Škôlkar je stále chorý

ale_na
24. jan 2017

Ahojte potrebujem radu uz som zufala :( od kedy syncek chodi do skolky je kazdy druhy tyzden chory :/ skusali sme kadejake lieky :( a nic stale je chory ked je doma je to ok ale ked pride do skolky stale je to to iste :(

natalym
24. jan 2017

Koľko má rokov? Rátaj, že do tých 4 roch je to normálne. Keď ochorie musí byť doma do absolútneho vyliečenia. U nás to pomohlo, boli doma aj mesiac, dva, lenže máme babku.

dominika6
24. jan 2017

@ale_na bude to trvať kým nenastúpi do školy a nenaberie imunitu,dovtedy si deti v škôlke vymieňajú bacily jedna radosť..

ale_na
autor
24. jan 2017

natalym no ma 4 :/
@dominika6 fuu nechcem tolko liekov do neho pchat :(

ewelyn3
24. jan 2017

My mame to iste, nie si v tom sama. Ja som tiez bola zufala..lebo od septembra co dcera nastupila do skolu to mame ze 3 dni skolka..2 tyzdne doma..stale dokola. A cbhti to aj mensia dcera a vezieme sa. Ale potom mi jedna doktorka povedal ze to si len buduje imunitu..ze to je normalne a musi si tym prejst..ked by necbldil do skolky..musel by si tym prejst ked zacne chodit do skoly...takze lepsie teraz. Najprv sme chodili aj po doktoroch a lieky a kvapky a sirupy riesili. A nech som robila co som mohla..furt bola chora..tak som prestala a ma to rovnaky priebeh. Jasne ze marplus davame...a sinupret alebo solmucol ked kasle...a ked je teplota tak paralen a doktorke aspon na crp...ale inak to uz neriesim a poviem ti ze sa mi celkom ulavilo na dusi 😉. Ale to je proces, neboj aj ty prestanes byt zufala ked si uvedomis ze vsetko co robis-robis dobre...ked ma byt chory, bude aj napriek vsetkej tvojej snahe.
Vekom sa to bude zlepsovat...ale trva to niekedy aj par rokov 😉

lorela
24. jan 2017

@ale_na Do veľkej miery sa dá imunita podporovať aj inak ako liekmi. Ja viem, pre niekoho asi klišé, no ja mám veľmi dobrú skúsenosť - moje dietko nebýva choré, počas škôlky a ani pred tým. A to mierne otužovanie, častý pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu a vyvážená pestrá strava v neposlednom rade (keď je možnosť, aspoň čo - to z domácich zdrojov, teda kvalitnejšie potraviny).

dominika6
24. jan 2017

@ale_na stačí otužovať..nepchať do neho chemiu pri každom sopli...byť čo najviac vonku v každom počasí,jesť veľa zeleniny,ovocia a aby mal čo najviac normálneho pohybu...nie od telky k stolu a nazad..

pribinak
24. jan 2017

Boli ste skontrolovat nosnú mandľu na ORL?
Urobila vam imunologicka vysetrenie krvi a alergie?

maminkasisa
24. jan 2017

ked dcerka zacala chodit do skolky nasadili sme Imonuglukan, a nam to velmi pomohlo a samozrejme vela vitaminov, vela byvat vonku a otuzovanie....

ale_na
autor
24. jan 2017

@dominika6 ma vela pohybu vonku sme stale 🙂 ovocia a zeleninku ma stale :/

ale_na
autor
24. jan 2017

@maminkasisa imunoglukan sme mali aj my ale ajtak 🙂

ale_na
autor
24. jan 2017

@pribinak nie nic take nemame :(

pribinak
24. jan 2017

@ale_na tak sa pýtaj na orl, tam vam pozrú mandľu a mozu urobiť a vyter z nosa a krku

dominika6
24. jan 2017

@ale_na
Nam pomohlo vyber nosnych mandli

ale_na
autor
24. jan 2017

@dominika6 a nemoze byt este viac chory? Dost ludi povie ze po vybere este viac su deti chore 🙂

dominika6
24. jan 2017

@ale_na
nase deti mali pokoj..jasne ze bola nadcha aj kasel ale po 2dnoch bol pokoj

libawet
24. jan 2017

@ale_na treba zvyšovať imunitu - ovocím, zeleninou, vitamínmi, minerálmi, prírodné kvapky imunosan, probiosan sú výborné, otužovaním ( zbytočne napr. neprekurovať byty, domy ), často vetrať, cvičenie, šport - futbal, plávanie...

andisko
24. jan 2017

@ale_na asi zalezi aj od skolky. v nasej hovorili, ze kym dieta "neumiera" a nema horucky, treba ho do skolky doniest. takze je tam vkuse niekto, kto kasle ako tuberak a ma sviecku pod nosom. a to, mile mamy, mozete otuzovat a zeleninkovat kolko chcete. maly mal raz antibiotika kym nenastupil do skolky (aj to sa dodatocne ukazalo, ze zbytocne). od septembra je v skolke, mal ich uz 2x a je tak tyzden v skolke a potom aspon 2t doma sa lieci a od neho to chyta aj mladsia. stravu ma pestru, vonku sme chodili 2x denne, vsetko v pohode. ale s pristupom, ze sople a kasel su v skolke vitane, toho vela nanamutime. ako je to vo vasej skolke? dieta je chore a pritom tam chorych vylucia z kolektivu alebo tam pocut celu jesen-zimu-jar niekoho kaslat a smrkat? aj to je dolezita informacia. mandlu tiez nejdeme dat vyberat zatial, suhlasim s tym, ze na to treba ist opatrne.

ale_na
autor
24. jan 2017

@andisko u nas moze chodit soplavy ale nemoze mad zlte sopliky ;) kaslat tiez moze ale ja ho takeho nedavam 🙂 mandle vyberat velmi nechcem aby nebolo este horsie 🙂

stulrajterova
24. jan 2017

@ewelyn3 no neskusali ste veci z Justu? Nam osobne pomohol eukasol, tymianovy krem a echinacina.

liliana0000000000000
12. nov 2017

@stulrajterova ahoj ja skúšam just ale zatiaľ nic, mala vypila 2 fľaše aloe, echinaceu. Narosan, mam aj eukasol a tymianovy-krem, tee tri olej. Po akej dobe vám pomohli produkty z just a do akej miery? ďakujem už som zúfalá všetci v okolí chvália just a nám nič nepomohol ☹

stulrajterova
12. nov 2017

@liliana0000000000000 dobrý den a mala aj prestávku medzi echinacinou? a koľko má dieťatko rokov? či mesiacov? môžete aj do IP 🙂 má aj iné ochorenia,? chodí do škôlky?

liliana0000000000000
13. nov 2017

@stulrajterova mala ma 4 roky chodí do škôlky druhý rok, prestávku mala myslím po 2 týždňoch. ochorenia nemá ani alergie

stulrajterova
13. nov 2017

Prestávka ma byt 6 tyzdnov. Je to aj na flaske aj poradca upozornuje zvycajne. Ak nema alergie, boli ste aj na vyteroch?

liliana0000000000000
15. nov 2017

@stulrajterova boli sme na vyteroch este sa chistame na krcne tak uvidim dakujem

mooonika1975
15. nov 2017

Deti v ms celé to obdobie do 6 rokov naberajú imunitu, bacily sú hrozné, a určite neodporúčam nosiť dieťa choré do škôlky, ja takéto deti vyradujem z kolektívu, aby nenakazilo ostatné deti alebo nás. Musíte vydržať a chodiť veľa vonku, sportovat.

mooonika1975
15. nov 2017

@andisko takže ak v škôlke berú deti aj s nejakým kašlom i keď nie tuberackym, tak potom sa nečudujem že je chorý, ja mám od septembra plný stav, až na pár výnimiek. Ale teda vyradim vždy choré, žiadam o potvrdenie od lekára ak sa mi nezdá v poriadku. 😍

stastenka42
15. nov 2017

@mooonika1975 no tak by to malo byť.. lenže malá keď nastúpila do škôlky tak pani učiteľka bola chorá a behom týždňa polovica triedy 😕.. samozrejme aj malá,chytila streptokoka a trápili sme sa tri týždne až nakoniec ATB...teraz chodíme dva týždne škôlka, pár dní doma a znovu.. stále sople, kašeľ.. predvčerom som prišla pre ňu a dievča vedľa nej sople až po kolená ... otrasné lebo rodičia kašlú na to len aby decko dali do škôlky...

stulrajterova
15. nov 2017

Pockajte na vysledky vyterov

mooonika1975
15. nov 2017

@stastenka42 ja to beriem vážne, minulý rok som mala veľké problémy z týchto škôlkarskych bacilov,

stastenka42
15. nov 2017

@mooonika1975 ani sa nedivím..