Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

andrea78
16. feb 2009

vďaka lusil, už mám predstavu, ako sa to robí 🙂 tie tvoje sú nádherné, profi, nie ako "šité doma" 😵 si fakt veľmi zručná 😵

lusil2005
autor
16. feb 2009

andrejka dakujem 😵

lusil2005
autor
17. feb 2009

krasne ranko babizne! mam nove kraslice aj obrazy pripravene na fotenie ale pokazil sa mi fotaaaaaaak 😒 musim zohnat druhy a dnes to pofotim a hodim sem...
tak ako? skusal niekto havina?

eriqe
17. feb 2009

tak sa k vam pripajam. Tiez milujem rucne prace kazdeho druhu. Psika som sila tiez a na babiku sa chystam, len sa na nu chystam uz rok 😅 tak snad sa k nej coskoro dokopem
http://gallery.eriqe.sk/eriqe/hande-made/

lusil2005
autor
17. feb 2009

eriqe wooow ta mozaika na stoliku je perfektnaaaaaaaa!!! nadherne!

blovitc120
17. feb 2009

Baby, fakt ste šikovné. Ja by som tiež chcela, ale... to máte také dobré detičky, alebo to príde časom, že bude na niečo čas??? Ja ledva stihnem oprať, ožehliť a upratať pri tej našej potvorke 😅 😅

eriqe
17. feb 2009

hihi Blovitc, tak ja tvorim, len ked mi Rut spi. Takze preto toho mam tak malo, lebo aj Rutik spi veeeelmi malo. To je len o prioritach, ja si proste raz za cas dam volno od uprataneho bytu a pozehleneho pradla a radsej nieco strikujem, alebo sijem. Samozrejmne na ukor mojho spanku 😅

lusil2005
autor
17. feb 2009

preeesne tak ako eriqe - tvorim ked mala spi a moja mala spinka dost. a ja tvorim hlavne na ukor svojho spanku 😉

blovitc120
17. feb 2009

No hej baby, ale my cez deň nespíme vôbec, len v kočíku a to musím ísť s ňou a v noci sme skoro stále hore. Takže ja do takej 22 len uspávam, potom som chvíľu s mužom, aby nebol úplne odstrčený a každú hodinu sa budí a vstáva o 6 ráno. Takže ručné práce zatiaľ nehrozia... Snáď keď bude väčšia...

lusil2005
autor
17. feb 2009

no jasne, aj ja som zacala az ked mala natalka po roku. a mne spi cez den aj tri hodinky v kuse, a vecer ju o deviatej okupkam, dam mliecko, a dam do postielky. zaspinkava sama a spi do takej osmej rano.

eriqe
17. feb 2009

neboj Blovitc to sa zmeni, mne Rut tiez cez den vobec nespavala, potom ked zacala liezt tak sa unavila a od vtedy co to prespi aj cez den.

slunicko552
17. feb 2009

Ahojte tak já byla teprve koupit nějaké pěkné ponožky a pk se do toho psa pustím.Jsem na sebe fakt zvědavá 😅 😀

lusil2005
autor
17. feb 2009

no, fotak fici, tak pridavam par vajicok... tu su mramorovane http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/Os...

a tu voskovane a zopar madeirovych: http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/Os... 😅

ved uz sa nam to bliiiizi! 😕

kili
17. feb 2009

lusil, to si robila ty?
nestraš z veľkou nocou, mne to príde taaak ďaleko, to bude asi tým, že nechodím do obchodov 😀

lusil2005
autor
17. feb 2009

ano - ja. 😅 tie voskovane a madeirove su vlastne moje prve 🤐 tento rok skusam prvy krat...

lusil2005
autor
17. feb 2009

krasne stranky! ti manaskovia su na spapanie 😀

kili
17. feb 2009

a čím mám vypchať toho psa? nechce sa mi nič moc na to kupovať. stačí len vata? alebo musí byť niečo špeci?
vatu ináč tiež musím kupovať, ale teda to by som ešte obetovala. ale mám doma pár vatových tampónov, keby stačili 😀

lusil2005
autor
17. feb 2009

ja som vypchavala vatou... podla mna taky mensi balik vaty pocitaj. ale ta vata sa dava do takych hrc. najlepsia by bola vypln z vankusov 😅

slunicko552
17. feb 2009

Tak já jsem pejska začla,ale ještě nedokončila,prcek mi chvilku asistoval,ale pak ho to přestalo bavit.Tak jsme si šli hrát.Zatím to vypadá spíš jako dinosaurus 😕 😀 Uvidíme až přidám uši 😀 Já jsem to vycpala látkou,mám doma staré povlečení tak jsem ho rozstřihla a bylo 🙂

kili
17. feb 2009

to ma tiež napadlo, že či môžem použiť ústrišky z uteráka, čo šijem teraz z nich plienky 😅 ale mám pocit, že potom to bude také vnútri neforemné, nerovnomerne vyplnené 😒
alebo žeby som to rozsekala v mixéri? čo myslíte? 😅

slunicko552
17. feb 2009

😀 Já jsem to rozstřihla na kousky,ale ne zase úplně malé takové asi jako malý kapesník.A šlo to dobře i tvarovat 😉

lusil2005
autor
17. feb 2009

dokoncila som nove enkaustik obrazy... 30x40 cm - prvych 7 je novych. prve dva som malovala na zelanie: http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova/En...

kili
17. feb 2009

lusil, to je pekné, to ako spravíš?

kili
17. feb 2009

tie krajinky sú nádherné, najviac sa mi páčia asi tie vážky 😵

kili
17. feb 2009

lusil, kedy to všetko stíhaš? 😲 😕

lusil2005
autor
17. feb 2009

kili 😀 dakujem 😀 to je malba horucim voskom.

lusil2005
autor
17. feb 2009

kili ani sa nepytaj... snazim sa uchovat si aspon niekolko hodin spanku denne 🙄 ale tento tyzden bol drahy doma tak vydatne pomahal s malou...

kili
17. feb 2009

lusil, fu, voskom? a to sa ako robí? si to neviem predstaviť. mne nešli voskovať ani vajíčka 🙄 , vosk na nich nedržal.

lusil2005
autor
17. feb 2009

kili toto su take specialne vosky na enkaustiku. je to vlastne vceli vosk zafarbeny pigmentami. da sa malovat aj klasickymi voskovkami rozpustenymi, ale tie vosky su na to lepsie. a na to malovanie je rozne nacinie. moze sa pouzivat enkausticka zehlicka ktorou sa maluje, potom enkausticke pero s roznymi nastavcami, horuca paleta a stetce atd. je toho vela. zaklad je ten horuci vosk.