Škandál v mäsokombináte v Liptovskom Hrádku

maba
10. júl 2008

Je to hnus,mali by ich zavrieť,nie rieši to len pokutou! Keď si predstavím,že by to mäso zjedli moje deti .... 😠 "Potravinoví kontrolóri našli v sklade mäsokombinátu OR-LI v Liptovskom Hrádku až tonu hnijúcich výrobkov.
Tie zároveň ponúkali na predaj aj vo svojich podnikových predajniach. Firme hrozí približne päťmiliónová pokuta.
Z údených klobás a údeného mäsa sa šíril nepríjemný zápach. Hygienici konštatovali, že ich napadla nebezpečná baktéria listéria. S majiteľom mäsokombinátu sa televízii nepodarilo skontaktovať. Údajne je v zahraničí, uviedla.
Pleseň na výrobkoch podľa kontrolórov mohla spôsobiť nekvalitná surovina alebo zlá výrobná technológia. Podľa hygienikov ide o jednu z najväčších potravinových káuz na Slovensku." 😝

asitka
10. júl 2008

no dievčatá po prečítaní vaších príspevkov som dnes celé grilované kurča z tesca darovala susedovi 😀 len teraz neviem, či to mám brať ako dobrý skutok, či zlomyselnosť....že ak má byť niekomu zle...tak nech nie mne 😀

aponchie
10. júl 2008

no a kdo si libuje v tech cinskych nulickach a jinych pochutinach tak znama tam robila a videla co vsecko co dela za veci...zbytky co kdo nedoji se nahazou jako do teriny na vyhozeni a pak se semelou a pomichaji a prekoreni a znova opecou a jak lidi mlaskaji 😀

ella1
10. júl 2008

zlaté časy,ked si ľudia chovali aj pestovali všetko sami doma!
nevrátime sa k tomu? 😅

ja som kedysi chodievala na brigádu do pečivární,ale to si nesmiete pripúšťať,lebo by som od vtedy pečivo už nedala do ust 😝

s mäsom sa nám tiež stalo,že zelené,smrdí a tak......

už som rozmýšľala,že budem kupovať bio,ale je to dosť drahé a kto mi zaručí,že v tom obchode tomu neprepísali dátum?!

asitka
10. júl 2008

ella...a v pečivárni čo je také zlé??? ja som myslela, že tam hygiena musí byť....

ella1
10. júl 2008

no,hmyz behal,cesto sa vaľalo po zemi......radšej nebudem detaily 😝

asitka
10. júl 2008

no fasa...žeby som aj pečivo susedovi darovala??? 😀

sue
10. júl 2008

...no susedia budú mať hody a ja si budem obhrýzať nechty 😝 😀

ella1
10. júl 2008

sue aspoň vieš,že nie sú po záruke 😀

asitka
10. júl 2008

alebo sa uviažem k stromu na lúke...a budem sa páááááásť 😀

emjee
10. júl 2008

asitka ani ta trava na luke uz neni co byvala 😀

asitka
10. júl 2008

emjeee...ty mi normálne maríš veškeré moje nádeje 😀

ella1
10. júl 2008

veru,tiež je nejaká zelenšia a sakra rýchlo rastie 😀

nobody
10. júl 2008

no s těma společnostma se roztrhnul pytel. ...

no fuj
a 5 milionů (to ještě není v eurech co? 😀 ) je slabota 😒

asitka
10. júl 2008

ella...ešte aj ty... 😀

ella1
10. júl 2008

😉 😀