Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

mima1311
25. feb 2013

@lienok1 odpadneeeeeem - to chce postup , prosiiiim 😀 😀 😀

ludva
25. feb 2013

Ahoj maminky 🙂
Nakoukla jsem náhodou a žasnu jaké krásné věcičky umíte vytvořit 😉 Opravdu nádhera 🙂
Mám 3 děti a jelikož je vše kolem nich tak nějak dokolečka, dohnala mne touha vytvářet něco co je vidět a né jen vaření a žehlení, no znáte to 🙂 a po X letech jsem vytáhla šicí stroj 😵

Chtěla jsem se s Vámi poradit, čím malujete panenkám oblíčejíky? Obyčejná fixa na textil se rozpíjí....

lienok1
25. feb 2013

@mima1311 no, nie je to zložité...vyberieš si obrázok aký chceš...prekreslíš ho na diely-ako keď sa robí 3D obrázok...a jednotlivé časti prekreslíš na machovú gumu, vystrihneš...časti, ktoré je potreba zaobliť, zaoblíš pomocou žehličky-t.j. táto guma pri styku s teplom povolí a je pružná niekoľko sekúnd-vtedy sa dá super tvarovať...okraje zvýrazníš fixami na textil alebo farbami na textil...potom postupne lepíš pomocou tavnej pištole jednotlivé diely na seba...
Dajú s a z tohto matrošu robiť úžasné 3D, 2D obrázky...2D vyplnené rúnom postavičky, zvieratká...prívesky, diáre, zápisníky...už som robila i detské kabelky, magnetky, menovky na dvere a neviem čo ešte...ono to chce len čas a vééééľa priestoru na stole..🙂...ja však nemám veľa času fotiť všetko, tak len niektoré vecičky, ktoré ešte čakajú na odoslanie...skús to, je to super relax-odporúčam každému...budeš milo prekvapená, ako ťa to chytí...🙂

lusil2005
autor
25. feb 2013

@lienok1 ta supravicka je neskutocnaaaaaaaaa!!! krasna cista praca 😵

lienok1
25. feb 2013

@ludva ja používam fixi i farby...farby potom fixujem žehličkou cez papier na pečenie...farby sú lepšie, je ich väčšia škála i výber dľa výrobcu je lepší...tiež som už použila akrylovky, tiež super...skús a uvidíš sama, s čím sa ti bude lepšie pracovať....ja som si skúsila každé a ostala som pri farbách na textil...🙂veľa úspechov prajem...🙂

angela1981
26. feb 2013

Nova kamoška pre moju lásenku najdrahsiu 🙂 To bolo radosti 🙂

ruth
26. feb 2013

Ahojte, neviete mi poradit, kde by som nasla Tilda strihy jarne tvorenie? Mozno to tu niekde uz je. Tak aby sa to dalo aj vytlacit v real velkosti, dakujem. Ruth

snehovavlocka
26. feb 2013

@lienok1 uzasna supravicka....a tie papucky su na zjedenie 😝 🙂 🙂 🙂 dielka z machovej gumy obdivujem uz dlhsie,krasne su 😝

lussy23
26. feb 2013

@lienok1 nádherná. to sa ako robí

lienok1
27. feb 2013

...a znova machová guma - niečo z veľkonočnej nálady...🙂

angela1981
28. feb 2013

Moja nova pre moju lasenku 🙂

snehovavlocka
28. feb 2013

@angela1981 ty si sa nejako rozbabikovala 😀 😀 😀 a tato je teda riadna kočka 😉 len tak dalej 🙂 🙂 🙂

angela1981
28. feb 2013

@snehovavlocka No tuto som objavila na nete a mala ked ju zbadala hned bola hotova a ja, že mama ti usije a uz ma tahala k strojnu tak mi nic ine neostavalo 🙂

fatima30
28. feb 2013

kočky prosim vas nemate niektora strih na skriatkovcku kapucnu alebo taku dlhu?

fatima30
28. feb 2013

a presne takuto by mi nemohol niekto poskytnut strih?
http://www.sashe.sk/TheaOlivia/detail/mikina

snehovavlocka
1. mar 2013

ja nezahalam,tiez kadeco posijem a uhackujem,ale v poslednom case veci,ktore sem tematicky moc nezapadaju....ale aspon s tymto mestekom sa pochvalim 😝

@angela1981 a babiku mam rozrobenu uz skoro mesiac,ale cakam na inspiraciu na dokoncenie 😀 chcelo by to nejaky cepcek alebo klobucik,ale nejako sa mi nedari,tak cakam 😀 😀 😀 (snad uz v dohladnej dobe....)

angela1981
1. mar 2013

Aby moju lásku ritka netlacila 🙂

miracle
1. mar 2013

@lienok1 To je krasa...ked k nam niekedy zabludi bocian, uz viem, co nam bude chybat

angela1981
1. mar 2013

Tak som prave skoncila a idem haji lebo mam dost. Malej orgnizér na sponky...Zajtra jej asi este dorobím anjelske krídla...dnes uz fakt nevládzem :/

angela1981
2. mar 2013

Tak uz máme aj krídla 🙂

fatima30
4. mar 2013

nieco na veku noc

snehovavlocka
4. mar 2013

@fatima30 milucke....a to si robila aj tie vajicka,ci len tu velku sliepku?

fatima30
4. mar 2013

vsetko🙂)))ale dakujemsom rada ze sa paci

siouxsie
5. mar 2013

Toto nie je môj výtvor, ale dielko môjho manžela. Nikdy sa čomusi podobnému nevenoval. Bolo mi divné, že trávi v dielničke viac času ako obyčajne, no pochopila som až o pár dní, keď mi venoval tento vlastnoručne vyrezávaný prívesok. Bola som z neho úplne paf 😝 Žeby to tvorenie, piplanie sa stále s niečim bolo nákazlivé? Lebo zase na niečom novom majstruje. Normálne som v napätí, s čím príde tentokrát 😀

angela1981
6. mar 2013

Nasa nová 🙂

editpiaf
7. mar 2013

Fuu chvilu som tu nebola a tu toho pribudlo... ja som chystala malickej oslavu 1.narodenim, tak som vymyslala vyzdobu, piekla tortu, robila tutu suknicku,sice dekoracie nie su z latky,ale z papiera.no pre inspiraciu pridam🙂

editpiaf
7. mar 2013

@lienok1 Krasna🙂)) odpadavam....capacky su na zozratie...len skoda, ze uz nemam take malinke babetko:( ...prosim ta a strih na to babetko mas odkial? a este ma napadlo, neviem ako usit babike papucky, mozno by sedeli aj miniaturne capacky🙂...mozem poprosit kde by som nasla strihy?dakujem.
Klobuk dole, robis nadherne veci.

lienok1
7. mar 2013

@editpiaf ďakujem...potešilo..🙂..strihy si robím sama...hodím sem obr strihu na capačky-jednoduché...ak ich zmenšíš, bude i pre bábiku...🙂

lienok1
7. mar 2013