Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

collette
23. jún 2010

jo, koukala jsem na tu hrdlici, nevypadá to příliš složitě, to snad zvládnu. šicí stroj nemám, ale v tomto případě stejně bude lepší ruční šití, ne?

lusil2005
autor
23. jún 2010

@collette ja som holubicu sila na stroji, ale da sa v pohode aj rucne.

tie kvetinky su robene z farieb na sklo a drotiku. z drotiku som urobila slucky, polozila na euroobal, vyplnila zlupovacou farbou na sklo a potom po vyschnuti zformovala do kvetu 😉

collette
24. jún 2010

hele, nechci pochlebovat, ale Ty jsi vážně šikovná 🙂 myslíš, že by se to dalo použít i jako květy do vlasů? nějaký typ na barvičky a drátky? nějaké barvičky doma mám, ale nejsem si jistá, jestli vhodné. a drátek tenounký měděný postříbřený (požívala jsem ho na korálky)

lusil2005
autor
25. jún 2010

collette asi nie. ta farba je po zaschnuti taka - nie lepkava, ale prilnava ci ako to mam napisat. zlupovacie farby na sklo mozu byt akekolvek. ja pouzivam koh-i-noor. a drotik - ten tenucky by mal byt uplne super.

pridavam par novych vytvorov: "otapetovane" stojany na casopisy, koniky a domcek 🙂

lusil2005
autor
28. jún 2010

zienky kde ste zas??? sup sem s fotkami! ja som zas trosku tvorila... chobotnicky - za napad aj predlohu dakujem zienkam z Patchworkklub Bratislava, cica na okne, a tilda vtacie budky.

rohacka
28. jún 2010

Lusil, ze Tebou sa neda stihat 😀 ......

somjezibaba
29. jún 2010

lusil si velmi sikovna,ako to stihas?uprimne zavidim,snad aj aj si na take nieco najdem cas.svrbia ma uz ruky ale najprv musim poobsivat,poplatat,popresivat na tych mojich zbojnikov..... 🙂

iloha
7. júl 2010

Holky a další výtvory ...........

iloha
7. júl 2010

a nedá mi to....protože nemám školku, tak si vymýšlím jak se zabavit a eventuelně i něco si přivydělat, tak kdyby náhodou jste něco chtěli (ale tady jste všechny moc šikovné), tak jukněte sem http://www.hackovaniapleteni.cz/

lusil2005
autor
7. júl 2010

@iloha je to nadherne! 😀

lusil2005
autor
8. júl 2010

moja prva tilda (je dlha 79 cm):

rohacka
9. júl 2010

Jeeeej, ta je nadherna....
Aj ja sa na nu chystam..... ale kedy??????? 😉
Vacsina TIlda veci sa mi pacia, jedna krajsia ako druha.....

collette
13. júl 2010

Tak jsem se zase přišla trochu pomučánkovat 😀 Na hrdličku ještě nedošlo, nemám čas ani dojít koupit látku. Ale už jsem si vymyslela, že do ní dám rolničku 🙂

O Tildě si teda tak leda můžu nechat zdát 😅

papajka7
14. júl 2010

@lusil2005 uz som tu davno nebola ,ale teraz som skoro spadla na zadok,tolko uzasnych veci si posila 😵 ,paci sa mi velmi aj tvoj pracovny kutik,ake to tam mas pekne porozdelovane a poukladane,tao sa ti musi fakt dobre pracovat.A co to mas za stroj,lebo mna laka si kupit novy neaky vysivaci

aj ostatne vytvory chvalim
@iloha krasne hackovane modely 😵

no tu je nieco s mojej dielne,mne teraz vsetok cas zaberaju tie mei taie,ale budeme sa stahovat,tak sa tesim ako si to tam budem zutulnovat 😵

papajka7
14. júl 2010

sory niektore fotky su na leziac 😅

papajka7
14. júl 2010
lusil2005
autor
14. júl 2010

papajka mas to krasne!!! ta prirodna latka vyzera super! co to je? bavlna alebo lan? fakt je perfektna.

papajka7
14. júl 2010

@lusil2005 jej dakuje,ale stale nemam na teba 😀 ,ta prirodna je rezne platno 😉

lusil2005
autor
14. júl 2010

@papajka7 a kde ho kupujes? fakt vyzera super.

angelik
14. júl 2010

@lusil2005 mna si tou savovou batikou nakopla, aby som zacala zas nieco robit, a tu su niektore z vysledkov:

angelik
14. júl 2010
angelik
14. júl 2010

a tilda a tie koniky su nadherne 😵

no a papajka, samo sebou, krasne 😵

papajka7
15. júl 2010

@angelik no to su nadherne tricka 😵 ,predtym sa mi nikdy moc nepacila batika 😅 ,a teraz som s nej paf 😵 ,ked bude viacej casu na tvorenie,tak sa do toho urcite pustim 😉

@lusil2005 rezne platno kupujem normalka v metrovom textile,ked ho kupis je total tvrde,ale sa krasne zanosi 😉

lusil2005
autor
17. júl 2010

tak po dlhom case babulka Karolinka... má 40 cm.

dudri
17. júl 2010

@lusil2005- paci sa mi tvoj krativne napady sitie. Odkial mas strih babiky atd... predas zbozie?

lusil2005
autor
17. júl 2010

@dudri velmi dobre strihy na babiky su tu: http://picasaweb.google.cz/carmemartesanato/Pou...
je tam aj popis. tiez som zacinala s tou strankou, a postupne som si tam popridavala vlastne vychytavky.
zbozie myslis babiky alebo postup ako na ne? 😀 lebo robim babiky aj na objednavky, a robime aj kurzy na ich vyrobu. ale zatial sme robili kurzy len v cechach 😕

dudri
18. júl 2010

Vdaka, hm su zlozite, mas IP 🙂

duska1122
19. júl 2010

ahojte mozem sa pridat? lusil pozerala som si tie babiky ae moc sa v tom nevyznam, ale nasla som tam na konci takeho medvedika tak zacnem s nim. ako si dostala tie strihy od tial ted ako si ich zvacsila 😵

duska1122
19. júl 2010

a este dve otazky tie stojany na casopisi si aj robila alebo len tapetovala a druha na slovensku nebudu kurzy?