Škandál v mäsokombináte v Liptovskom Hrádku

maba
10. júl 2008

Je to hnus,mali by ich zavrieť,nie rieši to len pokutou! Keď si predstavím,že by to mäso zjedli moje deti .... 😠 "Potravinoví kontrolóri našli v sklade mäsokombinátu OR-LI v Liptovskom Hrádku až tonu hnijúcich výrobkov.
Tie zároveň ponúkali na predaj aj vo svojich podnikových predajniach. Firme hrozí približne päťmiliónová pokuta.
Z údených klobás a údeného mäsa sa šíril nepríjemný zápach. Hygienici konštatovali, že ich napadla nebezpečná baktéria listéria. S majiteľom mäsokombinátu sa televízii nepodarilo skontaktovať. Údajne je v zahraničí, uviedla.
Pleseň na výrobkoch podľa kontrolórov mohla spôsobiť nekvalitná surovina alebo zlá výrobná technológia. Podľa hygienikov ide o jednu z najväčších potravinových káuz na Slovensku." 😝

titkovamiriam
10. júl 2008

fuj -fuj,vcera som bola nakupovat v Metre a tam vo ,,vypredaji,, mali otras maso .Vobec neviem ci sa uz zelene maso moze ponukat ako vypredaj-hnus!!!! 😀
Na vsetko musi clovek pozerat a vsetko si kontrolovat,v nedalekom obchode pravidelne predavaju hotove oblozene bagety aj dva dni po zaruke!!!!!Ved ked pride hladny robotnik tomu je to jedno!!!!!

sue
10. júl 2008

...čo sa týka mäsa, viete, že najhoršie sú už pripravené kúsky mäsa, prípadne pomleté, obvykle marinované - tam totiž dávajú staršie mäso, ktoré by sa už normálne nepredalo, lebo nevyzerá dobre, tak ho nakorenia a tvária sa, že je OK 😝

titkovamiriam
10. júl 2008

take ani nekupujem,sama si maso aj pomeliem aj nalozim 🙂 .

sue
10. júl 2008

Miriam, ja tiež... ale poznám kvantá ľudí čo to nakupujú 😝

mirka414
10. júl 2008

a ktore ste pracovali co i len v beznych potravinach by mali o com vraviet 😠 😠 ...alebo v pekarniach,hnus...

darina77
10. júl 2008

Ja som včera v tescu kupovala kuracie prsia, mali spotrebu do 11.07. a keď som ich otvorila, ten smrad ma tak ovalil, no hneď to išlo do koša.

titkovamiriam
10. júl 2008

darina mala si to reklamovat 😠

alionuska
10. júl 2008

No keby sme mali takto vsetko rozoberat,tak by sme nejedli asi nic!! 😨 Tvarime sa ze sme v unii a vsade mame aj tak bordel.Bolo to tak za totaizmu a bude to tak stale.Ja som vyucena cukrarka a ked sme chodili na prax tak som sa len divila....Podmienky-otras.Ked sme stali dlhsie na jednom mieste,tak uz sme sa z podlahy neodlepili... 😅 Sestra ma tiez pekne zazitky s brigady a vysvetlila mi co su to vlastne tie dabelske tousty!Odvtedy som asi konzervu nezjedla 😝 ...

maruschka
10. júl 2008

mne sa v Tescu stáva,že keď kúpim tvrdý syr porcovaný,tak už smrdí-stalo sa 3x..Chladené kura sme kúpili asi 2x už smrdelo-no hnus a zakaždým 100 Sk v koši....Lenže to vedia tak dobre zabaliť do toho igelitu,že nevieš,či smrdí alebo je čerstvé..V rýchlosti sa orientujeme len podľa označenia balenia na etikete a tam je to vždy čerstvé-akože,lenže je to už dáááávno po záruke,len to v sklade prebalia..
Kamoška pracovala v potravinách a tam mali prerážačku dátumov-bežne dávali dole dátum z masiel,syrov,atď..Odvtedy si v tých potravinách absolútne nič nekupuje...

sue
10. júl 2008

...podobne kečupy, marmelády a všetky pikantné jedlá 😝

alionuska
10. júl 2008

A zošuverene parky namačaju do vody,aby neboli zošuverene... 😕 😝 A sup na regal!

sylverka
10. júl 2008

To je super a čo SOI len majú vysoké platy a kontrolorou je tam ako maku asi piju kavu

titkovamiriam
10. júl 2008

ved by pri kazdom museli stat!!!!a aj ked daju pokuty tym obchodnikom je to jedno,dvihnu ceny a my to zaplatime 😲
v Lidli robila kamoska a tam je to tiez hnus-salaty riedili sodov,chodili po chlebe aby zmakol a pod .veci ako pisete ☹

maruschka
10. júl 2008

a úplná kasika na Slovensku,keď sa zozbierajú plesnivé syry,tvrdé a syry po záruke z hypermarketov,tak sa to znova všetko pretaví,dochutí a sú z toho syry v črievku...Takže vlastne deťom na chlieb dávame nejaký plesnivý hnus.... 🙄

aponchie
10. júl 2008

tesco me sere uplne nejvic 🙄 nejlepsi maso je u reznika treba ve meste co ma obrat a proda ho hodne a muzu se na nej poradne podivat anebo globus

sue
10. júl 2008

http://aktualne.centrum.sk/domov/regiony/clanek... tu som sa prestravovala tiež svojho času 😕 😝

mokuska
10. júl 2008

mile zienky hlavne si treba davat pozor v hypermarketoch ,kde predavaju pecene kurcatza.Mam tam kamaratku,ktorá robí pri mase a vravela mi,ako tam davaju aj zelene kurcata po zaruke ,daju tam kopu sajrajtu ,korenia a voni a pod.hovadim aby to nesmrdelo a potom to opecu a vy to zjete a ani neviete z coho ochoriete.Ona sama by tu vraj nic nekupovala takže pozor Tecso,Hypernova a vsade kde sa pecu kurcata.ak nechcete mat postarane o dovolenku v nemocnici NEKUPOVAT!!!!!!!!!!!

nensy
10. júl 2008

jo tak stebou apíí souhlasím tesco je fakt brutal 🙄

kili
10. júl 2008

maba, keby ten mäsokombinát zavreli, tak na to dobplatia najmä tí zamestnanci 😔

ale ako radšej si to tu nečítať, čo ste písali, škoda, že ja už som prečítala 😝
s tým človek fakt nič nenarobí, len jedine presťahovať sa na farmu a všetko si vyrábať doma.

moja svokra a teda aj viacerí, mäso kupujú tak, že prederavia obal a čuchnú si, keď je dobré, tak kúpia, keď nie, tak vrátia. Keď to tu tak čítam, tak to asi aj ja začnem robiť. Ale väčšinou kupujem mäso u nás v mäsiarstve, teda tu pri nás, a tam to vyzerá byť OK.

horalka777
10. júl 2008

Zavretie vegetky je čisté svinstvo, ja som sa tam aj s kolegami stravovala niekolko poslednych rokov a nikdy nic nikomu nebolo. Ani v poslednych tyzdnoch. Teraz po dvore prebehne potkan a uz im zaklincuju dvere. Ako keby potkany nebehali v celom centre! Prasi sa tiez v celom centre. Mimochodom, v tesnom okoli je niekolko luxusnych restik, podla tohoto by mali zavriet aj ostatne prevadzky. Ale to nehrozi, na tie plati iny meter... Ach ti bratislavski mafiani, ktori mozu odhlasovat, co chcu, aj uplne nezmysly - a este sa budu tvarit, ze konaju pre blaho obyvatelov mesta. 😠 Je mi z tejto kauzy 😝

alionuska
10. júl 2008

Killi a ked to tak robia vsetci,ze napichnu a ovonaju...tak sa ani necudujem,ze to maso smrdi! 😀 😀 😀 Lebo sa pokazi aj to dobre! 😅

zuzula28
10. júl 2008

kili, tak ja viem, že nezamestnanosť je frustrujúca a depresívna a človek urobí všetko preto, aby neprišiel o prácu, ale v tomto prípade by som aj zamestnancom povedala svoje od pľúc, veď človek má mať aj nejakú dôstojnosť...v tomto prípade predsa zamestnankyne tých predajní museli vydieť a vedieť, čo dávajú ľuďom do rúk...a aj mamám...mňa by v živote nikto nedonútil toto dať jednej matke na váhu, keby som tam predávala...v tej reportáži im okrem iného kázali vo výrobe tú pleseň očistiť, poumývať a poslať to normálne do obchodov, takže o prácu by prišli, tak či tak, ak by boli slušní a čestní...by to neboli ochotní urobiť ☹

maruschka
10. júl 2008

a ešte:kamoš robí v hyprmarkete v sklade..A poradil nám,aby sme chladené kurčatá pod 1,5 kg ani nekupovali..Pretože sa napúšťajú vodou,aby mali lepšiu váhu..Hovoril,že tie nad 1,5 kg sú ako-tak v pohode-aj keď sto krát po záruke a sto krát prebalené,aby boli akože čerstvé..Si všimnite,že keď kúpite menšie kurča,tak sa na pekáči totálne scvrkne iba na kosť/ono by sa scvrklo aj tak,ale nie až tak/ a v pekáči zostane len kopa šťavy. 😕

ria80
10. júl 2008

Ještě že jsem vegetarián. 😠

bihan
10. júl 2008

Nielen z prebaleného Tesco mäsa sa nám môže zdvihnúť žalúdok 😖
http://www.sme.sk/c/3961437/Taliani-recyklovali...

alionuska
10. júl 2008

No k tomu kuraciemu masu!My teda doma jeme skoro stale iba kuracie,lebo som si myslela ze je najzdravsie.Az kym jeden pan,neviem ci zivocichar alebo co to bol,nepovedal mojmu drahemu ako to vlastne s tymi kurcatami je.Ze dnes dokazu s maleho kuriatka za 41 dni vyrobit dospele kura,ktore nachadzame na nasich pultoch.Ze ich dopuju nejakymi hormonmi,aby rychlo narastli a preto dnesne deti-11 rocne dievcatka maju menstruaciu,lebo tie hormony a vsetko to svinstvo to sposobuju.Normalne kura doraitie asi za pol rioka.Vo farme su to neni ani dva mesiace!!!! 😖

titkovamiriam
10. júl 2008

ria ani teba nepotesim,napr v cerealiach veselo ,,kvitnu pliesne,, ako aj v susenom ovoci!!!-nemusis to ani vediet a sup mas po pecienke ☹
No na druhej strane ved by sme pomali nemohli jest nic lebo vsade su niake skryte svinstva.Ja som mala strasne rada cerealne tycinky s ovocim a ked som sa dozvedela ze su vlastne nezdrave tak ich uz nekupujem 😒

sissik
10. júl 2008

no ani sa necudujem, ze mi vsetko smrdi a skoro nic nemozem do seba dostat 😝
plesen je uz v 2-dnovom chlebe

alionuska
10. júl 2008

U nas je ta fabrika Peter Veter,kde balia to susene ovocie.Suseda tam robila...vraj si v zivote nemam kupit susene figy! 😅 😝 😝 😝

titkovamiriam
10. júl 2008

sissik bohvie ci je dvojdnovy 😀