. tak preco mu nenapisem? lebo sa bojim, ze u neho sa to uz zmenilo, ze uz na mna zabudol... i ked neviem, ako by sa to dalo, lebo to bol taký intenzivny, ohromujuci, nadpozemsky pocit, na ktorý človek uz v živote neodkaze zabudnut. mam svoju rodinu, on ma svoju, nemenila by som. len tak nejak k tomu svojmu stastiu potrebujem od neho pocut, ze aj on je stastny.... Su dni, ked na neho nemyslim. ale potom sa mi o nom sniva a ja hoci nehcem, myslim na neho. manzel o nom vie, vie, ze to bolo davno a ze to bolo silne, nema s tym problem. len ja mam s tym problem. neviem zabudnut....

kveta
25. mar 2014

@eritrea Ked Ti staci len to k stastiu, tak sa ho spytaj ci je stastny.

eritrea
autor
25. mar 2014

@kveta bojim sa, ze mi neodpise 😖 bojim sa toho tak velmi, ze uz milionkrat som mu pisala a nikdy to neodoslala

kalea
25. mar 2014

Len problém nastane, ak náhodou nebude šťastný.
Nepíš mu, je to už uzavretá kapitola. Obaja ste zadaní.

sissy27
25. mar 2014

@eritrea zabúdať nemusíš, ale stáť nohami pevne na zemi by si mohla 😉 najvzrušujúcejšie na tom tvojom "pánovi božskom" je asi to, že si mu nikdy nemusela prať spotené ponožky a oprdené trenky, že má v sebe také to tajomno, lebo si s ním nezažila všetko, ale ver mi, je to chlap a nie jednorožec, keby ste spolu aj zostali, tak toto tajomno a čaro by sa vytratilo tak rýchlo ako pri každom inom... akurát na začiatku by ste možno mali vášnivejší sex, ale žiadny iný zázrak by sa nekonal 😉

anavila
25. mar 2014

@sissy27 presne! 😉

andrea129
25. mar 2014

Neverim, ze by Ti stacila od neho len informacia, ci je stastny. Ty sa mu chces pripomenut, lebo tajne v kutku srdca dufas.....Ale v co???....poloz si tu otazku uprimne....

eritrea
autor
25. mar 2014

@sissy27 velmi sa mi paci tvoja odpoved, dokonca ma rozosmiala 😀 viem, ze by to tak bolo. vzdy to tak je. ruzovy oblacik slepej lasky casom vyprcha a potom ostane len vsedny zivot. toto iste si hovorim stale dookola. som stastna a verim ze aj on. ale preco sa mi stale sniva? nie su to eroticke sny, su to bezne veci, sedime vedla seba a pozerame si mlcky do oci. nieco v mojom mozgu je napojene na neho a stale mi ho pripomina, a nuti ma mysliet na neho, hoci nechcem. zazila si nieco podobne? ze muz na teba pozrie a ty musis zastat, lebo viac nevies chodit? ze vidis ze ti vola a nezdvihnes, lebo sa ti tak trasu ruky, ze nevies udrzat telefon? ze ta oslovi menom a ty kolabujes, lebo srdce ti prestalo bit?

eritrea
autor
25. mar 2014

@andrea129 dufam, ze na mna nezabudol, tak ako ja na neho som nezabudla. ozaj by mi stacilo pocut ze je stastny. ako som uz pisala, viem zit bez neho. ale nechcem. potrebujem ho k samotnemu bytiu svojmu. nie stretnutia, nie sex, nie telefonaty, len raz za cas spravu, ako plynie jeho zivot a ze je stastny ☹

andrea129
25. mar 2014

@eritrea Eritrea, prezila som podobne. Dnes sme spolu a sme stastni. Tiez sa to tahalo veeela rokov, co sme nemohli byt spolu. Tak sa pytam, ze ci v nieco dufas, ked sa mu chces pripomenut. Lebo ak by nie, tak by Ta to ani nenapadlo....

andrea129
25. mar 2014

@eritrea Este otazka...on je tiez z TN? Nemusis odpovedat....len ma to celkom zaujalo...🙂

andrea129
25. mar 2014

@eritrea A tiez som si myslela, ze ku stastiu potrebujem vediet len to, ci je on stastny. Ale nie, ked si to spatne uvedomim, tak som chcela, aby sme sa znovu stretli...a myslim, ze aj on....

eritrea
autor
25. mar 2014

@andrea129 tak to mas neskutocne stastie, ze ste spolu a ze ste stastni. aj ked vam to trvalo tak dlho. ja som vsak 100% presvedcena, ze aj keby mozem, tak vztah by som s nim uz nechcela. prosto to takto osud chcel a ja to respektujem. on nie je z TN. byva tak 250km odomna. aj ked sa casto nachadzam v blizkosti jeho bydliska, aj ked chodim okolo jeho domu, prace, auta, nechcem ho stretnut, vidiet, pocut. len vediet, ze tam niekde je a ma sa dobre a ze ja som na tom podobne.

sissy27
25. mar 2014

@eritrea sníva sa ti, lebo podvedome naňho myslíš...a myslíš naňho, lebo sa ti o ňom sníva... začarovaný kruh 😉 ono stačí, keby si pri tom pozeraní do očí pri západe slnka nahlas grgol alebo sa inak "chlapsky" prejavil a hneď by si sa zobudila 😀 ja mám dojem, že ty si tieto stavy tak nejak sama navodzuješ, nahováraš si, aký je úžasný a aká chémia a neviem čo - ale reálne si odpovedz - čo ste vlastne spolu prežili? ako dobre ho poznáš? ja myslím, že si ho len idealizuješ, lebo si s ním zažila málo a až tak dobre ho nepoznáš - inak by to bol len obyčajný chlap, akurát možno trošku krajší / kučeravejší / vyšší / zelenejší / so 6 končatinami / blablabla... plus pozerám, že si tehotná, ak áno, tak vieš, že hormóny hrajú teraz presilovku... a čo sa týka toho telefónu - ten by som nevedela nezdvihnúť aj keby bolo zemetrasenie o sile 10 stupňov Richterovej stupnice, lebo by som neumrela pod troskami domu ale od zvedavosti 😀
nechaj si ho vzadu v hlave ako také malé tajomstvo, ale nerýp sa v tom... iba ak by si niečo vo svojom živote chcela radikálne zmeniť...

andrea129
25. mar 2014

@eritrea Ja Ti moc drzim palce, nech najdes svoj pokoj v dusi a najma srdci...🙂 A vsetko dobre k babatku..🙂

eritrea
autor
25. mar 2014

@sissy27 tehotna som 27 tyzdnov, s tymto problemom sa vsak borim uz 10 rokov, takze v tom to nebude. nerypem sa v tom, nestretavame sa, nekontaktujeme sa. s manzelom mam taky stastny zivot, ze viac ani nemoze byt. nemenila by som za nic na svete. ale stale pisem to iste - VIEM ZIT BEZ NEHO, ALE NECHCEM
a on neni tajomstvo, manzel o nom vie, vsetko o nas som mu porozpravala. pozna ma a veri mi. nikdy by som ho nepodviedla, aj ked prilezitosti boli, su a vzdy budu

@andrea129 Dakujem ti, za dva -tri dni ten pokoj v dusi zasa bude, no len dovtedy, kym sa mi znova nebude snivat 😉

gabrielkaa
25. mar 2014

nečítala som všetko takže ani neviem čo ti dievčatá radili, ale treba sa na to pozrieť z iného uhla. Asi viem čo cítiš, ale pozerala si sa na to všetko aj z tej strany, že "čo keby ste boli manželia"? Či by ti dokázal dať všetko čo súčasný, či by ťa to k nemu mangeticky priťahovalo aj keby ste zdieľali jednu domácnosť a všetko s tým súvisiace...a ešte jedna otázka, mali ste aj intímny vzťah alebo to bolo len na platonickej báze? Lebo ak áno, ak to bolo len platonické, tak fantázia je u žien bez hraníc...dosť ďaleko od reality a dosť možné, že ten koho si si vysnívala nie je ten "reálny"...

sarinka123
26. mar 2014

Tak toto je presne tak, ako keby som to
pisala ja. Mam to uplne ako ty.mam manzela a 2 deti
A ked sa mi sníva o byvalom, tak to neriesim nijak.
Poviem si, skratka pekny sen a hotovo. Nevolam, nepisem mu, nic.
Ver ci never, keby si sa aj dala dokopy s byvalym, tak ta elektrika a chvenie
v žalúdku by casom pominuli a tebe by zostala len rozvratena rodina a to zato nestoji.

adelakk
26. mar 2014

@sissy27 lepsie by to nikto nenapisal 🙂 tie oprdene trenky ma dostali :D :D :D ale inak vazne, @eritrea, mne sa tiez niekedy sniva o mojej prvej laske a ked ho stretnem tak to tiez so mnou zamava. Treba si vsak uvedomit, ze nie si s nim, ale so svojim manzelom pre nejaky dovod a ktovie akoby to teraz bolo keby si sa bola vydala za neho, mozno nic moc.

bajana
26. mar 2014

@eritrea v prvom rade: stale opakujes, ze VIEM ZIT BEZ NEHO, ALE NECHCEM ... co to znamena? ze si rozhodnuta ho kontaktovat? ze si nespokojna v manzelstve? co by sa zmenilo, ak by si o nom vedela? myslis, ze by si sa citila lepsie? veeeelmi o tom pochybujem...
suhlasim s dievcatami...aj ja si myslim, ze sa ti s nim spajaju hlavne predstavy dokonalej ale nenaplnenej lasky, niecoho romantickeho, co stoji nad uplne vsetkym...a to je podla mna velka hlupost, toto sa stava max. v knihach a filmoch...mam z teba pocit, akoby si sa lutovala za to, co prezivas, vyzivala sa v tom....trapis sa niecim, co je na 100% len predstava...
a sny o jednom muzovi sa neustale vracaju aj mne...aby som pravdu povedala, je to spoluziak zo ZS do ktoreho "boli" vsetky baby 😀 , zacalo to okolo 20 a obcas sa vratia aj teraz....kedze dotycny je pre mna v realnom zivote absolutne nezaujimavy, nevidam ho, vobec tym snom neprikladam vahu....su prijemne, ale rano sa prebudim a moj normalny zivot pokracuje...a je to tak spravne....popracuj na sebe, jediny, kto sa trapi a komu na tom zalezi, si ty....

trish31
26. mar 2014

@eritrea ak by ste spolu mali byt,tak by ste uz davno boli.

juliana77
26. mar 2014

Odporúčam obmedziť telenovely.

Naposledy ste sa videli v roku 2004, máte na seba telefonne čísla a ste priatelia na FB, kedže ja FB nepotrebujem k svojmu životu, pýtam sa načo slúži FB? Mať tam priateľov s ktorými nekomunikujeme??

Myslím, že v dnešnej dobe vôbec nie je problém niekoho kontaktovať a ty máš na to dva dosptupné prostriedky, a celý tvoj príspevok je vlastne otázka, či náhodou potom nezmizne tvoj sen. Nuž dievča vabank. 😉 😉

paskolinka
26. mar 2014

@eritrea precitaj si po sebe, čo si tu popisala, ako nechces bez neho žiť, ako chceš len vedieť, že je šťastný... To nie je normálny zdravý vzťah k bývalému... Ukázala by si tieto svoje vety manželovi? A čo keby si zistila že nie je šťastný? Zrúti sa ti zmysel života? Nie sme v romantickom filme, toto nie su búrlivé výšiny 😉 buď vďačná za dobrého manžela a neublizuj vášmu vzťahu týmito úvahami. Nechaj bývalého bývalým.

briketa
26. mar 2014

@juliana77 Fb sluzi na to byt v kontakte s ludmi, ktorych inak nemam sancu stretnut, alebo udrziavat s tolkymi ludmi aktivny kontakt. Zila som vo viacerych kutoch sveta a okrem arktickych oblasti mam priatelov na kazdom jednom kontinente. Facebook je na to skvela vec.
To teraz nepisem nejkym karavym tonom, len chcem poukazat, ze su pripady ako ja ked socialna siet bola naozaj vybornym vynalezom.

juliana77
26. mar 2014

@briketa dakujem za vysvetlenie, ale žijem na tejto planete a postrehla som význam využitia FB, no bol to taký ironický dotaz , že ked ho má zakladateľka na FB, je problém sa mu ozvať ???

valy
26. mar 2014

@eritrea tipujem, ze Vas vztah bol ukonceny zrejme z jeho strany a odovodnil Ti to nejakymi recami, ze to nie Ty, to on... a Ty mas pocit velkej romantickej lasky, ktorej neprial osud a dalej to zivis v sebe. Nekontaktuj ho, nema to vyznam. Skor sa pokus realnejsie si na neho spomenut, aky naozaj bol a ako sa k Tebe zachoval.

maribell
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danniellka
26. mar 2014

Nevŕtaj sa v tom, je to len sen. Ty sa tu trápiš a ten tvoj bývalý to vôbec nerieši. Keby bol nešťastný tak sa ti ozve a bude hľadať u teba útechu, takže evidentne je šťastný a vôbec na teba nemyslí tak ako ty na neho. Svojho manžela si si zobrala asi preto, že si ho ľúbila, tak ho ľúb aj naďalej. O chvíľku k vám pribudne aj drobec, ten ťa zamestná riadne, večer padneš do postele a bude sa ti snívať akurát tak o plienkach 🙂 Buď vďačná za to, čo máš, nie každá žena má to šťastie. Nepíš, nevolaj, zabudni. Ako sa hovorí neťahaj tigra za fúzy 🙂 lebo sa to môže zle skončiť a zbytočne si rozvrátiš rodinu. Len si predstav, že by si toto všetko prečítal tvoj manžel, neviem či by bol práve šťastný. Staraj sa o šťastie tvojho manžela a nie o šťastie nejakého iného chlapa, s ktorým nie si v kontakte 10 rokov. Skús sa vcítiť do kože tvojho manžela, predstav si, že toto isté by písal on o nejakej žene, ako by si sa cítila? Takže hlavu hore a zabudni 😉

vejula
26. mar 2014

@maribell suhlasim. Mne sa tiež občas zasníva s byvalým, tak isto žiadna erotika 🙂 Take obyčajné udalosti, ale takmer vždy mi v tom sne na nom zaleží viac ako v skutočnosti. NEriešim to, ked sa zobudím nemam ani tendenciu nad tym premýšlať, tie emocie sa mi z toho sna do reality chvalabohu neprenašaju. Nemam absolutne žiadnu tužbu ho stretnuť alebo mu napísať či ho vidieť. JA som šťastná s mužom, ktorého som si vzala, s ktorým mam deti.... V živote by som ho nevymenila za bývalého, napriek tomu, že v sne sa mi premietaju city, ktoré som kedysi k nemu cítila...

sue
26. mar 2014

@eritrea a keď sa ti ozve, tak budeš mať chuť zavolať mu, potom ho stretnúť len tak na kávu...a podobne...furt si budeš posúvať latku ďalej a ďalej...nepokúšala by som 😉

luvika
26. mar 2014

@eritrea podľa mňa tiež neriskuj. Určite je šťastný, nechaj ho tak. Máš rodinku a zbytočne by si možno vhupla do niečoho, čo nechceš...možno by sa stalo, že napriek všetkému "nechtiac" by ste znovu do toho spadli. Ak máš voči nemu spomienky aké máš a pocity, aké v sebe chováš, čo myslíš, že by sa stalo, ak by Ti povedal "buďme spolu, stále Ťa milujem"? napriek tomu, že máš už niečo iné, nepodľahla by si? možno nie hneď, ale zvykne to tak začínať, písanie si, zdôverovanie sa, snívanie, zrazu budeš mať pocit, že k sebe patríte a rozum bude v háji... si si tým natoľko istá, aby si to riskla? nikdy nevieš, čo môže prísť a nie nadarmo sa vraví "nehas, čo Ťa nepáli". Môžeš na to doplatiť Ty, Tvoja rodina a aj jeho. To, že na neho nevieš prestať myslieť, nie je dobré, ale chápem, že aj keď sa snažíš proti tomu bojovať, nemôžeš za to. Jediné, čo Ti v tom viem poradiť je, naučiť sa s tým žiť. Držím Ti prstíky.