Škandál v mäsokombináte v Liptovskom Hrádku

maba
10. júl 2008

Je to hnus,mali by ich zavrieť,nie rieši to len pokutou! Keď si predstavím,že by to mäso zjedli moje deti .... 😠 "Potravinoví kontrolóri našli v sklade mäsokombinátu OR-LI v Liptovskom Hrádku až tonu hnijúcich výrobkov.
Tie zároveň ponúkali na predaj aj vo svojich podnikových predajniach. Firme hrozí približne päťmiliónová pokuta.
Z údených klobás a údeného mäsa sa šíril nepríjemný zápach. Hygienici konštatovali, že ich napadla nebezpečná baktéria listéria. S majiteľom mäsokombinátu sa televízii nepodarilo skontaktovať. Údajne je v zahraničí, uviedla.
Pleseň na výrobkoch podľa kontrolórov mohla spôsobiť nekvalitná surovina alebo zlá výrobná technológia. Podľa hygienikov ide o jednu z najväčších potravinových káuz na Slovensku." 😝

mirrinka
10. júl 2008

baby,môj manžel robil v mäsokombináte a nechcite vedieť,čo mi doma vravel...fúúúúúúúúj 😝

alionuska
10. júl 2008

No ja uz som toho pocula tolko,ze by som fakt nemohla nic jest.A jeden kolega mojho draheho vozil z Francuzska tie kravske koze,co sa z nich vyrabaju gumove cukriky.Lez vylozil kamion tak sa dva krat povracal.Ze to bol taky smrad,ze to este v zivote nezazil.Ze z tych koží tiekla taka zelena mazlava tekutina-sliz.Ze tu na Sk sa to zasype vapnom,aby sa to vydezinfikovalo a potom sa z toho robia gumove maciky,na ktorych som ja osobne zavisla! 😀

alionuska
10. júl 2008

Ale neviem ci nasu temicku nezamknu,lebo uz zachadzame asi do extremov! 😀 😀

mirrinka
10. júl 2008

ja tiež milujem gumové cukríky.....a čo teraz? to bude dilema - kúpiť ich či nekúpiť 😀 ... alionuska,tak to si ma teraz vééééľmi "potešila" 😀

alionuska
10. júl 2008

No ja ked ich jem tak si namyslam,ze tam tie smradlave zelene koze urcite nie su! 😀 Ze v tychto mojich su len pekne ruzovkave kozky!!! 😀 😀

jerryjanka
10. júl 2008

tak ja som robila v hypernove aj v tescu
a davam si riadne bacha
šalaty ak tak len tie balene vo firme aj ked ani tam to nie je košer
ale oni ked maju prešlu vec tak otvoria a zamiešaju do tej v "čerstvom" pulte
stare kurence šup na gril
nehovoriac o tom že po skladoch im behaju mašky myši a potkany 😖 😖 😖
marinovane a mlete nehrozi
a pri kurencoch bacha byvaju dve nalepky jedna origoš od vyrobcu a ked tak šup prebaliť a nova etiketa - aha a že na vrchu tesco - nekupovať 😉

alionuska
10. júl 2008

Jerryjanka,ze košer! 😀 😀

larisa
10. júl 2008

až mi je zle čo to tu čitam 😠 😠 Ale malo by sa o tom hovorit, aby každy vedel čo kupujeme. ☹

drobcek2007
10. júl 2008

predvcerom som kupila v kauflande slov.tocenu salamu a vrera ked som ju osupala tak nechcite vediet aku to malo farbu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 chystala som sa tam ale cely den prsalo tak som sa nato ....
v tehotenstve som v tescu kupila nakrajanu sekanu prve dve platky v pohode ale na ostatnych plesen 😠 😠 priatel to isiel akoze reklamovat/ja som od zurivosti nebola schopna/ a mila tetuska na informaciach povedala ze "to neznamena ze ked tam je plesen ze to je zle a ze to nemozme konzumovat" 😲 😲 😲 😲 😲 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 keby som tam bola ja tak jej aj tej predavacke to asi napcham do zaludka osobne ☹

kili
10. júl 2008

maruschka, ale ako to kura pod 1,5kg? veď keď ho napustia vodou, tak už možno nebude mať pod 1,5kg, nie?

alionuska, no ono to, čo napichneš a nesmrdí aj kúpiš, tak tam zostane napichané len to, čo už aj tak smdelo, takže bolo pokazené, t.j. žiadne čerstvé mäso by sa pokaziť nemalo.

malaskoricka
10. júl 2008

no fuj clovek zeby ani nic nejedol 😠

sissik
10. júl 2008

napr. chladene kurence cele od 2 vyrobcom tu na svk sa nebojim kupovat, bola som vo vyrobe a bolo tam fakt cisto
len mi bolo luto tych kuriat na porazke
je pravda, ze do nich pchaju vselico, aby rychlo narastli, ale kym sme pre toho vyrobcu neico robili, tak som sa kuriat od nich absolutne nebala
teraz to kupil niekto iny ale klucovi ludia ostali ti, co predtym, tak sa snad nepokazili. navyse vyvazaju na zapad a ak sa chcu odrzat tam, tak musia byt ok
snazim sa nekupovat v retazcoch veci, ktore nie su zabalene original od vyrobcu, akonahle vidim ze tesco, billa, neberiem

kili
10. júl 2008

ale musím uznať, že som sa tu aspoň poučila, čo kupovať a čo nie, na čo si dávať pozor. Moc dík 🙂

xena22
10. júl 2008

Tak toto ked date precitat vsetkym tym,co tu na tejto stranke v roznych temach chudnu,tak im mozno aj pomozete 😀

kili
10. júl 2008

xena 😀
ja síce nechudnem, ale fakt by som mala, teda aj som chudla, aj som to vzdala. Ale teda mi to moc nepomohlo, toto si prečítať. Ale možno druhým áno.

alionuska
10. júl 2008

Xena 😀 ...Inak nic by sme ozaj nejedli,keby sme vedeli uplnu pravdu.U nas v Kauflande kradli stare ciganky štangle salamov tak,ze si ich nastrkali za sukne-teda pod sukne a ked ich chytili,tak salamy dali naspat do regalov! 😝 😝 😝 Si len predstavte,ze sa im to predtym šuchalo o tie chrontave stehna beeeee....

kili
10. júl 2008

alionuska, no aspoň že si ich nestrkali niekam inam 😝 😀

alionuska
10. júl 2008

Ved od toho neni daleko! 😅

xena22
10. júl 2008

Jeminenku fuuuj,idem prec z tejto temy,dost ze mam nevolnosti z tehu 😀 idem to rozdychat...

Inak fakt sa vselico deje vo svete a kto ma slabsie zaludky nech to ani necita 😀 Clovek by potom nemohol jest absolutne nic,len co si clovek sam dopestuje,,,ale to by si musel robit aj vlastnu muku,chovat vlastne kravy a sliepky...nic ine nam nezostava len taketo reci nepocuvat 😉 Ked si predstavite kolkymi rukami vsetko prejde 😖 a citam,ze nie len rukami 😀

bubba
10. júl 2008

xena absolutne suhlasim....
pre peniaze v dnesnej dobe uz ludia urobia fakt vsetko 😅 😅 aj to ze riskuju otravy infekcie a ine neduhy u svojiich najblizsich,znamych a podobne 😅 a mozno aj seba...no co si uz pomozeme.ked si predstavim ako pediatry odporucaju davat detom maso koli zelezu 😅 😅 asi budem kupovat litre maltoferu miesto toho 😅 😅
a inak mala som niedke recept na vyrobu parkov...prehladala som cely pc a nenasla som to...to keby ste citali,tak parok uz asi nezjete co vsetko tam ide 😝

aponchie
10. júl 2008

selske kure je lepsi pokud vim ne ty levne zrudy co se chladi v pulte treba v tesku zejo? 😀

sissik
10. júl 2008

no tie najlacnejsie parky sa robia z koze, soje a seperovaneho masa. separovane maso je od kosti oskrabane posledne maso, ktore na nej ostane.
takze v parkoch v akcii za 40sk/kg naozaj nie je kusok masa.
ak chce spotrebitel lacne vyrobcovia aj obchodnici su schopni dodat.
ja som este pred tehu robila doma sunku - v tom starom komouskom sunkostroji a bola uplne ina, ako tie z obchodov s obsahom masa 40%. dokazali sme ju zrat na kila, brachovi sa robili hrce za usami

mirka
10. júl 2008

no ako vidíte, môžu nám predať všetko, minule mi v Kauflande (pri pulte) dala už zabalený kúsok syra, zdal sa mi nejaký tvrdý, tak som naň lepšie pozrela a bol krásne chlpatý 😠 , takisto predvčerom v Jednote mi nakrájala z plesnivej slaniny, v Tescu sme tiež kúpili "vábne" voňajúce kuracie prsia a mäsiarom tiež neverím, raz som tam kupovala šunku a už som bola skoro doma, malá si pýtala, len tak som k nej čuchla a už mala dávno po limite 😠 😠 😠 ja by som im to všetko napchala do žalúdkov, nech sa z toho pose.ú. Je to smutné, že takto kašľú na ľudí a je im to jedno, kebyže sa z toho človeku nič nestane, prosím, ale sú z toho také ochorenia, že až. Keby si uvedomili, že to mäso jedávajú aj deti!!!!!!!!! 😠 😠 😠

titkovamiriam
10. júl 2008

domaca sunka-volakedy sme ju doma robili z pliecka a neviem z coho-ten stroj vyrobil otec ako vsetko co chcel clovek doma mat 😀 ,no uz su to roky ,ja robim doma jedine jogurty na jogurtovaci.

abetka
10. júl 2008

ja som robila v pekarnach a struhanku by som nekupila ani zadarmo. To je zo zeme pozametane a dane do sacku. 😝

mirrinka
10. júl 2008

abetka,to fakt? no to je hnus 😝

abetka
10. júl 2008

zial, je to tak a o grahamovych rozkoch , ktore okolo grahamu len leteli by sa dalo vela pisat. Mas uplne jedno ci das obyc. rozok alebo graham. ale vo vela veciach ani nevieme co jeme. ☹

annaola
10. júl 2008

uff, zienky, toto je silna tema.Asi by som to mala dat precitat mojmu muzikovi,lebo on ma v tehotenstve prinutil aby som jedla maso. a to som bola 6 rokov vegetarianka. mozno preto je moje dieta take divoke, alebo zeby to bolo tym obdobim vzdoru ? 😉 😀

emjee
10. júl 2008

a co cokolady? nebyvaju pokazene? zeby som stratila na ne chut 😀

majka35
10. júl 2008

už sa mi stalo, že si ju so mnou vychutnávalo pár červíkov ... 😝