Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

lussy23
3. jan 2012

@papajka7 podarená anjelka
@olivova krásna kabelka aj tie ostatná dielka,
@k8ty - krásnučká deka @bezaz suprový macko

franina
3. jan 2012

ahojte dievcata, idem este najst stranku na lacnejsie latky.... mozno spätne tu nájdem niečo, však? alebo ste tu a mi rýchlo napíšete 😅 😀

vera21
4. jan 2012

@olivova odpadla som Stani - tak to je naozaj kraaaaaasa !!!! Toto by som sila asi tak tri roky 😎 Krasa, krasa, naozaj !
Stale sa tu dozvedam nieco nove -. napriklad, ze minkee nehreje 🙂 To si ako dovoluje ? Take pekne, makke, hunate, pre deti a nehriat 😒

vera21
4. jan 2012

@bezaz ten zomrety medved je krasny !!! sa mi zda aj dost velky - tohto mam tiez v mojom "to do" liste - podaril sa ti 🙂 mne prisla Tilda Atelier medzi sviatkami, tak som sa pustila do tej Zirafy - asi sto krat som myslela pri tom na Stanku, lebo ma naucila, ako sa zasiva tym neviditelnym stehom a stale jej za to v duch dakujem - vyzera to na tej zirafe uplne suprovo, ked som prisila usi a rozky 🙂 ked ju dokoncim, hodim foto ...

bezaz
4. jan 2012

@vera21 vladi hej, je dost velky cca 50cm 😉 ja som sila z atelieru radsej slona, lebo zirafa mala navyse tie rozky 😀 😀 tesim sa na foto

vera21
4. jan 2012

@k8ty tie tasticky su paradne !!!! Ja mam este v cerstvej pamati tu moju "drinu" na tej malej patrchworkovej, takze nateraz mam s tastickami prestavku 🙂 Ta hnedo+tyrkysova sa mi paci najviac. Aj vankus je pekny !

vera21
4. jan 2012

@bezaz no, ked som ho videla v tej knihe, tak sa mi zdal maly ...tento je suprovy !
A slona si uz davala foto ? lebo som ho nepostrehla ....pochval sa 🙂

bezaz
4. jan 2012

@vera21 vladi, tento je podla bellet, nie tilda 😉 ale v zasade ho podla mna odkopcila odtial, ako vela dalsich veci 😅 slona som davala, ale mozem este raz, ze si to ty 😵

vera21
4. jan 2012

@bezaz jeeeeeeeeeeeeeej, ten je zlaty ! ano, vyzera uplne rovnako - ma len iny odev na sebe 😀 😀 a tiez je taky velky ako maco ?
inak, krabicu mam uz aj ja z Manufactuuuuuuuury xixi

bezaz
4. jan 2012

@vera21 tak teraz neviem, ci sme sa pochopili, resp ci ja sa chapem 😀 😀 medved je podla bellet a slon samozrejme tilda atelier.. slon ma asi 30cm, len teraz neviem, ci som robila toho mensieho ci vacsieho 😅 😀 to vies, uz su to skoro 3mesiace, co som ho sila, takze hosipa ako vysita
a tie krabice su navykove, skoda, ze bol oskar chory, ked sme boli v ZA, isto by som si sla dalsiu kupit 😅 😉

vera21
4. jan 2012

Jaaaaaaaaaaaaaaaj, aha - ja som myslela presne naopak ...dik za vysvetlenie....ono oba vyzeraju ako z Tilda kniziek 😀 Ten slon je asi ten vacsi, ja robim zirafu - tu vacsiu a ma cca 40cm

lussy23
4. jan 2012

@bezaz krásny sloník

k8ty
4. jan 2012

@bezaz @olivova Jasne, ze som to uz zistovala, aj som komunikovala s dodavatelom, ale vyslo mi to dost draho. Musim to znovu prepocitat a dam vam vediet. Neviem, ci by sa to predavalo. Najskor este musim objednat dalsie latky a snad na jesen by som mohla objednat aj minky. Uvidime, co bude 🙂

k8ty
4. jan 2012

@vera21 @bezaz inak tie krabice su nadherne! Kde to kupujete? Ja som si sice teraz nakupila krabice v Ikea, ale iba take obyc, na zatvorenie do skrine..
@vera21 fakt si sa s tou patchworkovou tastickou tak trapila? To mi chces povedat, ze to bolo tazsie ako sit hracky?? Ja si to predstavujem presne naopak 🙂

bezaz
4. jan 2012

@lussy23 dik
@k8ty v ziline v auparku je predajna manufaktury, to je ceska prirodna kozmetika, ale dala som link na jedneho predajcu z BA, predava tie krabice, len teda bez tej potlace, ciste 😉

bezaz
4. jan 2012

@k8ty katulik, asi si si nevsimla, kde si kupovala tu vec na robenie sikmeho pruzku?

k8ty
4. jan 2012

@bezaz jasne, prepac, nejako som zabudla odpovedat. Kupovala som v patchworkparty tu v Ba. Maju rozne sirky, ja som si kupila 25mm. To je sirka pruzku este pred tym, ako ho zlozis.. vysledny okraj ma cca 1cm. Uz si nepamatam, co to stalo, ale lahko to najdes aj na ich stranke.

franina
5. jan 2012

ahojte dievcata! co momentalne tvorite?

snehovavlocka
5. jan 2012

@franina ahoj.no,ja som zatial len v stave vymyslania a vyberania vhodnych latok,ale chystam sa na zavesnu hracku na detsku postielku 😝 a ty?

franina
5. jan 2012

@snehovavlocka no ja sa chystam na macka, ale hladam vhodnu latku a mozno si vydupem aj novy stroj a to by bolo este lepsie 😅 mam strasne stary stroj ktory je dost komplikovany pre mna zaciatocnicku... 🤐 vcera som videla akurat krasneho obrovského zabiaka, no ked uz budem vediet tak dobre sit tak urcite si to usijem 🙂 ked najdem link Vam poslem 🙂

snehovavlocka
5. jan 2012

@franina ten zabiak nebol nahodou na mimibazare?ja som vcera tusim na MMB videla jedneho sediet na gauci 😀 😀 😀

snehovavlocka
5. jan 2012

@k8ty
@bezaz ten "sikmopruzkovac" som uz obzerala aj ja,dokonca sa mi nezda ani moc drahy,len tomu moc nerozumiem: to mam strihat 5cm latku a ten pruzkovac mi to zlozi na 2,5cm a to si zafixujem zehlenim? (viem,ze potom sa to ohne na latku a je to cca 1-1,2cm)....ale ako z tej latky strihat,aby to bol sikmy pruzok a nie rovny?ci som vobec nepochopila system? dik za vysvetlenie 😅

k8ty
5. jan 2012

@snehovavlocka jaj, on sa tusim vola sikmy iba preto, lebo by sa to malo strihat sikmo cez latku.. ale toto som este nestudovala, ci v smere, ci proti tomu, ako sa latka natahuje.. to aby sa tym dali obrubit aj oble veci, napriklad podbradniky. Mozno niektora z bab to bude vediet vysvetlit. Alebo to skusim niekde pozriet a dam vediet. Ja som to zatial pouzivala iba na rovne okraje, tak som strihala rovno.
A ano, funguje to tak, ze si odstrihnes latku 5cm, vlozis do tej vecicky, ono ti to zlozi latku z kazdej strany smerom k stredu a ty z druhej strany ako to vylieza, zehlis a dostanes pruzok siroky 2,5cm. Toto je najlepsie vidiet, popisat je to tazsie 😅

olivova
5. jan 2012

@k8ty
@snehovavlocka
ja som bola v tom, ze sa to striha do uhla 45st. krizom cez latku (ved preco by inak pisali, ze sa pri tom zozerie velmi vela latky...) a ak to tak nahodou nie je, tak sikmy pruzok by mal pruzit, aby zbytocne nekrkval alebo nestahoval to ostatne....(ale ja to surovo pri dekach striham ako chcem, zatial mi to galibu nenarobilo (vrchnu stranu sijem na stroji a zadnu matracovym stehom rucne). Neviem, ci by mi to neurobilo neplechu, keby som to prisivala len strojom (vrch - sedwich - zad naraz.
Aspon v takom presvedceni sijem ja :D

franina
5. jan 2012

@snehovavlocka aaaaaaaaano to bol ten zabiak 😎 presne ten, toho chcem aby aj u nas tak vysedaval 😀

zuzubabo
5. jan 2012

@snehovavlocka ten žabiak je úžasný 🙂

zuzubabo
5. jan 2012

viete mi prosím niektorá poradiť ako "neviditeľne" zašijem otvor potom ako dám do látky výplň? 😒
Chcem Paľkovi ušiť textilné písmenká s jeho menom.

olivova
5. jan 2012

@zuzubabo 😀 😀 😀 matracovym stehom..Ja to dostatocne vysvetlit takto neviem.. @bezaz , @k8ty nemate nan daky obrazok?

olivova
5. jan 2012

@vera21 - dakujem za pochvalu 🙂 😉