Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lusil2005
autor
24. nov 2011

@k8y Presne ty si ma hned napadla, ze tebe sa to bude pacit 😀 zamalicko, som rada ze som mohla po dlhej dobe aspon takou troskou prispiet k teme...
Tento tyzden mam posledne naobjednavane torty, tak potom znovu oprasim stroj 😅

troll
24. nov 2011

@lusil2005 perfektne urcite vyskusam 🙂 🙂 🙂

lussy23
24. nov 2011

ahojte. Ak máte záujem môžete svojimi vecičkami prispieť do tejto dražby. peniaze poputujú pre chorého chlapčeka. https://www.facebook.com/#!/event.php?eid=17178...

kackabrcka
24. nov 2011

@k8y uvidime co bude o tyzden ale aspon videli co robim.. ale pravda je ze podaktore mamicky zo skolky pozerali na mna z 3metrov 😒

k8y
24. nov 2011

@kackabrcka a to preco??

troll
25. nov 2011

Ahojte 🙂 tak mam dalsi vankusik 🙂uz k vianocIam

lussy23
25. nov 2011

@troll nádhera

annaola
25. nov 2011

@kackabrcka Ten tvoj stanok vyzeral uplne UZASNE.nechapem preco si mala tak malo predanych. Kolko si za ne pytala?Myslim, ze cim blizsie k Vianociam bude, tym viac sa budu predavat. Prave vcera som docitala knizku o anjeloch( Anjeli v mojich vlasoch) - od Lorny Barnyovej a uplne som namotala na vsetko anjelske 😵 Pani spisovatelka dokonca byva niekde tu nablizku, tak ma celkom laka ist jej knizku pochvalit ;)
@lusil2005 Dik za link, pekne vecicky .

ucitelka70
26. nov 2011

aj ja sa idem pochváliť prvou patchworkou dekou - šila som vlani.... teraz sa chystám ušiť niečo na chalupu, navrhne mi niekto niečo pekné a jednoduché na manželskú posteľ?

vera21
26. nov 2011

@annaola je to moja oblubena kniha - aj autorka, samozrejme 🙂 "Pozerala som aj vsakovake rozhovory s nou - ak by som tam bola, tiez ju idem pozriet osobne. Musi to byt zazitok....

vera21
26. nov 2011

@lusil2005 tie domceky su skvele - dik ! dnes som zacala .... 🙂

vera21
26. nov 2011

@k8y tesim sa, ze sa ten quilt predal - az teraz som to citala - uzasna sprava - a samozrejme aj ta suma !!!Gratulujem 😵

k8y
27. nov 2011

@vera21 Dakujem! Vies si predstavit, ako mi odlahlo. Uz som sa videla, ako ponukam quilt kade chodim 🙂
A dufam, ze nam potom ukazes tie domceky! Ja neviem, ci sa k nim dostanem v blizkej buducnosti..

k8y
27. nov 2011

DIevcata, sila som svoje prve obrusy, tak som hned nafotila, ako sa robia pekne a jednoduche rohy. Vy ste vsetky skusenejsie ako ja, ale mozno poznate niekoho, komu by sa to zislo: http://modernpatchwork.blogspot.com/2011/11/pek...

lussy23
27. nov 2011

@ucitelka70 krásna

k8y
27. nov 2011

Ak hladate inspiraciu na vianocne vyzdobenie bytu, mozete sa inspirovat napriklad takymto obrusom.. vymyslela som to dnes rano. Asi som neobjavila teplu vodu, ale ja som nadmieru spokojna 😉 Prajem vam krasnu prvu adventnu nedelu

sammy19
28. nov 2011

Ahojte kočky, dlhšie som tu zas nebola - strašné obdobie chorôb sme tu mali, plus dcérka mala úraz, obliala sa horúcim čajom 😢 tak to tu bolo dosť hrozné. Ale už je lepšie.

Krásne výtvory tu popribúdali!!! Idem sa aj ja trochu pochváliť niekoľkými vecami, čo som šila.

@snehovavlocka - všimla som si, že bábätko je už na svete 🙂 Mooooooc gratulujem, aj mne sa to už pomaly kráti, strašne to letí pri tomto treťom tehu.

bezaz
28. nov 2011

@snehovavlocka jeeej gratulujeme 😵
@sammy19 dufam, ze je dcerka ok, tie choroby su riadny zahul, ja mam malu tiez uz treti tyzden doma 😝 vecicky su nadherne, tie zvieratka tu niekto daval strih? aj tak obr obdiv odo mna, ze to pri 2 detoch stihas a plus tehu 😅 ja som bola v tehu total nemozna, nervozna, nic som nezvladala, nevladala 😝
@k8y kati super 😀 u nas by obrus vydrzal tak 10sekund, momentalne najvacsia zabava je stahovat vsetko z vysin na zem 😅 a s dekou uzas, hlavne ta suma 😵

sammy19
28. nov 2011

@bezaz - dakujem za pochvalu, obcas si fakt chvilku ukradnem na to sitie, je to pre mna krasny relax🙂 tie zvieratka som si sama "strihla", teda strih je môj vlastny. To ja tak väcsinou skusam a skusam, ze co z toho napokon bude🙂 niekedy sa podari a niekedy nie (to potom ani nefotim 😀 )
no zas musim bezat, mam obe deti doma, bo su este nie zdravi stale. Ale uz "len" kasel a sopel bez horucky, tak to uz beriem pozitivne po tom vsetkom, co sme tu mali 😖

lussy23
28. nov 2011

@k8y krásne
@sammy19 krásne hračky

vera21
28. nov 2011

@sammy19 krasa ! tvoje babatka su uzasne 😀 aj ostatne sa mi pacia .... ake vysoke su tie babatka ? a ti mackova ? aspon priblizne - neviem, ci je to velke alebo malinkate...a ja ta chvalim este za krasnu fotku v pase ! ovela lepsia ako ta predtym 😀

vera21
28. nov 2011

@bezaz Zuzi - co som ti to mala poslat ? doteraz som si nespomenula 😠 tam bol taky prival informacii na tom stretku, ze som to este doteraz vsetko nevstrebala....
ale uz viem matracovy steh !!!! som myslela, ze sa to nikdy nenaucim - Stanka prisla, ukazala a ja s tesim ako puk ...

papajka7
28. nov 2011

baby ja som si vcera usila prvu Tilda anjelku 😵 😵 😵 ,chcela som to skusit,sila som z materialov co dom dal,tak to aj tak vypada,ale mne sa velmi paci,no ale poviem vam,dala mi dost zabrat 😝 ,mate u mna obdiv,ze tu s nimi chrlite ako na pase,len potrebujem radu,cim malujete tvaricku 😕

k8y
29. nov 2011

@sammy19 @vera21 tie babatka obdivujem aj ja! Su chutne. A usite uplne perfektne, myslela som si, ze si to kupila! 🙂
..a co je to ten matracovy steh??? 😕

Inak konecne mam pocit, ze sa mozem oficialne zapojit do tejto diskusie, lebo som usila svoju prvu skorohracku.

k8y
29. nov 2011

aha.. odoslala som to pred dokoncenim. Moju skorohracku si objednala 9-rocna dcera mojej kamaratky. Pytala sa, ci by som dokazala usit macku naplnenu levandulou.. tak som skusila 🙂 Je trochu hranatejsia ako bola predloha, ale vraj je to este stale pekne.. a vonaveeeee 😉

Posledne dva vecery ulietavam na zipsovacich kapsickach. Najradsej by som ich usila hned 20.. som zvedava, dokedy mi to vydrzi 🙂

sammy19
29. nov 2011

@vera21 - dakujem za pochvalu 🙂 to sa tak dobre cita 😵 No, fotku som sa tiez rozhodla nahodit, nech nie som taky anonym.
Toto babatko je zrovna take uplne malicke - asi 12cm, presne do rucicky. To je take mini a potom tie väcsie maju okolo 20-25cm. Tu "akoze" perinku som ale nehackovala ja, to moja mama. Zasa az taka sikovna nie som 😀
A ti medvedici (co su dvaja spolu na fotke) maju cca 25cm, a potom ti zajacikovia su mensi okolo 15cm.

@lussy23 - vdaka🙂
@k8y - dakujem! 🙂 ta cica-mica je krasna a aj zipsovacie kapsicky, nadherne! Inak, ako si vyplnila tu macku levandulou? To mi stale vrta v hlave, lebo by som chcela take levandulove srdiecka usit (mam dost nasusenej levandule) a neviem, ako presne to spravit 😒 Tam sa dava aj vypln a len trochu tej levandule, alebo ako?

k8y
29. nov 2011

@sammy19 ta macka je asi 19cm vysoka (aj s uskami) a je v nej 40g levandule. Nic ine tam nedavam. Nie je to nic tazke, namiesto vyplne tlacis levandulu 🙂 Musis to dost natlacit, aby si to mohla zatvorit a aby to neostalo potom poloprazdne. V obycajnych vrecuskach, co sijem, mam v zavislosti od velkosti 14-18g levandule, tolko by si podla mna mala mat aj v tych srdieckach, ak ich nechces robit nejake obrovske.

lussy23
29. nov 2011

@k8y krásne

k8y
29. nov 2011

@lussy23 dakujem! 🙂

k8y
29. nov 2011

@bezaz mne manzel tiez hovori, ze ten adventny veniec bude lietat, ale maly zatial neobjavil, ze na skrinke previsa nejaky obrus 😀 A podla mna to az take hrozne nebude. Ani obrus z velkeho stola nestahuje, v tomto je celkom zlaty (o inych cinnostiach sa to povedat neda).
No, ked mi ta pani oznamila, ze deku predali a este za takuto sumu, skoro som odpadla 🙂